Jump to content
namor

Płytka na kawałku deski za 1500 EUR ! :-0

Recommended Posts

W dniu 28.04.2017 o 14:01, boomaga napisał:

Zamiast rezów 470R dałem 1k. Wg mniej jest mniejsze wzmocnienie, poza tym dźwięk jakby bardziej się ułożył.

Sławek i tak już go zostawiłeś? Faktycznie ma mniejsze wzmocnienie po tej zmianie?

Szukam sposobu żeby go ściszyć (TA8233H) ale żeby nic nie stracił z charakteru...

A przy zwiększeniu tej rezystanci na sprzężeniu zmieniałeś pojemność kondensatora wejściowego i tego od sprzężenia zwrotnego?

W datasheecie piszą (jeśli dobrze rozumuję), że już przy 470R powinno się zmienić pojemność wejściową na 3,3uF i na sprzężeniu na 33uF. To ciekaw jestem jak to powinno być przy 4K7 w sprzężeniu...

dylekoffset.thumb.jpg.3081fc105cf605ecee57006cede99156.jpg

Chętnie posłuchałbym tego cuda...i dlatego byłbym wdzięczny za odstąpienie kawałka laminatu do tegoż.

pozdrawiam

Zmontowany poprawnie w/g boma na zwykłych częściach gra poprawnie ale niczym nie zachwyca (jednak pobił denka i rotela). Ogarnianego porządnie tymczasem nie przestaję słuchać do dziś 🙂

Jak zrobię niedługo na mlytic/alumeny to z chęcią odstąpię 1-go, na zbocznikowanych nipponach. 

Godzinę temu, pierote napisał:

Zmontowany poprawnie w/g boma na zwykłych częściach gra poprawnie ale niczym nie zachwyca (jednak pobił denka i rotela). Ogarnianego porządnie tymczasem nie przestaję słuchać do dziś 🙂

Jak zrobię niedługo na mlytic/alumeny to z chęcią odstąpię 1-go, na zbocznikowanych nipponach. 

A jakie elementy masz użyte obecnie?

11 godzin temu, freedi napisał:

Chętnie posłuchałbym tego cuda...i dlatego byłbym wdzięczny za odstąpienie kawałka laminatu do tegoż.

pozdrawiam

Skąd jesteś?

@cursor...to pytanie do mnie?

Chcesz mi przywieźć PCB , czy kawałek deski ? 😉

Godzinę temu, freedi napisał:

@cursor...to pytanie do mnie?

Chcesz mi przywieźć PCB , czy kawałek deski ? 😉

Deski takiej ładnej nie mam, mam kawałek MDF/MFP jeśli może być

Kupiłem jakiś czas temu 4szt. wspomnianych płytek, dodatkowo dokupiłem wzmacniacz dla układów scalonych.

Płytki mam praktycznie skompletowane na TA8233H. 

Jedna wylądowała w kolumnach aktywnych, a pozostałe 3 leżą. Jedną sztukę mogę odstąpić po kosztach, a jakbyś był ze śląska, to może byłoby nawet jak podrzucić płytkę

• Thanks 1

Do Śląska mam z 2 godziny..bez mandatów;

Dzięki za odzew i bezpieczniej dla wszystkich byłoby, jakimś kurierem,zamówię i zapłacę itd...A najlepiej wal @cursor na PW to sie jakoś dogadamy...Ja jutro moze dostanę trochę z Chryslera 300m a tam zdaje się są te 8233h...także już będzie jakaś próbka możliwości...

Duża prośba:

Ma ktoś schemat,link,cokolwiek do oryginalnego połączenia znanego tu wzmacniacza z Chryslera 300-Infinity 36670( TA8233) ?

Chcę go zamontować w moim 30 letnim Le Baronie o ile zgra,bo na razie jest cicho i słabizna...Podłączyłem do dużego akumulatora z kondami i wg datasheet i lokalizacji"po palcu" ścieżek i konektorów -gra jak walkman !Na pewno coś pominąłem albo o czymś nie wiem...Pomóżcie ,bo zaraz wyleci przez okno 🙂

Tak wygląda gniazdo konektorów:20190329_163454.thumb.jpg.5ed3d3bd66c802cf14f2abefff791eac.jpg

Posted (edited)

Nie mam schematu, ale z tego co pamiętam i na ile się na elektronice znam to jest wzmacniacz z filtrami aktywnymi i wyjścia są dedykowane do różnych głośników (zdaje mi się że było parami 4x po dwa + 1 wyjście, może to ostatnie na sub) .....mogłeś trafić na wyjście pod wysokotonówkę lub średnie stąd taki efekt (brak niskich).
Mogę się mylić, ale tak to zapamiętałem, wartości kondensatorów na wejściu wzmacniaczy, duża ilość układów scalonych na PCB wraz z elementami towarzyszącymi wyglądającymi na filtry aktywne, tak to pamiętam.

Edited by Maju
  • Thanks 1

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

W dniu 27.03.2019 o 15:46, cursor napisał:

Deski takiej ładnej nie mam, mam kawałek MDF/MFP jeśli może być

Kupiłem jakiś czas temu 4szt. wspomnianych płytek, dodatkowo dokupiłem wzmacniacz dla układów scalonych.

Płytki mam praktycznie skompletowane na TA8233H. 

Jedna wylądowała w kolumnach aktywnych, a pozostałe 3 leżą. Jedną sztukę mogę odstąpić po kosztach, a jakbyś był ze śląska, to może byłoby nawet jak podrzucić płytkę

Ja bym prosił o kontakt na andku@op.pl bo bym chciał kupić te puste 1 lub 2 płytki .