Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  44 członków

Subwoofery Klub
IGNORED

DWA SUBWOOFERY - Club


Tomas20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy występują jeszcze takie jak ja osoby stosujące dwa suby ?

 

Proszę ujawnijcie się a będziecie tu mile widziani.

 

Jako że poprzedni klub został zamknięty z powodu brudzenia przez malkontentów-teoretyków stosowania subów i wmawiania innym że to jest bee i się nie zgrywa , nie będą oni tutaj mile widziani.

 

Klubowiczów proszę o wpisy w podobnym układzie:

 

1. Pokój 24 metry

 

2. Kolumny Castle knight 5

 

3. Wzmacniacz Marantz PM6004

 

4. Dwa razy REL T5

 

5. Suby używane do stereo i do oddzielonego amplitunera kina domowego

 

6. Suby umieszczone w pobliżu kolumn jednak nad nimi na wysokości 1,9m na ciężkich szafach.

 

7. Brzmienie jakiego szukałem po długich poszukiwaniach i zmianach sprzętu.

Bas jest miękki, pluszowy, niski i potężny a przy tym mega szybki i ma się wrażenie jak by grały tylko kolumny.

Średnica i wysokie piękna z kolumn. Świetna przestrzeń.

Może kiedyś zmienie kolumny na jeszcze lepsze (na razie nie słyszałem nic lepszego na własne uszy) a wzmacniacz na lampowy ale na pewno suby bedą już zawsze DWA jako idea i jako bolączka na wszelkie problemy z basem, jego jakością i ilością w pomieszczeniu.

 

Pozdr.

Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najcenniejsze są wypowiedzi ludzi, którzy nie spróbowali i nie doświadczyli, ale najlepiej wiedzą.

 

Tutaj załącznik, który omawia ustawienie od 1 do 4 subów w pomieszczeniu.

 

Na wszelki wypadek dodam: to producent hi-endowego sprzętu i przy tym chętnie wykorzystywanego przez satudia nagraniowe oraz masteringowe. Czyli przez profesjonalistów.

 

Strona nr 5 i 6...

 

Revel sub_ustawienie 1-4.pdf

Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo jeśli pomieszczenie ma problem z modami (inaczej: rezonanse, fale stojące), to dokładając pełniejsze pasmo pogłębiasz ten problem.

Kilka subów daje równiejszy rozkład, ale pomieszczenie i tak musi być ok.

Różnice w "głośności" niskich dźwięków w różnych miejscach pomieszczenia dochodzą do 20 dB.

 

Sztuką jest zoptymalizować odsłuch w miejscu siedzenia, jednoosobowego odsłuchu, a jeszcze większą zrobić tak, żeby w każdym miejscu dźwięk był prawidłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztuką jest zoptymalizować odsłuch w miejscu siedzenia, jednoosobowego odsłuchu, a jeszcze większą zrobić tak, żeby w każdym miejscu dźwięk był prawidłowy.

 

Miałem różne podłogówki i zawsze miałem problem że w miejscu odsłuchu, basu było zdecydowanie najmniej a wręcz go brakowało (nawet w dużych paradigmach). Przy zastosowaniu suba ten problem zniknął a po dostawieniu drugiego suba symetrycznie, zniknął także problem lokalizacji źródła basu a sama jego precyzja i wypełnienie uległy też znacznej poprawie.

Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy Klub :)

 

1. Pokój/salon ok 50 m otwarty na następne 50 m.

2. Kolumny-Dali Concept 8

3. Ampli Pioneer VSX922s

4. Suby DIY:

-Daton Rss315HF-4 12"

-Visaton Tiw300-oba zrobione wg.ogólnie dostępnych projektów,napędzane wzmacniaczami 300W Mosfet by Irek

5.Suby używane prawie wyłącznie do KD tudzież nc+ i PS3

6.Ustawione symetrycznie pomiędzy kolumnami ,przed pustą ścianą,między TV-także jakościowo daleko do ideału ale basior jest przepotężny i wszechobecny:)

W KD jest poprawnie.czyli efektownie a muzyki słucham na czym innym i gdzie indziej,także nie planuję zmian.

pozdrawiam

 

Edytowane przez freedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy freedi. To masz kawał subwooferów ale i pomieszczenie przeeogromne więc nic mniejszego nie wchodzi w grę. Może jakieś fotki freedi ? Ciekawy jestem jak grają dwa różne suby (pod względem barwy) w jednym pomieszczeniu. Do kina nie powinno być jednak problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwotnie,Dayton miał służyć do muzyki a "całość" do innych zabaw :)

Ale od momentu gdy przesiadłem się na czyste stereo- Accuphase(klony)- muzyki z ampli nie potrafię słuchać...W kinie jest konkretnie i w przeciwieństwie do tego co miałem kiedyś na jednym jakimś fabrycznym subie Kody-bas jet momentami porażający ! A szczególnie za ścianą :)...

Poważnie;teraz już mało podniecam się tym pasmem dźwięku-suby robią to co powinny ale myślę,że gdybym chciał uzyskać taki efekt z fabrycznych-kosztowałoby mnie to znacznie więcej...A tak mam doświadczenie i satysfakcję.

 

 

 

Dayton-paczka ok.60 l , mdf 2x18,,ok 50 kg wagi , liczne wzmocnienia,wytłumienie gąbka akustyczna

Visaton-ok 100 l , 38mm ,ok 70 kg

wzmacniacze panelowe 300W Mos-fet by Irek

Edytowane przez freedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dołączam się do klubu submaniaków .Obecnie w systemie mam nie dwa tylko 3 suby

Potężne bestie 15calowe .

2x1200W i 1x1700W RMS

Paradigm SERVO 15v2 i SUB 15 .I Wcale nie mam za dużo basu .Ciągle mam niedostatek najniższego pasma .Poluje na 4 szt. Lubie czuć na sobie 20HZ to jest bardzo przyjemne uczucie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

No to ja już myślałem, że mam w pokoju kinowym przesadzone z subem, bo na 30mkw dałem co prawda jeden ale za to Velodyne DD12, a tu widzę, że trzeba przed innymi pochylić czoła.

Szacun Panowie.

W stereo też w zasadzie mam jakby suby, bo paki DIY mają skrzynki OZ, w których grają po dwie 12-ki na stronę, pędzone aktywnie z osobnych końcówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

<p>Jestem z Wami mam podłączone 2 Yamaha sw030 napędzane przez Yamaha ax1 mam także trzeciego jbl es25pw gdy chce go podłączyć dołączam jednego z Yamahy a to mi nie pasuje dźwiękowo chciałbym aby wszystkie 3 grały razem proszę o pomoc jak to podłączyć czy wystarczy zwykły rozgałęznik czincz w tym wzmacniaczu kina są wyjścia na 2 subwoofery do kturego lepiej podłączyć?

Edytowane przez koba

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

?

Chyba zostanę archeologiem roku !

Tak to już jest,że urlopy prowokują mnie do dziwnych zachowań...

Były dwa,teraz są trzy ?

3suby.jpg

w sumie to cztery ?

 

Coś nie mogę dodać foty...

Zgadnijcie,który najmocniejszy i w sumie najlepiej trzęsie ścianami ?

sunfire.jpg

sunfireAmp.jpg

Edytowane przez freedi
alzhaimer...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 12.05.2020 o 23:29, koba napisał:

Ten ostatni Sunfire mi się wydaje najwiekszy skok zawieszenia ma?.

U mnie do jbl 250pw doszła jedna wielka yamaha sw800 małe suby stoja w piwnicy?

JBL zacne produkty kiedyś miał,może kiedyś czegoś spróbuję...

Ten Sunfire to faktycznie niezła "pompka" ale  raczej do kina,skok tej opony to jakieś 6 cm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.