Skocz do zawartości
IGNORED

Yaqin MC13-S


Rafacker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakupiłem wzmacniacz Yaqin MC13-S , posiada on lampy mocy: 6CA7T x 4 oraz sterujące 12AT7

Jest to moja pierwsza lampa i nie za bardzo wiem czego się po niej spodziewać.

 

Czytałem że wielu uważa oryginalne lampy za kiepskie i od razy je wymienia na inne, zatem moje pytanie: na jakie ?

Jeśli chodzi o lampy sterujące to jakie inne mogę zastosować zamiast 12AT7 ?

Natomiast w przypadku lamp mocy mogę albo zakupić 6Ca7T lub EL34 innych producentów ?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić lampy jak najbardziej trzeba, te montowane fabrycznie są kiepskie. Poszperaj dokładnie na forum. Ten temat był już wałkowany. Polecam także stronę lampyelektronowe.pl - tu znajdziesz lampy różnych producentów, ceny, etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić lampy jak najbardziej trzeba, te montowane fabrycznie są kiepskie. Poszperaj dokładnie na forum. Ten temat był już wałkowany. Polecam także stronę lampyelektronowe.pl - tu znajdziesz lampy różnych producentów, ceny, etc.

 

stronę znam, przeglądałem już wiele razy. Na forum szukałem info odnośnie wymiany lamp ale w większości dotyczyły innych modelu głównie MC10L który ma inny typ lamp sterujących.

 

Przeglądałem też temat "subiektywnej oceny lamp" gdzie porównywane są ze sobą różne rodzaje lamp, mi chodzi natomiast o to jaki typ lamp mogę zastosować czy w przypadku lamp sterujących mogę użyć wszystkich typu ECC81 ?

 

Fabrycznie na kanał przypadają dwie lampy sterujące 1x12ax7u oraz 1x12au7.

 

Jeśli chodzi o lampy mocy to jestem ograniczony do 6CA7T oraz EL34 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

 

Przeglądałem też temat "subiektywnej oceny lamp" gdzie porównywane są ze sobą różne rodzaje lamp, mi chodzi natomiast o to jaki typ lamp mogę zastosować czy w przypadku lamp sterujących mogę użyć wszystkich typu ECC81 ?

 

Fabrycznie na kanał przypadają dwie lampy sterujące 1x12ax7u oraz 1x12au7.

Ale dlaczego Ecc81? Masz na kanał 1x ECC82 i 1X ECC83 oraz 2x EL34.

Ecc81 nie jest ścisłym zamiennikiem ECC82.

Szukaj w necie informacji na temat lamp Ecc82 i 83 (12au7 to amerykański sposób nazywania lamp, które w europie nazywają się ecc82, stąd te różnice - ale to taka sama lampa).

 

Tu masz małą encyklopedię na temat ECC83

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na forum poczytaj o ECC82

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja na Twoi miejscu na początek nie ruszał bym lamp mocy, bo chinskie EL34 są całkiem niezłe - tylko żyją trochę krótko, wymienił bym natomiast od razu lampy sterujące - na jakiekolwiek NOSa - na początek np. jakieś RFT za grosze.

 

 

Jeśli chodzi o lampy mocy to jestem ograniczony do 6CA7T oraz EL34 ?

Jeszcze są KT77.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, wiele mi rozjaśniłeś.

Moje lampy mocy to 6CA7T a nie EL 34.

 

Mam jeszcze takie pytanko odnośnie tych lamp sterujących, mogę zakupić 4 sztuki takie same ? bo w tej chwili jest tak jak piszesz

1x ECC82 i 1x ECC83, czy muszę zrobić tak samo czy mogę zastosować np : 4x

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ??

 

Mógłbyś coś polecić konkretnego jeśli chodzi o lampy sterujące ze sklepu lampy elektronowe ?

( dlatego stąd ponieważ mieszkam w UK a z tego sklepu wysyłają w dobrej cenie).

 

Cena powiedzmy 300 zł za komplet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

 

 

Mam jeszcze takie pytanko odnośnie tych lamp sterujących, mogę zakupić 4 sztuki takie same ? bo w tej chwili jest tak jak piszesz

1x ECC82 i 1x ECC83, czy muszę zrobić tak samo czy mogę zastosować np : 4x

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ??

 

Mógłbyś coś polecić konkretnego jeśli chodzi o lampy sterujące ze sklepu lampy elektronowe ?

( dlatego stąd ponieważ mieszkam w UK a z tego sklepu wysyłają w dobrej cenie).

 

Cena powiedzmy 300 zł za komplet.

 

Na początek nie dawaj tyle kasy na lampy - nawet na tanich NOSach zagra dużo lepiej. Bawić się lampami jest sens jak już masz solidne źródło, głośniki itp. a w wzmacniaczu (jeśli to chinczyk) zrobiony porządek czyli sprawdzenie napięć żarzenia czy jest 6,3V równe (przy dużej odchyłce bardzo szybko będą Ci padały lampy) sprawdzenie czy jest opóźnianie anodowego, i przede wszystkim wymiana kondensatorów sygnałowych - ich zmiana da więcej niż zmiana lamp. Wrzuć schemat, lub zdjęcie wnętrzności po odkręceniu pokrywy dolnej, do wątku Klub miłośników chińskich lampowców - tam znajdziesz pomoc w tym temacie.

 

 

Ja na początek radził bym Ci chociażby takie lampki RFT: Ecc82:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (sprzedawca sprawdzony) i na przykład takie Ecc83

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (używane, nie znam stanu, ani sprzedawcy) lub takie nosy (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

 

Po prostu różnica w lampach sterujących między chinskimi tanimi a tanimi NOSami jest bardzo duża na korzyść NOSów, natomiast różnica między tanimi NOSami a NOSami takimi z średniej półki jest już znacznie mniejsza.

 

Dzięki za odpowiedź, wiele mi rozjaśniłeś.

Moje lampy mocy to 6CA7T a nie EL 34.

Tak jak nazwa lampy Ecc82 (po europejsku) to 12au7 (po amerykańsku) to tak samo pentoda mocy el34 to w nazewnictwie Europejskim EL34 natomiast w Amerykańskim 6ca7.

 

Nazewnictwo dodatkowo komplikuje fantazja Chińczyków, którzy z jakiś powodów (może prawa autorskie?) zmieniają nieznacznie nazwy lamp i tak: EL34 nazywa sie u nich EL34B, 6ca7 nazywa się 6ca7Z lub 6ca7T - czy co tam jeszcze wymyślą... Natomiast to dokładnie te same lampy.

 

Mógłbyś coś polecić konkretnego jeśli chodzi o lampy sterujące ze sklepu lampy elektronowe ?

( dlatego stąd ponieważ mieszkam w UK a z tego sklepu wysyłają w dobrej cenie).

 

 

Kurde blade - to ja płacę po 20 funtów za wysyłkę, żeby kupować lampy z UK gdzie jest ich więcej, są tańsze i rzadziej oszukują, a Ty je będziesz ciągnął z Polski? :D

 

Tu za grosze Philips (philips, amperex, siemens, to klasyka gatunku - najbardziej poszukiwane lampy)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tu masz ruski odpowiednik ecc83

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a tu bardzo dobre mullardy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Posprawdzaj opinie o tych handlarzach w komentarzach i na forach i jak wszystko OK, to bierz tak, a nie jakiś szmelc z lampelektronowych współczesnej produkcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rzeczowo mi odpowiedziałeś, wielkie dzięki!

Wzmacniacz jest nowy, nie będę go rozkręcał gdyż jest na gwarancji więc jakiekolwiek modyfikacje wnętrza muszę odpuścić dlatego też chciałem wymienić lampy.

 

Z tego co zrozumiałem to najlepsze lampy są już nieprodukowane i najlepiej kupować te z dawnych lat. Ok na takie będę polował, natomiast po czym mogę stwierdzić iż konkretna lampa jest dobra ? Nie mam niestety wiedzy tym zakresie, ale przyglądając się Twoim propozycjom wiem mniej więcej na jakie lampy mam polować.

 

Z Twoich propozycji wynika że jednak muszę kupić 2x ECC82 oraz 2xECC83 mam rację ?

 

Kupowałeś lampy bezpośrednio z UK/Uni Europejskiej ?

bo wiele z ofert na ebay jeśli chodzi o lampy są z USA i tam pewnie dochodzi cło i podatek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafacker

napisz jakie masz lampy: 12AT7 x 4 czy też po 2 sztuki 12AX7 i 12AU7?

Z tego co pamiętam to na początku Yaqin w MC13S stosował 12AT7, a dopiero później przeszedł na 12AX7 i 12AU7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Bardzo rzeczowo mi odpowiedziałeś, wielkie dzięki!

Wzmacniacz jest nowy, nie będę go rozkręcał gdyż jest na gwarancji więc jakiekolwiek modyfikacje wnętrza muszę odpuścić dlatego też chciałem wymienić lampy.

 

Jasna sprawa, ale jak już będzie po gwarancji - to koniecznie zmień sobie te kondensatory, koszt podstawowych ale już dobrej jakości to 100-200zł a efekt jest naprawdę bardzo dobry. By zmierzyć napięcie żarzenia nie musisz nawet rozkręcać wzmacniacza - wystarczy, że do nóżek odpowiadających za żarzenie przyczepisz dwa cienkie druciki, zaizolujesz je i włożysz taką lampę w podstawkę. Z końców tych drucików zmierzysz napięcie ;-) Niektóre yaqiny miały żarzenie ponad 7V - lampy które w normalnych warunkach wytrzymywały 3 lata padały w nich po kilku miesiącach. Natomiast w tych nowszych jaqinach jest już sporo lepiej z tym - odchyłki jak są to nieduże.

 

 

Z tego co zrozumiałem to najlepsze lampy są już nieprodukowane i najlepiej kupować te z dawnych lat. Ok na takie będę polował, natomiast po czym mogę stwierdzić iż konkretna lampa jest dobra ? Nie mam niestety wiedzy tym zakresie, ale przyglądając się Twoim propozycjom wiem mniej więcej na jakie lampy mam polować.

 

Zdecydowanie tak. Przerabiałem sporo NOSów różnych typów i wiele lamp z nowej produkcji. Jeśli chodzi o lampy sterujące NOSY zdecydowanie lepsze pod każdym względem - jakość dźwięku sporo lepsza, zdecydowanie mniej awaryjne sporo z tych mniej uznanych NOSów, jest też tańszych od lamp z bieżącej produkcji. Cholerne ceny NOSy uzyskują tylko białe kruki - lampki o znakomitej renomie, kupowane przez zamożnych audiofili, wsadzane następnie do sprzętów za xx tyś. Natomiast lampki ze średniej i niskiej półki są bardzo przystępne cenowo. Pamiętaj że róznice w jakości nie są w ogóle proporcjonalne do ceny, np. ecc88 Tesli za 10-20zł jest faktycznie gorsza niż ecc8 amperexa za 300zł - ale różnice w brzmieniu oceniłbym na 10-25% na korzyść amperexa. Ale by takie niuanse wyłapać od razu musisz mieć na prawdę dobrej klasy resztę sprzętu.

Natomiast jeśli chodzi o lampy mocy, to tu lampy z współczesnej produkcji sprawdzają się całkiem dobrze - choć i tak wolę na przykład EL34 RFT niż jakiekolwiek nowe odpowiedniki.

 

A jakie konkretne modele - to musisz poszukać już na forach, nie znam tych konkretnych modeli az tak dobrze.. Pamiętej tylko że oceny grania na forach są bardzo obiektywne i tak na prawde póki sam nie posłuchasz nie bedziesz wiedzial :D Ogolna wskazowka jaką się możesz kierować to: najlepsze NOSY są firm: telfunken, siemens, amperex, mullard (ale tylko ten stary, nie mullard z obecnej produkcji!) philips itd. - czyli lampy firm zachodniej europy i USA. Gorsze od nich, ale za to bardzo tanie i większości przypadków nadal sporo lepsze od współczesnej produkcji są lapy zsrr i bloku schodniego - np. czechoslowackie tesle, NRDowskie RFT, oraz ruskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafacker

napisz jakie masz lampy: 12AT7 x 4 czy też po 2 sztuki 12AX7 i 12AU7?

Z tego co pamiętam to na początku Yaqin w MC13S stosował 12AT7, a dopiero później przeszedł na 12AX7 i 12AU7.

 

dokładnie mam na kanał 1x 12AU7 oraz 1x12AX7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jasna sprawa, ale jak już będzie po gwarancji - to koniecznie zmień sobie te kondensatory, koszt podstawowych ale już dobrej jakości to 100-200zł a efekt jest naprawdę bardzo dobry. By zmierzyć napięcie żarzenia nie musisz nawet rozkręcać wzmacniacza - wystarczy, że do nóżek odpowiadających za żarzenie przyczepisz dwa cienkie druciki, zaizolujesz je i włożysz taką lampę w podstawkę. Z końców tych drucików zmierzysz napięcie ;-) Niektóre yaqiny miały żarzenie ponad 7V - lampy które w normalnych warunkach wytrzymywały 3 lata padały w nich po kilku miesiącach. Natomiast w tych nowszych jaqinach jest już sporo lepiej z tym - odchyłki jak są to nieduże.

 

Na pewno się zastanowię nad tymi kondensatorami w późniejszym czasie!

A te napięcia z ciekawości sprawdzę, szkoda tylko że w razie czego nie będę mógł za wiele zrobić, na razie jestem laikiem jeśli chodzi o wzmaki lampowe i jak tylko odszukam które piny odpowiedzialne są za żarzenie to sobie to zmierzę.

 

Zdecydowanie tak. Przerabiałem sporo NOSów różnych typów i wiele lamp z nowej produkcji. Jeśli chodzi o lampy sterujące NOSY zdecydowanie lepsze pod każdym względem - jakość dźwięku sporo lepsza, zdecydowanie mniej awaryjne sporo z tych mniej uznanych NOSów, jest też tańszych od lamp z bieżącej produkcji. Cholerne ceny NOSy uzyskują tylko białe kruki - lampki o znakomitej renomie, kupowane przez zamożnych audiofili, wsadzane następnie do sprzętów za xx tyś. Natomiast lampki ze średniej i niskiej półki są bardzo przystępne cenowo. Pamiętaj że róznice w jakości nie są w ogóle proporcjonalne do ceny, np. ecc88 Tesli za 10-20zł jest faktycznie gorsza niż ecc8 amperexa za 300zł - ale różnice w brzmieniu oceniłbym na 10-25% na korzyść amperexa. Ale by takie niuanse wyłapać od razu musisz mieć na prawdę dobrej klasy resztę sprzętu.

Natomiast jeśli chodzi o lampy mocy, to tu lampy z współczesnej produkcji sprawdzają się całkiem dobrze - choć i tak wolę na przykład EL34 RFT niż jakiekolwiek nowe odpowiedniki.

 

A jakie konkretne modele - to musisz poszukać już na forach, nie znam tych konkretnych modeli az tak dobrze.. Pamiętej tylko że oceny grania na forach są bardzo obiektywne i tak na prawde póki sam nie posłuchasz nie bedziesz wiedzial :D Ogolna wskazowka jaką się możesz kierować to: najlepsze NOSY są firm: telfunken, siemens, amperex, mullard (ale tylko ten stary, nie mullard z obecnej produkcji!) philips itd. - czyli lampy firm zachodniej europy i USA. Gorsze od nich, ale za to bardzo tanie i większości przypadków nadal sporo lepsze od współczesnej produkcji są lapy zsrr i bloku schodniego - np. czechoslowackie tesle, NRDowskie RFT, oraz ruskie.

 

Jak tylko dostanę wypłatę kupię jakieś parowane na ebayu, jedne z nich podałeś od gościa z Ukrainy który może dobrać albo kwadrę albo parę. Wciąż tylko nie znam odpowiedzi na pytanie czy muszę kupić 2xECC82 i 2xECC83 czy mogę kupić np 4xECC83 lub 4x ECC82.

 

A tak wygląda opis na wzmacniaczu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wciąż tylko nie znam odpowiedzi na pytanie czy muszę kupić 2xECC82 i 2xECC83 czy mogę kupić np 4xECC83 lub 4x ECC82.

 

Musisz kupić 2xECC82 i 2xECC83.

 

Jak tylko dostanę wypłatę kupię jakieś parowane na ebayu, jedne z nich podałeś od gościa z Ukrainy który może dobrać albo kwadrę albo parę.

Ruskie lampy nie są złe - tylko czasami mają problem z przydźwiękiem. Ogólnie jeśli nie dużo drożej dorwał byś coś z zachodnich firm, to byłoby to lepsze rozwiązanie. Za 4 lampy zachodnich firm w budżecie 300zł zmieścisz się bez problemu.

 

A tak wygląda opis na wzmacniaczu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprawdź co masz napisane na lampach, a nie na obudowie. Kilka lat temu jedna z serii yaqinów miała nadrukowane na obudowie wzmacniacza całkiem inne oznaczenie, niż w rzeczywistości, a sprawdzenie jakie lampy siedzą u Ciebie da Ci 100% pewności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zanim cokolwiek wymienisz wygrzej i posluchaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

''Polacy maja wszystkie przymioty, oprocz zmyslu politycznego'' Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jestes z okolic londka to mozemy sie spotkac i moge ci pozyczyc kilka do sprawdzenia jaki rodzaj grania Ci odpowiada, ale tak jak radzi kolega fish75, najpierw wygrzej, byc moze dzwiek na chinczykach bedzie taki jaki preferujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plastik1989, Jeszcze raz dzięki wielkie za wszelkie informacje, bardzo mi pomogłeś!

Mam jednak wątpliwości jeszcze co do oznaczeń lamp ponieważ napisałeś że 6CA7T to te same lampy co EL34, jednak przy zakupie Yaqina Mc 13-S można wybrać wersję z 6CA7T lub EL34 .

Ja posiadam u siebie takie niebieskie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

do wyboru był jeszcze z takimi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

...zanim cokolwiek wymienisz wygrzej i posluchaj

Jestem w trakcie :) na razie wzmacniacz pograł jakieś 30 godzin więc jeszcze mało, jednak z tego co wyczytałem to na starcie większość zmienia właśnie te sterujące lampy.

Jesli jestes z okolic londka to mozemy sie spotkac i moge ci pozyczyc kilka do sprawdzenia jaki rodzaj grania Ci odpowiada, ale tak jak radzi kolega fish75, najpierw wygrzej, byc moze dzwiek na chinczykach bedzie taki jaki preferujesz.

 

Dziękuję za propozycję, niestety mieszkam ~400km od Londynu. Jeśli miałbyś na sprzedaż jakieś niedrogie lampki o których tutaj mowa to byłbym zainteresowany.

Póki co wzmacniacz brzmi całkiem dobrze, jednak nie czuję tej "magii lampy" w porównaniu do tranzystora na dzień dzisiejszy to brzmienie zdecydowanie bardziej dynamicznie, i jakby z każdym dniem lepsza stereofonia, jednak chciałbym uzyskać cieplejszy dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze z 70 godzin, zastanow sie co Ci brakuje w dzwieku i odezwij sie na priv to cos dobierzemy, pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno z ostateczną oceną poczekam aż się wygrzeją.

Mam pytanie odnośnie tych lamp, zaintrygował mnie opis Pinout, sprzedający napisał że mają inny rozstaw i nie można ich włożyć w standardową podstawkę, zatem jak się poznać na tym? Na co trzeba zwrócić uwagę ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampy 6N2P NIE SĄ!!! odpowiednikami 12AX7, są podobne ale to nie wystarczy, tak jak napisał sprzedający w aukcji allegro mają inny pinout, inne oznaczenia 12AX7 to m.in. ECC83, E83CC, ECC803, 6681, 7025, 5751, CV4004, żeby zastosować 6N2P musiałbyś przelutować niektóre piny w podstawce lampy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampy 6N2P NIE SĄ!!! odpowiednikami 12AX7

Dobrze wiedzieć, będę musiał się upewnić przed jakimkolwiek zakupem. Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie niech Twój wzmacniacz pogra na tych lampach jakie masz, osłuchaj się z tym brzmieniem i zdecyduj w którą stronę chcesz iść z brzmieniem, czy ma być bardziej detalicznie, czy może bardziej kremowe, ciepłe, bo nawet na Yaqinie odczujesz różnice pomiędzy np. RCA Clear Top a powiedzmy Brimarem, na allegro też znajdziesz ciekawe lampki w niezłych cenach, trzeba tylko trochę cierpliwości, pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety mieszkam ~400km od Londynu

...w ktora strone 400? moze do mnie blizej???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

''Polacy maja wszystkie przymioty, oprocz zmyslu politycznego'' Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do góry, konkretniej Yorkshire.

..ja Derbyshire

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

''Polacy maja wszystkie przymioty, oprocz zmyslu politycznego'' Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.