Skocz do zawartości
IGNORED

COPLAND CTA 402 - AWARIA


belmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Coś mi się wydaje, że mam poważny problem. Wzmacniacz zamilkł nawet nie wiem kiedy, na pewno nie podczas odsłuchu. Prąd do niego dochodzi, natomiast nie żarzą sie lampy. Najpierw sprawdzilem bezpiecznik który oczywiście jest dobry. Potem popatrzylem do środka i znalazłem chyba przyczynę. Widać to na zdjęciu. Wypalony jeden z pinów w złączce wychodzącej z transformatora zasilającego. Potrafię tyle sprawdzić, że na żadnym z tych pinów nie ma napięcia. Sprawdzałem "wkrętakiem próbnikiem". Czy poszło któreś z uzwojeń w transformatorze? Proszę o pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Łączówki które tak wygladają należy wyrzucić od razu. Wylutować także gniazdo i wlutować przewody bezpośrednio do druku -wtedy zniknie problem przegrzewania bo połączenie bedzie trwałe. Niestety aby wylutowac gniazdo trzeba dostać się pod spód ,a nie wiem czy jest taka mozliwość bez wyciągania płytki (czy jest odkrecane dno?). Alternatywą jest pozostawienie gniazda w płytce i wlutowanie przewodów do pinów gniazda zakładając na każdy z nich koszulke termokurczliwą . Wszystko powinno działac -nie sądzę ,aby wzmacniacz uległ uszkodzeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

Wlałeś wiele optymizmu w moje serce. Już widziałem wymianę transformatora. Nie ma dostepu od spodu, muszę odkręcić całą płytkę. Jak to polutuję to dam znać co i jak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

Wlałeś wiele optymizmu w moje serce. Już widziałem wymianę transformatora. Nie ma dostepu od spodu, muszę odkręcić całą płytkę. Jak to polutuję to dam znać co i jak.

 

Witam

 

Przed odkręcaniem płyty sprawdź czy przewody ,a własciwie ich żyły nie sa grubsze niż średnica otworów w płytce. Inaczej nie włożysz ich w otwór więc pozostanie ci przylutowanie ich do pinów w gnieździe ,a do tego nie potrzeba wyciągać płytki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

[...]Potrafię tyle sprawdzić, że na żadnym z tych pinów nie ma napięcia. Sprawdzałem "wkrętakiem próbnikiem". [...]

Wkrętakiem próbnikiem niskich napięć (żarzenie) nie zdiagnozujesz. Ale wystarczy najprostszy multimetr za 30 pln.

 

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość traxman

(Konto usunięte)

Te złącza za kilka PLN można kupić w każdym porządnym sklepie:

 

http://bns.com.pl/os,12542,TBMP-5106SC-listwa-prosta-meska-r-5-08

http://bns.com.pl/os,12532,TBMF-5106R-listwa-katowa-zenska-r-5-08

 

wymień komplet, a nie rób dziadostwa w fajnym wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te złącza za kilka PLN można kupić w każdym porządnym sklepie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

wymień komplet, a nie rób dziadostwa w fajnym wzmacniaczu.

 

Witam

 

Mylisz się kolego . Dziadostwem jest właśnie stosowanie łączówek w takich miejscach gdzie prądy są duze i takie łączówki wypalają się nagminnie. Wymiana na nowe da tylko tyle że bedzie jak w oryginale co nie oznacza że dobrze a to że dobrze nie jest widać na zdjeciu. Wielokrotnie usuwałem takie złączki w wielu sprzętach i lutowałem przewody bezpośrednio do druku co jest najlepszym i najpewniejszym połączeniem które nigdy się nie uszkodzi . Tak więc nie radź jesli nie masz doświadczenia bo źle radzisz. Od kiedy to większa liczba niepewnych połączeń jest lepsza niż jedno lutowane ? Dokładnie te same łączówki sa stosowane w wielu urządzeniach i tam gdzie płyną duze prądy wypalają się zawsze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość traxman

(Konto usunięte)

Witam

Mylisz się kolego . .

 

Tysiące tych złącz działają w falownikach, sterownikach przemysłowych i nic się z nimi nie dzieje nawet po kilkunastu latach.

We wzmacniaczu mają żadne obciążenie, kilka amperów prądu zmiennego, bez rozłączania w trakcie pracy (4xEL34 =6-6.5A).

Standardowo złacza bez problemu przenoszą 12A w pełnym zakresie temperatur o ile nie przekracza się napięcia znamionowego czyli dwa razy więcej niż potrzeba w Coplandzie.

Wystarczyło raz na dwa lata sprawdzić i dokręcić kable we wtyku w trakcie przeglądu wzmacniacza i nie było by tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pozwolisz że pozostanę przy swoim 100x lepszym rozwiązaniu i zamiast kilku niepewnych połączeń zaproponuję wywalenie tych złącz i wlutowanie przewodów na stałe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam,

Odkopuje temat po prawie pięciu latach.

Otworzyłem wzmacniacz w celu przeglądu i mym oczom ukazał się widok jak na zdjęciu. Dodam, że wzmacniacz pracuje normalnie.

Czy w takim razie zignorować te przypalone rezystory? Czy je wymienić? Jaka jest przyczyna ich przegrzania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20190224_141721.jpg

copland_cta_402.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

OK.

To może ktoś odczyta mi ze schematu jakie wartości mają te rezystory.

Z góry dziękuję.

Oczekujesz niemożliwego.

Na zdjęciu nie widać, z którymi elementami połączone są te rezystory.

Może na początek sprawdź miernikiem czy te rezystory maja jakiś opór i do jakich elementów prowadzą ich końcówki.

 

może to te rezy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to te rezy.

Wzmacniacz bez tego układu działała prawidłowo, ale istnieje ryzyko uszkodzenia lamp w sekcji przedwzmacniacza.  Ten układ zmniejsza napięcie jakie występuje miedzy żarnikiem a katodą.
Np dla ecc82 dopuszczalne jest 100v. Zbyt wysokie uszkodzi lampę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2019 o 07:14, belmondo napisał:

Odkopuje temat po prawie pięciu latach.

5 lat czekałeś ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

Dziękuję. Sprawdzę to w niedzielę jak będę miał chwilę.

AL,

Nie chciałem zaczynać nowego wątku. Jak go zakładałem dotyczył czegoś innego przecież.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomek 1685 napisał:

może to te rezy.

Wzmacniacz bez tego układu działała prawidłowo, ale istnieje ryzyko uszkodzenia lamp w sekcji przedwzmacniacza.  Ten układ zmniejsza napięcie jakie występuje miedzy żarnikiem a katodą.
Np dla ecc82 dopuszczalne jest 100v. Zbyt wysokie uszkodzi lampę.

Tak się robi w układzie SRPP, gdzie na katodzie "górnej" lampy występuje wysokie napięcie . W tym układzie chodzi raczej o podniesienie potencjału żarzenia, w celu redukcji przydźwięku sieciowego .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakąś teorie, dlaczego je tak przyjarało?

Lubię głośno pograć, ale to chyba nie ma znaczenia. Kolumny to łatwe obciążenie 8 ohm (prawdziwe).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.