Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  42 członków

Jolida Klub
IGNORED

Klub miłośników Jolidy


oczkomirinda

Rekomendowane odpowiedzi

32£ kosztuje rezystor w level 6, czyli najwyższy poziom, 2W.

 

Level 4,5 o mocy 0.5W to koszt kilku funtów.

 

Jezeli chodzi o kondensatory, nie ma mi kto empirycznie wskazać takich, które w mojej 302CRC dadzą więcej mięsa i przestrzeni na średnicy, bo to głownie chcę zmienić - oczywiście pozostawiając na zbliżonym poziomie wysokie i bas, na które nie narzekam. Tutaj tez mogę spróbować włożyć 330nF zamiast standardowego 220nF, załóżmy.

 

Biorę pod uwagę Audyna True Copper, Dueludy, Jupiter copper paper and wax, Mundorf SGO, ale nie mam jak ich wszyskich wziąć, kupić i sprawdzić, a tym bardziej zwrócić te, które się nie sprawdzą.

Edytowane przez WuMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na schemacie jak nie masz na pisane (a nie masz) ze maja byc 2 lub wiecej W to stosujesz 0,5,

Co do kondensatorow, mialem lub mam, wszystkie ktore tu wymieniles.

Na pewno nie polecam mundorfa, audyn TC to swietny kond ale tak samo jak Jupiter trzeba uwazac gdzie sie wklada bo na obydwu jest podana temperatura max 85stopni.

Mundorfy mialem w yanku, audyny mialem w earze i teraz wymienilem na jupitery,

Duelundy alexander mam we wzmaku lampowym.

Dobrze by bylo zobaczyc jaka temperatura jest w miejscu kondensatorow bo mozna zaryzykowac audyny tc, moim zdaniem to najlepszy wybor cena/jakosc

Edytowane przez hubertrs

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Obecnie mam Jolidę 502 BRC jednak ostatnio wpadł do mnie znajomy z Heglem H160 i szczerze na CD bardziej odpowiada mi barwa Jolidy ale jak zaczęliśmy słuchać gramofonu to brzmiało to niesłychanie prawdziwie i żywo (muzykalnie?). Joilida nie jest w stanie na analogu tak zagrać. Moje pytanie jest może trochę naiwne ale czy może to kwestia mocy wzmacniacza a może wymiana lamp poprawi brzmienie na bardziej analogowe. Moje lampy obecnie to Elctro Harmonixy 6550, 12AX7A Jolida i 12AT7EH Electro Harmonix. Pytam bardziej doświadczonych forumowiczów bo szczerze w lampach jestem zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne jest jedno, lampy masz jedne z gorszych, co do mocy to trudno zgadywac zwazywszy ze nie napisales co ta Jolka napedza.

Ja podejzewam, ze analog Ci masz cno muli i jasno grajacy hegel troche rozjasnia calosc, stad ten zachwyt. Napiszesz cos wiecej na temat igly, pre gramofonowego i kolumn??

Edytowane przez hubertrs

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny to Audio Physic Classic 20, pre Jolida JD9A, gramofon Nottingham Analogue Spacedeck (ramie Audio Note One, wkładka Ortofon Quintet Black). Nie powiedziałbym, że rozjaśnił, raczej każdy instrument brzmiał niesłychanie naturalnie i może troszeczkę średnicę wypchnęło bo wszystko brzmiało jakby znajdowali się w pokoju. Ale podkreśla, że na CD (Naim CDX2) Jolka brzmi lepiej - może mniej dynamiczna ale jednak barwa lampy lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje, temat lamp to temat rzeka, sa dwie metody, jedna to taka co by posluchac wszystkich i wyrobic sobie wlasne zdanie a druga to isc na 10cio godzinny wyklad.

Tak na powaznie wzmacniacz lampowy gra tak jak go sobie zestroisz i to jest jego najwieksza zaleta, ale zeby zrobic to najlepiej, trzeba dobrych lamp, kazdy ma swoje ulubione, zeby wiedziec ktore sa ulubione to trzeba ich troche posluchac. Tu wracamy do punktu wyjscia ... nie ma drogi na skroty.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No słuchałem wczoraj kilka godzin i powiem szczerze, że głębia się poprawiła i też bas stał się bardziej punktowy. Wygrzane lampy mam na około 50h więc nie wiem czy będzie coś jeszcze lepiej czy może już koniec. Chodzą mi teraz po głowie aby zmienić moje 6550 Electro Harmonix na Gold Lion KT88.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy (koleżanki może tez?) - najpewniej będę sprzedawał moją Jolkę 302CRC. Chętnych zapraszam na kanał prywatny.

 

a w co teraz zainwestujesz jeśli można?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Hej, dałem wczoraj odpowiedź, ale chyba gdzieś ją wywaliło...

Wartości napięcia prądu spoczynkowego powinieneś mieć podane na pudełku od lamp. Np. u mnie w EH jest to 50 mV. Procedura: wygrzewasz porządnie wzmacniacz, odłączasz wszystkie źródła, wyciszasz potencjometr do zera i na włączonym wzmacniaczu sprawdzasz po kolei lampy mocy. Nie muszą wszystkie być ustawione idealnie na 50 mV, lecz wszystkie muszą być ustawione na jednakową wartość (np. 48 mV lub nawet 60 mV, tak też widziałem). Punkty pomiarowe do każdej lampy są wyprowadzone na obudowie, przy lampach zaś umieszczone są potencjometry do ich dokładnej regulacji - mały płaski wkrętak i ustawiasz do wymaganej wartości, odczytywanej na mierniku.

Jeśli natomiast nie masz miernika, można również dokonać ustawienia równej wartości napięcia dla wszystkich lamp mocy za pomocą czerwonych lampek (nie znasz tej wartości bez miernika, lecz napięcia będą jednakowe we wszystkich lampach... przynajmniej powinny być). Regulujesz potencjometry napięcia tak długo, aż czerwone lampki zgasną; ja ustawiałem je zwykle "na granicy" załączenia, ledwie się jarzyły.

Dla nowych lamp dokonuję sprawdzenia kontrolnie co 2-3 miesiące. Teraz mam już 5-letnie lampy, więc kontroluję je raz w miesiącu. Póki co, dobrze trzymają parametry - ważne jest, aby wszystkie miały zbliżone do siebie wartości napięcia. W sumie bardzo przyjemne są te kontrole, ja lubię :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)

A moja Jola wróciła do żywych i się dzieje...wygrzewanko kondensatorów sprzęgających trwa...

Trza będzie trochę mocy dołożyć co by ich nie zamulić jak przy docieraniu auta ;-)))

Eteritus będzie chyba odpowiedni...

587115.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Potwierdźcie czy dobrze myślę - to mój pierwszy taki przypadek.

Włączylem Jolkę 1501 i nie gra lewy kanał. Sprawdzilem kable. Potem zamienilem lampki nie gra prawy kanał.

To znaczy że lampka padła?

Na alledrogo mało lampek  12AX7 starych jedna para miniwattów i amperex bb i drogo.

Co doradzicie psvane gold pin czy coś innego? (może jakaś Tesla, Telefunken)

Na hifi giełdzie para amperex bb ale za 1 tysiąc złotych.

Padla lampka baldwin.

Pozostały mi te które były w kupionej Jolidce Tungsole gold pin. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Antonio1974 napisał:

A co sadzicie o raytheon long black plate

zastosowałem takie lampy na wyjściu CD Lolida JD 100. Czarne długie anody, z 60 roku. Grają cały czas od 4 lat. nic się nie dzieje. Wcześniej miałem Telefunkeny , ale były zbyt analityczne, za ostre.

Mam też 12wAX7 amerykańskie RCA , te są troszkę bardziej dociążone na basie, bardziej miękkie. Jednak także warto brać je pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.