Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  42 członków

Jolida Klub
IGNORED

Klub miłośników Jolidy


oczkomirinda

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 25.02.2019 o 17:26, Łukasz_62438 napisał:

Forumowicz #ziko369 ostatnio przerabiał tę kwestię w swoim wzmacniaczu. Sugeruję jego zapytać, to niezwykle życzliwy i sympatyczny człowiek.

Łukasz ... ja Antosiowi nie pomogę ;-) bo u mnie zwykłe lampy Jolidy już mózg lasują :-)...

Jizaaas jak Jola "pomiata" STXami :-)

Coś pięknego...

Eteritus Order Of Death ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem

Na razie "po taniości" z dawnego bloku wschodniego:

Rft z NRD lata 60-te ( wczoraj przyszły ,działają , tak na gorąco to: moje tung sol gold pin zostały pokonane)

Lampki z dawnej Jugosławii (dziś bede je miał)

Napisze jak posłucham.

Te najbardziej znane koło cena 1 tys odpusciłem

Jednak moge napisać że RFT gra bardziej analogowo, rozdzielczo i z pełniejszym basem niż tung sole.

Jedynie wysokie bardziej schowane, mniej błyszczące - ale mi to nie przeszkadza.

Łezka się w oku kręci - na pudełko made in GDR, na dole cena 23 zł (kiedyś ceny były stałe)

Cena - 100 zł z allegro, kupiłem jeszcze parkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Fajnie...niech gra muzyka :-)

ja nie wymieniam bo lubię bardzo otwarty dźwięk...słucham też ciężkich brzmień...i lampy Jolidy i Psvane mi odpowiadają pod tym względem ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Antonio1974 napisał:

Yugoslavia Elektronska Industrija NIŚ

rządzi

Pierwsze wrażenie super

To co RFT z otwartymi wysokimi.

Nosy są super nawet z demoludów

Eeej, no to są eleganckie lampy! Sam bym takie EI przytulił, a kiedyś Eva Manley wstawiała je seryjnie do swoich wzmacniaczy! Czy jeszcze coś zostało, można to kupić? Masz jakieś namiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 6.03.2019 o 08:14, Łukasz_62438 napisał:

Szukam takich lamp właśnie, w wersji 12ax7

Lampki są ale ceny mają niejugosłowiańskie.

https://www.langrex.co.uk/products/12ax7-ecc83-marshall-ei-smooth-plate-matched-pair-nos-valve-tube/

Te Svetłany są całkiem niezłe.

https://www.langrex.co.uk/products/12ax7ecc83-svetlana-winged-c-boxed-anode-valvetube/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JuG napisał:

Dziękuję za info, faktycznie, ceny to są brytyjskie tuż przed brexitem ? nic to, będę się rozglądał na spokojnie. Mam 3 sety NOS-ów, ale EI to bym chętnie przytulił... lecz chyba Marshall to nie jest to samo, jak myślisz?

Pozdrawiam!

Edytowane przez Łukasz_62438
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
15 minut temu, Łukasz_62438 napisał:

lecz chyba Marshall to nie jest to samo, jak myślisz?

Producentem jest Ei (12AX7 EI MADE IN YUGOSLAVIA) więc nazwa nadrukowana na lampie nie ma znaczenia - Marshall lamp nie produkował. Czy Ei robił różne modeli ECC83 - nie wiem. W opisie tych jest 17MM TELEFUNKEN SMOOTH PLATE (Jugosłowianie wykupili sprzęt niemiecki z likwidowanych zakładów i na nim potem robili lampy). Jak brzmią też nie wiem - dawno żadnych Ei nie słyszałem (w swoim pre mam chyba Amperex-a albo Mullard-a - dawno w niego nie zaglądałem ? ).

Jakby co to handlarz jest duży (hurtowy), stary i sprawdzony. Sprzedaje też na ebay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień  dobry,

Czy ktoś z forumowiczów miał możliwość porównania JD1501 i JD1701? Jakie są różnice? I od razu - czy są różnice w ramach jednego modelu (np. JD1501 RC vs JD1501 BRC vs JD1501A). Których warto szukać? Zastanawiam się nad zakupem jednego z powyższych i każda rada będzie przydatna, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Valvo są super. U mnie też tworzą najlepszy duet: Valvo jako sterujące ecc83 i Mullardy w wersji ecc81 (dokładnie to 12AT7WA). Ktoś gdzieś kiedyś napisał, że Valvo to taki "prawie" Amperex BB - nie wiem, być może trochę na wyrost. Jednak można je dostać jeszcze w miarę normalnej cenie i są świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej wyeksponowany bas lepsza rozdzielczość i równowaga tonalna.

Jestem fanem przywalenia na dole i tego nigdy nie za wiele.

Spokój analogowe brzmienie ze chce się gałkę podkrecać.

To nie mega zmiany ale bardziej słyszalne niż zmiany kabli zasilających czy głośnikowych (średniobudżetowych)

A mam już kimber kable 8pr, furutech u2t i tellurium q blue.

U mnie trochę dynki excite drą ryja ze względu na słabą akustyke i te zmiany są na plus. A że i tak lampka padła to zrobiłem zapasy.

Myślę że u Ciebie to może nie być tak słyszalne i potrzebne przy głośnikach 8ohm i 91db Jolidka jak pisałeś nimi zamiata.

Ja mam 4 i 87 db wiem ze mozna wyciągnąć z nich więcej - kiedyś.

Valvo to to dobre co RFT i Ei ale więcej blasku.

Edytowane przez Antonio1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mój odtwarzacz CD Jolida JD100A ma około 10 lat / jeszcze z produkcji USA / . O ile dobrze wiem, jest tam laser Phillips CDM12.1 . Miałem jakiś czas temu chwile słabości lasera , czasami się zacinał na chwilkę i podawał dźwięk po ułamku sekundy . Przedmuchałem gruszką soczewkę i jest ok. Zastanawiam się jednak nad poszukaniem zapasowego lasera, pewnie najlepiej z całym mechanizmem.

Macie jakieś pewne źródło ? Jak długo Wam oryginalny laser służy ? Jest mnóstwo chińskich zamienników, może nawet podróbek, a wole coś sprawdzonego.

Będę wdzięczny za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, w końcu znalazłem i kupiłem parkę ecc83 firmy Elektronska Industrija (Ei) w doskonałym stanie NOS. Jest to wersja z gładkimi, niklowanymi osłonkami elektrod (wyżej ceniona, na wzór Telefunkena). Lampki są jeszcze niewygrzane, lecz już słychać potencjał - bardzo dobra rozdzielczość, powietrze i oddech. Są bardzo ciche, cichsze nawet od nowych rosyjskich lamp z bieżącej produkcji) Z minusów, jak dla mnie, nie żarzą się tak ładnie i nie rozbłyskują przy włączeniu jak stare Valvo... ale i tak jest pięknie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Cześć Koledzy, jak się miewają wasze Jolki? Wakacje się skończyły, w letnie miesiące troszkę peregrynowałem po naszym pięknym kraju i słuchałem różnych fajnych systemów... Jednak muszę to powiedzieć, Jolka ma w sobie coś, do czego zawsze z wielką radością wracam. Nie jest ideałem w całej rozciągłości, no ale czy takie ideały w ogóle istnieją? Za to kiedy zaczyna grać, pojawia się taka magia i piękna barwa, że można jej słuchać godzinami!

Pozdrawiam i przyjemnych odsłuchów tej jesieni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.