Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  43 członków

Jolida Klub
IGNORED

Klub miłośników Jolidy


oczkomirinda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 25.02.2019 o 17:26, Łukasz_62438 napisał:

Forumowicz #ziko369 ostatnio przerabiał tę kwestię w swoim wzmacniaczu. Sugeruję jego zapytać, to niezwykle życzliwy i sympatyczny człowiek.

Łukasz ... ja Antosiowi nie pomogę ;-) bo u mnie zwykłe lampy Jolidy już mózg lasują :-)...

Jizaaas jak Jola "pomiata" STXami :-)

Coś pięknego...

Eteritus Order Of Death ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem

Na razie "po taniości" z dawnego bloku wschodniego:

Rft z NRD lata 60-te ( wczoraj przyszły ,działają , tak na gorąco to: moje tung sol gold pin zostały pokonane)

Lampki z dawnej Jugosławii (dziś bede je miał)

Napisze jak posłucham.

Te najbardziej znane koło cena 1 tys odpusciłem

Jednak moge napisać że RFT gra bardziej analogowo, rozdzielczo i z pełniejszym basem niż tung sole.

Jedynie wysokie bardziej schowane, mniej błyszczące - ale mi to nie przeszkadza.

Łezka się w oku kręci - na pudełko made in GDR, na dole cena 23 zł (kiedyś ceny były stałe)

Cena - 100 zł z allegro, kupiłem jeszcze parkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Antonio1974 napisał:

Yugoslavia Elektronska Industrija NIŚ

rządzi

Pierwsze wrażenie super

To co RFT z otwartymi wysokimi.

Nosy są super nawet z demoludów

Eeej, no to są eleganckie lampy! Sam bym takie EI przytulił, a kiedyś Eva Manley wstawiała je seryjnie do swoich wzmacniaczy! Czy jeszcze coś zostało, można to kupić? Masz jakieś namiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 6.03.2019 o 08:14, Łukasz_62438 napisał:

Szukam takich lamp właśnie, w wersji 12ax7

Lampki są ale ceny mają niejugosłowiańskie.

https://www.langrex.co.uk/products/12ax7-ecc83-marshall-ei-smooth-plate-matched-pair-nos-valve-tube/

Te Svetłany są całkiem niezłe.

https://www.langrex.co.uk/products/12ax7ecc83-svetlana-winged-c-boxed-anode-valvetube/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, JuG napisał:

Dziękuję za info, faktycznie, ceny to są brytyjskie tuż przed brexitem ? nic to, będę się rozglądał na spokojnie. Mam 3 sety NOS-ów, ale EI to bym chętnie przytulił... lecz chyba Marshall to nie jest to samo, jak myślisz?

Pozdrawiam!

Edytowane przez Łukasz_62438
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
15 minut temu, Łukasz_62438 napisał:

lecz chyba Marshall to nie jest to samo, jak myślisz?

Producentem jest Ei (12AX7 EI MADE IN YUGOSLAVIA) więc nazwa nadrukowana na lampie nie ma znaczenia - Marshall lamp nie produkował. Czy Ei robił różne modeli ECC83 - nie wiem. W opisie tych jest 17MM TELEFUNKEN SMOOTH PLATE (Jugosłowianie wykupili sprzęt niemiecki z likwidowanych zakładów i na nim potem robili lampy). Jak brzmią też nie wiem - dawno żadnych Ei nie słyszałem (w swoim pre mam chyba Amperex-a albo Mullard-a - dawno w niego nie zaglądałem ? ).

Jakby co to handlarz jest duży (hurtowy), stary i sprawdzony. Sprzedaje też na ebay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień  dobry,

Czy ktoś z forumowiczów miał możliwość porównania JD1501 i JD1701? Jakie są różnice? I od razu - czy są różnice w ramach jednego modelu (np. JD1501 RC vs JD1501 BRC vs JD1501A). Których warto szukać? Zastanawiam się nad zakupem jednego z powyższych i każda rada będzie przydatna, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Valvo są super. U mnie też tworzą najlepszy duet: Valvo jako sterujące ecc83 i Mullardy w wersji ecc81 (dokładnie to 12AT7WA). Ktoś gdzieś kiedyś napisał, że Valvo to taki "prawie" Amperex BB - nie wiem, być może trochę na wyrost. Jednak można je dostać jeszcze w miarę normalnej cenie i są świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej wyeksponowany bas lepsza rozdzielczość i równowaga tonalna.

Jestem fanem przywalenia na dole i tego nigdy nie za wiele.

Spokój analogowe brzmienie ze chce się gałkę podkrecać.

To nie mega zmiany ale bardziej słyszalne niż zmiany kabli zasilających czy głośnikowych (średniobudżetowych)

A mam już kimber kable 8pr, furutech u2t i tellurium q blue.

U mnie trochę dynki excite drą ryja ze względu na słabą akustyke i te zmiany są na plus. A że i tak lampka padła to zrobiłem zapasy.

Myślę że u Ciebie to może nie być tak słyszalne i potrzebne przy głośnikach 8ohm i 91db Jolidka jak pisałeś nimi zamiata.

Ja mam 4 i 87 db wiem ze mozna wyciągnąć z nich więcej - kiedyś.

Valvo to to dobre co RFT i Ei ale więcej blasku.

Edytowane przez Antonio1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mój odtwarzacz CD Jolida JD100A ma około 10 lat / jeszcze z produkcji USA / . O ile dobrze wiem, jest tam laser Phillips CDM12.1 . Miałem jakiś czas temu chwile słabości lasera , czasami się zacinał na chwilkę i podawał dźwięk po ułamku sekundy . Przedmuchałem gruszką soczewkę i jest ok. Zastanawiam się jednak nad poszukaniem zapasowego lasera, pewnie najlepiej z całym mechanizmem.

Macie jakieś pewne źródło ? Jak długo Wam oryginalny laser służy ? Jest mnóstwo chińskich zamienników, może nawet podróbek, a wole coś sprawdzonego.

Będę wdzięczny za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cześć, w końcu znalazłem i kupiłem parkę ecc83 firmy Elektronska Industrija (Ei) w doskonałym stanie NOS. Jest to wersja z gładkimi, niklowanymi osłonkami elektrod (wyżej ceniona, na wzór Telefunkena). Lampki są jeszcze niewygrzane, lecz już słychać potencjał - bardzo dobra rozdzielczość, powietrze i oddech. Są bardzo ciche, cichsze nawet od nowych rosyjskich lamp z bieżącej produkcji) Z minusów, jak dla mnie, nie żarzą się tak ładnie i nie rozbłyskują przy włączeniu jak stare Valvo... ale i tak jest pięknie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Cześć Koledzy, jak się miewają wasze Jolki? Wakacje się skończyły, w letnie miesiące troszkę peregrynowałem po naszym pięknym kraju i słuchałem różnych fajnych systemów... Jednak muszę to powiedzieć, Jolka ma w sobie coś, do czego zawsze z wielką radością wracam. Nie jest ideałem w całej rozciągłości, no ale czy takie ideały w ogóle istnieją? Za to kiedy zaczyna grać, pojawia się taka magia i piękna barwa, że można jej słuchać godzinami!

Pozdrawiam i przyjemnych odsłuchów tej jesieni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.