Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  42 członków

Jolida Klub
IGNORED

Klub miłośników Jolidy


oczkomirinda

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też nie miałem ochoty sprzedawać Jolki, ale wykonałem ten krok i cóż, muszę zamiast niej żyć z tranzystorami ?

 

ProAki plus Jolida to synergiczne partnerstwo. Grałem wiele lat na 302CRC ze Studio 100, a potem Response D2 i złego słowa nie powiem, w ramach oczywiście porównywalnego budżetu.

Edytowane przez WuMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, WuMike napisał:

muszę zamiast niej żyć z tranzystorami

Michał, to na czym teraz grasz - można wiedzieć? Czy jest jakieś życie po Jolce? ?

Tak na serio, to ja również polecam zestawienie z głośnikami ProAc. Kiedyś jeden znajomek miał JD 202 + ProAc Tablette (takie maleństwa, monitorki), i u niego to grało bardzo dobrze... skoro to zapamiętałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podoba się 502?

Miałem 502 i to genialny wzmacniacz, jolka i leben to dwa najfajniejsze wzmaki jakie miałem z tego budżetu.

Ja w sobotę pochwalę się moimi starymi nowymi monoblokami jolida fusion na 211 po całkowitym odnowieniu - nowe wszystkie lampy i wymienione wszystkie elektrolity na dużo wyższej klasy, nippon chemicon, mundorf itp za worek $$ zobaczymy czy będzie jak kondo ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, kamil79 napisał:

Jolida 502b już u mnie.Prosze o przyjęcie do klubu.

Serdecznie zapraszamy ?

12 minut temu, szatan napisał:

Jak podoba się 502?

Miałem 502 i to genialny wzmacniacz, jolka i leben to dwa najfajniejsze wzmaki jakie miałem z tego budżetu.

Ja w sobotę pochwalę się moimi starymi nowymi monoblokami jolida fusion na 211 po całkowitym odnowieniu - nowe wszystkie lampy i wymienione wszystkie elektrolity na dużo wyższej klasy, nippon chemicon, mundorf itp za worek $$ zobaczymy czy będzie jak kondo ?

 

Wojtuś ... Jak tylko będziesz chciał to będzie... ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro się z nią zapoznam bliżej,dziś nie było czasu  jedyne co zauważyłem, że w porównaniu do coplanda 405 tutaj trzeba gałka głosu o wiele dalej kręcić,jest dużo słabsza choć na papierze powinna mieć więcej wątków.Pewne jest raczej ,że z proac 1sc się lubi ;-))

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kamil79 napisał:

Jolida 502b już u mnie.Prosze o przyjęcie do klubu.

Brawo Ty! Witamy w naszym małym klubiku ?

16 godzin temu, szatan napisał:

Ja w sobotę pochwalę się moimi starymi nowymi monoblokami jolida fusion na 211 po całkowitym odnowieniu

Uff, całe szczęście, że porzuciłeś tamten szatański ? pomysł o sprzedaży swoich monobloków! Kawał sprzętu, po takich modach to już musi wszystko fruwać po pokoju!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy czy pobiją sun audio 2a3 na kondach black gate, i lampamch rca nic nie chce mu dorównać, oczywiście jak kolumny są o wystarczającej skutecznosci.

Ostatnio wpadłem w szok jak sun napędził Harbeth acoustic hl mk III 86db skuteczności- fruwają z 3,5 watami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, to są tylko pieniądze ? na pewno odwdzięczą się pięknym graniem i niezapomnianymi emocjami, tego nie można przeliczać na kasę!

Super sprzęt tam masz, udanych odsłuchów!

P.s. a jaki tam masz phono stage?

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2019 o 07:55, szatan napisał:

Wróciły Jolki - Wygrzewam kosztowały mnie z ich zakupem, tuningiem oraz nowymi lampami więcej niż nowe bez rabatu ?

20190927_224131-2016x1512.jpg

Ewidentnie brakuje Ci stolika pod audio.?,służę pomocą

received_1439940452830411.jpeg

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ktoś sprzedaje Jolidkę 1501

Ale w opisie to jest szał

Mam ten wzmak w domu, jest świetny ale czy tak dobry jak w wzmaki za 12.000 zł

To tylko się cieszyć ja dałem 1850zl.

Edytowane przez Antonio1974
błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antonio1974 - gdzie ta Jolida na sprzedaż, bo nie mogę znaleźć ? (dawno tu nie zaglądałem).

Też mam 1501BRC , ale nie oddaję ? Ciekawy jestem ceny i opisu.

A z jakimi głośnikami gra u Ciebie ?

U mnie z Focal Aria 905 - i chyba nic nie będę zmieniał , póki co.

Edyta: Znalazłem ogłoszenie, moja Jolida jest dłuższa  nieco, z dwiema małymi gałkami i czarna - co mnie bardzo cieszy ?

Edytowane przez zbylak
aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie mocniejsza będzie lepsza. Jeśli głośniki mają równą impedancję bez górek i dołków, minimum nie spada poniżej 2 Ohm, a skuteczność nie jest niższa niż 85 dB, to spokojnie 202 wystarczy. Kiedyś słuchałem jej z B&W 805 (pierwsza wersja, z metalowym tweeterem) i to było świetne granie, bez niedomówień. Jest jeszcze kwestia repertuaru, bo do ostrego łojenia no to jednak 502 będzie lepsza...

Jakie konkretnie głośniki masz na myśli?

Ach, doczytałem. Dynaudio X32, moim zdaniem, spokojnie 202 wystarczy.

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Halo

cicho u nas w klubie  domyślam się dlaczego

Wszyscy słuchają zadowoleni.

Miałem ostatnio Amplifona wt40 na  krótkim odsłuchu .

Zacny wzmak.

Ale w moim systemie lepiej komponuje się JoLidka hybryda.

Pozdrawiam użytkowników .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Trochę słucham, mam akurat takie ciekawe lampy u siebie - w stopniu końcowym. Kilka lat nie były używane, więc trzeba poczekać na jakieś wnioski...

P.s. Mój znajomy szuka hybrydy JD 1501 lub 1701, więc jeśli ktoś chciałby sprzedać, to uprzejmie proszę o kontakt na pw.

Pozdrawiam i dużo czasu na słuchanie w Nowym Roku ?

IMG_20200103_141721.jpg

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cisza zapadła w naszym klubie... mam nadzieję, że macie jeszcze swoje Jolki i nie zamkną nam wątku ?

Jeżeli ktoś (ewentualnie) martwi się dużym zużyciem prądu we wzmacniaczach Jolida, to chciałbym uspokoić, iż bynajmniej wcale tak nie jest! A przynajmniej nie w mojej 502BRC. Producent nie zaleca wyłączania z trybu stand-by, i faktycznie nie ma ku temu podstaw ze względów ekologicznych - mianowicie, pobór mocy w w stanie spoczynku wynosi jedynie... 2,5W! Jest to naprawdę bardzo niewiele, moim zdaniem.

W trybie pracy, zależnie od podłączonego obciążenia, pobór mocy wynosi 160...180W - a więc także nie są to jakieś duże ilości. A jak jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.