Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  42 członków

Jolida Klub
IGNORED

Klub miłośników Jolidy


oczkomirinda

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, D4ncer napisał:

Czołem! Panie i panowie, poluję na Jolide 502 BRC, za wszelaką pomoc będę wdzięczny ?

Hej, ja mam ten sprzęt, lecz ani myślę sprzedawać ? Niekiedy pojawiają się ogłoszenia, trochę cierpliwości i coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u Was ze  źródłem?

Mam Cd8x Cyrusa generalnie dobrze gra

Ale w mojej konfiguracji jest za ostro na pierwszym planie za bardzo słychać  trąbki, talerze, gitary - jest zbyt ostro

Wczoraj włączyłem radio audycję Aksamit w 3-ce - też cyrus tuner 7.5

I pieknie to zagrało analogowo bez wyostrzeń ciemne tło,  co prawda bez takiej rozdzielczości i dynamiki jak cd ale więcej frajdy.

Czy powinienem szukać innego źródła?

Może hegel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o źródła cyfrowe, to ja też mam Cyrusa... tylko że u mnie jest to sam transport płyt CD-t. Z niego sygnał idzie do przetwornika c/a, i to on jest odpowiedzialny (w większej mierze) za brzmienie. Mój przetwornik ma kość PCM1794, ale na wyjściu jest lampa ecc88. Dzięki temu połączeniu, dźwięk jest gładki i naturalny, zero ostrości! Lampa Amperex Buggle Boy, kondensatory Miflex i rezystory Shinkoh dają piękną barwę dźwięku, przestrzeń i oddech.

Z tego, co piszesz wynika, że za taki charakter brzmienia jak u Ciebie odpowiada przetwornik wbudowany w CD 8x. Możesz spróbować "zmiękczyć" dźwięk kablami sygnałowymi, ale być może stracisz też inne, pożądane cechy - szczegółowość, rozdzielczość, dynamika, itp. Można spróbować podłączyć zewnętrzny DAC, to też jest zwykle dobre wyjście. Np., miękko i gładko grają przetworniki Chorda.

1 godzinę temu, Antonio1974 napisał:

A jak u Was ze  źródłem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
12 godzin temu, Antonio1974 napisał:

Kupiłem do mojej hybrydy lampki miniwatt, ciekawe, ak wypadną w porównaniu z valvo.

To jest praktycznie to samo, jeśli zostało wyprodukowane w Heerlen. Ciekaw jestem, czy usłyszysz jakieś różnice - o ile lampy są w podobnym stanie technicznym.

Mam analogiczną sytuację z lampą ecc88 Amperex "Bugle Boy" i Amperex w specyfikacji Tektronix - praktycznie brzmią jednakowo świetnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

faktycznie, różnice na granicy percepcji, ale chyba jednak dobitniejszy bas i więcej powietrza - szczegóły słychać wyraźniej, troszkę lepsze od valvo, ale moje valvo były używane - emisja na poziomie 80% jak kupowałem, może dlatego miniwatty brzmia lepiej (ponoć niewiele grane),

jest dobrze,

pozdrawiam w tych trudnych czasach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze świadczy o wzmacniaczu - jest tak przejrzysty i rozdzielczy, że uchwyciłeś różnicę. A więc Jolka świetnym sprzętem jest, znów się potwierdziło ?

Również mam staruszki ecc83 od Valvo, moje drugie ulubione lampki (po Ei, bo te mi lepiej całościowo podeszły).

Również pozdrawiam serdecznie i dużo zdrówka życzę!

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Słucham Jolki na lampach philips miniwatt i jest naprawdę super, szczególnie poprawa na basie, np. płyty Fisz Emade brzmią tak jak powinny.

Choć korci ciągle pełna lampa, a tu jak na złość nie widać żadnej 502, czy nawet 302.

Pozdrawiam wszystkich, choć jak to ujął mój kolega, kiedyś nie było Teleranka, a teraz nie ma listy przebojów PR3, cóż takie czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zmiana jeśli chodzi o źródło. Cd cyrus 8x - złego słowa nie powiem, ale dotarł do mnie dac PS AUDIO digital link III model na samym dole hierarchii w tej firmie i zmiana jest istotna.

Osoba, która sprzedała mi Jolkę grała na tym dacu i wpadł mi w ucho. Teraz nadarzyła się okazja i cd przechodzi do roli transportu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kuś, nie kuś.

Zmiana jest tak spektakularna w kulturze brzmienia, otwarciu dźwięku, że raczej posłucham tej rady.

 

Czy szukać Cyrus model xt se, ewentualnie signature?

A napisz mi proszę, czy używasz kabla optycznego czy coaxial?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie lepszy jest model Signature, ale ja mam "zwykły" CD-t. Niestety, cena jest dla mnie zbyt wysoka, jednak i tak jestem bardzo zadowolony.

Używam przewodu RCA, konkretnie Monkey Cable MCYCOA1. Kiedyś próbowałem optyka, lecz był słabej jakości i nie grało to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to będę się czaił na transport, a sprzedam cd.

Na razie podłączyłem średnim optykiem no name, a czekam na coaxial: kimber illumination , mając nadzieję na dalszą poprawę.

 

Mogę powiedzieć, jak to często na forum z przymrużeniem oka piszą , że różnicę w dźwięku wychwycili również domownicy, z reguły sceptyczni co do naszego zamiłowania do dobrego audio.

Rozumiem, że porównywałeś jak gra "zwykły" cd Cyrusa, skoro piszesz, że z  transportem jest poprawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem u siebie w domu żadnego pełnego odtwarzacza CD od Cyrusa, więc nie miałem możliwości porównać integry vs. czysty transport. Miałem za to wcześniej zewnętrzny przetwornik c/a z oddzielnym zasilaniem, i podłączałem do niego różne źródła cyfrowe. Nie było tego wiele, lecz u mnie nigdy zintegrowany odtwarzacz nie zagrał lepiej niż dedykowany transport płyt CD z zewnętrznym przetwornikiem. Mam tego Cyruska CD-t od kilku już lat i nie szukam dziury w całym ?

Jeśli jesteś ciekaw, jak to gra, to oczywiście zapraszam do siebie! (Lublin)

P.s. kurczę, dopiero teraz zauważyłem, że my to wszystko piszemy w klubie Jolidy (?!) widocznie to musi być dobre zestawienie, skoro nam wpadło w ucho ?

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Super.

Podobną fotkę umieściłem na forum lampowym w temacie pierwsza lampa. Czaiłem się na Jolidę302, a trafiła się tanio mingda mc-34a.

Lampy rządzą, nawet tanie i nie za mocne. Mimo naturalnych słabości hybrydę wciągnęła nosem w niektórych aspektach. Ale Jolidka też świetna, zostaje ze mną.

PS

Czytałem Twój wpis o modzie transportu. Cyrus jest świetny , ale można lepiej.

Ja będę się czaił na używkę xt signature.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Antonio1974 napisał:

Super.

Podobną fotkę umieściłem na forum lampowym w temacie pierwsza lampa. Czaiłem się na Jolidę302, a trafiła się tanio mingda mc-34a.

Lampy rządzą, nawet tanie i nie za mocne. Mimo naturalnych słabości hybrydę wciągnęła nosem w niektórych aspektach. Ale Jolidka też świetna, zostaje ze mną.

PS

Czytałem Twój wpis o modzie transportu. Cyrus jest świetny , ale można lepiej.

Ja będę się czaił na używkę xt signature.

Hej, ja także widziałem Twoje zdjęcie ?

Co do transportu, to zgadzam się, że zawsze można jeszcze lepiej... Mnie Cyrus złożył propozycję modu CDt lub zakupu nowego Xt Signature w tej samej cenie, nota bene całkiem przyzwoitej, ale i tak poza moim zasięgiem - toteż poprosiłem jednego kolegę i pięknie poprawił mi Cyruska. Myślę sobie, że teraz jestem w pół drogi (?) do Xt... w każdym razie, nie kombinuję i słucham muzyki ?

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z lampami czeka mnie wkładanie i próby. W hybrydzie Jolki najlepiej grają miniwatty philipsa 12ax7. I tam zostały.

Zdziwiłem się, że w lampce el34 robią trochę bałagan w dźwięku, trochę za obfity bas i zbyt dosłowne elementy wysokich dźwięków. 12au7 to philipsy. Spróbuje 12ax7 gładszych Ei. Zobaczymy.

Jak Twoje doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2020 o 15:04, Antonio1974 napisał:

Jak Twoje doświadczenia?

Hmm, jeśli pytasz o moje doświadczenia z lampami el34, to nie mam żadnych... Nigdy nie miałem wzmacniacza na nich ? za to dość obficie opisywałem tutaj rozmaite przygody z wymianą lamp sterujących ecc83 oraz w inwerterze ecc81 w mojej poczciwej Jolce 502.

BTW, właśnie na ecc83 od Ei gram obecnie (długie, gładkie, srebrne anody) i tak mi się najbardziej podoba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.