Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  43 członków

Jolida Klub
IGNORED

Klub miłośników Jolidy


oczkomirinda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, D4ncer napisał:

Czołem! Panie i panowie, poluję na Jolide 502 BRC, za wszelaką pomoc będę wdzięczny ?

Hej, ja mam ten sprzęt, lecz ani myślę sprzedawać ? Niekiedy pojawiają się ogłoszenia, trochę cierpliwości i coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u Was ze  źródłem?

Mam Cd8x Cyrusa generalnie dobrze gra

Ale w mojej konfiguracji jest za ostro na pierwszym planie za bardzo słychać  trąbki, talerze, gitary - jest zbyt ostro

Wczoraj włączyłem radio audycję Aksamit w 3-ce - też cyrus tuner 7.5

I pieknie to zagrało analogowo bez wyostrzeń ciemne tło,  co prawda bez takiej rozdzielczości i dynamiki jak cd ale więcej frajdy.

Czy powinienem szukać innego źródła?

Może hegel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o źródła cyfrowe, to ja też mam Cyrusa... tylko że u mnie jest to sam transport płyt CD-t. Z niego sygnał idzie do przetwornika c/a, i to on jest odpowiedzialny (w większej mierze) za brzmienie. Mój przetwornik ma kość PCM1794, ale na wyjściu jest lampa ecc88. Dzięki temu połączeniu, dźwięk jest gładki i naturalny, zero ostrości! Lampa Amperex Buggle Boy, kondensatory Miflex i rezystory Shinkoh dają piękną barwę dźwięku, przestrzeń i oddech.

Z tego, co piszesz wynika, że za taki charakter brzmienia jak u Ciebie odpowiada przetwornik wbudowany w CD 8x. Możesz spróbować "zmiękczyć" dźwięk kablami sygnałowymi, ale być może stracisz też inne, pożądane cechy - szczegółowość, rozdzielczość, dynamika, itp. Można spróbować podłączyć zewnętrzny DAC, to też jest zwykle dobre wyjście. Np., miękko i gładko grają przetworniki Chorda.

1 godzinę temu, Antonio1974 napisał:

A jak u Was ze  źródłem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
12 godzin temu, Antonio1974 napisał:

Kupiłem do mojej hybrydy lampki miniwatt, ciekawe, ak wypadną w porównaniu z valvo.

To jest praktycznie to samo, jeśli zostało wyprodukowane w Heerlen. Ciekaw jestem, czy usłyszysz jakieś różnice - o ile lampy są w podobnym stanie technicznym.

Mam analogiczną sytuację z lampą ecc88 Amperex "Bugle Boy" i Amperex w specyfikacji Tektronix - praktycznie brzmią jednakowo świetnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

faktycznie, różnice na granicy percepcji, ale chyba jednak dobitniejszy bas i więcej powietrza - szczegóły słychać wyraźniej, troszkę lepsze od valvo, ale moje valvo były używane - emisja na poziomie 80% jak kupowałem, może dlatego miniwatty brzmia lepiej (ponoć niewiele grane),

jest dobrze,

pozdrawiam w tych trudnych czasach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze świadczy o wzmacniaczu - jest tak przejrzysty i rozdzielczy, że uchwyciłeś różnicę. A więc Jolka świetnym sprzętem jest, znów się potwierdziło ?

Również mam staruszki ecc83 od Valvo, moje drugie ulubione lampki (po Ei, bo te mi lepiej całościowo podeszły).

Również pozdrawiam serdecznie i dużo zdrówka życzę!

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Słucham Jolki na lampach philips miniwatt i jest naprawdę super, szczególnie poprawa na basie, np. płyty Fisz Emade brzmią tak jak powinny.

Choć korci ciągle pełna lampa, a tu jak na złość nie widać żadnej 502, czy nawet 302.

Pozdrawiam wszystkich, choć jak to ujął mój kolega, kiedyś nie było Teleranka, a teraz nie ma listy przebojów PR3, cóż takie czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zmiana jeśli chodzi o źródło. Cd cyrus 8x - złego słowa nie powiem, ale dotarł do mnie dac PS AUDIO digital link III model na samym dole hierarchii w tej firmie i zmiana jest istotna.

Osoba, która sprzedała mi Jolkę grała na tym dacu i wpadł mi w ucho. Teraz nadarzyła się okazja i cd przechodzi do roli transportu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie lepszy jest model Signature, ale ja mam "zwykły" CD-t. Niestety, cena jest dla mnie zbyt wysoka, jednak i tak jestem bardzo zadowolony.

Używam przewodu RCA, konkretnie Monkey Cable MCYCOA1. Kiedyś próbowałem optyka, lecz był słabej jakości i nie grało to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to będę się czaił na transport, a sprzedam cd.

Na razie podłączyłem średnim optykiem no name, a czekam na coaxial: kimber illumination , mając nadzieję na dalszą poprawę.

 

Mogę powiedzieć, jak to często na forum z przymrużeniem oka piszą , że różnicę w dźwięku wychwycili również domownicy, z reguły sceptyczni co do naszego zamiłowania do dobrego audio.

Rozumiem, że porównywałeś jak gra "zwykły" cd Cyrusa, skoro piszesz, że z  transportem jest poprawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem u siebie w domu żadnego pełnego odtwarzacza CD od Cyrusa, więc nie miałem możliwości porównać integry vs. czysty transport. Miałem za to wcześniej zewnętrzny przetwornik c/a z oddzielnym zasilaniem, i podłączałem do niego różne źródła cyfrowe. Nie było tego wiele, lecz u mnie nigdy zintegrowany odtwarzacz nie zagrał lepiej niż dedykowany transport płyt CD z zewnętrznym przetwornikiem. Mam tego Cyruska CD-t od kilku już lat i nie szukam dziury w całym ?

Jeśli jesteś ciekaw, jak to gra, to oczywiście zapraszam do siebie! (Lublin)

P.s. kurczę, dopiero teraz zauważyłem, że my to wszystko piszemy w klubie Jolidy (?!) widocznie to musi być dobre zestawienie, skoro nam wpadło w ucho ?

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Super.

Podobną fotkę umieściłem na forum lampowym w temacie pierwsza lampa. Czaiłem się na Jolidę302, a trafiła się tanio mingda mc-34a.

Lampy rządzą, nawet tanie i nie za mocne. Mimo naturalnych słabości hybrydę wciągnęła nosem w niektórych aspektach. Ale Jolidka też świetna, zostaje ze mną.

PS

Czytałem Twój wpis o modzie transportu. Cyrus jest świetny , ale można lepiej.

Ja będę się czaił na używkę xt signature.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Antonio1974 napisał:

Super.

Podobną fotkę umieściłem na forum lampowym w temacie pierwsza lampa. Czaiłem się na Jolidę302, a trafiła się tanio mingda mc-34a.

Lampy rządzą, nawet tanie i nie za mocne. Mimo naturalnych słabości hybrydę wciągnęła nosem w niektórych aspektach. Ale Jolidka też świetna, zostaje ze mną.

PS

Czytałem Twój wpis o modzie transportu. Cyrus jest świetny , ale można lepiej.

Ja będę się czaił na używkę xt signature.

Hej, ja także widziałem Twoje zdjęcie ?

Co do transportu, to zgadzam się, że zawsze można jeszcze lepiej... Mnie Cyrus złożył propozycję modu CDt lub zakupu nowego Xt Signature w tej samej cenie, nota bene całkiem przyzwoitej, ale i tak poza moim zasięgiem - toteż poprosiłem jednego kolegę i pięknie poprawił mi Cyruska. Myślę sobie, że teraz jestem w pół drogi (?) do Xt... w każdym razie, nie kombinuję i słucham muzyki ?

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z lampami czeka mnie wkładanie i próby. W hybrydzie Jolki najlepiej grają miniwatty philipsa 12ax7. I tam zostały.

Zdziwiłem się, że w lampce el34 robią trochę bałagan w dźwięku, trochę za obfity bas i zbyt dosłowne elementy wysokich dźwięków. 12au7 to philipsy. Spróbuje 12ax7 gładszych Ei. Zobaczymy.

Jak Twoje doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.08.2020 o 15:04, Antonio1974 napisał:

Jak Twoje doświadczenia?

Hmm, jeśli pytasz o moje doświadczenia z lampami el34, to nie mam żadnych... Nigdy nie miałem wzmacniacza na nich ? za to dość obficie opisywałem tutaj rozmaite przygody z wymianą lamp sterujących ecc83 oraz w inwerterze ecc81 w mojej poczciwej Jolce 502.

BTW, właśnie na ecc83 od Ei gram obecnie (długie, gładkie, srebrne anody) i tak mi się najbardziej podoba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.