Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  43 członków

Jolida Klub
IGNORED

Klub miłośników Jolidy


oczkomirinda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sinus audio, wkleiłem w wątku klubowym,  jakie mi w hybrydzie zmieniono, zerknij.

Ktoś stwierdził, że można lepiej. Ja się nie znam kompletnie.

Strona 10, post nr 280.

Przepraszam nie doczytałem, że pytasz o kondensatory.

Jestem rozkojarzony, bo dziś wieczorem będę śpiewał:

Finał jest nasz!!!

Staleczka jedzie półfinał ze Spartą Wrocław!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
4 godziny temu, Adasza napisał:

Witam się i dołączam do klubu z Jolką 1501RC, lepiej późno niż wcale ?
Pytanko do doświadczonych - jakich cedeków używacie/polecacie do tej Jolki. Prosiłbym o propozycje za/do ok 1000 zł i do 2K. Jeżeli można taniej to też proszę o propozycje. Oczywiście raczej używki. Mam fajny DAC ale chcę się znowu "pobawić" płytami, bo do tej pory miałem końcówkę bez możliwości używania odtwarzacza CD.
Kolejna sprawa to czy grzebaliście coś w swoich jolkach? Ma ona już swoje latka a z doświadczenia wiem, że nawet zmiana kondensatorów zasilania sporo może poprawić; wymieniłem stare Rubycon'y (mierzone i mocno już nie trzymały patametrów a chyba takie są w Jolce) w końcówce Arcam 9p na Mundorfy M-Lityc i poprawiło się wszystko. 

Moja Jolida to ta wersja. Czy możecie napisać czym się różni od innych i kiedy była produkowana? Pozdrawiam ? 

image.thumb.png.2bc4a4b567063f9bd39990eb54332ea3.png
 

Witamy w naszym klubiku ?

Masz bardzo fajny wzmacniacz, można na nim grać przez długie lata. Fabrycznie jest bardzo dobrze, a do tego można jeszcze poprawić to i tamto. Był tu jeden kolega Przemek z Łodzi, który miał taką samą Jolkę i modyfikował ją mocno w zakładzie p. Mariusza Jaglarza / Sinus Audio w Krakowie. Wiele osób poleca, ja nie korzystałem, ale na pewno ten wzmak zasługuje na dobre traktowanie. 

Do kompletu możesz poszukać odtwarzacza JD100 Jolida, to wciąż jest dobry i poszukiwany sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii zintegrowanych odtwarzaczy nie bardzo mogę pomóc, od dawna mam oddzielny transport i DAC. Zaproponowałem tę Jolkę, bo miałbyś do kompletu, a ponadto w tych pieniążkach to jest świetna maszyna. 

Napisz może, jaki masz budżet i jakie oczekiwania, a z pewnością ktoś Ci doradzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

hej,

posiadam 502b. obecnie podstawione są kondy sprzęgające mundorf mcap evo oil. w zasilaczu posiadam kondensatory oryginalne ponieważ nadal trzymaja pojemnosc. to jest mieszanka rubycon i nippon chemicon. niedawno eksperymentowałem z kondami firmy Kemet ale w nieco innym sprzecie, bo w vincencie 226. tych kondensatorów z powodzeniem używa też naim. i niebawem zamierzam wykorzystać je w swojej 502. one maja bardzo zrównoważone brzmienie bez konkretnych podbarwień. także zobaczymy co z tego wyjdzie.

jesli chodzi o sprzegajace mundorfy, to one mi zdecydowanie wyciagneły do przodu srednice, a to było bardzo porządane dla mojego gustu. z mundorfami trzeba uwazac - sa mocno efekciarskie i zbyt wiele ich w torze raczej popsuje wg mnie.

jesli ktos jest zainteresowany to mozna poczytac ten watek. dotyczy to testow w zwrotnicach, jednak w wiekszosci wypadkow charakter brzmienia bedzie zblizony.

http://www.humblehomemadehifi.com/Cap.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Po dziesięciu latach z moim ulubionym wzmacniaczem Jolida 502BRC, nadszedł wreszcie czas rozstania. Nie można przecie być samolubnym, inni też powinni doświadczyć tak wspaniałego brzmienia 🤗 Było pięknie, przeżyliśmy razem wiele fajnych chwil i wzruszeń... 

Pozdrawiam wszystkich użytkowników sprzętu tej zacnej marki i do usłyszenia / zobaczenia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.04.2021 o 19:43, cortes napisał:

Z jakim piecem Jolida przegrała?

Nie, nie przegrała - Jolka nie przegrywa 🙂 po prostu czasem trzeba coś zmienić, dalej iść. Kolega majstruje mi zgrabny piecyk, napiszę kilka słów, gdy będzie już gotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam zacne grono. Od 2ch dni cieszę zmysły Jolką 502B. Miałem ją na liście choć celowałem w Lebena. Przejście z budżetowego Marantza 7001 na Jolkę, to czysta przyjemność. Wczoraj słuchałem ponad 5 godzin. Jazz, klasyka, trochę starego rocka. Gram na 6550 Svetlany ale muszę spróbować KT 88 od Szatana, tym bardziej, że sam oferował. Liczę, że KT zbliżą Jolke w kierunku Lebena, który oczarował mnie cudną barwą, niezwykłą muzykalnością i wspaniała gładkością. Jolida 502 B jest zdecydowanie bardziej neutralna, szybsza, z większym pazurem i konturem, niż Leben. Tyle, że Leben ze swoimi 15 W, to za mało na moje Dynaudio 52 SE z 84 dB, choc grało to niezwykle wciągająco. A60 W Jolidy, to już wystarczający zapas mocy nawet dla niskoskutecznych Dynek.  Dziś kolej na kolejne kilkanaście krążków. Będzie kolega Lutek, miłośnik lamp i zagorzały wielbiciel Tannoy'a 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 26.12.2021 o 20:24, zbylak napisał:

Hej, tak sobie marzę o CD Jolidy do mojego wzmacniacza JD1501BRC. Aktualnie DAC/Transport  Fusion to 2500$, czyli niemało:) Czy gra warta świeczki? A może macie inne typy?

Cześć. Noszę się z zamiarem zakupu 1501 ale RC (nie BRC). Czy wiesz może jakie są różnice między tymi wersjami? Gdzieś pisali o dostosowaniu do kolumn 4 Ohm ale ile w tym prawdy? 
Napisz coś o niej, za jakimi kolumnami gra, z czym się dobrze zgrywa, jakie lampy itp. 
Będę wdzięczny 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, różnice to brak wejść XLR i wybór źródeł przyciskami w wersji RC. Dane możesz sobie porównać  i są podobne. Teoretycznie tolerują 4 jak i 8 Ohm. Ja podłączyłem Focale Aria 905, takie małe monitorki 8 Ohm. Innych nie próbowałem, bo jak dla mnie  jest bardzo dobrze :)Lampy nie pamiętam jakie są , wymieniłem je po zakupie jakieś 5 lat temu i nie ruszałem 🙂 Jak znajdę pudełka to napiszę, bo nie chcę teraz go rozkręcać. W każdym razie kupiłem niedrogą parkę w polskim sklepie internetowym. Jest jeszcze pilot - u mnie to metalowa ciężka cegiełka z czterema guziczkami - bomba, choć prawie nie używam 🙂 Gdybym miał coś do tego wzmacniacza, to bym go sprzedał, ale na to się nie zanosi 🙂 Jak kupisz, pochwal się koniecznie!

I jeszcze uwaga - dowiedziałem się u źródeł ( czyli u Michaela ), że od 2020r firma zmieniła nazwę na Black Ice Audio. Skradli im znak towarowy i to chyba dlatego. Także nowe produkty z logo Jolida to fejki. Dotyczy to np. nowego odtwarzacza CD JD100MkII. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w kwestii odtwarzacza CD - sugeruję poszukać na forum kolegi Szatan, on miał kiedyś do sprzedania taki sprzęt. Może wciąż jeszcze aktualne?

Zaś co do kolumn, miałem dobrych kilka lat JD 502BRC i podłączałem różne rzeczy... to jest dość mocny push-pull z porządnym zasilaczem, więc tak naprawdę nie było większych problemów z wysterowaniem nawet dość trudnych obciążeń. Z hybrydami powinno być podobnie. Jakie konkretnie kolumny masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Łukasz_62438 napisał:

to jest dość mocny push-pull z porządnym zasilaczem, więc tak naprawdę nie było większych problemów z wysterowaniem nawet dość trudnych obciążeń. Z hybrydami powinno być podobnie. Jakie konkretnie kolumny masz na myśli?

Nie mam jeszcze nic konkretnego na oku ale chcę się zorientować, w jakich obszarach "kolumnowych" się poruszać, w przypadku zakupu tego wzmaka.

Do jakiego tranzystora, można by porównać brzmieniowo/klasowo tę Jolidę?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz jest szybki, przejrzysty, ma bardzo dobrą dynamikę, a barwa... zależna od lamp sterujących, można ją modyfikować (oczywiście w pewnym zakresie) w zależności od swoich potrzeb. Poczytaj wcześniejsze posty, dużo o tym pisaliśmy. Jaki tranzystor? Nie wiem, naprawdę, nie znam się zbyt dobrze na tranzystorach 😞

Co do kolumn, to jak już mówiłem, JD powinna większość wysterować ze swobodą. Są rzecz jasna różne wynalazki, lecz bez konkretów trudno coś wskazać... wystrzegaj się dużych spadków impedancji i jej nierównego przebiegu, taka ogólna wskazówka. U mnie 502 grała z kolumnami kilka razy droższymi od niej samej, więc może być najtańszym elementem zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.