Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  43 członków

Jolida Klub
IGNORED

Klub miłośników Jolidy


oczkomirinda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Także zgłaszam się do kluby z Jolidą 502 BRC. Jest ze mną od miesiąca i jestem pod wielkim wrażeniem magii jaką tworzy...

a

co napedza Twoja (nasza bo mam ten model) Jolidka?

 

Macie jakieś typy monitora do jolki 502 ? AP STEp, P3ESR, Dynki jakieś?

Herbeath napewno

 

Moja 502ka gra z B&W CM1. Miałem je przed Jolką i chodź ich barwa bardzo mi odpowiadała to planowałem je wymienić w momencie zakupu lampy. CM1 nie należą do najefektywniejszym monitorów ale Jolka dysponuje niezłą mocą i z CM1ki w zupełności kontroluje. W takim wypadku już nie myślę na u ich wymianą :)

 

polecam zastanowić się nad lepszymi kolumnami. Jolida lubi droższe od siebie towarzystwo i wtedy właśnie pokazuje pełnie swoich umiejętności i czaru!. CM1 do szczegółowych głośników nie należą i są w moim odczuciu zbyt chłodne i techniczne. ale kwestia gustu oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od 2 lat hybryde 1701BRC, wymienilem w niej lampki na stare Mazdy i gora wyszlachetniala wyraznie dajac jeszcze bardziej przejrzyste brzmienie. Najlepsze jest to, ze kupilem ja tylko na 'przeczekanie', nieco rozczarowany po odsluchach w salonie roznych Caspianow, Naimow XS, Supernaita, Exposure 3010, Cyrusow (integre 8x, oraz monobloki), Primare I31 az po jakas egzotyke nie warta wspominania. To wszystko niby gralo ale nie na tyle, bym zaraz wyciagnal karte platnicza z portfela i wyszedl zadowolony z zakupu. Kupilem wiec za niecale 2kPLN te Jolke (nowke sztuke) i tak slucham na niej, nieustannie zaskoczony jej poziomem brzmieniowym.

 

Dostala z czasem specjalne podstawki minimalizujace drgania/wibracje, oraz solidny kabel sieciowy (gram prosto z gniazdka w scianie, jest lepsza dynamika niz z listwy) za kazdym razem poprawiajac poziom ogolnej prezencji o jedno oczko. Co wiecej, mimo jedynie 50W jej umiejetnosc wysterowania trudnych glosnikow jest godna podziwu, nawet moj nowy nabytek, monitorki AE Reference 2 (zalecana moc wzmaka 50-250W) nie stanowia dla Jolidy zadnego problemu, a dysproporcja cenowa jest olbrzymia, bo ta hybryda na papierze jest z samej budzetowki. No ale co zrobie skoro GRA, zapomnialem wiec o cenie.

 

Jak ja zmienie, to na cos klasy GamuTa Di150 albo Accustic Arts Power 1 MkII, bo dopiero odsluch tych drogasnych sprzetow wniosl u mnie wymierna poprawe ponad to, co oferuje moja Jolida. Co prawda poprawa zupelnie niewspolmierna do roznicy w cenie, ale taki swiat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Postanowiłem odświerzyć klub.

Od pewnego czasu w systemie mojego ojca pogrywa jolida 502 brc , zaskoczony tym co potrafi ten niepozorny piecyk nabyłem do swojego pomieszczenia zestaw jolida fusion pre i monobliki na lampach w211.

Efekt przerósł oczekiwania jolida chce pogonić z mojego systemu koszmarnie drogiego asr emittera 2 exclusiv accu, ale jeszcze szukam gdzie jest haczyk bo to zaledwie kilka dni.

200 w z lampy szarpie moimi mezzo utopiami bez ograniczeń, do tego wielka kultura i naturalność, Wszelkie głosy brzmią tak, że mam ochotę parzyć herbatkę dla wokalistek...

Słyszał któryś z forumowiczów tych zacnych monobloków?

Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam Wszystkich. Sprzedam swoją Jolkę:

Jolida 502 S na dobranej kwadrze lamp KT88 Gold Lion Genalexa, ECC 81 siemens halsky (biały kruk), ECC 82 Amperexy. Kondensatory audio: Audio Note olejowe w obudowie z miedzi (4szt x 0,22uf) oraz Mundorf Supreme Silver Gold Oil (2szt x 0,47uf). Kondensatory w zasilaniu to Epcosy. Potencjometr DACT (Danish Audio Connect). Dodatkowo kwadra oryginalnych lamp KT88 Jolida. Stan idealny. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Postanowiłem odświerzyć klub.

Od pewnego czasu w systemie mojego ojca pogrywa jolida 502 brc , zaskoczony tym co potrafi ten niepozorny piecyk nabyłem do swojego pomieszczenia zestaw jolida fusion pre i monobliki na lampach w211.

Efekt przerósł oczekiwania jolida chce pogonić z mojego systemu koszmarnie drogiego asr emittera 2 exclusiv accu, ale jeszcze szukam gdzie jest haczyk bo to zaledwie kilka dni.

200 w z lampy szarpie moimi mezzo utopiami bez ograniczeń, do tego wielka kultura i naturalność, Wszelkie głosy brzmią tak, że mam ochotę parzyć herbatkę dla wokalistek...

Słyszał któryś z forumowiczów tych zacnych monobloków?

 

Szatanie...cały czas zadowolony z Joli...?

Pozdrawiam serdecznie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam klubowiczow, od pewnego czasu Nastawiam sie na kupno jolki jd 3502, obecnie gra u mnie yaqin mc-13s po sporych modyfikacjach aczkolwiek moje AP Tempo sa bardziej wymagajace. Czy ktorys z panow mial okazje sluchac ww wzmacniacza? Jednym z jego najwiekszych zalet jest to, ze akceptuje el34, kt88,kt120 a takze 6550, bede wdzieczny za wszelkie sugestie.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Dopisuję się do klubu miłośników Jolidy. Przygodę z tą marką zacząłem (ostrożnie) w 2011 r. modelem JD102B, który zastąpiłem w roku 2013 modelem JD 202. Mam pełne zadowolenie z tego wzmacniacza, obecnie (wersja I) pracują lampy 5751 EH Gold, 12AT7T PSVANE i kwadra EH 6CA7 (a wersja II 5751 EH Gold, 12AT7 WC JAN Philips, i kwadra TUNG-SOL EL34B. Wzmacniacz wpółpracuje obecnie z Castle Knight 4, Marantz NA7004, SA7003, + Synology DS215J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Witam

Dopisuję się do klubu miłośników Jolidy. Przygodę z tą marką zacząłem (ostrożnie) w 2011 r. modelem JD102B, który zastąpiłem w roku 2013 modelem JD 202. Mam pełne zadowolenie z tego wzmacniacza, obecnie (wersja I) pracują lampy 5751 EH Gold, 12AT7T PSVANE i kwadra EH 6CA7 (a wersja II 5751 EH Gold, 12AT7 WC JAN Philips, i kwadra TUNG-SOL EL34B. Wzmacniacz wpółpracuje obecnie z Castle Knight 4, Marantz NA7004, SA7003, + Synology DS215J

 

Serdecznie pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam Wszystkich,

 

pozwalam sobie dopisać się do Klubu posiadaczy sprzętu tej zacnej marki. Posiadam model 502 BRC, kupiłem z drugiej ręki w 2010 r. i od tego czasu żyjemy w pełnej symbiozie i ogólnym uniesieniu. Jolka, wierna towarzyszka wieczornych spotkań przy Muzyce.

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Kolegów próbował, lub może używa, JD zintegrowanego jako końcówki mocy, sterowanej przez oddzielnym przedwzmacniacz? Słyszałem kiedyś takie zestawienie na którymś z AS, jednak trudno znaleźć potrzebne informacje... wiem z korespondencji z konstruktorem, iż technicznie jest to możliwe, co więcej, p. Allen poleca takie zestawienie. Czy ktoś może się na ten temat wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Nie tylko gra zaje...fajnie, ale także "trzyma" parametry lamp. Gdzieś czytałem skargi użytkowników, iż co 2 lata muszą wymieniać lampy (?!). Moja Jolka ma ten sam kwartet EH KT-88 już czwarty rok, dziś sprawdzałem bodajże pierwszy raz w tym roku i prąd trzyma modelowo, zmiany rzędu 0,5-1,0 mV, czyli tyle co nic. A gram na niej niemal codziennie, zaś w weekendy to już dobre 6-7 godzin, więc jej nie oszczędzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie tylko gra zaje...fajnie, ale także "trzyma" parametry lamp. Gdzieś czytałem skargi użytkowników, iż co 2 lata muszą wymieniać lampy (?!). Moja Jolka ma ten sam kwartet EH KT-88 już czwarty rok, dziś sprawdzałem bodajże pierwszy raz w tym roku i prąd trzyma modelowo, zmiany rzędu 0,5-1,0 mV, czyli tyle co nic. A gram na niej niemal codziennie, zaś w weekendy to już dobre 6-7 godzin, więc jej nie oszczędzam :)

 

Oj oszczędzasz, oszczędzasz...ja moje sterujące w 2 lata zajeździłem...kilka do kilkunastu godzin dziennie...tak uwielbiam to brzmienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj oszczędzasz, oszczędzasz...ja moje sterujące w 2 lata zajeździłem

 

U mnie jest wlaczona gdzies od 4 lat (24/7 - uzywam jedynie trybu standby, nawet jak jade na wakacje) i sterujace wciaz sa na chodzie, co nie jest w sumie zaskoczeniem, bo to nie lampy mocy....

 

ps. choc niedlugo dam im odpoczac bo bedzie wymiana wzmacniacza ;'))

Edytowane przez pastwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka do kilkunastu godzin dziennie...tak uwielbiam to brzmienie :-)

 

Zazdroszczę, ja tyle czasu nie mam... I faktycznie, moja aktywność przy Twojej dość blado wygląda :)

Skoro lampy sterujące zajechałeś w 2 lata, to ile wytrzymują u Ciebie lampy mocy?? Ja używam wyłącznika z tyłu, tryb stand-by tylko sporadycznie, np. kiedy słucham rano i potem po południu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

 

U mnie jest wlaczona gdzies od 4 lat (24/7 - uzywam jedynie trybu standby, nawet jak jade na wakacje) i sterujace wciaz sa na chodzie, co nie jest w sumie zaskoczeniem, bo to nie lampy mocy....

 

ps. choc niedlugo dam im odpoczac bo bedzie wymiana wzmacniacza ;'))

 

Z 7000 tys. godzin słuchania było, a nie wiem ile jeszcze w Top Hifi grały...standby nie używam raczej,wyłącznik i jakoś mam wrażenie, że jak wypnę z gniazdka lepiej później gra, jakby to odfiltrowywało śmieci z sieci energetycznej...???

 

 

 

 

 

Zazdroszczę, ja tyle czasu nie mam... I faktycznie, moja aktywność przy Twojej dość blado wygląda :)

Skoro lampy sterujące zajechałeś w 2 lata, to ile wytrzymują u Ciebie lampy mocy?? Ja używam wyłącznika z tyłu, tryb stand-by tylko sporadycznie, np. kiedy słucham rano i potem po południu.

 

Moja Jola to hybryda...

 

Pozdrawiam serdecznie :-)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Jolka 502 BRC od ponad roku gra na KT120 i jak wczoraj sprawdzałem to także świetnie trzyma parametry (różnice 0,5-1,0 mV). Sterujące oraz pre także zmienione odpowiednio na Simensy ecc801s oraz Telefunkenty ecc83 smooth plate. Doczekałem się także zmiany kolumn z B&W CM1 na 805D i teraz mam ogrom szczegółów, szeroką i głęboką scenę i co najważniejsze cała magia pozostała. Dla mnie crème de la crème.

 

pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Jolka 502 BRC od ponad roku gra na KT120 i jak wczoraj sprawdzałem to także świetnie trzyma parametry (różnice 0,5-1,0 mV). Sterujące oraz pre także zmienione odpowiednio na Simensy ecc801s oraz Telefunkenty ecc83 smooth plate. Doczekałem się także zmiany kolumn z B&W CM1 na 805D i teraz mam ogrom szczegółów, szeroką i głęboką scenę i co najważniejsze cała magia pozostała. Dla mnie crème de la crème.

 

pozdrawiam serdecznie :)

Wybacz moją ignorancję, ale czy JD502 może grać na lampach KT120?? Czy jakoś specjalnie przystosowałeś wzmacniacz?

Kiedyś planowałem wsadzić do niej coś innego niż KT88 lub 6550, ale sam konstruktor mi powiedział, że ten model został zaprojektowany do pracy z tymi lampami, i że inne kombinacje nie mają sensu... Tak więc gram grzecznie na KT88.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz moją ignorancję, ale czy JD502 może grać na lampach KT120?? Czy jakoś specjalnie przystosowałeś wzmacniacz?

Kiedyś planowałem wsadzić do niej coś innego niż KT88 lub 6550, ale sam konstruktor mi powiedział, że ten model został zaprojektowany do pracy z tymi lampami, i że inne kombinacje nie mają sensu... Tak więc gram grzecznie na KT88.

 

Strasznie byłem ciekaw KT120 i też miałem obawy czy transformatory wytrzymają więc napisałem do Jolidy i dostałem odpowiedź od Michale Allena:

„You can use the KT 120 in the 502, and the bias is set at 500 millivolts. Enjoy,

Michael Allen”

Więc spróbowałem i nie żałuje . Nie zamierzam wracać do KT88/6550.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, sądząc po wpisach niektórych użytkowników, dni moich lamp mocy są już policzone... Może i ja przekonałbym się do KT-120?

 

#JrOro, powiedz, proszę, jakie widzisz różnice na tych lampach? Czy to tylko większa moc i dynamika, czy też cosik więcej? Na mocy mi nie zależy, mam akuratnie głośniki o wysokiej skuteczności i moja Jolka na KT-88 trzęsie paprotkami w całym domu już na godz. 9-ej :) No i co to za lampy, czy możesz coś więcej powiedzieć?

 

Moje sterujące także nie są najwyższych lotów (to Sovteki z bieżącej produkcji), więc byłbym wdzięczny za jakieś sugestie i w tej materii...

 

and the bias is set at 500 millivolts

... i chyba powinno być "50 miliwoltów"? U mnie przynajmniej taki jest prąd podkładu, i taki jest wybity na pudełku z lampami mocy E-H??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.