Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  42 członków

Jolida Klub
IGNORED

Klub miłośników Jolidy


oczkomirinda

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, sądząc po wpisach niektórych użytkowników, dni moich lamp mocy są już policzone... Może i ja przekonałbym się do KT-120?

 

#JrOro, powiedz, proszę, jakie widzisz różnice na tych lampach? Czy to tylko większa moc i dynamika, czy też cosik więcej? Na mocy mi nie zależy, mam akuratnie głośniki o wysokiej skuteczności i moja Jolka na KT-88 trzęsie paprotkami w całym domu już na godz. 9-ej :) No i co to za lampy, czy możesz coś więcej powiedzieć?

 

Moje sterujące także nie są najwyższych lotów (to Sovteki z bieżącej produkcji), więc byłbym wdzięczny za jakieś sugestie i w tej materii...

 

... i chyba powinno być "50 miliwoltów"? U mnie przynajmniej taki jest prąd podkładu, i taki jest wybity na pudełku z lampami mocy E-H??

 

Nie zauważyłem jakiegoś wzrostu mocy przy KT120 więc tym bym się nie przejmował. Zaważyłem za to, że środek pasma pozostaje przyjemnie „ciepły” (jak przy kt88/6550) ale jest zdecydowanie szerzej w górę i w dół pasma. Bardziej nawet z akcentem na dół. Bas schodzi niżej i jest lepiej kontrolowany. Ogólny przekaz charakteryzuję się większą dynamiką.

 

Mogę z czystym sumieniem przytoczyć fragment testu Audio Research VSi60/KT120 ponieważ przedstawiona w nim opinia jest generalnie zbliżona do moich odczuć:

 

http://www.hi-fi.com.pl/wzmacniacze-testy-lista/507-audio-research-vsi60-kt120.html

„…Wrażenia odsłuchowe

Nie ma się nad czym rozwodzić. W tych samych warunkach VSi60 gra o wiele lepiej obsadzony KT120. Z 6550 to dobry wzmacniacz, ale kiedy raz się spróbuje KT120, nie ma się ochoty wracać do poprzedniej konfiguracji. 6550 grają w nim bardziej dostojnie, cieplej; eksponują ciepło środka i miękki dół. To się może przydać, kiedy kolumny cierpią na anoreksję. Wzmacniacz doda im wtedy ciała i złagodzi wyostrzoną górę pasma. Jeżeli jednak z systemem jest wszystko w porządku i nie potrzebuje on uspokojenia ani pogłębienia barwy, KT120 zagrają obiektywnie lepiej. W bezpośrednim porównaniu obsadzony nimi VSi60 brzmiał dokładniej, bardziej rytmicznie. Odnosiło się wrażenie, że muzyka płynie szybciej; ma więcej energii i entuzjazmu, zachowując jednocześnie porządek w paśmie i przestrzeni. Nie sklasyfikowałbym tego jako zwykłej zmiany estetyki. Dokonał się istotny postęp…„

 

Nie zmienia to jednak faktu iż większy wpływ na zmianę dźwięku będą miały lapy pre i terujące.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć, czy tutaj jeszcze ktoś zagląda?

 

JrOro, moje lampy mocy KT-88 powoli dożywają swych dni. I tak sobie myślę, że wymieniłbym je na KT-120. Czy nadal masz swój set? Jak to działa, czy wszystko w porządku? Czy nadal polecasz? No i jakie masz lampy w przedwzmacniaczu, może coś doradzisz?

 

A może inni Koledzy cosik pomogą? Dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, jestem posiadaczem Jolidy JD502BRC i przedwzmacniacza JD9A i mam pytanie. Czy jak ustawiam bias to czerwone światełka mają się świecić czy mają zgasnąć? Już się pogubiłem, jedni piszą tak drudzy odwrotnie. Pytam bo widzę, że jest tu kilku bardziej doświadczonych kolegów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem posiadaczem Jolidy JD502BRC i przedwzmacniacza JD9A i mam pytanie. Czy jak ustawiam bias to czerwone światełka mają się świecić czy mają zgasnąć? Już się pogubiłem, jedni piszą tak drudzy odwrotnie. Pytam bo widzę, że jest tu kilku bardziej doświadczonych kolegów.

Pozdrawiam.

Świecić nie powinny, bias należy ustawić "tuż przed" włączeniem się czerwonych lampek, na samej granicy. Najlepiej zaś użyć miernika, wówczas ustawisz prąd najdokładniej. Dziś rano ustawiałem u siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartości prądów spoczynkowych powinny być podane na opakowaniu lamp, są one różne dla różnych typów lamp. Ja np. posiadam obecnie w stopniu końcowym lampy KT-88 (Electro-Harmonix), gdzie producent zaleca ustawienie bias na Ia=50 mA. I tak też ustawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zapewne tak. Ja wciąż się nie mogę zdecydować czym zastąpić oryginalne EL34 od EH w mojej 302CRC.

 

Macie może pomysł na to? Szukam generalnie równego grania, dynamicznego, ale wciąż dobrze nasyconego.

 

Myślę cały czas o KT77 Genalexa, 6CA-Z i T od Treasure/Psvane.

Inne EL34 raczej nie wchodzą w grę, ze swoimi charakterystykami do mniejszego i większego podbarwienia jednak. Dużego wyboru nie ma, to fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, 302CRC to fajny wzmacniacz!

Jeśli szukasz równego i dynamicznego grania, no to raczej nie EL34... Sugeruję lampy KT, ja w mojej 502BRC próbowałem Psvane w miejsce KT-88 od Electro-Harmonixa, i nie powiem, było lepiej, lecz.... nie na tyle, aby to była różnica warta tych pieniędzy. Zatem pomyśl o KT-77 od Gold Lion, do tego jakieś NOS-y w przedwzmacniaczu i powinno być dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie fajny, tylko zajebisty :)

 

Niestety, bez drobnych korekt KT88 nie włożę do niego - 302 została zaprojektowana pod właśnie EL34/KT77/6CA7, a ja nie chcę w nim grzebać, chociaż trafa wyjściowe na pewno by dały radę, bo są takie same, jak w 502.

 

Lampy w pre tez zmienię kiedyś (pod CD), ale jako, że na ten moment używam DAC'a z preampem właśnie, wchodząc bezpośrednio na końcówkę mocy Jolidy, szukam na pierwszy ogień lamp mocy. Korcą mnie te czarne Treasure 6CA7-Z, ze strony producenta. Podobno są już wygrzewane po 50h, zanim wysyłają. Szkoda, ze sklep.lampy... ich nie mają. KT77 również powinny się sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli właśnie KT-77 od Gold Liona, nie KT-88. Zaś co do Psvane, to nie jestem przekonany, czy istotnie ich wartość muzyczna nadąża za wartością cenową... Moim zdaniem, lepiej zainwestować w porządne lampy w przedwzmacniaczu - masz tam, podobnie jak i ja, 12AX7 / ECC83 / 5751. A tutaj to już można poszaleć i dobrać coś fajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć wszystkim!

Moja Jolka po drobnych modyfikacjach wróciła przed tygodniem, słucham sobie i chociaż było naprawdę bardzo dobrze - to okazuje się, że można jeszcze lepiej. Przy tym zakres modyfikacji naprawdę minimalny!

 

Czy ktoś z Kolegów coś u siebie zmieniał? Jeśli tak, to napiszcie, co tam robiliście, czy się poprawiło, no i czy lepiej jest czy gorzej? :)))

 

Pozdrawiam fanów JD!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie zmieniałem jeszcze, nawet lampek :)

 

No dobra, jedna rzecz jest inna niż jeszcze wczoraj, ale to już inny element toru - zmieniłem właśnie Studio 100 na Response D2 wewnątrz stajni ProAc i przyznam się, że te drugie z Jolką stanowią synergiczne wręcz połączenie - zupełnie tak, jak opisali w Stereophile zestawienie D2 z Lebenem CS600 właśnie na EL34.

 

Kolejna rzecz to DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie zmieniałem jeszcze, nawet lampek :)

 

No dobra, jedna rzecz jest inna niż jeszcze wczoraj, ale to już inny element toru - zmieniłem właśnie Studio 100 na Response D2 wewnątrz stajni ProAc i przyznam się, że te drugie z Jolką stanowią synergiczne wręcz połączenie - zupełnie tak, jak opisali w Stereophile zestawienie D2 z Lebenem CS600 właśnie na EL34.

 

Kolejna rzecz to DAC.

 

 

Jest jakiś aspekt gdzie 100 są lepsze od d2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany są zarazem wyraźne, jak i subtelne. Ogólny charakter dźwięku nie zmienił się, barwa, rozciągnięcie pasma, tutaj praktycznie bez zmian. O to mi chodziło, nie chciałem radykalnych zmian wprowadzać. Poprawiła się dynamika (to najbardziej), szybkość i detaliczność, kontrola najniższych tonów jest trochę lepsza. Bardziej doświetlone są najwyższe rejestry, które dotychczas były nieco przykryte przez niższe dźwięki. Nie ma ich ilościowo więcej, lecz dzięki lepszej selektywności teraz bez wysiłku wszystko pięknie słychać. Nie chciałem nic zepsuć, udało się wyśmienicie i jestem bardzo zadowolony.

 

Zakres prac: dodatkowy kondensator w zasilaczu i wymiana kondensatorów sprzęgających, plus ogólne regulacje. Tylko tyle i jest super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo. O to chodzi, żeby było lepiej, ale niekoniecznie inaczej. Możesz napisać - tutaj, lub na priva - u kogo zrobiłeś modyfikacje? Dzięki.

 

Ja w przyszłym tygodniu będę brał jakieś ciekawe 12AX7 oraz 6CA7/EL34/KT77 na warsztat.

Edytowane przez WuMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

 

Czekam na lampki. W przyszłym tygodniu będę je miał, dzięki uprzejmości kolegi. Dodatkowo, biorę na warsztat DAC'a Protagonista mkII, na Philipsach SQ, a także do kompletu Heimdalla 2 od Nordosta (sam mam jedynkę, którą to numer 2 rozwalił na odsłuchu w salonie). Oj, będzie się działo! :)

 

Bierz KT-120, to będzie znacząca różnica, nie tylko w dynamice. Na pewno nie pożałujesz. Słyszałem swego czasu KT-120 i zrobiły duże wrażenie na mnie. Czaru KT-88 nigdy nie przyswoiłem, wolę EL34/6CA7 osobiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, w takim razie koniecznie daj znać, co tam Ci podpasowało!

 

Ja też mam dobre zdanie o KT-120 i jakoś zorganizuję odsłuch... trochę trudno je dostać, lecz tak się składa, że podobno ktoś ma kwadrę na zbyciu. Kończą się wakacje, wracamy do naszego hobby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Czekam na lampki. W przyszłym tygodniu będę je miał, dzięki uprzejmości kolegi. Dodatkowo, biorę na warsztat DAC'a Protagonista mkII, na Philipsach SQ, a także do kompletu Heimdalla 2 od Nordosta (sam mam jedynkę, którą to numer 2 rozwalił na odsłuchu w salonie). Oj, będzie się działo! :)

 

Bierz KT-120, to będzie znacząca różnica, nie tylko w dynamice. Na pewno nie pożałujesz. Słyszałem swego czasu KT-120 i zrobiły duże wrażenie na mnie. Czaru KT-88 nigdy nie przyswoiłem, wolę EL34/6CA7 osobiście :)

Jeak dojda to daj znac jakie wrazenia, przedewszystkim jestem ciekaw co powiesz na temat baldwinow, bo na temat el34 to prawie jestem pewny jaka bedzie twoja opinia.

Btw nie dziwie sie ze wolisz el34 od KT

 

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert, na pewno dam znać, Tobie i wszystkim.

 

Sam jestem ciekawy, jak bardzo poprawi mi się dźwięk po wymianie lamp na porządne NOSy - w pre, jak i power.

Co ciekawe, to wszystko zbiegnie się z wzięciem na odsłuch Protagonista mkII DAC od Adama, na lampach ECC88 Philipsa SQ oraz świetnych podobno kondensatorach Duelund Alexander. Do tego jeszcze tuning kabelkiem RCA (Heimdall 2 vs moja jedynka) i wierzę, że kapcie mi spadną z wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.