Skocz do zawartości
IGNORED

Książki które warto przeczytać.


antymalkontent
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A zawsze mi się wydawało,że ludzie oczytani, to osoby kulturalne potrafiące z dużą klasą dyskutować na różne tematy.

Zależy czym oczytani.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak wyjechać z Sallingerem i zadymę wywołać... Dla dojrzałego czytelnika polecam B.E. Ellisa. Ch. Palahniuka, B. Eltona i I. Welsha. Dla rozrywki - genialny N. Hornby, M. Haddon, A. Ziemianski.

A każdemu P.K. Dicka, U. Eco.

Wszyscy powyżej nie popełnili słabej książki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

Ziemiańskiego bardzo lubię. Mieszkałem we Wrocławiu, fajnie było DOKŁADNIE wiedzieć, gdzie znajduje się bohater, jak wygląda otoczenie w danej scenie, itp. Albo przejść się i prześledzić trasę z książki. Podobnie w "Dreszczu" Ćwieka w Katowicach - fajne uczucie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Ziemiańskiego - z utęsknieniem czekam na czwarty tom "Pomnika cesarzowej Achai". Może i mało ambitna literatura, za to świetnie się czyta. ;-) Podobnie zresztą jak większość opowiadań Pilipiuka. I co z tego, że grafoman? Jak słyszę, że ktoś czyta jedynie "wielką literaturę", to mnie pusty śmiech ogarnia - bo od razu zaczynam podejrzewać, że ten ktoś tak naprawdę w ogóle mało co czyta... ;-) Co do Umberto Eco - zachwyciło mnie "Imię róży", "Wahadło Foucaulta" i wszystkie części "Zapisków na pudełku od zapałek". Reszta już trochę mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

No bo "wielka poezja, będąc wielką i będąc poezją, nie może nie zachwycać nas, a więc zachwyca", nie? ;-) Takie p...lenie o Szopenie. Snobem i napinaczem można być w każdej dziedzinie, czytanych książek też. Ja nie czytam "wielkiej literatury", nie oglądam filmów Lyncha, nie słucham miniatur na klawesyn i nie piję wytrawnego wina. Za to bardzo lubię styl Grzędowicza, filmy Kolskiego, melodyjny death metal i piwa trapistów. Każdy lubi co lubi, a de gustibus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie zgoda, może za wyjątkiem tego klawesynu. Bo ja najchętniej słucham popu - tyle że średniowiecznego i barokowego. ;-) A w baroku to popularny instrument. Ale i tu trochę racji masz - bo zdecydowanie wolę klawesyn w roli basso continuo niż jako instrument solowy.

Na winie specjalnie się nie znam, ale zamiast piwa wolę whisky, ew. dobrą czystą (o którą coraz trudniej).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Resortowe Dzieci' Kania Targalski Marosz

 

Co poruszanej treści, jest to osiągnięcie niebywałe, chyba nawet w skali globu. Do tego stopnia otumanić 40 mln ludzi, żeby przez kolejnych 25 lat, raz za razem wierzyło, ufało, miało nadzieję itd. Przy tym to nawet wiara zaprawionych komunistów w baciuszkę Stalina wydaje się piwem bez pianki.

 

Ktoś tam stęknął o spiskowej teorii dziejów. Problem w tym że tą teorię przerobiliśmy praktycznie.

 

Z książek (ode mnie):

Stone Irving - Udręka i Ekstaza, Pasja życia, Pasje utajone, czyli życie Zygmunta Freuda itd

Jeffrey Archer - większość starszych pozycji (te najnowsze to już nie to samo),

Jack London - Martin Eden (klasyka, kto dziś tak pisze?)

Z w miarę nowych choćby Zygzak Carlosa Somozy i wiele, wiele innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z popularno-naukowych: Zero czyli bigrafia niebezpiecznej idei (Zero: the biography of a dangerous idea - Charles Seife), Czy Bog gra w kosci (Ian Stewart), Big Bang (Simon Singh) i Czlek, ktory wzial swa zone za kapelusz (the man who mistook his wife for a hat - Oliver Sacks).

 

pozdrawiam

PS co prawda Ian przyznaje, ze nie wie czy Bog gra w kosci ale udowadnia, ze gdyby gral to by wygral. Niektorych to odkrycie pewnie ucieszy a innych zmartwi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co poleciłbym do czytania ?

Jerzy Dobrowolski "Zapiski moich pamiętników" ... Sławny i pamiętny "z zawodu dyrektor " czy też Jerzy Dąbczak z komedii Barei - w tym tomie pokazuje KIM był naprawdę ...

przenikliwy i ostry opis PRLu ...

Zapiski w sumie nie przeznaczone do publikacji , ale Bogu dzięki że się ukazały ...

Mojemu Synowi jak nauczy się czytać i będzie pytać "Tato jak to było w latach 80tych?" dam właśnie tę książkę do przeczytania ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Szanowni Czytelnicy!

Lektura obowiązkowa seria z Panem Samochodzikiem Nienackiego.

Teraz to może nie być już taką frajdą. Lektura może wydać się infantylna.

Tym bardziej Dzieci z Bullerbyn.

Koniecznie też Ulisses. Tylko trzeba czytać bez napinania się. Bardziej bawiąc się formą.

Murakami wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ORMOwcem nie był L. Niemcewicz autor książki "Lampy elektronowe i półprzewodniki".

Aczkolwiek nie można tego wykluczyć. Takie były czasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasykę przemilczę bo to oczywiste. Wielkie pióra też. Polecam za to serię książek Dana Simonsa: Hyperion, Upadek Hyperiona, Endymion i Triumf Endymiona. Ostatni rozdział ostatniej części rozwalił mnie na atomy. Broń boże nie szukać spoilerów.

Fajne są książki Severskiego, a tak w ogóle to teraz głównie audiobooki w samochodzie, rocznie wsysam ponad 50 długich czytanek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jedna z moich ulubionych pozycji - "Grona gniewu" Steinbecka.

 

Mocna pozycja! - przeczytałem prawie jednym tchem.

Polecam w tym kontekście "Śladami Steinbecka. W poszukiwaniu Ameryki", którą popełnił Geert Mak - rewelacyjnie się czyta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oderwiesz się, dla mnie świat Diuny przy świecie Hyperiona to mała mieścina, choć Herberta czytałem chyba z 10 razy (w tym 2 x audiobook w wykonaniu mistrza Gosztyły)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiobooki są fajne - do auta lub do zasypiania z jedną słuchawką w uchu. Tylko czemu niektóre z nich są tak cholernie poprzycinane?:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spotkałem się z pociętym audiobookiem, możesz podać przykład ? może kiedyś kiedy nośnikiem były kasety, albo książka czytana w radio, ale MP3 ? niektóre mają po 30 h

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spotkałem się z pociętym audiobookiem, możesz podać przykład ? może kiedyś kiedy nośnikiem były kasety, albo książka czytana w radio, ale MP3 ? niektóre mają po 30 h

Ostatni skrócony audiobook z jakim się spotkałem to "Faktotum" Charlesa Bukowskiego. Czyta Michał Piela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większa część audiobooków z serii "Mistrzowie słowa" jest z tego co mi wiadomo tylko fragmentami książek, np. "Zły" czytany przez M. Kondrata, a całości można wysłuchać w wykonaniu Piotra Olędzkiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Desant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yogi - konia z rzędem temu, kto przeczyta Ojca Chrzestnego w sześć godzin:), lub Pana Wołodyjowskiego - w dziewięć.

Przy okazji - po raz kolejny polecam Konopielkę, czytaną przez Wojciecha Siemiona. Znajdziecie na YT; o ile pamiętam - jest w całości, choć technicznie troszkę kuleje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni skrócony audiobook z jakim się spotkałem to "Faktotum" Charlesa Bukowskiego. Czyta Michał Piela.

"Moskwa - Pietuszki" W.Jerofiejewa na MP3 też pocięta, mimo, że króciutka. Natomiast wydanie papierowe "drugoobiegowe" było ze smaczkami, polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.