Skocz do zawartości
IGNORED

WiMP HiFi - wystartował HiFi Week - darmowy dostęp do usługi streamingu FLAC/ALAC przez 30 dni. Czy warto wchodzić w streaming plików bezstratnych?


audiostereo.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzają się was dodatkowo skasować :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo przeoczyłem albo nikt nie poruszył połowicznego rozwiązania streamingu jak google play czy apple coś tam. Co do drugiego nie mam pojęcia ale w g.play mam obecnie wszystko i tam kupuję nowe płyty.

Porównywałem jakość zaciekle na kilku telefonach i na note3 zdecydowanie jakość najlepsza była ogólnie i tu robiłem testy organoleptyczne z paroma słuchawkami i bluetoothem. Słuchawki główne B&W c5, aplikacje google play pliki własne - wgrane kontra rockbox player , winamp i jakiś jeszcze strasznie rozbudowany i mulący program ampli czy coś.

 

Google przechowuje mp3 320 porównywałem zarówno z flakami jak i mp3 320. I różnice znalazłem spore, ale tylko w equalizerach i na nie korzyść google ale to mnie nie dotyczy bo bardziej mi pasuje bez kombinacji. Jakość czystych nie rozróżnialna na moje ucho - nie że ok czy mała, czy w normie. ślepy test powiedział - brak różnic.

 

Porównanie tych z google z lokalnymi wersjami w mp3 256 - nie rozróżnialne (z wachaniem w kilku przypadkach)

 

Natomiast wciąż te same googlowe wersje kontra lokalne mp3 192 rozróżnialne w większości.

 

Na google play przesiadłem się ponieważ ułatwia mi życie a nie rzadko pozwala kupić tanio muzykę. Do 20000 utworów można zdaje sie przechowywać. Korzystam reż ze spotify i też testowałe z podobnym wynikiem, jednak spotify używam tylko do rozglądania się.

 

Jako że właśnie kompletuje sprzęt to nie sprawdzałem na czulszych testawach.

 

btw. testował ktoś jakieś adaptery bluetooth ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dupa !

Po testach porównawczych stwierdziłem, że ta sama muzyka odtwarzana za pomocą Jriver poprzez ASIO brzmi lepiej niż to samo odtwarzane przez WIMP-a. WIMP nie korzysta ze sterowników ani ASIO ani WASAPI.

Testowałem na różnej muzyce.

Albo sama apilkacja WIMP jest do kitu albo coś jest nie tak z jakością muzyki na WIMP. Aż boję się myśleć, że przejście WIMP-a na flac to była po prostu konwersja materiału z MP3 ..

W każdym razie na obecną chwilę WIMP oferuje gorszą jakość niż flac odtwarzany lokalnie.

Smutne to bo myślałem, że otwierają się bramy raju dla audiofilów ... a tu taki zonk !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asio bridge zainstaluj i będziesz miał ASIO z Wimpem.

 

Flaci na pewno nie są robione z mp3 (mp3 przez wimp nie są dostępne), to że zagrało Ci inaczej - przyczyn mogą być setki. Zwalenie na Wimpa jest najłatwiejsze;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtórzę: plug & play + możliwość rozbudowy.

Inaczej w ogóle nie ma o czym mówić ani za co płacić. Cały czas mnie w tym utwierdzacie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff !!!!!

Zastosowanie Asio bridge zrównało jakość !!!

Dzięki EMiL !!!!

Jednak to aplikacja jest niedopracowana. Powinni popracować nad modułem odtwarzającym pozwalającym stosować ASIO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie od VB-Audio jest Asio Bridge.

 

Asio Bridge jest w pakiecie z Hi-Fi Cable (urządzenie odtwarzające).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako urządzenie odtwarzające wybierasz Hi-Fi Cable. A w panelu Asio Bridge (w trayu) wybierasz właściwy sterownik ASIO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o a właśnie WiMP wystartowal akcję w której można się przekonać jakie są różnice między tradycyjnym dźwiękiem a HiFi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

sprawdzałem na denon dn-hp700, więc przyzwoicie moim zdaniem. Wyszło mi 4/5. Różnica jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi dot. Asio Bridge, faktycznie jest lepiej, dołączam do zadowolonych użytkowników WIMPa Hifi. Teraz myślę nad osobnym PC Audio, tylko zdaje się że WIMP nie współpracuje z Daphile, a myślę o tym systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o a właśnie WiMP wystartowal akcję w której można się przekonać jakie są różnice między tradycyjnym dźwiękiem a HiFi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

sprawdzałem na denon dn-hp700, więc przyzwoicie moim zdaniem. Wyszło mi 4/5. Różnica jest.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamm,

najwyższa jakość spotify = jakość wimpa za 20zł (10zł przez mybox t-mobile). Tylko najwyższa jakość wimpa we flac jest droższa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry tekst o WIMP-ie - polecam...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Jak dla mnie, to Spotify ma lepszą jakość niż HI-FI w WIMP-ie. Konkurent ma pełniejsze i płynniejsze brzmienie, nie tak odchudzone w środku i sztucznie naświetlone w górze. Z tego bierze się zauważalna delikatość, a nie z dostarczania dodatkowych informacji. Nie wiem na czym to polega, ale w skompresowanej wersji muzyka w WIMP jest jakby rozrzedzona i w najwyższej jakości to ustępuje. Ale nawet w niej nie wraca pełna i wymagana energetyczność. To jest groźne, bo dla pełnego brzmienia trzeba podkręcać głośność, co nie jest dobrą informacją dla osób korzystających ze słuchawek. Wiadomo, że im głośniej, tym relatywnie więcej słychać. Ale właśnie relatywnie, bo w odniesieniu do Spotify widać, że coś jest z tym brzmieniem skombinowane. Takie mam wnioski, których nie pisałem wcześniej, bo nie chciałem robić kuku sponsorowanemu tematowi. Z kolei o wyglądzie platformy jest w zalinkowanym artykule.

 

WIMP miesza płyty wszystkich wykonawców, którzy w nazwie mają to samo słowo. Jak się nie zna okładki, to trzeba przesłuchać kawałek i rozpoznać, czy to inna płyta dotąd słuchanego zespołu, czy już jakiś zupełnie inny zespół tudzież wykonawca.

 

Po stronie plusów jest automatyczne zliczanie, ile płyt danego wykonawcy jest w serwiesie. nie wiem tylko, czy dane nie są zafałszowane z tytułu powyżej opisanego zjawiska łączenia ze sobą wykonawców o podobnej nazwie.

 

Dziękuję Ci WIMP za miły okres testowy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie zrobiłem struminiowiec DIY z RaspberryPi oraz konwertera JackaC- radia internetowe i FLAC 44,1/16 odtwarza bez problemu i ze świetną jakością. Ale o ile WiMP z pewnością to bardzo ciekawa propozycja - większym problemem jest łącze internetowe: na mojej wsi mam tylko komórkowe 3G. Co prawda nie ma problemów z prędkością, ale limity przesyłanych danych są wciąż zbyt niskie by swobodnie korzystać z usług typu WiMP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie działa i jak można zorientować się po zaangażowaniu ekipy WiMP'a w tej kwestii - jeszcze długo nie będzie dostępny WiMP w mysqueezebox.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmm, do tej pory uważałem się za nieco przygłuchego, ale test WIMP Hi-Fi przeszedłem bezbłędnie i to na niskobudżetowym sprzęcie (laptop+audinst hud mini+takstar pro 80+asio bridge). Znaczy to, że chyba całe to Hi-Fi w WIMP działa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wynik 3/5

Czyli zgaduj-zgadula :D

Także na szczęście dla mnie, nie muszę wydawać fortuny na sprzęt żeby cieszyć swoje zwyczajne uszy dźwiękiem wysokiej jakości ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wynik 3/5

Czyli zgaduj-zgadula :D

Także na szczęście dla mnie, nie muszę wydawać fortuny na sprzęt żeby cieszyć swoje zwyczajne uszy dźwiękiem wysokiej jakości ;)

Póki co nie działa i jak można zorientować się po zaangażowaniu ekipy WiMP'a w tej kwestii - jeszcze długo nie będzie dostępny WiMP w mysqueezebox.com

 

WiMP już działa na SqueezeBoxTouch. Zainstalowałem dziś i hula, ale nie bez problemów. Nie mogę odpalić jakości HiFi. Jak na razie mam MP3 256k. Korzystam z 7-dniowego darmowego okresu próbnego abonamentu WiMP HiFi. Na laptopie czy urządzeniach mobilnych bez problemu przełączam na jakość HiFi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, sprawdziłem u siebie i potwierdzam że WiMP hi-fi działa w logitech media server.

Czyli w moim przypadku w Daphile :D

Polecam, cyfrowy transport plik'ów z serwisu streamingowego o jakości CD to opcja obok której trudno przejść obojętnie.

Zwłaszcza, że koszt takiego transportu to około 100 pln

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmm, do tej pory uważałem się za nieco przygłuchego, ale test WIMP Hi-Fi przeszedłem bezbłędnie i to na niskobudżetowym sprzęcie (laptop+audinst hud mini+takstar pro 80+asio bridge). Znaczy to, że chyba całe to Hi-Fi w WIMP działa :)

Tylko, że prawdziwa różnica między formatami jest dużo mniejsza ;) :) , bo ten cały test to lipa :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

zainstalowałem Asio Bridge. Mam teraz trzy urządzenia do odtwarzania do wyboru: normalne głośniki, DAC i HIFI Cabe Output. Dwa pierwsze działają normalnie ale jak włącze HIFI Cable, to wygląda wszystko jakby grało, nawet słupek poziomu się rusza ale dźwięku ni ma.

I tak któreś z pozostałych urządzeń musi chyba działac, np. DAC żeby coś grało? Ale wtedy HIFI Cable nie działa, co dziwne nie jest dla mnie. No ale jak mam tego używac w takim razie ?

 

Przestawianie w panelu Asio Bridge nic nie zmienia...

 

Dzięki z góry za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z własnych zasobów (plików/płyt) słuchamy tego na co mamy ochotę. Z serwisu słuchamy tego, co oferuje serwis.

Jest w Wimpie inaczej niż w Spotify ...sam układasz ulubione ,listy odtwarzania ..pełna kontrola (40 zł) w Spotify słuchasz co ci oferują albo na chybił trafił wybranego wykonawcę .... o tyle jest ciekawy wimp ze na tablet ,komórę sciagasz pliki tzw offline i słuchasz bez sieci gdzie tylko chcesz ...auto , siłownia ,spacer ,amplituner z bluetooth

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

 

zainstalowałem Asio Bridge. Mam teraz trzy urządzenia do odtwarzania do wyboru: normalne głośniki, DAC i HIFI Cabe Output. Dwa pierwsze działają normalnie ale jak włącze HIFI Cable, to wygląda wszystko jakby grało, nawet słupek poziomu się rusza ale dźwięku ni ma.

I tak któreś z pozostałych urządzeń musi chyba działac, np. DAC żeby coś grało? Ale wtedy HIFI Cable nie działa, co dziwne nie jest dla mnie. No ale jak mam tego używac w takim razie ?

 

Przestawianie w panelu Asio Bridge nic nie zmienia...

 

Dzięki z góry za pomoc.

 

Mam dokładnie taki sam problem.Może ktoś to rozwiązał ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.