Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  39 członków

Kudos Klub
IGNORED

Kudos klub


kazan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem z Lubuskiego okolice gorzowa

Mam takie same spostrzeżenia co do dźwięku,  liniowość, naturalność, rozdzielczość wszystko to z pięknym zróżnicowaniem barwowym i bez szorstkosci czy suchości a najlepsze jest to jak one grają z 3,5w wzmacniaczem, absolutnie więcej nie potrzeba w niewielkim pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku przetwornikow Kudosa to zapytanie czy to ten sam przetwornik ( chodzi o stopien modyfikacji) trzeba by juz kierować do producenta. Praktycznie wszystkie są robione na zamowienie i poddawane mod. Dodatkowo są parowane podobnie jak i elementy zwrotnicy.

Podejzewam, ze są nieco rozne bo c30 jest kolumną 2 i poł drozną, a Titan 808 trojdrozną. Nie sadzę znając Kudosa zeby stroili je tylko zwrotnicą.

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit i inni użytkownicy kudos jakie macie doświadczenia z amplifikacją? lampa? tranzystor?

Ja póki co podłączyłem sun audio i monobloki jolida na 211 tkach pp i słuchałem u kolegi na halcro dm38, najbardziej podobają mi się z sun audio 2a3 najlepsze zróżnicowanie barwowe , scena swietny bas dynamika wystarczającą, rozdzielczość z kosmosu.

Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Godzinę temu, szatan napisał:

Moje kudosy idą pod młotek,  szukam super20 jednak c30 mają zbyt obfity bas do moich 17m

Zapraszam jak ktoś zainteresowany wybitnymi kolumnami.

W jakiej odległości od linii kolumn najlepiej ich słuchać? Potrzebują dużo przestrzeni od bocznych ścian? Moje pomieszczenie jest w kształcie litery L. W sumie około 22m. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny są tak rozdzielcze i precyzyjne, że ciężko jednoznacznie to określić słuchałem ich w 3 pomieszczeniach i w każdym było inaczej więc akustyka ma ogromne znaczenie, na pewno potrzebują sporo za sobą minimum 80cm im więcej tym lepiej.

Do słuchacza minimum 2,2m, 3m to było optimum, grają bdb skręcone przed uszy jak i całkowicie prosto- zmienia się scena bardzo radykalnie.

Najlepiej grały u kolegi od którego wyszarpałem je na siłę - 24m2 3m od kolumn, kolumny prosto i do tego halcro dm38 lub moje sun audio 2a3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Szkoda, że tak daleko mam do Ciebie ( Kraków). Z odległością od tyłu nie ma problemu. Od bazy mam 2,2m. Gorzej z boku, z jednej strony blisko ściany. Gram teraz na Tannoy DC10T i są trochę duże do tego pomieszczenia. Z drugiej strony słucham raczej dość cicho, i te kolumny grają swobodnie przy niskich głośnościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, audiowit napisał:

Rodzajem zwrotnicy. Jesli nie masz elektroniki Linn to polecam bez literki A. W zamian dostajesz rewelacyjne terminale Mitchell.

Ja szukałem Art, a skonczylem z kudosami ?

Dzięki za informacje. Audiowit, Ty czasem nie z Krakowa jesteś? Chętnie bym posłuchał tych Kudosów. Mogę przynieść fajny wzmacniacz do sprawdzenia ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Z Kraka jestem. Myślę, że jest sprawa do dogadania. Tyle, ze u mnie ciagłe testy i teraz jestem na etapie zmiany pre i okablowywania go. W kazdym razie nie mam idealnego dźwieku. Gdybyś miał jakieś dynamiczne, rozdzielcze kable zasilające upieklibysmy dwie pieczenie. Choć dla zasilajacego godz, dwie to mało...

Tak, Szatan, Arty to muzyka i emocje. Kudos bardziej powściagliwy jest. Ale dając odpowiednią elektronikę...a Ty masz Sun Audio 2A3 :). Myslę, że mialbyś i muzykę i rozdzielczość z S20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MB, mam ear stream ;). Nawet w tym momencie Ear to główne okablowanie. Jeśli te Sonus są szybkie i dynamiczne...

Teraz u mnie triodowy pre i triodowe monosy na tapecie.Więc triodowy dźwięk. Nie wiem czy Ci podejdzie. Jeszcze niedopracowany. Bo u mnie caly czas zmiany, zmiany. Kudosy są jak kameleon. Jaka elektronika, taki dźwięk. Mam trochę sieciowek ale bardziej pod tranzystory. Najtrudniej dobrać odpowiednie sieciowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć. Mam 3 wzmacniacze, które grają z kudosami. Testuję nowe pre i chwilowo zatrzymalem się na monoblokach na 211 bo zaintrygował mnie dźwiek i bedę starał się go dopracować. Jest jak to wiadomo mocno wysycony, dobrze poukladana scena, klasa ale dla mnie za ciepły. Pewnie dla wielu bylby ok. Rock brzmi ok ale tylko ok. Natomiast wokale, klasyka nieźle. Mam taki problem, ze wszystkie moje kable zasilajace końcowki to oyaide, furutechy i inne zmulaczoocieplacze lub kable niskie jakosciowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, myślę o tym aby dołączyć do klubu Kudos. Rozważam zakup modelu C20 Super. Mój zestaw to przedwzmacniacz McIntosh D100 oraz końcówka Electrocompaniet AW120 DMB. Czy ktoś ma doświadczenie z takim zestawem i czy to zagra? Nie będę ukrywał, że naczytałem się recenzji i jestem zdecydowany na odsłuchy, również niższych modeli, choć wiadomo, że w sklepie będzie inny system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam serię DMB i uważam za fajną ? jesli ktoś lubi ten sposób prezentacji. Kudosy zagrają Ci tak jak to Electrocompaniet. Mozliwe, że wyciagną wiecej detali. Mogą lekko podnieść balans tonalny.

Jakiej wielkosci masz pokoj odsluchowy? Na jakich kolumnach teraz grasz?

Wiesz, że to trochę wrozenie z fusów takie czy zagra czy nie zagra. Akustyka, gust Twoje preferencje. Trzeba po prostu spróbować.

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, audiowit napisał:

Znam serię DMB i uważam za fajną ? jesli ktoś lubi ten sposób prezentacji. Kudosy zagrają Ci tak jak to Electrocompaniet. Mozliwe, że wyciagną wiecej detali. Mogą lekko podnieść balans tonalny.

Jakiej wielkosci masz pokoj odsluchowy? Na jakich kolumnach teraz grasz?

Wiesz, że to trochę wrozenie z fusów takie czy zagra czy nie zagra. Akustyka, gust Twoje preferencje. Trzeba po prostu spróbować.

Przesiadłem się na EC DMB po długiej przygodzie ze zintegrowanym Hegel oraz integrą EC serii Prelude. To mój pierwszy dzielony zestaw. Pokój ma 3,5 na 6,5 metra, z tymże po lewej stronie jest otwarta kuchnia a slucham muzyki siedząc w trójkącie z kolumnami. Do tej pory miałem Klipsch R-28F a więc tymi Kudosami siedmiokrotnie przebiłem ich budżet, tak więc spodziewam się dużej, aniżeli tylko lekkiej poprawy. Tym bardziej, że te Klipsche to wielkie konie i co jakiś czas prechodziłem na mocniejszy wzmacniacz aby je napędzić i poczuć zadowolenie. Dopiero ten EC DMB daje radę je kontrolować i świetnie operuje doły. Mam jednak wrażenie, że duszą się one nieco w środkowej strefie i jakby brakowało im selektywności kiedy robi się gęsto. Muzyka jakiej słucham to w 90 procentach ciężki metal i mam nadzieję, że Kudosy dadzą mi to czego szukam. Klamka już zapadła, jutro je odbieram

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.