Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  38 członków

Kudos Klub
IGNORED

Kudos klub


kazan

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, audiowit napisał:

Zdziwiłbyś się ?

Vreid Vienny do rocka?... to ciepłe misie

Masz na myśli, że zdziwiłbym się tymi Harbeth? Że takie dobre czy, że przereklamowane? 

 

 

Wychodzi więc na to, że wybór Kudos był słuszny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem sympatykiem dobrego brzmienia. Nie ma sie co przywiazywać do marek. W obrebie jednej marki, tez sie zdażają lepsze i gorsze konstrukcje. Albo dany produkt nie zgra się dobrze z pozostalymi elementami, lacznie z pomieszczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na moje oko to tam siedzi Seas CA18RLY. Na kopułke jest tylko naklejonego logo Kudos. 

Mogli by dać do kompletu, do Crescendo kompana, który został stworzony do tej kopułki, czyli Seas E0042. Oba przetworniki to powiedzmy takie topowe głośniki pod 2 way. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak topowe przetworniki w przypadku przetwornikow robionych w/g specyfikacji. Nie jest tajemnicą, ze to seas serii prestige i byc moze oparty o  CA18RLY ale nie do końca. Tak samo jeśli o zastosowane tu crescendo. Robione są dla Kudosa w/g ich specyfikacji. 

Bezposrednio od dyr działu sprzedazy Kudos wiem, że typowe seasy kupione np w loudspeakershop nie pasują... myslalem o zrobieniu klona Titanów. Same kolumny są latwe do zrobienia ale przetworniki trzeba wziąć od Kudosa.

W kazdym z modeli kudosa jest inny niskosredniotonowiec. Np ten w s10 rozni się od s20. To samo jesli chodzi o crescendo w s20, a Titan. Są inaczej zmodyfikowane. Chodzi o maksymalne podobienswo brzmieniowe miedzy przetwornikami żeby zastosować jak najprostszą zwrotnicę.

 

Rafał, kudosy są zaprojektowane od samego poczatku. Jesli nie miałeś z nimi do czynienia face to face i widzisz je tylko na zdjęciu to mogą wydawać Ci się bardzo skromne. A zapewniam Cię, ze brzmieniowo nie są. Trochę w ich przypadku podobna historia jak z Proac. Z tym ze w Kudos są stosowane nieporownywalnie wyzszej jakosci komponenty.

Acha. I to nie jest coś naklejonego na kopółkę przeciwpylkową tylko korektor fazy. Czyli nawet już tu jest inna konstrukcja. Dość istotna...

20200618_204443.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście są to przetworniki robione dla Kudos. Ale z tego co wiem to każda marka kolumn, pisze to samo. Nie chcę tu oczywiście oczerniać marki Kudos. Ale zawsze czyta się że w kolumnie marki X w modelu Y są głośniki znanej marki, ALE PO MODYFIKACJACH. Sek w tym że nikt tych modyfikacji nie zna i nigdy nie widzial. Ale w sumie mniejsza z tym. Co do samego strojenia i jakości elementów zwrotnicy to oczywiście masz rację. Tutaj pole do popisu jest znaczne. 

Osobiście słucham kolumn na podobnych przetwornikach dlatego zainteresowałem się tematem. 

Pozdr 5d482c6298c9fff2239b7b73035b2086_1.jpg

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacje jakieś są ale jakie?... ? Pytałem ale nie uzyskalem odpowiedzi. Acha, mowił, ze są mierzone i parowane. Oczywiscie znam belkot marketingowy i napewno w jakimś stopniu on tez działa.

Kolumny grają bez watpienia. Bedziesz mial okazję to posluchaj.

Oczywiscie Twoj midbas znam. Zawsze sluchalem na scan speakach ale coraz bardziej przekonuje sie do seasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2020 o 20:32, audiowit napisał:

Rafał, kudosy są zaprojektowane od samego poczatku. Jesli nie miałeś z nimi do czynienia face to face i widzisz je tylko na zdjęciu to mogą wydawać Ci się bardzo skromne. A zapewniam Cię, ze brzmieniowo nie są. Trochę w ich przypadku podobna historia jak z Proac. Z tym ze w Kudos są stosowane nieporownywalnie wyzszej jakosci komponenty.

Czy możesz napisać na czym polega to stosowanie nieporownywalnie wyzszej jakosci komponentów w porównaniu do kolumn ProAc D30R.

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/2432-proac-response-d30/s/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się bawić w wyzszosci swiat Wielkanocnych nad...

Jesli mnie pamieć nie myli to Response to najwyższa seria proac. U kudosa jest jeszcze seria Titan. Wstega jest za 700zł niskosredniotonowy pochodzi od firmy na V nie pamietam pelnej nazwy i pojawiala sie w starszych pmc domowego użytku. W kudosach masz Mitchele, zwrotnica zrobiona z lepszych elementow. Proac są droższe.

Lorecci jesli w czymś sie pomylilem to skoryguj mnie. Proacow troche sluchalem, mialem tabletki 50anniversary i uwazam ich za dobra firmę i nie jest moim zamiarem jej oczernianie. Wrecz przeciwnie. Jest dla mnie przykladem i dowodem, że nie elementy kolumny grają tylko ich spasowanie przez utalentowanego konstuktora.

Wartosci sonicznych oceniać nie będę bo tych proac nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, audiowit napisał:

Nie chce się bawić w wyzszosci swiat Wielkanocnych nad...

Jesli mnie pamieć nie myli to Response to najwyższa seria proac. U kudosa jest jeszcze seria Titan. Wstega jest za 700zł niskosredniotonowy pochodzi od firmy na V nie pamietam pelnej nazwy i pojawiala sie w starszych pmc domowego użytku. W kudosach masz Mitchele, zwrotnica zrobiona z lepszych elementow. Proac są droższe.

Lorecci jesli w czymś sie pomylilem to skoryguj mnie. Proacow troche sluchalem, mialem tabletki 50anniversary i uwazam ich za dobra firmę i nie jest moim zamiarem jej oczernianie. Wrecz przeciwnie. Jest dla mnie przykladem i dowodem, że nie elementy kolumny grają tylko ich spasowanie przez utalentowanego konstuktora.

Wartosci sonicznych oceniać nie będę bo tych proac nie znam.

Ja również nie mam zamiaru niczego na siłę udowadniać - zastanowiła mnie tylko ta nieporównywalnie wyższa jakość komponentów w Kudosach, której ja po prostu nie widzę. 

Może mają trochę droższy tweeter, choć tutaj 100% pewności nie mam ale z kolei niskośredniotonowy jest lepszy w ProAc (głośnik firmy Volt).  Nawet tańszy model Response D20R ma chyba lepszy niskośredniotonowy. 

Response to nie jest najwyższa seria ProAc, jest jeszcze seria K (kevlar) oraz najwyższa Carbon.

Piszę o tym tylko dlatego bo właśnie trafnie wg mnie zostawiłeś te firmy jako tworzące podobne (bardzo fajne) konstrukcje na dość podobnym poziomie jakości komponentów. 

 

 

Edytowane przez lorecci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorecci, już pisałem, ze niskosredniotonowy to nie seryjny seas.

Dobra, z ta serią response przyznaję Ci rację. Volty dobrze grają choć ich cen nie znam. Myslalem, ze nie jest to niewiadomoco ;).

Mnie zaskakiwała zawsze seria studio. Monitor grał naprawdę zacnie w tych pieniadzach. Ale trzeba przyznać, ze kudos w serii c2 czy c20 też się popisuje kunsztem projektowym. W sumie racja, ze te firmy są bardzo podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, te pokrzywione kolumny każdy kto do mnie wpadnie podziwia. Są z okresu kiedy wlasnie powstala firma yb i są chyba pierwszymi z ich logiem. Doskonale tez się nadawały na stronę yb zeby podziwiać kunszt stolarski Roberta. Teraz już takie wykonczenie jest u nich normą ale ksztalty ( gięty hdf i grubość scianek 40mm) są odpowiednio wyceniane.

Zayważ też, ze pomimo tabunu kolumn przewijajacych się przez mój pokój Iluminatusy trwają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.