Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  38 członków

Kudos Klub
IGNORED

Kudos klub


kazan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Kudosy chodza za mna od pewnego czasu jako polecane do Naima. Mam Naima 5SI i zastanawiam sie nad Cardea C2. Pomieszczenie 23m, muzyka to w wiekszosci jazz, rock i metal. Co myslicie? Czy góra nie będzie zbyt natarczywa? Ewentualnie moze lepiej wybrac nizszy model X2 lub X3?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Drodzy Koledzy, posiadacze Kudosów. Rozważam wymianę swoich monitorów Triangle Signature Theta na Kudos'y.

Rozważam dwa modele C30 i Super20. Obecny setup: DAC - Exogal Comet Plus, Pre i Wzmacniacz od Ayre (150W/8Ohm). Mamy zatem raczej lampowate granie, ale na sterydach tranzystorowych. Punktowy, konturowy bas, wybitna średnica (nawet trochę wychodząca przed szereg) i szczegółowa, ale zaokrągląna na skraju góra. Ogólnie Ayre charakteryzuje się detalicznym graniem. W obecnym setupie oceniam, że Triangle grają na 5. Brakuje odrobinę dołu, średnica jest delikatnie zamazana bo jest to głośnik dwudrożny (szczególnie na rocku) oraz wybitna góra i soprany w wykonaniu bardzo dobrej tuby wysokotonowej.

Miałbym kilka pytań:

1. Czy C30 nie jest za duże do pomieszczenia w załączniku? Czy nie lepiej sprawić sobie kolumnę dwudrożną Super20

2. Czy charakter brzmienia nie jest za bardzo otwarty, wręcz żywy z Kudosów, które określa się mianem kolumn efektownych (z recenzji wnioskuję, że mogą mieć podbite skraja, szczególnie te górne z uwagi na wysokiej jakości głośnik wysokotonowy)

3. Prośba o wymienienie komponentów u siebie, które... powiedzmy balansują otwarty charakter Kudosów - da mi to pojęcie czy Kudosy to w ogóle dobry kierunek (jaki wzmacanicz jest polecany - słyszałem o NAIM, ale trudno mi w to uwierzyć, bo charakter się zdubluje, jakie kable, etc.)

Za wszelką pomoc wielkie hopkinsowe...

Hannibal Lecter Thank You GIF

@Mgrzybek FYI

WhatsApp Image 2020-08-13 at 09.06.42.jpeg

Edytowane przez Bonifacy123
dodanie zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

hej pytanie do posiadaczy Cardea 20. Na kolumnach z tyłu zawsze jest napisane Cardea 20 ale czasami widze opisy Cardea C20. Czy były 2 wersje  czy to dalej ten sam model a to C to tylko dodawane jest jako pierwsza litera ze słowa Cardea?

Druga sprawa to czy w tych kolumnach można regulować odstęp pomiędzy obudową a podstawą? Widziałem fotki tego modelu gdzie ta przerwa była wyraźna jakieś 2-3cm i takie gdzie nie było przerwy i wyglądało to tak jakby obudowy spoczywały bezpośrednio na podstawach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2020 o 06:08, misiek x napisał:

Napisz jak pierwsze wrażenia i z czym grają ?

W tej chwili grają z lampą  Line Magnetic LM-34ia , posiadam jeszcze krella kav-300i ale z nim jeszcze nie testowałem. Jak będę miał trochę czasu to sprawdzę ( jeśli go nie sprzedam w międzyczasie bo taki jest plan ). 

Co do pierwszych wrażeń to bardzo pozytywne , fakt szczęki z ziemi nie zbierałem ( może trochę za dużo sobie wyobrażałem po przeczytaniu postów w klubie i testów na necie ) ale usmiech na twarzy pojawił się od razu. Na pewno jest to krok w przód w stosunku do moich Sonus Faber Concerto Domus. Obie konstrukcje mają chyba ten sam woofer ( zapewne po modach pod konkretnego producenta kolumn ale wizualnie są bardzo podobne ). Tweeter jednak w Kudosach to duzo wyższa klasa. Przy pierwszych utworach było czuć , że dużo więcej się dzieje w górnych zakresach , więcej powietrza.  Ogolnie całość jest trochę bardziej dźwięczna i muzykalna.

Co do  dolnych zakresów to czytałem opinie że schodzą bardzo nisko i basu jest sporo. Ja tak trochę sceptycznie  byłem do tego nastawiony ze względu na rozmiar wf no i faktu że w Sonusach jest podobny więc nie nastawiałem się na wielką różnice.  \nie umiem tego tak dobrze opisywać ale w Kudosach bas wydaje się taki bardziej sprężysty , trochę lepiej kontrolowany. Jeśli w utworach jest sporo dołu to to słychać i jest przyjemnie. Jak jest mniej to czasem robi się trochę bardziej płasko. Jakość nagrań też ma bardzo duży wpływ. Im lepsze tym jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bartek_bart napisał:

 

Co do pierwszych wrażeń to bardzo pozytywne , fakt szczęki z ziemi nie zbierałem ( może trochę za dużo sobie wyobrażałem po przeczytaniu postów w klubie i testów na necie ) 

Ja pisałem o s20 A to trochę inna kolumna. 

Z czasem jeszcze bardziej je docenisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Ja pisałem o s20 A to trochę inna kolumna. 

Z czasem jeszcze bardziej je docenisz.

Nie opierałem się tylko i wyłącznie na Twojej opinii. 

Czy różnica między C20 a S20a ogranicza się tylko do lepszej zwrotnicy ( lepsze komponenty) i trochę bardziej zmodyfikowanego woofera? 

Pomimo, że nie zostałem wyrwany ze skarpetek to i tak C20 zrobily dobre wrażenie i jestem zadowolony z zakupu i progresu w moim systemie. Siadam i słucham z przyjemnościa. A jeśli z czasem będzie jeszcze lepiej to super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej wiedzy jest różnica w budowie zwrotnicy, crescendo jest inaczej zmodyfikowany i woofer jest inaczej zmodyfikowany. Różnice więc w komponentami są duże.

Że nie wyrywają ze skarpetek to normalne, bo żadne dobre kolumny tego nie robią. Na piorunujące efekt nastawione są kolumny, które nudzą się szybko. Klasę kolumn poznaje się z czasem. Kiedy nie możesz znaleźć ich słabych stron. Bo lepiej zeby ich nie miały niż miały kilka bardzo dobrych i kilka słabych.

Gratuluję zakupu bo kupiłeś bardzo dobre paczki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, misiek x napisał:

Bartek a jakie wcześniej miałeś kolumny ....przed Kudosami ?

Sonus Faber Concerto Domus

46 minut temu, audiowit napisał:

Gratuluję zakupu bo kupiłeś bardzo dobre paczki ?

Dzięki. Rzeczywiście tak jest, że paczki grające efekciarsko szybko sięnudzą lub z czasem zaczynają męczyć. Tu tego nie ma. Kilka godzin można słuchać z przyjemnością i dźwięk jest bardzo przyjemny i angażujący. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupilem swoje kudosy porownywalem zdjecia sprzedawcy i na internecie. Co mi się rzuciło w oczy to mała szczelina pomiędzy obudową a cokołem w tych co miałem kupić. Nie wiedząc czy ta szczelina jest jakoś regulowana zapytałem o to sprzedawcę ale nie byl zorientowany. Powiedział że ma tak odkąd je kupił ale ewidentnie wszystkie zdjecia na necie ukazywały że ta szczelina jest sporo większa. Gość postanowil zadzwonić do Kudosa. Tam mu powiedzieli, że powinny tam być takie dystanse w postaci tulejek. Kudos zaoferował że mu je wysla. Jak dotarły to sprzedawca stwierdzil ze jednak ma takie tulejki zalożone. Jak odbierałem od niego kolumny to dal mi te nowe a ja je wezucilem do szafki w domu. Wczoraj jednak cos mnie tknelo ponownie jak oglądalem zdjecia na necie. Mysle sobie coś tu jest nie tak. Odkręcilem plinte i wyjąłem ten dystans. Wydawal mi sie jakis mały. Porownałem go z tymi co przysłał Kudos i okazalo sie że jest 2x mniejszy. Zmienilem od razu wszystkie i teraz szczelina jest taka jak na fotkachw necie. 

Zastanawiam sie dlaczego sprzedawca mial takie male te dystanse wlożone. Twierdzil ze tak mial od nowości i nic nie grzebal. 

Spotkaliscie sie z czyms takim? 

IMG_20201217_232657_resize_0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, audiowit napisał:

Chyba niemożliwe jest to, ze tulejki różnią się długością. Kolumny są strojone przez producenta. Obawiam się, ze ktoś je skrócił we własnym zakresie. 

Nie wyglądaja na takie ktore byłyby obcięte w jakikolwiek sposób. Dziwna sprawa bo sprzedawca ( anglik, gość po 50 mowil, że tak od samego początku było i nawet nie pomyślał, że mogloby być inaczej) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audiowit napisał:

Generalnie, zmniejszenie przestrzeni miedzy podstawą i skrzynią powoduje zmniejszenie ilości basu. Może to jakiś trop.

No na moje ucho doł się poprawil po wrzuceniu tych większych tulejek. 

Nadal szukam najlepszego ustawienia kolumn ale i tak swietnie brzmią z lampą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audiowit napisał:

Ja gram na tranzystor ze i lampie. Nie mogłem się zdecydować i zostały 2 typy ?

Mam też nadal tranzystor. Miałem sprzedać po zakupie lampy ale jeszcze trzymam. Musze podłączyć ktoregoś dnia i zobaczyc jak zagraja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam klubowiczów. Zainteresowały mnie bardzo (na razie jednak bez możliwości odsłuchu) super10. 

W systemie cd, dac na AKM-ach (lub bez niego☺), transport plików, lampa primaluna 2x42w i póki co Usher n-6300.

Pokój 25m2, dość mocno umeblowany

Interesuje mnie jak najbardziej detaliczny i przestrzenny dźwięk (ale nie suchy i chłodny - lampa☺) przy niskich poziomach głośności (wieczorne słuchanie). Musi być podstawkowiec ale jakby był fajny bas to by było ok?.

Moje granie mi pasuje, ale chciałbym trochę więcej "prestiżu"☺ i wglądu w nagranie przy cichym słuchaniu i większe zszycie?/zróżnicowanie?/rozciągnięcie? tonalne (ushery pasują mi na skrajach ale nie są "wielobarwne/wielotonowe" że tak powiem)

Czy te kudosy to dobry kierunek/wybór? Jeżeli tak to jak ich posłuchać/przetestować?

Poradźcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.03.2021 o 14:27, Artistplant napisał:

Witam

jaki wzmak wg Was najlepiej współpracuje z Super 20? Myślę o Naimie tylko nie wiem, czy trzeba iść w strone Supernait czy 5s też da radę?

 

dzieki

Te kolumny były strojone przez konstruktora do nap300. Z 5si pewnie zagra ale wg mnie SN to minimum by pokazały pełnie możliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2021 o 14:27, Artistplant napisał:

Witam

jaki wzmak wg Was najlepiej współpracuje z Super 20? Myślę o Naimie tylko nie wiem, czy trzeba iść w strone Supernait czy 5s też da radę?

 

dzieki

Na moich Super 20 grało dobrze niemal wszystko. Są tak transparentne, że niemal zawsze się sprawdzają. Najdłużej zostałem przy końcówce Electrocompaniet po czym zmieniłem ją na hybrydową końcówkę Copland. Kudos oddają wiernie co się do nich podłączy. Nawet wymiana lamp w końcówce wyraźnie zmienia sygnaturę dźwięku. Jeśli chcesz ciepłe granie to na pewno Electrocompaniet. Jeśli ostre to jakieś japońce, choć Primare też grało mi na Super 20 za ostro. Tak więc wybierz sygnaturę wzmacniacza jaki Co pasuje a Super 20 wiernie to oddadzą

 

  

Edytowane przez VreidSogndal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

2 tygodnie grały z Naimem SN3, bardzo fajnie ale poszukiwania streamera skierowały mnie w strone moona 330a. Kudosy wybrałem po testach ok 20 innych kolumn. Dla mnie są świetne. Jakie kable używacie? Muszę użyć czegoś co poskromi wysokie bo i moon i cresscendo trochę tego mają. Z Supernaitem u mnie było na granicy.

swoją drogą Kudos teraz u dystrybutora w promocji, żal nie brać. Dziwie się że są tak mało popularne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.