Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  38 członków

Kudos Klub
IGNORED

Kudos klub


kazan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niniejszym chciałbym zainicjować osobny wątek dotyczący tej chyba mało znanej i (tym samym) i niedocenianej u nas brytyjskiej marki .

Jako właściciel i zagorzały miłośnik kolumn Kudos zapraszam wszystkich szczęśliwych posiadaczy (ale nie tylko) to podzielenia się swoimi opiniami i doświadczeniami z obcowania z tymi skrzyneczkami . Oczywiście mile widziane wszelkie sugestie , znane i sprawdzone konfiguracje sprzętu oraz wszystko co dotyczy Waszych czy "zasłyszanych" zestawów Kudos .

U mnie w systemie Super C10 - polecam wszystkim jeszcze lub ponownie poszukujących swojego brzmienia .

Producent http://www.kudosaudio.com/

Polski dystrybutor Audio System

Polska recenzje jakie się dotychczas ukazały http://hifiphilosophy.com/recenzja-kudos-cardea-c10/

http://tech.wp.pl/kat,1009789,title,Rewelacyjne%20g%B3o%B6niki%20Kudos%20Cardea%20C30%3A%20test,wid,11474663,wiadomosc.html z HiFi Choice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam w Kudos Klubie

Z dniem dzisiejszym zgłaszam akces do szanownego klubu marki Kudos:)

Zajebiste kolumienki te X2... z Naimiem naprawdę wyjątkowa synergia

Choć mało klubowiczów liczę, że ktoś w końcu zasili jeszcze ten skromny klubik...

Zapraszamy!

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, klubowiczów, nie jestem posiadaczem tych kolumn ale przymierzam się do Super C10 (chyba10). Słuchałem zwykłych C20 nie super na Waliców i odniosłem wrażenie większej ilości wysokich tonów niz reszty pasma, lepsza tez była ich jakość niż pozostałych podzakresów. Podobno aby to skompensować należy słuchać (kupic) wersję super właśnie. Słuchałem z Naimem XS. Posiadam właśnie NAIM XS z Hi-capem i cd5X z flatcapem. Czy może ktoś z posiadaczy odnieść się do tego twierdzenia? Mam 18 m do dyspozycji i pytanie C10 super czy C20 super? Szukam równowagi tonalnej.

Dziekuję z ew. odniesienie się do tego nieco chaotycznego postu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, klubowiczów, nie jestem posiadaczem tych kolumn ale przymierzam się do Super C10 (chyba10). Słuchałem zwykłych C20 nie super na Waliców i odniosłem wrażenie większej ilości wysokich tonów niz reszty pasma, lepsza tez była ich jakość niż pozostałych podzakresów. Podobno aby to skompensować należy słuchać (kupic) wersję super właśnie. Słuchałem z Naimem XS. Posiadam właśnie NAIM XS z Hi-capem i cd5X z flatcapem. Czy może ktoś z posiadaczy odnieść się do tego twierdzenia? Mam 18 m do dyspozycji i pytanie C10 super czy C20 super? Szukam równowagi tonalnej.

Dziekuję z ew. odniesienie się do tego nieco chaotycznego postu

 

 

masz 18m2, spróbuj Kudos X2, ja własnie gram na nich od tygodnia ale w pokoju 22m2 i jest magia...

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magia tak od razu? bez wygrzania?

 

otóż to Panie, właśnie proces grania wygrzewania trwa i to się słyszy... cóż więcej mam dodać? podoba się bardzo i jest to naprawde wysoki poziom, ale nie chce pisac bajek po prostu trzeba posłuchać

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż to Panie, właśnie proces grania wygrzewania trwa i to się słyszy... cóż więcej mam dodać? podoba się bardzo i jest to naprawde wysoki poziom, ale nie chce pisac bajek po prostu trzeba posłuchać

 

To to super - pogratulować.

Ja także brałem X2 pod uwagę, na razie jednak pozostałem przy Harpii.

A jak te Kudosy się zachowują bliska ścian? Faktycznie radzą sobie? Harpia ma BR także na tyle więc te 70-80cm od ścian stać muszą i basta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj w przypadku Kudos X2 tunel bas refleksu jest świetnie zaprojektowany - pionowo w dół, tuż na cokół, tak więc doskonale i praktycznie wyeliminowano negatywny wpływ tylnej ściany... nie sprawdzałem ustawienia celowo blisko ścian ponieważ moje ustawienie jest swobodne około 65 cm od każdej za ścian i jest naprawdę extra

 

Kluczem do sukcesu jest rzeczywiście elektronika i dlatego celowo i długi czas poświęciłem na odsłuchy wybierając elektronikę Naima, strzał w dychę! potwierdzają to także wpisy na brytyjskim forum Naima... Naim i Kudos to po prostu synergia i to się słyszy - podkreślę jeszcze raz, dla mnie genialny zestaw, kosztuje to fakt ale radocha z odsłuchów rekompensuje wydatek... szczerze polecam

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Niniejszym chciałbym zainicjować osobny wątek dotyczący tej chyba mało znanej i (tym samym) i niedocenianej u nas brytyjskiej marki .

Jako właściciel i zagorzały miłośnik kolumn Kudos zapraszam wszystkich szczęśliwych posiadaczy (ale nie tylko) to podzielenia się swoimi opiniami i doświadczeniami z obcowania z tymi skrzyneczkami . Oczywiście mile widziane wszelkie sugestie , znane i sprawdzone konfiguracje sprzętu oraz wszystko co dotyczy Waszych czy "zasłyszanych" zestawów Kudos .

U mnie w systemie Super C10 - polecam wszystkim jeszcze lub ponownie poszukujących swojego brzmienia .

Producent http://www.kudosaudio.com/

Polski dystrybutor Audio System

Polska recenzje jakie się dotychczas ukazały http://hifiphilosophy.com/recenzja-kudos-cardea-c10/

http://tech.wp.pl/kat,1009789,title,Rewelacyjne%20g%B3o%B6niki%20Kudos%20Cardea%20C30%3A%20test,wid,11474663,wiadomosc.html z HiFi Choice

 

Witam wszystkich.

Po dwóch latach targania do domu kolumn - Ok. 30 przesłuchanych trafiłem na końiec zeszłego roku na Kudos Cardea Super 20 ..... i szczęka mi opadła. Kupiłem je po 5 minutach grania (tanie nie były) ale warte każdej wydanej złotówki. Magia polega na genialnym przekazie / obcowania z muzyką - czasem mam wrażenie że grają jakbym słuchał w wysokiej klasy słuchawkach. Tak plastycznej średnicy, perlistych i aksamitnych wysokich tonów oraz mega kontrolowanego i rozdzielczego basu szukałem w kolumnach za 50tys i nie znalazłem! Dopiero Magico S3 za 100 tys. Grały lepiej (ale już bez takiej magii).

Dla mnie najlepsze kolumny do słuchania wieczornego, absolutnie wciągające i dające niesamowitą frajdę z poszukiwania innego materiału muzycznego niż dotąd słuchałem. Obecnie gram nimi z czystą klasą A - 2 x80W - nawet stare Depeche Mode zaczęły grać jak nigdy.

Blisko jeszcze czarują PMC 24 oraz Spendor a6 - ale to nie ta magia.

 

Ci co przychodzą i słuchają u mnie - nie wierzą - 2 przetworniki (w tym bas na 18cm) i tak dużo muzyki - i to jakiej - Magia przez duże M.

Podziękowania dla konstruktora Dereka Gilliana za tą stworzoną atmosferę dźwięku i jak ktoś napisał po Audio Show - "nawet chińska opera brzmi genialnie".

Pozdrawiam Szczęśliwych posiadaczy tych genialnych pudełek.

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek . Gratuluje zakupu - świetny wybór ! Twój opis dokładnie oddaje to co ja usłyszałem przy pierwszym kontakcie z Super 10 .

Z czym słuchałeś 20 poza swoim setem ? Mnie korci wypróbowanie połączenia z piecem Naim'a , tak zachwalane na zagranicznych forach i już mniej popularnego Sonneteer'a . Jak zwykle jest problem z pożyczeniem któregoś do odsłuchu ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ich długo z :

1. Hegel H80 a później z H160 (posiadałem oba) z H160 bardzo dobrze ale tylko dobry materiał a z H80 przytulnie

2. Hegel H300 (wypożyczony) - super ale za mocny (mam za mały pokój )

3. Yamaha AS-2000 - tragedia wzmacniacz

4. Primare I32 - w salonie - trochę sucho

5. Soul Note są 710 - w salonie - bajka ale trochę za słaby - lepszy ponoć 730

6. Jungson JA 88d - sam byłem przeciwny Chińczykom ale z dobrym źródłem gra znakomicie - zastąpił u mnie Hegel H160

Naim Nait XS2 słuchałem przez chwilę w salonie ale z innymi kolumnami i dla mnie trochę za ostro - za rockowo - a Kudosy mają otwartą górę i moim zdaniem mogło być dla mnie zbyt mało klimatycznie.

 

Ale kto wie - trzeba by posłuchać - dla mnie bliżej mi do Hegla niż do Naima.

Gdyby tylko Hegel wszedł w klasę A !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam kolegów w mini klubie. Moje Kudos Super 20 napędzam zestawem pre McIntosh i końcówką Audio Research. Kolumny mimo, że kosztują wielokrotnie mniej niż ww zestaw wzmacniający grają znakomicie i nie są słabym ogniwem w systemie. To moim zdaniem najlepsza rekomendacja.

Edytowane przez mark11

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów w mini klubie. Moje Kudos Super 20 napędzam zestawem pre McIntosh i końcówką Audio Research. Kolumny mimo, że kosztują wielokrotnie mniej niż ww zestaw wzmacniający grają znakomicie i nie są słabym ogniwem w systemie. To moim zdaniem najlepsza rekomendacja.

Witamy :) Gratulacje za system , chętnie bym posłuchał takiego zestawienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witamy :) Gratulacje za system , chętnie bym posłuchał takiego zestawienia .

Nie ma problemu zapraszam na południe. Źródłem będzie przyzwoity gramofon lub jakaś dobra cyfra, aktualnie nowy Lampizator. Pomieszczenie niwielkie bo 16 m2, stąd Super 20, a nie np. Tytan, ale zaadaptowane akustycznie, co uważam za podstawę dobrego grania.

Edytowane przez mark11

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktoś zechcial kolumny Kudos, mam na sprzedaż model X2, świetne glośniki, nieznana aczkolwiek zacna marka

 

gdyby nie inny ważny priorytet na pewno bym je zostawił

 

szczerze polecam

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mark 11, a gdzie dokładnie na tym południu ?

(ja jestem z Żor i przymieram się właśnie do Kudos'ów).

Zaproszenie aktualne ?

Aktualne. Pisz proszę na priva.

Pozdrawiam

Marek

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Dzień dobry,

możecie pomoc w odpowiedzi czy C20 jest bardzo daleki w jakości brzmienia od C30?

Czy naprawdę ta różnica jest warta swojej ceny?

A czy C20 jest słabszy od Super 20? Czy te różnice wynikają jedynie z wielkości zmian technologiczny,ch w czasie?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim pomieszczeniu mają grać , bo być może C30 będą za duże ?!

Drugie pytanie to z jaką elektroniką i do jakiej muzyki ?

Jakość brzmienia będzie ta sama , inna będzie skala i natężenie dżWięku bo i kolumny większe (C30)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Super 10 w 20m i jest super więc te 20 powinny spokojnie nagłośnić takie lokum . Tego Magnata nie znam ale to hybryda więc teoretycznie powinno być ok . Wiadomo C30 to już kawał kolumny i jeśli Cię stać to brać i się cieszyć . Pozostaje pytanie czy słuchałeś już jakiegoś z tych modeli ? Jeśli tak to kwestia tylko zasobności portfela bo zarówno 20 jak i 30 wpasuje się w taki metraż .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.