Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  39 członków

Kudos Klub
IGNORED

Kudos klub


kazan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Super 10 w 20m i jest super więc te 20 powinny spokojnie nagłośnić takie lokum . Tego Magnata nie znam ale to hybryda więc teoretycznie powinno być ok . Wiadomo C30 to już kawał kolumny i jeśli Cię stać to brać i się cieszyć . Pozostaje pytanie czy słuchałeś już jakiegoś z tych modeli ? Jeśli tak to kwestia tylko zasobności portfela bo zarówno 20 jak i 30 wpasuje się w taki metraż .

 

To nie tylko kwestia zasobności portfela, gdyż 20 i 30 to różne kolumny choćby ze wzgledu na dodatkowy głośnik w 30 i inną zwrotnicę. Ich współpraca ze wzmacniaczem i interakcja z pomieszczeniem nie będzie zatem identyczna. Magnat nie jest raczej Herkulesem, a to z jak "trudną" kolumną będzie współpracował jest istotne.

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Wypożyczyłem sobie dziś X2 i jak na tak małe kolumny to są dość duże dźwiękiem. Niestety w obu pomieszczeniach 12m2 (raczej eksperymentalnie) i 16m2 (niestety z aneksem) dla mnie bas wzbudza się za bardzo w utworach, w których on dominuje. Miałem już taki problem z Dynaudio ale to oczywiście kwestia pomieszczenia, bo Dynki w końcu ustawiłem ale nie mogłem zostać w tym pokoju bo odsłuch by był okazjonalny, a czasami wracam z pracy i mam ochotę posłuchać... Trochę się zawiodłem, bo taki mały ten głośniczek, a uderzenie jest prosto na twarz. Przyznam, że niektóre utwory grają rewelacyjnie, a innych nie mogę słuchać....

 

Reszta sprzętu to Supernait 2 i Auralic Altair jako end point (Roon). Okablowanie VDH.

Edytowane przez chcheckitout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Dokładnie, spójnie, rozdzielczo. Ogniskowanie źródeł na 10, jest powietrze między instrumentami.

Na początku przeszkadzał mi trochę crescendo, bo wybijał się przed szereg. Siał diamentami i byl zbyt efekciarski. Zmieniłem lampę 211se na tranzystor w klA i jest lepiej. Zejscie basu zaskakujace jak na 18, srednica nie jest dopalona, gesta. Jest neutralna. Atak i jego zakonczenie w punkt.

Kolumny dla tych na trochę wyzszym poziomie i osluchanych.

Jedyne co im mogę zarzucić to budowanie sceny w głąb. Dla mnie za plytka.

Kolumny nie wybaczajace błedow w doborze okablowania i elektroniki. Slychać kazde niedomaganie. Moze byc to bolesne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
A ja znalazłem X3 w dobrej cenie na quoka ale to chyba ściema. Dogadałem cenę i mam wpłacić pieniądze firmie kurierskiej, oni mi przywiozą kolumny i mam 5 dni na testowanie i decyzję biorę czy nie. Czy Wam też coś śmierdzi?
Z tego co się czyta " na internetach " to niemal gwarancja straty pieniędzy zakupy tam.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Wpisuję się do kluby z super 10. Mam je od ponad 2 . Wymagające wobec sprzętu i obnażające słabe realizacje płyt. Do niedużych pomieszczeń - jak dla mnie - idealne. Niestety musiałem trochę się natrudzić w doborze odpowiedniej aparatury towarzyszącej . obecnie cieżko a wręcz bardzo ciężko znaleźć monitory o zbliżonej jakości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Mam na odsłuchu kudos c30.

Zainteresowałem się nimi po spotkaniu z diapason astera i posiadaniu art emotion monitor - kudos to podobne glosniki seasa i okazało się, że te niepozorne podłogówki to najlepsze kolumny jakie słuchałem w swoim pokoju a bylo ich conajmniej 20 par w tym legendy tymu guarneri,  mini utopie no może stare tannoy mogą konkurować lub być lepsze od c30 pod pewnymi względami.

Kudosy w 17m napędza sun audio 2a3 całe 3,5w mocy, dźwięk jest mówiąc krótko topowy.

20191120_182530-1440x1080.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesć Szatan. Widzę, ze nie proznujesz. U mnie tez przemiał sprzetu jest ogromny. 

Gram od jakiegos czasu w systemie głownym na Kudos super20. To oczko lub 2 wyżej niz c30 ( tyle, ze dwódrozne). Gram na 14m2.

Kolumny są w tym momencie moim punktem odniesienia do testowanego sprzetu. Zmieniają się jak kameleon w zaleznosci od podłaczonej elektroniki. Obecnie zamiennie są zasilane z pliniusa sa100mk3 lub monoblokow WBA Ironbird. Pre to w tym momencie Absolutor i idzie na testy nowa zbalansowana konstrukcja. 

Fajnie, ze nie wykluczyles Kudosow z kolumn wartych zainteresowania. Ich wyglad nie zachęca. Choć przy obejzeniu ich na zywca zwraca uwagę starannosć wykonania. Kolega, ktory byl na odsluchu zaliczyl opad kopary, bo myslał, ze to kolumny od kina domowego. Następny opad po tym jak się dowiedział ile kosztują ;).

Zachęcam do eksperymentow, bo podejżewam, ze podłączone do " zastanej" nie dobieranej elektroniki nie pokazaly Ci ile potrafią.

Gratulacje i motto na dziś

Nie wszystko zloto co się świeci ;)))

Jeszcze wskazówka. Domyślam się, ze już probowałeś różnych ustawień kolumn ale spróbuj je nieco dogiąć. U mnie najlepszy efekt przy krzyżowaniu się osi z 0.3 m przed nosem.

20191129_172620.jpg

20191129_172420.jpg

Sorki za jakość zdjęć. Rozbiłem aparat w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C30 to jest model oczko wyższy od super20, te same głośniki średnio i wysokotonowe plus bas, ciekawe tylko, że w super 20 membrana średniotonowego jest polakierowana a w c30 jest matowa jak w diapason astera.

Sporo biegałem po pokoju,  spróbuję je dogiąć tak mocno chociaż żadne kolumny mi tak nie zagrały w takim ustawieniu przed uszy.

Wzmacniacze mam teraz dwa na stanie sun audio i silne monobloki jolidy na 211tkach, jest też worek lamp na podmianki więc kształtuje brzmienie ale tak jak napisałeś są ultra przejrzyste i reagują na zmiany drastycznie.

Dziś dostały jeszcze jednego konkurenta, bardzo uznanego.

20191129_174446-1440x1080.jpg

Proponuję posłuchać ich na singlowym 2a3 ?

Moje obserwacje to tor przejrzysty ale z dociażonym i barwnym dźwiękiem, wszelkie srebro raczej odpada w moim systemie choć bardzo lubię dobre srebro to nie przy kudosach.

Bardzo dobrze grają również z halcro dm38.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super 20 to seria wyżej od serii Caradea. Odpowiednikiem dwudroznym Super 20 jest C20. W serii C jest inny stopien modyfikacji przetwornikow i chyba inne elementy zwrotnicy, choc tez jest to zwrotka pierwszego rzedu.Piszę o tym zeby upożadkować, nie żeby wywolywać jakieś emocje. Poźniej juz jest seria Titan.

Zastosowano tam jeszcze mocniej zmodyfikowane wysokotonowce. W Super jest bodajże k2 w Titan k3. Za chwile jeszcze dokladniej sprawdzę żeby nie bylo pomyłek.

Tak na marginesie sredniowysokotonowe też są modyfikowane więc w razie awarii trzeba zglosic sie do Kudosa, a nie Seasa.

3A de capo raczej nie są konkurencją dla Kudosa :). Co pewnie tez zalezy od reszty toru.

 

Co do ustawien 3A to najlepsze wyniki uzyskuje sie z ustawieniem na wprost, tak jak obecnie ustawione.

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3a nie jest to poziom kudosa ale bardzo przyjemne kolumny.

C30 kosztowało katalogowo 27tys super20 chyba 22 tys

Myślę, ze jest tutaj niekonsekwencja w nazewnictwie bo c30 różni się przetwornikami od serii cardea, przypomina właśnie modele super.

Możliwe, że w moich 17m to super20 byłyby lepszym wyborem chociaż co dziwne z basem nie ma problemu a przy okazji potrafi bardzo głęboko sięgnąć.

Tak wygląda, c30 jest całkiem samotny w katalogu jeśli chodzi o głośnik  niskośredniotowy, wysokotonowy to może być, że w super20 siedzi zmodyfikowany względem c30 - nie wiem 

20191127_193055-1620x2160.jpg

Audiowit jakim głośnikom kudosy pogoniły przysłowiowego kota u Ciebie ?

Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C30 to kolumny trojdrozne stad cena. Nie ma odpowiednika C30 w serii Super.

W 17m jest duza szansa, że S20 lepiej by się sprawdziły...choć niekoniecznie. To małe podłogowki. Zalezy wzzystko od pomieszczenia i dźwieku jaki preferujesz. Do sprawdzenia :).

Bezposrednio pogoniły YB Iluminatus ale prawda jest taka, ze nie pogoniły ale zastapiły. Na poczatku graly mi " gorzej" niz Iluminatusy. Slyszałem potencjal tych kolumn, wiec je zostawilem i zaczołem dostrajać resztę toru.

Kudosy rekomenduję raczej swiadomym audiofilom, bo wcale nie są łatwe. Tzn z byle czym i nawet z dobrą, ale źle dobraną elektroniką nie zagrają. Wyciagną kazdy zgrzyt w torze. Dlatego Tobie bardzo je polecam. Widzę, ze mocno dzialasz w audio i poradzisz sobie z nimi. Potrafia dostarczyć niezapomnianych doznań, jak i potrafią napsuć krwi ;))). Nie bedziesz się z nimi nudził.

https://hi-fi.com.pl/testy/kolumny/3708-kudos-super-20a.html

Test troszkę starszych c20 z serii caradea niż Ty masz

https://hi-fi.com.pl/kolumny-testy-lista/2485-kudos-cardea-c20.html

Osobiscie wystrzegam się recenzji w periodykach ale te dwie są w miarę żetelne.

 

Warto też poczytać zagraniczne strony forumowe jak i blogerskie. W Polsce są malo znane ze wzgledu na wysoką cenę w stosunku do wyglądu ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to niemozliwe. Z jakiej czesci kraju jesteś? Czy C30 juz kupiles, czy narazie testujesz?

Super20 nie będą mialy takiego zejscia jak C30. Ale mogę podejżewać, ze nie zawiodły by Cię :).

wspaniałe zszycie przetwornikow, super neutralność, obiektywność, rozdzielczość, szybkosć i dynamika,łatwosć w wysterowaniu dla amp lampowych, brak podbarwień i taniego efekciarstwa.

Przepraszam, z podbarwień jednak slychać papier. Ale to chyba normalne i charakterystyczne dla rodzaju przetwornikow.

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.