Skocz do zawartości
IGNORED

ZMYWARKA DO GARÓW


tomaszE

Rekomendowane odpowiedzi

Walczyłe długo z zmywarką , bo uważam że dla rodziny2-3 osobowej plus pies zupełnie zbędny klamor. Mija równy rok od przegranej batali . Co mogę powiedzieć

1. niektóre naczynia kończą się za wcześnie

2. zdażają się rzeczy żle umyte ( garnki po gotowaniu zmywam ręcznie )

3. koszty zmywania wzrosły . Firmy lubia powtarzać oszczędność wody , ale inne koszt wzrastają . W zależności od trwałości sprzętu na zmywanie wydamy więcej 300-500 PLN rocznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie topowy Bosch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynia w środku trzeba prawidłowo ułożyć żeby się umyły. Albo domywa albo nie, a nie że raz domywa a raz nie. Można też tak coś włożyć że zablokuje się śmigło. Ten mój whirpool do zabudowy jest taki niski i wystarczy że włożę za mały talerz w zbyt szeroką kratkę i tak wpada w dół że blokuje śmigło. Teraz w ikei jest standard wyższych spodów mebli (80cm) i robią też wyższe zmywarki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyłe długo z zmywarką , bo uważam że dla rodziny2-3 osobowej plus pies zupełnie zbędny klamor. Mija równy rok od przegranej batali . Co mogę powiedzieć

1. niektóre naczynia kończą się za wcześnie

2. zdażają się rzeczy żle umyte ( garnki po gotowaniu zmywam ręcznie )

3. koszty zmywania wzrosły . Firmy lubia powtarzać oszczędność wody , ale inne koszt wzrastają . W zależności od trwałości sprzętu na zmywanie wydamy więcej 300-500 PLN rocznie.

 

Z mojego doświadczenia po paru latach ze zmywarką AEG w zabudowie.

Naczyń trzeba mieć do dyspozycji więcej, bo się kończą za wcześnie. Ja mam.

Zazwyczaj naczynia są dobrze umyte, ale trzeba zawsze dobrać odpowiedni program z temperaturą i czasem mycia.Na najsłabszym programie wszystkiego nie umyjesz. Nie myje patelń i garnków po smażeniu. Więc tu nie wypowiadam się.

Nie kupuję drogich gotowych pastylek z chemią. Zawsze używam osobno nabłyszczacza i proszku do zmywarki. Z Rossmanna, tam tez kupuję sól. Nie używam zapachów. Używam resztki wyciśniętych cytryn podczas mycia.Wkładam do koszyczka sobie leży.

Nie wkładam do zmywarki ostrych noży, tarek,itp, tępią się ostrza. Stal gorszej jakości z czasem nabiera rdzawych plam. Można to zetrzeć ścierką.

Nie wkładam także zapażarki do kawy, podobno psuję się smak kawy.

Z ceramiki zdobionej może się ścierać wzór, tak słyszałem. U mnie OK.

Niektóre szklanki z duralexu matowieją po długim czasie.

Koszty prądu tu mnie nie interesują. Jest to wygodne urządzenie, które nie musi być tańsze od zmywania ręcznego. Nie wiem, czy prądu więcej zużyje, czy bym spalił więcej gazu przy zmywaniu w zlewie.

Zalety: brak sterczenia długiego przy zlewie, mniej wody zużyte i przede wszystkim, porządek w zlewozmywaku i okolicy (blat). Wszystko brudne w zmywarce. Naczynia po umyciu są szybko suche (nie trzeba wycierać).

Dla mnie wygoda duża.

Ważne jest rozmieszczenie naczyń i sztućców do mycia.

Najbardziej jest wkurzająca woda w odwróconych naczyniach z wklęsłym spodem, gdzie zbiera się woda po myciu.Np. niektóre szklanki. Nie raz zachlapałem podłogę przy wyciąganiu..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia po paru latach ze zmywarką AEG w zabudowie.

Naczyń trzeba mieć do dyspozycji więcej, bo się kończą za wcześnie. Ja mam.

Zazwyczaj naczynia są dobrze umyte, ale trzeba zawsze dobrać odpowiedni program z temperaturą i czasem mycia.Na najsłabszym programie wszystkiego nie umyjesz. Nie myje patelń i garnków po smażeniu. Więc tu nie wypowiadam się.

Nie kupuję drogich gotowych pastylek z chemią. Zawsze używam osobno nabłyszczacza i proszku do zmywarki. Z Rossmanna, tam tez kupuję sól. Nie używam zapachów. Używam resztki wyciśniętych cytryn podczas mycia.Wkładam do koszyczka sobie leży.

Nie wkładam do zmywarki ostrych noży, tarek,itp, tępią się ostrza. Stal gorszej jakości z czasem nabiera rdzawych plam. Można to zetrzeć ścierką.

Nie wkładam także zapażarki do kawy, podobno psuję się smak kawy.

Z ceramiki zdobionej może się ścierać wzór, tak słyszałem. U mnie OK.

Niektóre szklanki z duralexu matowieją po długim czasie.

Koszty prądu tu mnie nie interesują. Jest to wygodne urządzenie, które nie musi być tańsze od zmywania ręcznego. Nie wiem, czy prądu więcej zużyje, czy bym spalił więcej gazu przy zmywaniu w zlewie.

Zalety: brak sterczenia długiego przy zlewie, mniej wody zużyte i przede wszystkim, porządek w zlewozmywaku i okolicy (blat). Wszystko brudne w zmywarce. Naczynia po umyciu są szybko suche (nie trzeba wycierać).

Dla mnie wygoda duża.

Ważne jest rozmieszczenie naczyń i sztućców do mycia.

Najbardziej jest wkurzająca woda w odwróconych naczyniach z wklęsłym spodem, gdzie zbiera się woda po myciu.Np. niektóre szklanki. Nie raz zachlapałem podłogę przy wyciąganiu..

 

Święte słowa. A mi kawa wchłonęła aromat od pudełka do kawy, które wyprałem w zmywarce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam zmywarki Gorenje, model sprzed 10 lat. Tyle czasu raz na dwa dni pracuje na programie auto 75 st C 115 min. Używam tylko tabletek, najczęściej Finish/Quantum, rzadko Somat, sporadycznie Ludwik. Sól - jaka się trafi - najczęściej Finish, rzadziej Somat, czasem jakiś wynalazek. Zmywarka jak dotąd bezawaryjna, może głośniejsza się zrobiła. Oczywiście schodzą zdobienia z zastawy czy napisy na szklankach, ale nie po to kupiłem zmywarkę, żeby stać przy zlewie i myć gary. Więc lądują w niej jeszcze garnki, patelnie, drobny sprzęt kuchenny. A ja leniuchuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam od dłuższego czasu tabletek fairy ultra power lub platinium. Różne przerabiałem i te są wm najlepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podobno kapelusze się dobrze czyści/pierze w zmywarce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.