Skocz do zawartości
IGNORED

Proszę o pomoc w wyborze


MrDamianOZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

 

Chciałbym się zwrócić z prośbą o pomoc w wyborze sprzętu.

Otóż chciałbym rozszerzyć funkcjonalność swojego (nieco wiekowego) stereo. Na pierwszy ogień poszły kolumny, które to już mam. Teraz czas na cd - mój już ma humory przy odtwarzaniu (czasami nie czyta płyt czy przeskakuje). Mowa o Denonie DCD-635. Chciałbym także nabyć odtwarzacz sieciowy, ponieważ mam spore zasoby muzyki w formatach cyfrowych (również sporo FLAC HD 24/192 więc takie pliki musi odtwarzacz czytać). Marzyłby mi się jeszcze DAC, ale to później. Dużo później ;)

 

Spędziłem trochę czasu na poszukiwaniu sprzętu i zawęziłem wybór do dwóch opcji:

 

a) Denon DNP-F109 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) + używany CD Pioneera z serii PD-S 500 albo 600 na allegro. Co razem daje ~1800 zł, może troszkę mniej.

 

b) Yamaha CD-N500 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) - fajna sprawa, bo jedna obudowa, a ta stówka więcej aż tak bardzo nie boli.

 

Poczytałem trochę opinii i testów i oba zestawy wypadają dobrze. Postanowiłem się jeszcze zapytać tutaj - może ktoś ma któryś z w/w sprzętów i mógłby co nieco opowiedzieć?

 

Jeśli ktoś ma pomysł na coś innego równie dobrego/lepszego w podobnym przedziale cenowym (raczej nie większym - uznajmy tą Yamahę za max tego co mogę wydać) to również będę wdzięczny za sugestie.

Ważne jest aby odtwarzacz CD był lepszy od obecnego (co pewnie nie będzie dużym wyczynem ;) ) a odtwarzacz sieciowy odtwarzał FLAC 24/192 po DLNA (Wi-Fi nie ma dużego znaczenia - może być LAN. Choć jakby było to bym nie płakał ;) ). Dużym atutem będzie dobra aplikacja sterująca na androida.

 

Co do źródeł dźwięku dla odtwarzacza sieciowego - wstępnie będzie dysk na USB, ale w niedługim czasie NAS.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC w związku z ograniczeniami finansowymi chciałem zostawić na później - w pierwszej kolejności muszę kupić CD bo niedługo mogę nie mieć na czym słuchać ;)

 

O odtwarzaczu typu Popcorn Hour (w moim przypadku akurat Mede8er 600x3D) myślałem, ale do kina domowego. Chciałbym trzymać stereo z KD osobno, więc nie potrzebne mi funkcje odtwarzania filmów w odtwarzaczu. Ale dzięki za sugestię :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

moim zdaniem najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie Yamaha CD-N500. Masz bardzo dobry odtwarzacz CD oraz odtwarzacz strumieniowy, który oferuje bardzo przyzwoitą jakość dżwięku. Jeśli natomiast w przyszłości będziesz chciał polepszyć jakość dźwięku, zawsze moźesz dokupić zewnętrzny przetwornik, urządzenie posiada wyjścia cyfrowe.

 

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, prezentacje. Pamiętaj, że u nas możesz otrzymać upust klubowy, co pozwoli Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli natomiast w przyszłości będziesz chciał polepszyć jakość dźwięku, zawsze moźesz dokupić zewnętrzny przetwornik, urządzenie posiada wyjścia cyfrowe.

 

Mam w planach sobie zrobić sam. Praca przy kolumnach bardzo mi się podobała, więc i na DAC może się machnę. Myślałem o kości ESS9018.

 

A tak na przyszłość - czy jest jakaś różnica w jakości wysyłając dźwięk z tej Yamahy do DAC po złączu optycznym i złączu koaksjalnym (chodzi mi o samo wyjście nie biorąc pod uwagę jakości kabla)?

 

Do Waszego salonu mi trochę daleko, ale dziękuję za informację - może uda się po drodze kiedyś wpaść :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem CD-N500 gra lepiej po złączu koaksjalnym, jednak zależy to także od konkretnego przetwornika. Fajna zabawa z budową przetwornika, po prostu musisz potestować i wybrać według Ciebie lepsze połaczenie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.