Skocz do zawartości
IGNORED

Monitory do 1000pln muzyka elektroniczna


binfin

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż bas z S-520 i tak nie jest taki zły jak na wielkość skrzynki i ten głośniczek (-6 przy 50Hz) a i samego wypełnienia nie brakuje, ma się wrażenie, że grają większe kolumny...czy to autorowi tematu wystarczy? musi posłuchać i sam to oceni...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeszcze z jakiej płyty rippowane będą pliki. Należy pamiętać, że płyta CD płycie CD nie równa :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tych Usherów nie polecam, nie wyobrażam Sobie słuchać westbama czy vangelisa na tak małym wooferku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem sobie po łebkach tą płytke Hurts - Exile, loudnesswar az sie wylewa, ale wypada wyjasnic pewna kwestie.

 

Jeśli bas nie jest podbity to i tak go prawie nie słychać na tle reszty (-6dB@50Hz)

 

Jeśli bas jest podbity to owszem bedzie go lepiej slychac ale tylko nieznacznie i nie bedzie juz takiego spadku za sprawa podbicia, ale chyba nie musze tlumaczyc ze takie podbicie skutkowac bedzie tym ze pod wzgledem mocy ten glosnik szybko sie skonczy, o ile jest w stanie wytrzymac powiedzmy 60W przy czestotliwosci powyzej f strojenia o tyle ponizej f strojenia wytrzymalosc mocowa spada lawinowo, dotyczy to wszystkich glosnikow w obudowach bass reflex, dolicz teraz do tego podbicie (+3dB to dostarczenie 2x wiecej mocy)

 

I chocbys stawal na glowie nie zmusisz tego glosniczka do zagrania nawet marnych 40Hz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ilu tych "radców" naprawdę słyszało S520?

Ale nie chodzi o to że moje jest mojsze.

Owszem nie wyrwą one żołądka ale w miarę poprawnie przetworzą na dżwięk to co mają przetworzyć i tyle.

Oczywiście jeśli chcemy głośno i bez sensu to można w każdej chwili kupić Altusy i też będzie OKi na dodatek jeszcze taniej.

Jednak nie tędy droga.

BTW,

Z S520 przesiadłem się Dynaudio Audience 52SE i dupy nie urwało (może innej muzyki słucham)

teraz mam SHL5 od Harbetha ale to inna bajka.

Pozdrawiam i zadowolenia życzę z jakiegokolwiek wyboru.

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 1000 złotych za parę te Ushery S520 to bardzo przyzwoite kolumienki. Muzyka której słucha binfin sama w sobie na dole pasma jest jakby ...podbita, więc wielkich paczek nie potrzeba, basu będzie w sam raz. Dobra akustyka, masywne standy powinny ogarnąć problem.

 

Kupowanie dużych, efektownych zestawów głośnikowych, szczególnie niemieckich wynalazków typu bum bum za sumę 1500 zł- 2000 zł mija sie z celem. Bas będzie sztuczny, bułowaty i nic a nic naturalny.

 

Zgadzam się w 100%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie znęcacie się nad tymi S-520 jakby to było nie wiadomo co... to są przecież bardzo budżetowe paczki, ze względu na swój przejrzysty charakter brzmienia nadają się głównie do lampy.

 

Można na tym posłuchać jakiegoś wokalu czy innego jazzowego plumkania, do takich gatunków muzycznych głównie się nadają do elektroniki jak dla mnie nie bardzo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem nie wyrwą one żołądka ale w miarę poprawnie przetworzą na dżwięk to co mają przetworzyć i tyle.

Oczywiście jeśli chcemy głośno i bez sensu to można w każdej chwili kupić Altusy i też będzie OKi na dodatek jeszcze taniej.

Jednak nie tędy droga.

 

Nie przetworza poprawnie tego co maja przetworzyc, jesli przy 50Hz spadek efektywnosci wynosi -6dB (oznacza to odtworzenie tej czesrtotliwosci 4x ciszej niz reszty pasma) a niskie czestotliwosci w tego tyopu muzyce siegaja spokojnie ponizej 40Hz to nie trzeba sluchac tych kolumn by wiedziec ze tego basu po prostu nie bedzie

 

Zawsze bawia mnie wpisy osob ktore mysla ze do elektroniki to wystarcza altusy czy inne stare tonsile i gra muzyka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w 200% nie zgadzam. :)

Rydzu przyznaj, że Usherów tych, a tym bardziej V601 nie słuchałeś :-) Daję 300% :-)

 

Można na tym posłuchać jakiegoś wokalu czy innego jazzowego plumkania, do takich gatunków muzycznych głównie się nadają do elektroniki jak dla mnie nie bardzo...

Nie są wybitne, to fakt, można parę wad w nich znaleźć, ale są na pewno dużo bliżej naturalności niźli wielkie 20 kilogramowe niemieckie paczki za jedyne 1500 zł za parę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Rydzu przyznaj, że Usherów tych, a tym bardziej V601 nie słuchałeś :-) Daję 300% :-)

 

Sittku Drogi , moje opisy o 520-S z przed 2-3 lat znajdziesz na tym forum / wszystko jest napisane z czym i jak grało , nędza , nawet do plumkania. :)

 

Jeżeli chodzi o V-601 to nigdzie na forum nie znajdziesz mojego wpisu bym je posiadał. , więc możesz napisać i 500 % :)

 

Dla zainteresowanego choćby to.

http://allegro.pl/paradigm-monitor-3v3-i4453319396.html

 

Albo extremalnie

 

http://allegro.pl/kolumny-bw-dm-7-mk-ii-okazja-i4471640120.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto tu podal paczki za 1500zl za pare? ;p

 

Żadne kolumny nie sa pozbawione wad, i jeszcze raz powtarzam, powinny byc dobrane pod konkretna muzyke, te male monitorki moze sa wybitne w swojej cenie do sluchania wokalu, ale elektroniki czy rocka na nich nie posluchasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sittku Drogi , moje opisy o 520-S z przed 2-3 lat znajdziesz na tym forum / wszystko jest napisane z czym i jak grało , nędza , nawet do plumkania. :)

Szanowny Rydzu, powiadasz nędza? Wybacz, że nie zapamiętałem sobie opisu Twego mezaliansu z Usherami, tyle tu ludzie piszą ...., ale żeby nędza? Hm. Daję te 500% że masz straszne wymagania co do sprzętu. Moje odczucia co do tych kolumienek można opisać w ten sposób: PRZYZWOITE. Mogę spokojnie porównać je do moich Dynanudio Audience 50 i poza ciekawszym basem ( bardziej zróżnicowanym i bardziej masywnym) aż tak wielce się nie różnią. Może miałeś pecha i były lekko uszkodzone? Wszak to chińszczyzna niestety

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Szanowny Rydzu, powiadasz nędza? Wybacz, że nie zapamiętałem sobie opisu Twego mezaliansu z Usherami,

 

Poszukaj , bylo ich kilka.

 

Może miałeś pecha i były lekko uszkodzone?

 

Może przegląda to forum osoba która osobiście do mnie dostarczyła Ushery kilkumiesięczne w czarnym lakierze , wersja chyba druga , która posiadała już wyprofilowaną rurę bas-reflex.

Kolega który dostarczył kolumienki był chyba ? z Bydgoszczy i raczył ich posłuchać chwilę z Amplifonem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszyscy macie racje , jak szukałem dla siebie jakiś czas temu kolumn podstawowych odsłuchalem w salonie małe kolumienki B&W z jakimś tam wzmacniaczem i grało to tak że bas był niesamowity jak na takie głośniczki grało to cudnie . Zawołałem sprzedawce żeby wyłączył suba albo pogrzebał w ustawieniach wzmacniacza, a Pan do mnie czy ja tu widzę jakiegoś suba , a wzmak nie miał żadnych regulacji , wtedy nie interesowało mnie co to był za wzmacniacz ale po przyjeżdzie do domu Syn sprawdził na stronie sklepu , cena to ok. 20k. ale nie pamięta już jakiej był firmy ale miał specyficzny wygląd i był z wyświetlaczem . Po miesiącu znowu odsłuchałem te same głośniki już na innym wzmacniaczu to był ROTEL12 , i już dżwięk był nie do zniesienia, sam pisk i zero basu. Tak że wzmacniacz bardzo dużo zmienia w graniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszyscy macie racje , jak szukałem dla siebie jakiś czas temu kolumn podstawowych odsłuchalem w salonie małe kolumienki B&W z jakimś tam wzmacniaczem i grało to tak że bas był niesamowity jak na takie głośniczki

No wlasnie, w takich kategoriach juz lepiej oceniac, wsrod 5 calowych glosnikow on faktycznie mzoe byc wybitny, ale ogolnie to sa zbyt male srednice do poprawnego odtworzenia basu, a zrozumie to ten kto postawi obok siebie dobre podlogowki i dobre monitory i porowna

 

Tak że wzmacniacz bardzo dużo zmienia w graniu.

Oczywiscie elektronika jest wazna, ale najpierw glosnik fizycznie musi byc zdolny do odtworzenia niskich czestotliwosci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@keray możesz podać jaki to był wzmak za 20k oraz jakie to były B&W? Bardzo mnie zaciekawiłeś.

Kolumny to były na pewno B&W 686 a wzmacniacz , o takiej firmie nigdy nie słyszałem i nie pamiętam jak się nazywal ale miał taki wygląd - przednia ścianka nie była równo pionowo jak w większości wzmaków a ułożona w taki delikatny schodek, wyświetlacz w kolorze chyba niebieskim a siła głosu była wyświetlana na wysuwającym się pasku jak w niektórych telewizorach oraz w cyferkach. To był TOP HIFI. Jak byś umiał poszukać w archiwum sklepu to myślę że byś go znalazł , ja niestety nie potrafię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tu po kolei z obrazkami

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, w takich kategoriach juz lepiej oceniac, wsrod 5 calowych glosnikow on faktycznie mzoe byc wybitny, ale ogolnie to sa zbyt male srednice do poprawnego odtworzenia basu, a zrozumie to ten kto postawi obok siebie dobre podlogowki i dobre monitory i porowna

 

 

Mając kwotę x sensowniejszym jest za nią kupic monitory niz paki. Chyba że liczy się BASSS i tylko bas co juz na tym forum było pisane przez niektórych. Tacy nie docenią aksamitu wysokich tonów czy przestrzennosci z monitorów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tu po kolei z obrazkami

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest aktualna oferta sklepu i ją przeglądałem a chodziło mi o archiwalną ofertę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając kwotę x sensowniejszym jest za nią kupic monitory niz paki. Chyba że liczy się BASSS i tylko bas co juz na tym forum było pisane przez niektórych. Tacy nie docenią aksamitu wysokich tonów czy przestrzennosci z monitorów

Żaden problem aby kupić nieco większe, muzykalne monitory ze świetnym, wypełnionym basem, przykład Dynaudio, Castle. Poniżej 6 cali na basie jednak nie ma co schodzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden problem aby kupić nieco większe, muzykalne monitory ze świetnym, wypełnionym basem, przykład Dynaudio, Castle. Poniżej 6 cali na basie jednak nie ma co schodzić.

 

Dali ikon 2 to taki kompromis 6.5 calowy woofer da podparcie w basie a hybrydowy tweeter zajmie się przestrzenią i wysokimi tonami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.