Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  46 członków

Rogers Klub
IGNORED

Klub miłośników projektu Ls3/5A


Gość jamówię

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jamówię

(Konto usunięte)

Od jakiegoś czasu jestem wielkim admiratorem tego nieprzeciętnego projektu,sam jestem zauroczony brzmieniem moich Harbeth P3ESR których protoplastą jest model Harbeth Ls3/5A. Ilość wyprodukowanych na licencji BBC modeli dawno przekroczyła już 100 tysięcy par a głośniki te cieszą się estymą wśród audiofili na całym świecie. Do dyskusji zapraszam wszystkich i posiadaczy i kibiców, sceptyków i fanatyków. Będę tylko zobowiązany za merytoryczną linię dyskusji. Jeśli do wątku będą mięli ochotę zajrzeć posiadacze innych kolumn na licencji BBC będą oczywiście mile widziani. Na początek link do moim zdaniem fajnej i niezależnej strony:

 

http://www.ls35a.com

Edytowane przez jamówię
Gość jamówię

(Konto usunięte)

 

Chyba wszystkie kolumny są w jakiś sposób specyficzne, to kwestia dość relatywna...na mnie ten dźwięk spadł jak grom z jasnego nieba, pewnie znacie coś takiego. Wiele lat przechodziłem obok tego projektu myśląc,że coś postury pudełka na buty nie może być i nie powinno być poważnym hi fi- błąd! Żadne granie z tak zwanych poważnych kolumn które u mnie stały nie mógł się nawet zbliżyć do tego jak muzyka gra teraz. Oczywiście celowo nie mantruje o dopuszczalnej wielkości pomieszczenia bo to oczywistość ale mam wrażenie,że wiekszość userów AS dysponuje pokojem w okolicach 15 m2, olewając Ls3/5A mając takie możliwości to "śmiertelny" audiofilski grzech:))

 

Opisujcie jakie są Wasze doświadczenia, z czym grają monitorki BBC lub z czym Waszym zdanie powinne być łączone, na czym stać i jaką muzykę Waszym zdaniem kochają.

W ramach tego projektu mieszczą się chyba też Rogersy - jeśli się nie mylę? Widziałem je czasami na Ebay.co.uk i się zastanawiałem swego czasu, ale nigdy nie słyszałem.

Powrót po dłuższej przerwie...

Gość jamówię

(Konto usunięte)

W ramach tego projektu mieszczą się chyba też Rogersy - jeśli się nie mylę? Widziałem je czasami na Ebay.co.uk i się zastanawiałem swego czasu, ale nigdy nie słyszałem.

 

Oczywiście, jeśli się nie mylę to ta zacna manufaktura może pochwalić się bodaj największą ilością wyprodukowanych par. Parę lat temu Rogers wypuścił wspólczesną edycję Ls 3/5A w wersji domestic i studyjnej,właścicielem Rogersa są obecnie Chińczycy, jeśli ktoś miał okazję posłuchać tej wersji niech opisze, czy ten fakt wpłynął na jakość dźwięku i wykonania.

Witam serdecznie ciesze się, że wkońcu ktoś pisze o tych fantastycznych monitorkach. Jestem ich fanem już od dłuższego czasu mogę podzielić się doświadczeniem z każdym typem głośnika KEF B110 ( wszystkie testowałem ) oraz zwrotnicami jakie były stosowane ( jeśli ktoś będzie budował ). Jeśli chodzi o dzwięk to poprostu nie ma do czego się doczepić słucham wraz ze stendami AB1 ale nie od Rogersa po prostu DIY. Zwrotnica 12 Ohm T27 standart 1976 rok oraz Kef B110 SP1003 w monitorach oraz SP 1057 w AB1. Kolumny potrzebują mocnego wzmacniacza ze względu na dość niską skuteczność aczkolwiek w pierszej wersji grały z CA640V2 i dawały rade znakomicie teraz jest piec QUAD i jest wyśmienicie. Polecam pod niewielką lampę. Dzwięk bajka ktokolwiek słyszał był zdumiony tymi pudełkami po butach.

Gość jamówię

(Konto usunięte)

Świetnie,że wpadłeś, jeśli dobrze zrozumiałem budowałeś swoje ls3/5A? Quad jaki je teraz napędza to która wersja? Czy masz jakieś zdjęcia z etapu powstawania Twoich shoe box:))?

Tak budowałem swoje sorki za tak późne odpisywanie ale robie kolejny projekt który pochłania większość mojego wolnego czasu. Jutro postaram sie dodać fotki z budowy jeśli znajde ale pewnie tak i bedziemy kontynuować ten wspaniały wątek. Pozdrawiam

Gość jamówię

(Konto usunięte)

Tak budowałem swoje sorki za tak późne odpisywanie ale robie kolejny projekt który pochłania większość mojego wolnego czasu. Jutro postaram sie dodać fotki z budowy jeśli znajde ale pewnie tak i bedziemy kontynuować ten wspaniały wątek. Pozdrawiam

 

Ok nigdzie się nie spieszymy:))

  • 8 miesięcy później...

Witam Szanownych Klubowiczów,

 

chciałbym Was zapytać o jeden z klonów LS3/5A wyprodukowany przez firmę Mistral. Znalazłem w ofercie jednego ze sklepów taką oto wersję:

http://www.polpak.com.pl/produkt/10624/Kolumna_podstawkowa_MISTRAL_ADS_world_wide_LS3_5A

 

Czy ktoś z Was miał może do czynienia z tym konkretnym modelem i jest w stanie podzielić się swoimi wrażeniami? Czy ich jakość jest na zadowalający mpoziomie i na ile trzymają charkterystykę w konstrukcji i użytych elementach w stosunku do brytyjskiego kanonu?

 

serdecznie pozdrawiam!

Najlepsze wersje to wersje 15 ohma zwrotnice na transformatorach dokładnie trzech bez tłumików rezystorów na wysokich . Rogers i Chartwell najbardziej udane modele . Dodatkowo warto zwrócić uwagę na niskotonowy przy kopułce kremowy pierścień , to wersja poprawiona na rezonanse i jest lepsza . Późniejsze wersje o mniejszej impedancji zwrotnice na rezystorach tłumienie optymalizowane komputerowo nie mają tej przejrzystości i barwy. pierwszych wersji BBC. Jeżeli ktoś chce robić kopie to są informacje w necie , Grubość oraz gatunek drzewa sklejek musi być taka sama jak w oryginale. Nie ma przymusu jak chcemy inny dźwięk uzyskać od oryginalnego projektu BBC.

Panowie kręcę się wokół przewodu FP-3TS20 i chciałbym kupić go ze szpuli. Jaka powinna być najmniejsza długość? W sklepach widzę kabel konfekcjonowany o dł. minimum 1,5m. Mi w zupełności wystarczy 50cm. Czy długość przewodu sieciowego ma jakieś istotne znaczenie?

Panowie kręcę się wokół przewodu FP-3TS20

 

...i to dość mocno,jak widać;)

 

http://www.audiostereo.pl/klub-furutecha_92545.html/page__st__250#entry3446320

l'enfant sauvage

Moim zdaniem nie warto bawić się w pseudoklony pokroju tych Mistrali, wątpie żeby miały też zwrotnice na transformatorach.

Zresztą za niewiele więcej (+-3kzł) można kupić ładną parę 15 ohmowych Rogersów, woofery i tweetery można w razie czego bez problemu kupić za granicą.

 

@Gregaudio,

 

Czy z tym pierścieniem dookoła kopułki chodzi o tzw. B110 "white belly"?

 

http://s91.photobucket.com/user/Ace_Hayashi/media/LS35A/Spendor%20229%20230/Spendor15ohm229-230-4.jpg.html

O to chodzi na zdjęciu widać ten kremowy pierścień. To specjalny klej o właściwościach wytłumiających , Głośniki przechodziły z czasem ewolucję. Pierwsze wersje miały srebrne kosze do 15 ohm wersji. Potem były czarne i część z nich pomimo oznaczeń były nadal na 15 ohm . Trzeba dokładnie sprawdzać do jakiej wersji były produkowane.

  • 1 rok później...

Dawno nie zagladalem na forum. Teraz znalazlem ten temat, wiec sie zapisuje do klubu z kolumienkami. Pierwsze to ls 3,5a firmy Chartwell z 1979 roku nalezace do mojej zony a drugie to ls 3,5a. Spendora z 1991 roku nalezace do mnie. Z zona sie nie dyskutuje wiec jak kazala sobie oddac te pierwsze to musialem sobie kupic drugie.

Fane sa. Maja u mnie dozywocie.

Dawno nie zagladalem na forum i teraz znalazlem ten temat. Wiec chce dolaczyc do klubu z moimi kolumienkami. Jedna para to Chartwell z prawdopodobnie 1979 roku a druga to spendor z 1991. Sa naprawde super i maja u mnie dozywocie.

Wzmacniacz to Rock firmy Wile ale mam jeszcze Baltlaba Epoca1v2. ( bardzo fajnie gra z tymi kolumienkami). Drewno miekkie sosna ale chce kiedys sprawdzic jakies twarde. A oto porownanie dwoch moich modeli.

post-26523-0-65110700-1482356028_thumb.jpg

post-26523-0-51282900-1482356058_thumb.jpg

Rock firmy Wile

Też mam:)) Tutaj: http://hifijaity.pl/oferta/hybryd/

Ale jeszcze nie podłączałem Elesów do Rocka.

 

Baltlaba znam ale zdziwiony jestem, że jak mówisz, to dobre połączenie.

 

A sosna fajna jest i sam stosuję. Choć nie tylko...

Jacku, dajesz coś między kolumnę a stand ?

Nic nie daję...

To wynika z tego, że te podstawki są przeze mnie strojone - osłuchane. Jest tak jak chcę, albo jak materiał pozwala:)

Gdybym cokolwiek dodał, zaburzyłbym całość.

Nic nie daję...

To wynika z tego, że te podstawki są przeze mnie strojone - osłuchane. Jest tak jak chcę, albo jak materiał pozwala:)

Gdybym cokolwiek dodał, zaburzyłbym całość.

 

...wiem że to nie jest kwestia wiary ale nie wierzę że podstawienie cokolwiek pod kolumny ''nic nie da''

wiele standów juz przerobiłem, ciężkie i bardzo ciężkie, drewniane, za wysokie za niskie, lekkie itd

tak....standy potrafią zmienić brzmienie...mały przykład.....kolumny Harbetha p3 słuchałem na dedykowanych

podstawkach (skylan) .....następnie postawiłem je na bardzo ciężkie metalowe StandArt-8

zmiana podstawek niekorzystnie wpłynęła na te małe kolumny, na tyle że nie dało się tego słuchać

myślałem że dla kolumny a co ważne i brzmienia będzie lepiej jak całą powierzchnią nie przylega do standu

''gdybym cokolwiek dodał, zaburzyłbym całość''...jak możesz to napisz kilka zdań na ten temat

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.