Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  46 członków

Rogers Klub
IGNORED

Klub miłośników projektu Ls3/5A


Gość jamówię
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak możesz to napisz kilka zdań na ten temat

Coś skrobnę, a Ty tymczasem bierz się do roboty:) z tymi podstawkami, które masz.

Odwróć jedną tyłem do przodu, potem drugą, zamień je miejscami tzn. lewą na prawą stronę, a prawą na lewą. Za każdym razem uważnie posłuchaj tych samych fragmentów utworów. Wybierz najlepszy Twoim zdaniem wariant.

 

Będzie o czym rozmawiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam swoje podstawki. Są wykonane z brzozy i sosny. Pierwsze zestroiłem te bardziej rozbudowane, później te prostsze, które oferują...więcej.

 

pods5.jpg

pods2.jpg

 

Myślę o wystruganiu sobie takich podstawek,ale z dziurą w środku,tak żeby moje P3 miały podparcie tylko w 4 punktach. Teraz stoją na Skylanach i mają podparcie właśnie w 4 punktach,na takich 4 cyckch,które są naklejone na górny blat Skylanów,ale mam wrażenie,że jak da się pooddychać dolnej ściance,to będzie jeszcze lepiej a może się mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem najważniejsze jest z jakiego materiału są wykonane standy

te na zdjeciu są zrobione z sosny , moje z innego drewna - meranti

ale standy mają absorbować wibracje a do tego najlepszy jest mdf

 

Pamiętam jak zasypywałem nogi moich Skylanów,mordęga...zasypka,odsypka,zasypka,odsypka,masakra!po żmudnym procesie,okazało się,że najlepiej grają zasypane w 2/3 i filary muszą trochę drgać. Kuszą mnie takie ażurowe standy,jak robił Foundations stand,ciekaw jestem,jak to zagra.

Mirek a Twój górny blat jest z dziurą,czy cały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak zasypywałem nogi moich Skylanów,mordęga...zasypka,odsypka,zasypka,odsypka,masakra!po żmudnym procesie,okazało się,że najlepiej grają zasypane w 2/3 i filary muszą trochę drgać. Kuszą mnie takie ażurowe standy,jak robił Foundations stand,ciekaw jestem,jak to zagra.

Mirek a Twój górny blat jest z dziurą,czy cały?

 

..górny blat jest z dziurą

 

u mnie jest takie ustawienie...podłoga, płyta granitowa (5cm) następnie kolce, standy które docisnąłem płytą

granitową 7cm, między standy a kolumnę mam teraz małe drewienka, coby kolumna nie opierała się całą

płaszczyzną na standzie....w miejsce tych drewienek chcę dać podstawki Q-Bricks

zobaczę co z tego wyjdzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

..górny blat jest z dziurą

 

u mnie jest takie ustawienie...podłoga, płyta granitowa (5cm) następnie kolce, standy które docisnąłem płytą

granitową 7cm, między standy a kolumnę mam teraz małe drewienka, coby kolumna nie opierała się całą

płaszczyzną na standzie....w miejsce tych drewienek chcę dać podstawki Q-Bricks

zobaczę co z tego wyjdzie ;-)

 

Heh ano właśnie,czyli dolna ścianka Twoich Harbs oddycha i chyba tak powinno być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie,że jak da się pooddychać dolnej ściance,to będzie jeszcze lepiej a może się mylę ?

Tak też próbowałem (te rozbudowane na zdjęciu były w pierwszej wersji bez blatu) i szybko dodałem blacik. Żeby nie było tak łatwo, to powierzchnia blacika też musi być odpowiednia...tzn nie może być ani za duża (np. po całości podstawy), ani za mała. Wszystko metodą prób i błędów z uszami za przewodnika. Ale blacik musi być!

 

u mnie jest takie ustawienie...podłoga, płyta granitowa (5cm) następnie kolce, standy które docisnąłem płytą

granitową 7cm, między standy a kolumnę mam teraz małe drewienka, coby kolumna nie opierała się całą

płaszczyzną na standzie....w miejsce tych drewienek chcę dać podstawki Q-Bricks

Ło matko:)

Mirek mnie wyszło, że im mniej tym lepiej. Chętnie pokażę u siebie różnicę. Chodzi o to, by stworzyć - zestroić taki układ rezonansowy, który najlepiej wypadnie brzmieniowo. Jak będziesz ciągle dokładał kolejne elementy, to jedne rezonanse będą niwelować już zastane + dodane nowe i tak w kółko macieju.

standy mają absorbować wibracje a do tego najlepszy jest mdf

Zupełnie nie tak. Ani MDF nie jest najlepszy, ani standy nie mają absorbować drgania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko:)

Mirek mnie wyszło, że im mniej tym lepiej. Chętnie pokażę u siebie różnicę. Chodzi o to, by stworzyć - zestroić taki układ rezonansowy, który najlepiej wypadnie brzmieniowo. Jak będziesz ciągle dokładał kolejne elementy, to jedne rezonanse będą niwelować już zastane + dodane nowe i tak w kółko macieju.Zupełnie nie tak. Ani MDF nie jest najlepszy, ani standy nie mają absorbować drgania.

 

jak kupiłem kolumny to wyglądało tak (zdjęcie z lewej)

teraz jest tak...i takie ustawienie nie jest przypadkowe

jeżeli standy nie mają pochłaniać drgań...to jakie mają zadanie ?

post-33201-0-10542300-1482530147_thumb.jpg

post-33201-0-72003000-1482530275_thumb.jpg

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli standy nie mają pochłaniać drgań...to jakie mają zadanie ?

Na zdjęciu z lewej masz drewniane podstawki i o tym mówiłem:

Odwróć jedną tyłem do przodu, potem drugą, zamień je miejscami tzn. lewą na prawą stronę, a prawą na lewą. Za każdym razem uważnie posłuchaj tych samych fragmentów utworów. Wybierz najlepszy Twoim zdaniem wariant.

Na prawym zdjęciu masz już dołożony granit i małe klocki. Jest możliwość, że jest lepiej bo np. lepiej trafiłeś z wysokością podstawek. Od ustalenia tej wysokości należałoby rozpocząć budowę podstawek. Przynajmniej ja do tego tak podchodzę.

 

jeżeli standy nie mają pochłaniać drgań...to jakie mają zadanie ?

Stworzyć najlepszy - optymalny układ rezonansowy do konkretnego monitora.

Good vibrations.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Stworzyć najlepszy - optymalny układ rezonansowy do konkretnego monitora.

Good vibrations.

 

Z moich doświadczeń też tak wynika. Jak zasypałem Skylany "na beton" to Harbethy przestały żyć,dopiero po eksperymentach z odpowiednią proporcją dźwięk ożył. Teraz jak podczas grania dotknę filarów,to czuję,jak drgają i tak mi gra najlepiej :)). Taki rodzaj voicingu :))))

 

Tak też próbowałem (te rozbudowane na zdjęciu były w pierwszej wersji bez blatu) i szybko dodałem blacik. Żeby nie było tak łatwo, to powierzchnia blacika też musi być odpowiednia...tzn nie może być ani za duża (np. po całości podstawy), ani za mała. Wszystko metodą prób i błędów z uszami za przewodnika. Ale blacik musi być!

 

 

A jak miałeś dziurę,to nie wydawało Ci się,że masz lepszą przestrzeń,holografię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale taką nieprawdziwą. Jak dodałem blaciki instrumenty na średnicy dostały ciała, stały się na powrót instrumentami. Bez blacików były dźwięki, ale nie było instrumentów.

 

 

Tego się boję,nadmierna lekkość bytu. Są jednak producenci,którzy proponują całkowicie ażurowe standy,jest taki niemiecki producent(wątek Harbeth)pięknie to wygląda,klejone nie skręcane,ale kosztuje oczy z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie blacik jest niepotrzebny....średnica ma tyle ciała że mogę sobie pozwolić na delikatny lifting ;-)

zanim położyłem ten docisk na standy to wcześniej kładłem kółka od hantli ;-) ...tak dokładałem

i stwierdziłem że brzmienie jest bardziej zwarte...lepiej kontrolowane

odnośnie tego granitu na podłodze....tu nie chodzi o wysokość (chociaż wiem że to ma znaczeni)

tu chodzi o stabilną podstawę, tym bardziej jak ktoś ma panele na podłodze

na to nie ma gotowej recepty, to jest sprawa indywidualna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jednak producenci,którzy proponują całkowicie ażurowe standy,jest taki niemiecki producent(wątek Harbeth)pięknie to wygląda,klejone nie skręcane,ale kosztuje oczy z głowy.

Nigdy bym się nie zdecydował na gotowy produkt (podstawkę) jakiegoś producenta X.

Przecież ona ma określoną wysokość niekoniecznie, albo w ogóle niezgodną z potrzebą, a jest to parametr decydujący (punkt wyjścia) do strojenia podstaw. Trafić z wysokością - oto jest wyzwanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mialo byc o kolumnach a duskusja zeszla na postawki. Nikogo nie zaonteresowaly dziwne zlacza w Chartwellach, ani gniazdo bespiecznika w Spendorach. Czy sa jeszcze jacys uzytkownicy starszych, klasycznych modeli?

 

Czy ten bezpiecznik to taka podobna rola jak żarówka w electro voice? Nie dopatrzyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wysokość to wyzwanie,zmienisz mebel na którym siedzisz i po zawodach...

Otóż tak nie jest...

 

Chodzi o sytuację w której masz fotel albo krzesło (różne wysokości siedziska) lub siedzenia tej samej wysokości i słuchaczy różnej wysokości np. 165cm i 190cm wzrostu. I wszyscy słyszą to samo z monitorów.

O tym, że usłyszą to samo decyduje wysokość podstawek.

I ta wysokość nie jest jedna - nie jest wartością stałą. Będzie zależna od punktu, w którym ustawisz monitory względem tylnej ściany (tej za monitorami). Wysokość podstawek jest funkcją tej odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż tak nie jest...

 

Chodzi o sytuację w której masz fotel albo krzesło (różne wysokości siedziska) lub siedzenia tej samej wysokości i słuchaczy różnej wysokości np. 165cm i 190cm wzrostu. I wszyscy słyszą to samo z monitorów.

O tym, że usłyszą to samo decyduje wysokość podstawek.

I ta wysokość nie jest jedna - nie jest wartością stałą. Będzie zależna od punktu, w którym ustawisz monitory względem tylnej ściany (tej za monitorami). Wysokość podstawek jest funkcją tej odległości.

 

A słuchałeś Klipsch Heresy?gadam tu sobie o nich trochę i moje obawy dotyczą właśnie ich wzrostu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchałeś Klipsch Heresy?gadam tu sobie o nich trochę i moje obawy dotyczą właśnie ich wzrostu...

Nie słuchałem.

 

Preferuję monitory....

Rzadko znajdziesz kolumny wolnostojące, które można ustawić w tzw. punkt ze względu na odległość przetworników od podłogi.

A monitory każde:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Lubicie takie Grahamki LS3/5 :

http://www.hi-fi.com.pl/testy/kolumny/4173-graham-chartwell-ls3-5

''Konkluzja

I co z tego, że pasmo jest ograniczone? Takie miało być, a konstruktorzy wykonali zadanie koncertowo. Inna rzecz, że mieli łatwo, bo BBC nie tworzyło monitorka tak, aby się podobał wszystkim i nie trzeba było iść na kompromis.

Na koniec ocena. Gdybym miał postawić kółeczka, wyszłoby na końcu trzy. Matematyka jest bezlitosna, skoro basu i dynamiki w potocznym rozumieniu po prostu nie ma. Dwóch zer nie nadrobią ani szóstki, ani nawet siódemki. Poza tym, hi-end to nie jest zabawa dla wszystkich. Czasem wymaga wyrzeczeń. Nie tylko materialnych.''

 

Hi-Fi i Muzyka - 10/2017 (233)

msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro basu i dynamiki

Jest całe mnóstwo kolumn, które grają z basem, basiorem, basiszczem...

 

Ale zupełnie niewiele tak spójnie, nieposzatkowanym, kompletnym dźwiękiem z rozbudowaną średnicą jak LS3/5a

A dynamika?

Wystarczająca do średniej głośności w niedużym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

Wskutek zakupów Elba(Falcon Ls3/5a)przypomniał mi się mój wątek pośwęecony temu projektowi. Nadal jestem zauroczony tym graniemi,uważam go za fenomen,który nigdy się już nie powtórzy(skala projektu badawczego)

Pomyślałem,że Adam mógłby tu opisywać swoje przygody z Falconami,zamiast rozdrabniać te przemyślenia w wielu wątkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Falcon-ika dla Elb-ika i Jamówię :) za teścik dla mnie dobrego whiskacza, ew. skrzynię najlepszych browarów.

Z recki wynika, że wśród mini-monitorów, jedne z lepszych w swojej cenie. Dokładnie na obecną chwilę są od £2,350.00 do £2,495.00 - w zależności od wykończenia mini-minitorków : http://www.karma-av.co.uk/assets/_managed/Price lists/falcon retail price list.pdf Dedykowane LS3/5a Stands za £899.00

 

Falcon Acoustics LS3/5a

Desktop/bookshelf two-way loudspeaker 

Made by: Falcon Acoustics Ltd, Oxfordshire

Supplied by: Karma-AV Ltd, York

Telephone: 01865 358001; 01423 358846

Web: www.falconacoustics.co.uk; www.karma-av.co.uk

Price: £2350-2500

 

Sound: BLAST FROM… THE PRESENT

‘Bam! – and Macca’s bass issued with real impact’

Sound Quality: 88%

post-28079-0-52657500-1481483688.jpg

Cały test obecnie dostępny do pobrania na stronie (http://www.karma-av.co.uk/), lub bezpośrednio http://www.karma-av.co.uk/assets/_managed/product/files/HFNJanFalconAcousticsLS3Reprint-LOW.pdf - ukazał się w Hi-Fi News & Record Review • January 2019

Review: Ken Kessler; Lab: Keith Howard

 

HI-FI NEWS SPECIFICATIONS / LAB REPORT

Sensitivity (SPL/1m/2.83Vrms – Mean/IEC/Music): 82.8dB/81.2dB/80.8dB

Impedance modulus min/max (20Hz–20kHz): 7.3ohm @ 167Hz / 105ohm @ 75Hz

Impedance phase min/max (20Hz–20kHz): –64° @ 88Hz / 60° @ 61Hz

Pair matching/Response Error (200Hz–20kHz): ±1.7dB/ ±4.4dB/±3.9dB

LF/HF extension (–6dB ref 200Hz/10kHz): 70Hz / 27.3kHz/30.6kHz

THD 100Hz/1kHz/10kHz (for 90dB SPL/1m): 6.6% / 1.4% / 0.3%

Dimensions (HWD) / Weight (Each): 305x190x165mm/5.4kg

msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.