Skocz do zawartości
Gość jamówię

Klub miłośników projektu Ls3/5A

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Sovereign,skoro opisem Fakconów zajął się Kessler,to mus poczytać. Obok Arta Duddleya to mój ulubiony recenzent.

Kessler zachwycony. Twierdzi nawet,że współczesne Falcony są lepsze od epokowych Rogersów i Spendorów,które posiada a to nie lada deklaracja.Fajne są też pomiary. Trzeba koniecznie tego posłuchać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba by to porównać. W Harbeth przejrzystość średnicy załatwia Radial,natomiast w epokowych 15 Ohm Ls3/5a transformatory,których w Falconach chyba nie ma,przynajmniej ja nie znalazłem na ten temat info. Byłoby to o tyle dziwne,że Falcon to podobno projekt identyczny z epokowym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 9.01.2019 o 11:55, Jamówię napisał:

,natomiast w epokowych 15 Ohm Ls3/5a transformatory,

Jak w Chartwell LS3/5A : https://audionostalgia.co.uk/chartwell-ls3-5a-review/

Zobacz jago notkę w About : ''I use my nickname (Shem) instead of my rather hard to pronounce, Polish name ;). Don’t hesitate to get in touch if you have any questions or feedback.''

Na jego stronie masz trochę testów różnych zespołów głośnikowych : JBL L26, JBL L100(A) Century, JBL L20T, Celestion Ditton 15, Celestion Ditton 66, Yamaha NS-1000 M, Trio LS-77, Audiomaster MLS1, Tannoy DC2000, Tannoy Little Gold Monitor, Tannoy Little Red Monitor, Tannoy Monitor Gold 15″.

I oczywiście Chartwell'e LS3/5A :

Conclusion

Impressive speakers with magical midrange and sweat and clear sound. Not for bass lovers though. Flat soundstage, yet still very engaging to listen.

Balance of Sound: 2 grey stars
Neutrality of Tone: 4 grey stars
Transparency: 3.5 grey stars
Soundstage: 2 grey stars
Attack: 2 grey stars
Engagement: 3.5 grey stars
Total Score: 3 red stars

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zjechał te Chartwelle płaska scena,mały bas,to są w przypadku tych paczek opinie dziwne,bo słucha ich w hangarze.15 metrów kwadratowych to granica dla tych paczek i tak jest genialnie.

O trafach w zwrotnicy nie ma słowa,ale ja już gdzieś widziałem crossover tych paczek i tam transformatorów nie ma.Poza tym Falcon jest podobno najwierniejszą inkarnacją Ls3/5a a nie Chartwell

O sorki teraz zdjęcia dopiero pooglądałem,są trafa faktycznie...

Edytowane przez Jamówię

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Które nadal możesz kupić z tymi crossover'ami https://www.falconacoustics.co.uk/ls35a-15-ohm-rogers-swisstone-crossover.html

ls3_5a_fl6_23_crossover_transformers_rog

W dniu 9.01.2019 o 11:55, Jamówię napisał:

transformatory,których w Falconach chyba nie ma,

Na rdzeniu EI także w Falcon Acoustics LS3/5a :

ls3-5a-x-over.jpg

http://www.the-ear.net/how-to/build-authentic-ls35a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mógł ten recenzent z bożej łaski wstawić te monitory na półki, bo przecież one są bookshelf :)

Ode mnie zakaz upubliczniania "testów"...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi