Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  46 członków

Rogers Klub
IGNORED

Klub miłośników projektu Ls3/5A


Gość jamówię

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Sovereign,skoro opisem Fakconów zajął się Kessler,to mus poczytać. Obok Arta Duddleya to mój ulubiony recenzent.

Kessler zachwycony. Twierdzi nawet,że współczesne Falcony są lepsze od epokowych Rogersów i Spendorów,które posiada a to nie lada deklaracja.Fajne są też pomiary. Trzeba koniecznie tego posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by to porównać. W Harbeth przejrzystość średnicy załatwia Radial,natomiast w epokowych 15 Ohm Ls3/5a transformatory,których w Falconach chyba nie ma,przynajmniej ja nie znalazłem na ten temat info. Byłoby to o tyle dziwne,że Falcon to podobno projekt identyczny z epokowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2019 o 11:55, Jamówię napisał:

,natomiast w epokowych 15 Ohm Ls3/5a transformatory,

Jak w Chartwell LS3/5A : https://audionostalgia.co.uk/chartwell-ls3-5a-review/

Zobacz jago notkę w About : ''I use my nickname (Shem) instead of my rather hard to pronounce, Polish name ;). Don’t hesitate to get in touch if you have any questions or feedback.''

Na jego stronie masz trochę testów różnych zespołów głośnikowych : JBL L26, JBL L100(A) Century, JBL L20T, Celestion Ditton 15, Celestion Ditton 66, Yamaha NS-1000 M, Trio LS-77, Audiomaster MLS1, Tannoy DC2000, Tannoy Little Gold Monitor, Tannoy Little Red Monitor, Tannoy Monitor Gold 15″.

I oczywiście Chartwell'e LS3/5A :

Conclusion

Impressive speakers with magical midrange and sweat and clear sound. Not for bass lovers though. Flat soundstage, yet still very engaging to listen.

Balance of Sound: 2 grey stars
Neutrality of Tone: 4 grey stars
Transparency: 3.5 grey stars
Soundstage: 2 grey stars
Attack: 2 grey stars
Engagement: 3.5 grey stars
Total Score: 3 red stars

 

msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjechał te Chartwelle płaska scena,mały bas,to są w przypadku tych paczek opinie dziwne,bo słucha ich w hangarze.15 metrów kwadratowych to granica dla tych paczek i tak jest genialnie.

O trafach w zwrotnicy nie ma słowa,ale ja już gdzieś widziałem crossover tych paczek i tam transformatorów nie ma.Poza tym Falcon jest podobno najwierniejszą inkarnacją Ls3/5a a nie Chartwell

O sorki teraz zdjęcia dopiero pooglądałem,są trafa faktycznie...

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które nadal możesz kupić z tymi crossover'ami https://www.falconacoustics.co.uk/ls35a-15-ohm-rogers-swisstone-crossover.html

ls3_5a_fl6_23_crossover_transformers_rog

 

W dniu 9.01.2019 o 11:55, Jamówię napisał:

transformatory,których w Falconach chyba nie ma,

Na rdzeniu EI także w Falcon Acoustics LS3/5a :

ls3-5a-x-over.jpg

http://www.the-ear.net/how-to/build-authentic-ls35a

 

msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć, 

Od kilku miesięcy jestem w posiadaniu ls3/5a firmy audiomaster(nr zestawu ?3684) graja z nadem 3240 pe. Taki prezent dostałem:)

Nie wiem za dużo o nich. Mam na myśli dane techniczne. Jak sprawdzic ile mają ohm jakie przetwornice itp. 

Musze do nich podstawki zdobyć lub zrobić. Jakieś rady?

Co sądzicie a wzmaku, który mam do ich napedzania?

Miał ktoś okazje słuchać tych monitorów z subem ab1? Jakie wrażenia? Jak można sub podpiac do tych moich elesow? Chartwell ma podwójne wejścia na monitorku i tam nie ma podobno problemu tylko kable trzeba mieć. U mnie jest pojedyncze.

Moje odczucia. Na początku dziwnie ? Teraz wspaniale ale potrafią mnie po kilku (4-6 ) godzinach troche zmęczyć. Zaznaczę: słuchania, wnikania i poznawania na nowo muzyki, którą lubię:)

Pozdrawiam gorąco:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Wertując internet można dojść do wniosku,że świat zatoczył koło. Projekt,który został rozpoczęty blisko 50 lat temu i który skradł serca i uszy tylu melomanom i audiofilom z całego świata,wkroczył w nowy etap. Nie ma obecnie roku,w którym jakaś z legend nie doczekałaby się próby wskrzeszenia. Raz lepiej,raz gorzej a raz wybitnie. Z moich doświadczeń i wiadomości wynika jasno,że jedyny prawdziwy Ls3/5a dostępny współcześnie to Falcon. Ceny tych glośników wahają się od 2300£ do 6500£ za małoseryjne(50 par)pięknie opakowane i na pniu wyprzedane edycje. Ze swoją propozycją pojawił się Rogers,ale na driverach własnej koncepcji a więc nie B110 i T27 czyli klon, czy też faksymile jak pisze Kessler a wcześniej objawił się Stirling,zbierający świetne recenzje i Chartwell(Graham) Co dalej? Daleki Wschód,czyli Singapur,Chiny,Japonia,czy Wietnam jest w stanie wchłonąć praktycznie każdy taki wypust w całości,z kolei na portalach aukcyjnych,dobrze zachowany Rogers z epoki,potarfi osiągnąć cenę 10-12 tysiecy złotych. Głośniki z niskimi numerami nawet 30 tyś. Szaleństwo,w czasach produkcji,kiedy KEF dostarczał drivery pełną parą,Ls3/5a kosztowały ok 120£ w latach 70-tych,dodając do tego i inflację według kalkulatora i inflacyjnego,jest to współcześnie jakieś 1200,1500£ a tym czasem na ebay?12 tyś pln a nawet 30 tyś pln. Masakra. Bardzo lubię Ls3/5a,planowałem nawet zakup współczesnych Falcon’s,ale to co dzieje się na rynku kolekcjonerskim zaczyna przypominać zwykłą spekulację....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie koledzy,

 

Właśnie kończę swój klon Ls3/5a na B100 SP1003 i T27 SP1032, głosniki z okolicy 75r. więc zdecydowałem się zbudować zwrotnicę w wersji 15ohm. Pierwsze odsłuchy wypadły dobrze, trochę dużo góry ale chyba to kwestia dobrania cewki i kondensatora w torze T27, nie miałem dojścia do cewek z doczepami, wiec wsadziłem jako L3 0,2uH, jako C2 użyłem pojemności 2uF. Ogólnie projekt powstał z ciekawości i jestem pod wrażeniem co te "pudełka po butach" potrafią:)

Czy macie jakieś propozycje niedrogiego napędu do tych kolumienek? Na ta chwilę zastanawiam się nad najstarszą wersja Cyrus One, fajny byłby też Quad 303, ale ciężko trafić i będzie też droższy.

ls35a1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
W dniu 22.12.2016 o 21:39, jafi napisał:

Załączam swoje podstawki. Są wykonane z brzozy i sosny. Pierwsze zestroiłem te bardziej rozbudowane, później te prostsze, które oferują...więcej.

 

http://hifijaity.pl/wp-content/uploads/2016/12/pods5.jpg

http://hifijaity.pl/wp-content/uploads/2016/12/pods2.jpg

Zastanawiam się nad "wystruganiem" takich podstawek. Drewno powinno być sezonowane, w internetach są do kupienia nogi od stołów ale raczej nie węższe niż 5x5cm (https://allegro.pl/oferta/noga-stolowa-drewniana-50x50-h-720-kolor-8761316335?reco_id=d0151da7-b8b8-11eb-8e0e-40a6b7320130&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951) - nie za grube/ciężkie do takich głośników? Z przyczyn użytkowych będzie wysoko - circa 70cm więc słynny "stołek z Ikei" odpada :)

Edytowane przez Yodzisław

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam mam spendory ls 3/5a 11ohm i używam teraz nad 375 z M2Tech Young DAC MK III, czy sugden A21a byłby korzystniejszy? Jaka moglabybyc różnica i czy ma wystarczająco mocy? A może ktoś poleciłby inny wzmacniacz? Może ma ktoś doświadczenie z naim supernait 2?
pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
3 godziny temu, gerec12 napisał:

...a grają pewnie jeszcze lepiej, miłego słuchania...

Monitorki są u mnie jedyną sensowna opcją z uwagi na bardzo skromne pomieszczenie, w którym przychodzi im pracować. Te maleństwa w pierwszym kontakcie mnie zupełnie zaskoczyły. Zachodzę w głowę jak oni tego dokonali?! Dźwięk jest "duży" i choć jeśli chodzi o parametry widać ich ograniczenia, to nie odczuwa się tego nic a nic. Barwowe bogactwo i muzykalność, przestrzenność zupełnie nienachalna, spójność. O tak - słuchanie jest tu zdecydowanie miłe.

Edytowane przez irimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 12.05.2022 o 09:47, Jimmix napisał:

Napisz jeszcze proszę jaka jest u ciebie reszta sprzętu. U mnie Falcony grają z Lavardin ISx Ref. To połączenie najlepiej mi odpowiada póki co.

No proszę 🙂 Nie tylko u Ciebie 🙂

DSC_7520-exp.jpg

DSC_8858-exp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

U mnie kolejny upgrade. W ubiegłym tygodniu podstawowym wzmacniaczem w systemie został lampowy Line Magnetic LM-845 IA. 22 W które generuje jest silniejsze niż 50W generowane przez mój drugi piec - Lavardin. Line Magnetic i Falcony tworzą bajeczny tandem. Zdjęcia i opis dałem w temacie "Wasze ustroje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry 🙂 

chętnie "przygarnę" jeden modeli Ls3/5a lub inny podobny  (Falcon, Spendor, Harbeth P3ESR, Rogers, Stirling, Graham itp). 

Być może ktoś chciałby odsprzedać. 

Chodzi mi o kolumny używane.  Chciałbym żeby były w uszanowanym stanie, oryginalne nie "grzebane" i w "normalnej" cenie (budżet +-5tys).  Kolor - każdy tylko nie czarny (chociaż nie jest to kryterium decydujące). 

 

pozdrawiam, m 

 

 

Edytowane przez mihaello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.