Skocz do zawartości
IGNORED

Avalon Time


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Mój znajomy jest właśnie na etapie poszukiwania nowych kolumn po sprzedaży Sashy, i wczoraj miałem okazję posłuchać u niego waśnie Time'ów. (Wcześniej już słuchał Rockportów Atria, Alexii i Magico Q3, a w hallu już stoją MBL 101 i czekają na rozpakowanie).

 

Musze przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony dźwiękiem tych kolumn. Kiedyś sam miałem Eidolony, i były to absolutnie genialne kolumny, ale potem przez mój pokój przewinęły się m.in. Opusy Ceramique oraz Indry, i jakoś mój entuzjazm do marki osłabł. Fajne były z tego co pamiętam jeszcze Ascendanty i te małe ołówki (zapomniałem nazwy), ale wszystko były to kolumny budżetowe (przynajmniej w rozumieniu Avalona), ciężko więc aby podniosły mi ciśnienie. Słuchałem też Isisów na Audio Show i u (innego) znajomego i jakoś szału nie było ...

 

p1414470792-5.jpg

 

Tymczasem Time grają rewelacyjnie. Duży, pełnopasmowy dźwięk, bardzo niski poziom koloracji od obudowy (i to mimo że są zrobione z MDFu ... jednak 10cm ścianki robią swoje), i wspaniała, holograficzna scena. Ten ostatni aspekt jest zresztą znakiem firmowym Avalona. Oczywiście, jak każde kolumny tak i Time dodają coś od siebie - dźwięk jest odrobinę dosłodzony i złagodzony na krawędziach - jednak jest to ten typ zniekształceń, który łatwo zaakceptować. Taki Metronome, tylko wśród kolumn.

 

Nie ukrywam, że Time pożyczyliśmy głównie zachęceni bardzo dobrą ofertą cenową na egzemplarz demo u dystrybutora, trochę 'przy okazji' transportowania 101-ek MBLa. Jeszcze przed odsłuchem spisaliśmy je więc trochę 'na pożarcie' ... tymczasem dźwięk z nich jest naprawdę world class. Najlepszy jaki u niego słyszałem. Reszta systemu to set Vivaldiego, monosy Hovlandy Stratos i najwyższy model pasywnego pre Music First (Silver Reference czy jakoś tak).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth>>

 

Z Avalonami to tak bywa, mielismy Time w living room przez dlugi okres i muzyka grala spektakularanie, teraz w ciut wiekszym pomieszczeniu graja ISIS i wedlug mnie jest jeszcze bardziej holograficzna scena, spojnosc pasma. Natomiast moja zona ktora jest pol profesjonalna pianistka twierdzi ze Time sa lepsze od ISIS glownie w barwie i szybkosci przekazu. Jak sam widzisz to wszystko zalezy od set-up.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MBLe i Avalony to na tyle różny pomysł na granie, że spodziewam się, że wybór będzie prosty. Spodoba wam się to lub to.

Każdy wybór będzie dobry - oba produkty z głośnikowej ekstraklasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Time i Isis to najlepsze modele Avalona. Oba bardzo dobre ale Isis lepszy. A to, że u naszego wspólnego znajomego nie rozwijają skrzydeł to nie dziwota, gdy jedna kolumna stoi ściśnięta w narożniku, a druga stoi w otwartej części salonu. W takim układzie żadne kolumny nie mają prawa grać wybitnie. Ostatnio słuchałem Isis w innym pomieszczeniu i to był najlepszy dźwięk jaki słyszałem z Avalonów, jeden z 2 najlepszych jakie w ogóle w życiu słyszałem. Przestrzeń, barwa, uderzenie basu, definicja sceny, wszystko na wybitnym poziomie. Ale to nie są kolumny na 200m2.One idealnie czują się od 30m2 do 80m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pozostawię tylko dla siebie. W sumie 3-4 systemy to dla mnie nr.1 w tym Avalon Isis, ale nie w gigantycznym pokoju. Musi być pokój poniżej 80m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie ok 40m2. Bez jakiejś specjalnej adaptacji akustycznej, jeżeli nie liczyć ok 8000tys płyt CD na półkach i 6 Wingów SMT (do tego jeszcze 8 wingów sufitowych, w klastrach 2x 4 czeka na montaż).

 

Co ciekawe, system w całości okablowany srebrnymi kablami AQ (WEL Signature IC i Everest SPK) i nie ma w nim ani GRAMA rozjaśnienia czy odchudzenia. Ot taka ciekawostka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zawsze rodzi się pytanie czy można jeszcze lepiej. To już walka o niuanse a i ciekawość. To że słyszałem 3-4 wybitne systemy to jeszcze nie znaczy, że nie można lepiej. Ciągle pojawiają się nowe sprzęty, nowe okablowanie, jakiś tam postęp jednak jest i ciągle jest jeszcze jakieś pole manewru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to, że u naszego wspólnego znajomego nie rozwijają skrzydeł to nie dziwota, gdy jedna kolumna stoi ściśnięta w narożniku, a druga stoi w otwartej części salonu.

 

Biorę na to poprawkę. Po prostu nie miałem okazji słuchać Isisów w dobrym systemie i odpowiednim pomieszczeniu.

 

Ale wierzę że mogą to być kolumny absolutnie wybitne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avalony są wyprzedawane przez Audio System od miesięcy...

 

Ja się tylko zapytam Elberotha o co chodzi z super mega promocją w Audio System na Indra? Kolumny za 120 tyś PLN oferowane za 53 tyś PLN? To już nawet nie jest wyprzedaż...one są jakieś uszkodzone? A może akurat tylko TEN model jest nieudany? Pytam na SERIO...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są uszkodzone. Mają kilka obić na przedniej ściance i niestety każdy kto je zobaczy rezygnuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w chałupie teraz trzy pary znakomitych kolumn i czy te Avalony Time jest taką rewelacją to mam naprawdę spore i uzasadnione wątpliwości.

Nie jestem przekonany czy lepiej zagrają od kolumn diy tych Szymonowych..............jak zagrają gorzej to zabieram je za darmo dla siebie.

Ciekawe tylko dlaczego sa takie małe obniżki na uszkodzone mechaniczne kolumny?...........ponieważ swego czasu w audiofast magico za 117000

zostały sprzedane za 40000...........bodajże model V3.

Zachodzę w głowę z jednym problemem tu postawionym przez autora wątku-dlaczego zostały porównane do Metronome?

Według mnie najwłaściwsze porównanie powinno dotyczyć daczka Trinity-bo reklama dżwignią handlu jest-sprzedający to wiedzą nie od dziś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te małe ołówki (zapomniałem nazwy)

 

Avalon Symbol.

Miałem te głośniki,świetne do niedużych pomieszczeń.

Do dziś cieszą ucho mojego znajomego :).

 

Time słuchałem kilka razy na Waliców,w różnych konfiguracjach,zawsze grały znakomicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiera Avalon na naszym Audio Show i uchwycona przez odwiedzających pewna historia opisana, już trochę temu, przez kogoś na tym forum...

 

Dystrybutor reagował bardzo nerwowo na uwagę kolegi, że TAMTA FIRMA brzmi o wiele lepiej i czy podoba się Panu dźwięk za ścianą, strasznie się zdrzaźnił, i wyłączył sprzęt - koniec odsłuchów - choć do końca wystawy było jeszcze dobre 15 minut. An English-speaking person tam obecny (TEJ FIRMY), wziął walizeczkę pod pachę i wyszedł dziarskim krokiem z pokoju - luzak w czapeczce z daszkiem na głowie, chyba wiedział, że lepiej się usunąć z pola bitwy. Po co takie emocje? Kolega pytał tylko grzecznie i sam się potem zdenerwowal, człek spokojny i kulturalny, ale chetnie wyrażający swoje audiofilskie zdanie - nie spodziewał się jednak, że ludzie potrafią być tak nerwowi... " Mialem przynajmniej odwage im to powiedziec prosto w oczy."

Wyobraź sobie, że kiedy wszedłem do pokoju usłyszałem tę rozmowę i zaproponowałem, że może Panowie przestaliby się spierać, a chętnie posłuchamy muzyki.... dj AudioSystem wyłączył sprzęt i stwierdził, ze na dzis juz żadnych odsłuchów nie będzie. To było 15 minut przed sobotnim końcem wystawy w pomieszczeniu TEJ FIRMY. Zapomniał melisy wypić? A z tego co słyszałem cała draka poszła o to, że kolega zapytał: "czy Pan uważa, ze Avalon dobrze tu brzmi?" Avalony grały dobrze, ale zwyczajnie. Nijak nie dało się wyczuć sceny, nic nie przykuwało uwagi, no chyba, że kogoś wciągnęła magia diamentów, albo magia ceny - to się zdarza. Kolumny TEJ FIRMY w sąsiednim pokoju grały o niebo lepiej i ciekawiej."

 

Zamiast nazwy konkurenta wpisałem TA FIRMA, którą ten sam dystrybutor ma w sprzedaży.

Może lepiej tę polecić i pozwolić przetestować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny TEJ FIRMY

 

Czyżby to były kolumny firmy WLM? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Time i Isis to najlepsze modele Avalona. Oba bardzo dobre ale Isis lepszy. A to, że u naszego wspólnego znajomego nie rozwijają skrzydeł to nie dziwota, gdy jedna kolumna stoi ściśnięta w narożniku, a druga stoi w otwartej części salonu. W takim układzie żadne kolumny nie mają prawa grać wybitnie. Ostatnio słuchałem Isis w innym pomieszczeniu i to był najlepszy dźwięk jaki słyszałem z Avalonów, jeden z 2 najlepszych jakie w ogóle w życiu słyszałem. Przestrzeń, barwa, uderzenie basu, definicja sceny, wszystko na wybitnym poziomie. Ale to nie są kolumny na 200m2.One idealnie czują się od 30m2 do 80m2.

Chyba je Twoj znajomy sprzedaje na audio-markt.de

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Czy rozmawiacie może o tych kolumnach ?

 

http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=9938043830&

 

Jeżeli tak , to wiele wyjaśnia ;)

 

 

P.S.

 

Elberoth a te kolumny (które wiszą już prawie rok w Twoim ogłoszeniu) sprzedałeś już ?:

 

http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=6812596280&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Czy to jest w takim razie kolejny wątek wzmacniający???

 

Drugi link przytoczony przez Jarka dobitnie pokazuje jak sprzęt za pierdylion złotówek można sprowadzić do poziomu kuchennego jamnika, nie mam też przekonania czy match z Accuphase to w przypadku Avalona najlepszy pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

System za tyle pieniędzy , a ustawienie takie , że płakać się chce.....

Przy takim ustawieniu to nie wiem czy to zagra na 30% możliwości...

 

Ja kompletnie tego nie rozumiem po jakiego grzyba system za pareset tysięcy grający w takich warunkach...

 

Masakra.....

 

O ....i Cardeasy Piano też Elb sprzedaje :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy stare pierniki to już tylko pierniczą (głupoty ) :)

piszesz to jako user czy jako Audio System ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba je Twoj znajomy sprzedaje na audio-markt.de

 

Na audio-markt.de kolumny Avalon Time sprzedaje człowiek z Polski ale to Kolega Elberoth.

Cena 31.000 EURO Cena nowych: 77500 EUR

 

Model Indra zresztą też Elberoth sprzedaje - UWAGA za 1/3 ceny nowych...

10.900,00 EUR!

Co do uszkodzeń to chyba nie są takie duże?:

,,there are two small nicks at the front speaker edges and two scratches at the back of the speaker (near the Cardas cable terminals - not visible unless you go behind the speakers)."

 

Koledzy czujni są...zacząłem pisać o Avalonach i sprzedawcy z Polski, zadzwonił telefon i 30 minut rozmawiałem, dokończyłem potem pisanie, opublikowałem post.... a Wy już wszystko opisaliście;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.