Skocz do zawartości
IGNORED

Avalon Time


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Przy modelach kolumn w specyfikacji jest napisane jak byk…Internal wire - Transparent Cable, ale skoro nie możesz znaleźć to nic nie poradzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, szukam dalej!

 

Tak, znalazłem: 'internal wiring - TA'. Moi drodzy, nie wierzę, że Wy wierzycie w ten bullshit reklamowy! Ideą Transparenta i jego firmowego brzmienia jest network, a nie sam kabel.

 

Po drugie owy Pan Artur wymienił Transparenty na Purist Audio Design bez mojej wiedzy, ingerencji, rekomendacji. Zresztą nie dziwię mu się… ciężko o coś bardziej podłego niż Transparent

 

Podłe okablowanie, to i być może podły Altair. Nie wiem, nie znam się... nie moje progi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, źe uźywają jakiś tani kabel TA ze szpuli. Dlatego pod wieloma względami Altair grały świetnie ale rozdzielczość była średnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie do dupy z tym Altairem. Sto koła papieru i jakieś niedociągniącia w rozdzielczości? Może powinni skorzystać z Nordosta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy byłaby super rozdzielczość ale byłyby suche, jazgotliwe i męczące. To już lepiej tak jak jest teraz... :-)

Altair nie ma żadnych niedociągnięć. One są po prostu lekko ocieplone i przez to rozdzielczość jest trochę mniejsza niż mają np Utopie czy Avalony. Ale nadal jest na dobrym poziomie. Mowię o niuansach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

Zaraz Stary się Wam rzuci do gradła ...;)))

 

A tak poważnie to niesądzę , aby za inny sposób prezentacji odpowiadało wyłącznie okablowanie.

Przecież to kompletnie różne konstrukcje , inne obudowy , inne głośniki ...

Pomijając fakt , że dobór elementów do zwrotnicy jest znacznie ważniejszy niż okablowanie....

Taki kondensator zmienia dżwięk znacznie bardziej niż kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, może tak być, że decydują o tym inne czynniki. Okablowanie to tylko przypuszczenie. Niewątpliwie okablowanie Transparenta, poza najwyższymi modelami ma słabą rozdzielczość i jest to znana kwestia, a do środka kolumn nie wsadzono Opusów czy Reference a pewnie jakiś tani model ze szpuli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może oni zamiast zwrotnicy poprostu wkładają jakiegoś Supera albo Ultra i jego puszka robi za zwrotnicę? - imho powinni instalować minimum Reference, poprawiła by się rozdzielczość względem niższych modeli. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy ten Altair gral w optymalnych warunkach...

Ja jak sluchalem Avalonow to dzwiekowi zawsze brakowalo masy. Jaka bylaby wtedy moja opinia...hmm pewnie taka, ze Avalony nie maja basu. Ale zaraz zaraz czy to nie caly system gra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że tak. Zresztą twoje wrażenia nie były zupełnie błędne bo niższe modele Avalona faktycznie mają bas dość skromny, choć świetnej rozdzielczości i idealnie kontrolowany. Ale mega duży on nie jest. Od modelu Time w górę bas jest już konkretny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altair nie ma żadnych niedociągnięć. One są po prostu lekko ocieplone i przez to rozdzielczość jest trochę mniejsza niż mają np Utopie czy Avalony. Ale nadal jest na dobrym poziomie.

 

A jakie kable znajdują się w Utopiach lub w Avalonach? Ktoś zna ich markę?

 

To może oni zamiast zwrotnicy poprostu wkładają jakiegoś Supera albo Ultra i jego puszka robi za zwrotnicę? - imho powinni instalować minimum Reference, poprawiła by się rozdzielczość względem niższych modeli. :-)

 

Zamiast zgadywać najlepiej jest po prostu napisać do Rockporta i zadać im pytanie. Zaraz to zrobię, przekonamy się czy mają takie pytania w D... czy też są szczerzy i otwarci;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wiem, że w Sonusach montawali Winda VdH, ale w których to też nie pamiętam ;-)

 

>moreno1973,

tylko nie pytaj o zwrotnice Transparenta bo na pewno nie odpowiedzą :-)) - zresztą ja się już wymeldowuje z tej dyskusji.

 

Pozdrowienia dla wszystkich HIENDowców :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focal podchodzi do tematu zwrotnic "zdroworozsądkowo" i nie daje żadnych audifilskich elementów. Przynajmniej tak jest w Utopia Maestro III (ok. 170 tys. zł). Cztery tanie cewki rdzeniowe, jedna powietrzna (najmniejsza) i jedna taśmowa (w szeregu ze średniotonowym). Większość kondensatorów elektrolitycznych, jedynie w kluczowych miejscach dwa polipropyleny - ale zupełnie zwykłe. Rezystory też z tych tanich. Zatem nie spodziewałbym się żadnych "wypasionych" kabli...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w Avalonach są Cardasy,ale które to nie wiem.

 

Jeśli to prawda to Avalony nie mogą grać dobrze...

 

Kiedyś Kolega Sly tak oto napisał o Cardasach:

 

,,Uważam że Cardas robi beznadziejne kable.

Są przymulone, mają skompresowane skraje pasma, bas jest nudny, jednolity, trochę kartonowy,

góra również mało dźwięczna, uśredniona, ma się wrażenie że każda blacha jest taka sama.

Średnica jest niezła ale też żadna rewelacja

Nawet topowy Cardas Clear jest cieniutki choć wygląda super i ma świetne wtyki."

 

a ja wiem, że w Sonusach montawali Winda VdH, ale w których to też nie pamiętam ;-)

 

W modelu Amati. Niestety te kable nie spowodowały, iż Amati stały się dobrą kolumną...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

a ja wiem, że w Sonusach montawali Winda VdH, ale w których to też nie pamiętam ;-)

 

>moreno1973,

tylko nie pytaj o zwrotnice Transparenta bo na pewno nie odpowiedzą :-)) - zresztą ja się już wymeldowuje z tej dyskusji.

 

Pozdrowienia dla wszystkich HIENDowców :-)

Ja przetestowałem trzy rodzaje okablowania wewnętrznego

 

Acoustc Review SPC Reference

Qed Silver Spiral

Van den Hul The Wind II

 

Ostatecznie pozostał Acoustic Review na górę oraz Van den Hul na średnicę...Qed okazał się zbyt ostry i chropowaty.

Van den Hul jest bardzo gładki i analogowy , teraz rozumiem dlaczego stosował go Serblin w swoich kolumnach.

 

 

Focal podchodzi do tematu zwrotnic "zdroworozsądkowo" i nie daje żadnych audifilskich elementów. Przynajmniej tak jest w Utopia Maestro III (ok. 170 tys. zł). Cztery tanie cewki rdzeniowe, jedna powietrzna (najmniejsza) i jedna taśmowa (w szeregu ze średniotonowym). Większość kondensatorów elektrolitycznych, jedynie w kluczowych miejscach dwa polipropyleny - ale zupełnie zwykłe. Rezystory też z tych tanich. Zatem nie spodziewałbym się żadnych "wypasionych" kabli...

Elektrolity , a fuj....:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja okablowanie wewnetrzene i wszystko inne. Cardas jest glownymy "zaopatrzeniowcem" dla wielu firm Amerykanskich. Kabel wewnetrzny jest "custom" dla Avalon ale najbardziej bliskim odpowiednikiem byl by Neutral Reference.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja okablowanie wewnetrzene i wszystko inne. Cardas jest glownymy "zaopatrzeniowcem" dla wielu firm Amerykanskich. Kabel wewnetrzny jest "custom" dla Avalon ale najbardziej bliskim odpowiednikiem byl by Neutral Reference.

 

Dawno Cię nie było T. . Fajnie że jeszcze czytasz .

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem co jest pociągnięte do średnioi wysokotonowca ale do basu w Eydolonach pociągnięty jest Welding Cable 6awg stosowany powszechnie w usa do zasilania spawarek , betoniarek i podobnych sprzętów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Art Audio Argento (paralel SET na lampach 300B XLS ) szuka nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem co w Avalonach "robi cenę".

 

Czy tan są drivery custom made, czy z półki od producentów? A może zwrotnica jest na jakimś super wypasie typu Duelund czy coś?

 

No bo obudowa z MDFu, nawet super wykonana i fornirowana, to nie jest jakiś hi-tech. Kabel od spawarki, czy nawet Cardas też raczej nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny są chore i to jest fakt. Przetworniki są specjalnie dla nich robione, a zwrotnica uchodzi za najlepiej spasowaną z całą kolumną. To ponoć dzięki niej te kolumny mają tak fenomenalną przestrzeń. Nadal to jednak nie usprawiedliwia cen. Ale takich firm z polityką za wysokich cen jest więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem co w Avalonach "robi cenę".

 

Czy tan są drivery custom made, czy z półki od producentów? A może zwrotnica jest na jakimś super wypasie typu Duelund czy coś?

 

No bo obudowa z MDFu, nawet super wykonana i fornirowana, to nie jest jakiś hi-tech. Kabel od spawarki, czy nawet Cardas też raczej nie.

know-how

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś słuchał Avalonów ( nie chodzi mi o słuchanie na AS) to wie co robi tą cenę. Jest to firma pierwszej ligi światowej, można dyskutować nad ich dźwiękiem, ale nikt nie podważa klasy tego dźwięku. Jeżeli coś nie brzmi dobrze w systemie z Avalonami to trzeba szukać przyczyny w innych elementach systemu. Z mojego doświadczenia coraz bardziej się upewniam, że Eydolony są bardzo rzetelnym lustrem całej reszty systemu i jakości nagrania utworu. Poza tym kto w usa szanowałby firmę, która się nie ceni;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Art Audio Argento (paralel SET na lampach 300B XLS ) szuka nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też fakt. Pamiętam jak wiele lat temu, przez długi czas nr 1 w którymś rankingu audio w Niemczech były właśnie Avalon Eidolon. Nie znałem ich wtedy i zastanawiałem się co to za cudo… :-) Nadal uważam jednak, że Avalony są dość wymagające wobec reszty toru i niechętnie wybaczają błędy czy też samowoloki właściciela systemu. Słyszałem kilka razy genialny dźwięk z Avalonów ale jeszcze częściej słyszałem nieszczególnie wciągający.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te kolumienki od kilku miesięcy u siebie i przeżywałem różne chwile od kompletnego załamania do zachwytu graniczącego ze wzruszeniem, a jestem dużym chłopcem;) . Przetestowałem na nich sprawność i klasę lamp , jakość okablowania, źródła i trzeba dużo czasu aby wycisnąć z nich wszystko. Ktoś wcześniej napisał , że miał zastrzeżenia do suchości przekazu , braku podstawy basowej , zapraszam do mnie, mam kompletnie inne wrażenie, tak dobrego swobodnego i szybkiego basu nie słyszałem nigdzie, a mam dość nietypową aplikację bo zasilam je dość mocnym ale SET-em.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Art Audio Argento (paralel SET na lampach 300B XLS ) szuka nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.