Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze typy i antytypy na inne źródła informacji o tematyce HDTV


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Co nie znaczy, ze nie powinniśmy pisać prawdy o tym co się tam dzieje.

 

Podam Wam kolejny fajny przykład rzetelności tego forum.

Kiki robił test Philipsa 65PUS8602/12

Mierzył m.in. innymi obór prądu tego TV. Wyszło mu 8,4W w trybie Stand-by.

Problemem jest to, że ten TV ma w papierach pobór w trybie uśpienia podany jako 0,3W.

On oczywiście słowem o tym nie wspomniał, mimo że TV przecież jest niezgodny ze specyfikacją. Każdy klient który kupił od niego taki TV może mu go spokojnie oddać, bo jego parametry podane w instrukcji obsługi nie są zgodne ze stanem faktycznym. Pobór prądu w stanie uśpienia jest w tym przypadku wyższy ,, tylko'' o 2800% ?

A o pomyłce przecież nie ma mowy skoro kiki sam to zmierzył.

Oczywiście jak o tym napisałem na forum, to próbował mi wmówić że się nie znam na fizyce, podałem mu wyliczenia i .... i jak zwykle w takich przypadkach nastąpiła z jego strony cisza.

http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/134229-pierwsze-spojrzenie-na-telewizory-ultra-hd-philips-55pus8602-12-i-65pus8602-12-z-quantum-dot-20.html

 

I jakoś nie zauważyłem, żeby od tego momentu podawał na forum pomierzone wartości poboru prądu w trybie stand-by Philipsów.

Pokazuje miernik ale pisze tylko o poborze podczas pracy TV. Przypadek?

Może nie czytam wszystkich testów ale np. w najnowszym tak jest:

 

http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/140090-tv-oled-philips-55oled903-12-recenzja-test-opinie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2018 o 09:43, gość napisał:

Co nie znaczy, ze nie powinniśmy pisać prawdy o tym co się tam dzieje.

Tak? Zwróć uwagę, że dział Kino Domowe jest obrabiany głównie przez niego, i przez niego spamowany różnymi niby nowinkami. Skoro odrębne forum nie jest w stanie sobie poradzić z tego typu trollingiem to na pewno jego własne nie zostanie tego pozbawione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Dzisiaj przeczytałem bardzo bulwersujący mnie osobiście wpis na forum hdtvpolska.

Jeden z forumowiczów ( @Irokez) zapytał admina i testera Gmeru o to, dlaczego nie pojawia się na forum test jakiegoś projektora. W odpowiedzi miał otrzymać taka informację:

,,Gmeru odpisał mi że nie recenzują rzeczy których nie mogą polecić ze względu na jakość/cenę.''

 

Jeśli to prawda ( a ten wpis nie został na forum zanegowany) to to jest moim zdaniem skandal. To po co są te bardzo rzetelnie robione testy, skoro wiemy że to będzie zawsze laurka pochwalna?!

I jak się to technicznie odbywa? Przed testem już więdzą, że będzie dobrze i dlatego testują? Czy jak wyjdzie słabo to taki test jest ukrywany?

 

https://hdtvpolska.c...&comment=468883

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HQ

Po przeczytaniu testu na temat NU 8042 na tym forum, postanowiłem go kupić, ze względu na onanizacje pod adresem tego tv.

Jak włączyłem ten tv w domu to mi ręce opadły, uszy i głowa.Myślałem ze mnie ch.... strzeli jak zobaczyłam jaki obraz ten będziew daje.

Przesiadłem się z KS7000 bo musiałem.

I teraz wiem ze te testy to można o kant ch... potłóc.

Dwa dni w domu i wymiana na Sony XF9006, teraz oglądam tv z uśmiechem na twarzy.

A wszystkie testy mam w d... .

 

Najbardziej mnie śmieszy gdy ludzie pytają czy matryca ma 60 Hz lub 120Hz, jak mu tak dokucza 60 Hz to powinien odrazu widzieć jaka tam jest matryca.

To samo testerzy, jak nie zmierzy to gówno powie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2018 o 12:08, gość napisał:
Dzisiaj przeczytałem bardzo bulwersujący mnie osobiście wpis na forum hdtvpolska.

Jeden z forumowiczów ( @Irokez) zapytał admina i testera Gmeru o to, dlaczego nie pojawia się na forum test jakiegoś projektora. W odpowiedzi miał otrzymać taka informację:

,,Gmeru odpisał mi że nie recenzują rzeczy których nie mogą polecić ze względu na jakość/cenę.''

 

Jeśli to prawda ( a ten wpis nie został na forum zanegowany) to to jest moim zdaniem skandal. To po co są te bardzo rzetelnie robione testy, skoro wiemy że to będzie zawsze laurka pochwalna?!

I jak się to technicznie odbywa? Przed testem już więdzą, że będzie dobrze i dlatego testują? Czy jak wyjdzie słabo to taki test jest ukrywany?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chyba trochę źle to zrozumiałeś.

Nie chodzi, że nie mogą czegoś polecić z jakichś politycznych czy marketingowych powodów.

Tylko że z góry odrzucają sprzęty, które ich zdaniem będą słabe i szkoda na nie czasu.

 

Pewnie dlatego nie testowali "jakiegoś tam" projektora.

 

Kapusta, no miałeś pecha.

Pewnie, że nie należy ślepo ufać takim testom ale jakieś wnioski można sobie z nich wyciągnąć.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniot i tyle, ale handlarzyny będą zachwalać, bo na wykresach widać to czy tamto

Na szczęście moje ślepia wolą obraz niż cyferki i wykresy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
W dniu 7.12.2018 o 16:01, RAF77 napisał:

Chyba trochę źle to zrozumiałeś.

Nie chodzi, że nie mogą czegoś polecić z jakichś politycznych czy marketingowych powodów.

Tylko że z góry odrzucają sprzęty, które ich zdaniem będą słabe i szkoda na nie czasu.

 

Pewnie dlatego nie testowali "jakiegoś tam" projektora.

 

Kapusta, no miałeś pecha.

Pewnie, że nie należy ślepo ufać takim testom ale jakieś wnioski można sobie z nich wyciągnąć.

Nie wydaje mi się, żebym zrozumiał to opacznie.

Przeczytaj toczącą się dyskusję z której pochodzi zamieszczony cytat. @Irokez pisze o tym, że mimo upływu czasu na forum nie pokazał się test topowego TV Sony ZF9. Chyba nie uważasz, że testerzy odrzucili ten TV z tego powodu, że uważają go za słaby i szkoda im na niego czasu ( jak napisałeś):-)

To topowy produkt z serii Master Series. @Irokez jako przyczynę podaje to, że ten topowy Soniak ma tak słaby kontrast, że aż testerzy wolą go nie testować:-)

 

,,Z9F ze swoim kontrastem to jest śmiech na sali... Panowie błagam ok 3000:1 z wygaszaniem???? Wydaję mi się że przez to do dzisiaj nie ma recenzji na hdtvpolska.''

 

https://hdtvpolska.c...&comment=468883

 

Jako kolejny przykład podaje projektor o którym pisałem i cytuje wypowiedź @Gmeru.

Tu chyba nie ma miejsca na niejednoznaczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie macie własnych oczek i uszek?

 

A jak już bardzo chcecie coś poczytać to w necie jest mnóstwo stron nt. techniki audio video. Wystarczy poszukać.

 

A jak komus testy na HDTVPolska nie pasują to wystarczy ... tam nie zaglądać. Zawsze pozostaje czarne forum. Każdy taki portal, nawet ten, jest komercyjny i służy do zarabiania pieniędzy. W taki czy inny sposób. I sposób i droga zależą od właścicieli.

 

Jeśli co poniektórzy userzy tego nie rozumieją to nie wiedzą chyba jak działa dzisiejszy świat.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja wypowiedź wygląda tak.

Nie zaprowadzaj samochodu do mechanika bo nastawiony jest na zarobek i instalacje zrobi na spinaczu do papieru, wiec nie dziwuj. Poszukaj w internecie jak to naprawić samemu.

Jak ktoś się nie zna i szuka tv to takie forum powinno być wiarygodne, rzetelne i przede wszystkim pomocne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja wypowiedź wygląda tak.

Nie zaprowadzaj samochodu do mechanika bo nastawiony jest na zarobek i instalacje zrobi na spinaczu do papieru, wiec nie dziwuj. Poszukaj w internecie jak to naprawić samemu.

Jak ktoś się nie zna i szuka tv to takie forum powinno być wiarygodne, rzetelne i przede wszystkim pomocne.

 

A nie jest?

 

Powinno być? Zapewne młody jesteś.

 

Moja wypowiedź wygląda zgodnie ze starym przysłowiem: chcesz żeby cos było dobrze zrobione to zrób to sam. A jak nie to ... jeździj to mechanika i nie wydziwiaj. Tak jak co poniektórzy tutaj. Zapewne mechanicy w tym kraju są ... nieskalani.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to takie forum powinno być wiarygodne, rzetelne i przede wszystkim pomocne.

 

Jesli piszesz takie rzeczy to sam sobie wystawiasz świadectwo młodości.

A ja nie twierdzę tylko przypuszczam ... na podstawie takich twierdzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.