Skocz do zawartości
IGNORED

Akkus Redwine 71


mztv
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam się co sądzicie o tych kolumienkach Akkus Redwine 71...od kilku tygodni spoglądam na ogłoszenie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zastanawiam się jak wyglądałoby porównanie z moimi sonusami auditor m .....intryguje mnie ten ceramiczny głośnik...

a i oczywiście nie jest to moje ogłoszenie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mztv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się co sądzicie o tych kolumienkach Akkus Redwine 71...od kilku tygodni spoglądam na ogłoszenie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zastanawiam się jak wyglądałoby porównanie z moimi sonusami auditor m .....intryguje mnie ten ceramiczny głośnik...

a i oczywiście nie jest to moje ogłoszenie:)

 

Daj spokój z wynalazkami. Masz świetne małe kolumny, które są jednak dość kapryśne bowiem pokazują rzeczywistość taką jaką jest. Sugeruję dopieścić system. Są rozwiązania, które zaoferują coś ekstra w posiadanym systemie.

 

Jak już coś zmieniać Auditor M na coś innego to na takie monitory

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ale to wymaga sporego pomieszczenia i mocnych końcówek mocy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Akkusy były na AS chyba 2012. I grały rewelacyjnie. Na pewno SF startu do nich nie mają. Tylko, że ja bym ich najpierw posłuchał bo nie każdy lubi takie granie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Akkusy były na AS chyba 2012. I grały rewelacyjnie. Na pewno SF startu do nich nie mają. Tylko, że ja bym ich najpierw posłuchał bo nie każdy lubi takie granie :)

 

SF nie mają startu-dobre?

Dla mnie Akkus Redwine 71...........to jest dopiero falstart-podoba się państwu opinia jednoznaczna z opinią laika tą powyżej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu moje mojsze Piotruś? Ze mnie taki laik jak z ciebie profesjonalista. Jeździsz personalnie - ja ciebie nie zaczepiam więc grzecznie - odsztafetuj się

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Azorsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Akkusy były na AS chyba 2012. I grały rewelacyjnie. Na pewno SF startu do nich nie mają. Tylko, że ja bym ich najpierw posłuchał bo nie każdy lubi takie granie :)

 

SF absolutnie nie są złe tylko potwornie przereklamowane. Dobrze zaaplikowanemu Accutonowi mogą najwyżej terminale pucować, ba raczej kolce od podstawek.

 

Been there, done that.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Niestety, nie miałem czasu na AS żeby je posłuchać, jednak przyznam, że głośniki ciekawe, sam rozmyślałem nad ich zastosowaniem w moich przyszłych DiY. Szkoda tylko, że nie wykorzystano w tym przypadku unikalnych możliwości montażu. Można głośnik wysokotonowy umieścić w czymś na wzór "mikrofonu" B&W, co ma swoje plusy. Mimo to, uważam, że warto jest się umówić na odsłuch i osobiście skonfrontować kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z przedmówcą uważam, że warto ich posłuchać.....co do reszty..... Panie i Panowie...nie przesadzajmy....:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mztv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Sonus Faber Extremy i bedzie po zawodach. Jaki modela wzmaka posiadasz bo to wymagajace pudla z unikalna zwrotnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

zgadzam się z przedmówcą uważam, że warto ich posłuchać.....co do reszty..... Panie i Panowie...nie przesadzajmy....:)

Umów się i porównaj ze swoimi (monitory są łatwe w transporcie). Pewnie sprzedawca nie będzie się opierał, jeśli sprzedaje je długo, to to będzie zapewne elastyczny. Może zgodzi się na odsłuch w Twoim systemie.

 

Zdaj relację, jeśli dojdzie do odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Sonus Faber Extremy i bedzie po zawodach. Jaki modela wzmaka posiadasz bo to wymagajace pudla z unikalna zwrotnica

mcintosh ma 7000...świeży zakup

co do kupna to raczej odpada....ale myślałem o ewentualnej zamianie.....zawsze to świeży powiew...ale czy lepszy...z tego co piszecie to raczej nie....krok w tył i nie wiem czy tylko jeden :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mcintosh ma 7000...świeży zakup

co do kupna to raczej odpada....ale myślałem o ewentualnej zamianie.....zawsze to świeży powiew...ale czy lepszy...z tego co piszecie to raczej nie....krok w tył i nie wiem czy tylko jeden :)

Podoba Ci się dźwięk Sonusa? Jakie masz źródło, bo może być za słodko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze watek rozwinął się typowo dla zakładki hi-end czyli nijak. Jak zwykle wpada jeden czy drugi i wydaje definitywne opinie, a niech spróbuje się ktoś nie zgodzić. Wokół RedWine'ów też od jakiegoś czasu się kręcę, ale jakoś coś mnie powstrzymuje. A te Sonusy, to trochę drogie, zazwyczaj chodzą chyba < 20k. Ja bym do nich widział raczej silną neutralną końcówkę mocy, a nie integrę Maca, no ale może to się komuś podobać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba Ci się dźwięk Sonusa? Jakie masz źródło, bo może być za słodko.

zdecydowanie podoba mi się sonus...jednak mam je już kilka lat i powoli chodzi mi po głowie jakaś inna opcja :) co do cd to mcintosh mcd 301

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wokół RedWine'ów też od jakiegoś czasu się kręcę

 

Nie ma się co kręcić. Trzeba kupić i sprawdzić. Skoro facet wisi z tym ogłoszeniem od dłuższego czasu to i opuści z ceny. Za 10 tyś będziesz miał ceramiki i high end pełną gębą.

 

zdecydowanie podoba mi się sonus...jednak mam je już kilka lat i powoli chodzi mi po głowie jakaś inna opcja :) co do cd to mcintosh mcd 301

I ma powody się podobać.

Moja skromna rada. Zostaw w spokoju swoje Sonusy i 7000 a wypożycz gdzieś jak najbardziej neutralnie grający CD lub DAC. 301 i 7000 to może być za dużo MACa dla Auditor M. Jakie kable masz w systemie?

 

Kup Sonus Faber Extremy i bedzie po zawodach.

 

I to są słowa pełne mądrości...tyle, że trzeba mieć do nich odpowiednie pomieszczenie oraz duży portfel na porządne monobloki;-)

 

...od kilku tygodni spoglądam na ogłoszenie

 

Spoglądaj i wyciągaj z tego spoglądania wnioski;-)

 

Uniwersalna prawda mówi, że to co dobre nie czeka na swojego amatora... rozchodzi się szybko a czasami trzeba o to nawet ostro powalczyć. Tak jest z:

- fajną pracą,

- atrakcyjną kobietą

- i z całą resztą tego co faktycznie jest pożądane i wartościowe...

 

Natomiast tygodniami wiszą ogłoszenia o możliwości podjęcia pracy w charakterze kasjera w centrum handlowym, miesiącami wiszą ogłoszenia pięknych inaczej ale inteligentnych i miłych kobiet na portalach randkowych...

 

Są też długowieczne ogłoszenia wyprzedażowe kolumn firmy Avalon, która jest doskonała brzmieniowo...

 

Dziwny jest ten świat...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie podoba mi się sonus...jednak mam je już kilka lat i powoli chodzi mi po głowie jakaś inna opcja :) co do cd to mcintosh mcd 301

Jeżeli taka sygnatura Ci odpowiada to weź extremy a ja pożyczę Ci monobloki, które je bez problemu napędzą. Będziesz miał legendę w domu. Możesz wybrać albo lampka albo tranzystor, mam jedno i drugie mocowo i jakościowo odpowiednie. Osobiście wziąłbym bardziej przejrzyste źródło od 301 ale to już zależy od Twojego gustu. Czy używasz okablowania Transparenta?

 

Spoglądaj i wyciągaj z tego spoglądania wnioski;-)

 

Uniwersalna prawda mówi, że to co dobre nie czeka na swojego amatora... rozchodzi się szybko a czasami trzeba o to nawet ostro powalczyć. Tak jest z:

- fajną pracą,

- atrakcyjną kobietą

- i z całą resztą tego co faktycznie jest pożądane i wartościowe...

 

Natomiast tygodniami wiszą ogłoszenia o możliwości podjęcia pracy w charakterze kasjera w centrum handlowym, miesiącami wiszą ogłoszenia pięknych inaczej ale inteligentnych i miłych kobiet na portalach randkowych...

 

Są też długowieczne ogłoszenia wyprzedażowe kolumn firmy Avalon, która jest doskonała brzmieniowo...

 

Dziwny jest ten świat...

:)))))))))

 

Czy te Extremy w AudioStyl oraz w ogłoszeniu na hifi.pl to są te same egzemplarze? Czy ktoś zna ich historię?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[edit moderacja], poza tym, że faktycznie świat jest dziwny. Nawet przykłady podaje chybione. Ot, taka "słabsza nieco percepcja". W sprzęcie od zawsze było tak, że czym droższy tym trudniej sprzedać go na jednak raczej biednym polskim rynku. Nie dziwi więc, że wiele świetnych sprzętów długo szuka nowego właściciela, a inne, zupełnie nędzne ale dobrze zareklamowane szybko się sprzedają. Podobnie bywa w motoryzacji, największy spadek wartości mają samochody luksusowe i w cenie rocznego czy dwuletniego średniaka można mieć luksusowego krążownika z wszystkimi możliwymi bajerami. Okazuje się jednak, że te super fury, z małym przebiegiem, w stanie "igła" sprzedają się słabiej niż dużo gorsze średniaki. A dlaczego? Otóż ci, którzy są docelową klientelą np prezesi dużych firm to kupują nówki w leasingu, bo mogą sobie skonfigurować samochód pod własne "widzi mi się", a ci których na to stać i byliby mega zadowoleni to mają obawy co powiedzą sąsiedzi, a co powie szef w pracy, a pewnie serwis jest drogi, a, to, a tamto. I w finale kupują nudnego średniaka. Kto wie jak jest i wie, że serwis luksusowego Merca czy Audi jest tańszy niż średniaków z Francji i wielu Japońców, ten pomyka sobie 3-letnią S-klasą w cenie rocznego Passata.

 

Podobnie chybiony przykład z kobietami. Od lat często można poczytać jak to trudno znaleźć faceta tym najbardziej atrakcyjnym kobietom. Okazuje się, że czym atrakcyjniejsza, tym więcej facetów boi się do niej podejść, wstydzą się, nie mają śmiałości. I często te brzydsze mają facetów, a te super laski nie mają. Z pracą też różnie bywa. Owszem kiepska praca długo szuka kandydata, ale i dobra rownież bo np trzeba by znać choć trochę angielski, a z tym u nas nie jest aż tak dobrze jak być powinno, albo trzeba mieć dobrą historię czyli nie 15 etatów w 5 lat co odstrasza pracodawcę.

 

A wracając do sprzętu audio. Ostatnio rozmawiałem z poważnym audiofilem, niegdyś fanem marki Sonus Faber. Tak się złożyło, że miał okazje wizytować ich fabrykę i przyjrzeć się produkcji. A że sam też ma dużą firmę produkcyjną to wie co i jak. To co mi opowiadał to aż wierzyć się nie chce. A jednak są tacy, którzy lubią te kolumny. W świecie ekonomi znane jest prawo, mówiące o tym, że coraz gorszy szajs wypiera z rynku te lepsze produkty, podobnie jak coraz gorsi fachowcy zastępują tych bardzo dobrych. Poczytaj trochę moreno... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jozwa maryn
Wycieczka personalna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się złożyło, że miał okazje wizytować ich fabrykę i przyjrzeć się produkcji. A że sam też ma dużą firmę produkcyjną to wie co i jak. To co mi opowiadał to aż wierzyć się nie chce. A jednak są tacy, którzy lubią te kolumny.

 

To samo mógłbym powiedzieć oglądając reportaże zdjęciowe z wykonywania skrzynek u Focala, YG, ML i paru innych firm :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie, szczególnie mogąc ocenić efekt finalny. Kiedyś Sonus Faber to były fajne kolumny i dobrze grały. Ale od wielu juź lat to co wypuszcają to jest masakra. Biorąc "razem do kupy" efekt jak one obecnie grają i to co wiem po wizytacji fabryki to nie dziwi, że grają tak jak grają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie, szczególnie mogąc ocenić efekt finalny. Kiedyś Sonus Faber to były fajne kolumny i dobrze grały. Ale od wielu juź lat to co wypuszcają to jest masakra. Biorąc "razem do kupy" efekt jak one obecnie grają i to co wiem po wizytacji fabryki to nie dziwi, że grają tak jak grają.

Może zamiast je fornirowac powinni je tapicerować; kto to wie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do sprzętu audio. Ostatnio rozmawiałem z poważnym audiofilem, niegdyś fanem marki Sonus Faber. Tak się złożyło, że miał okazje wizytować ich fabrykę i przyjrzeć się produkcji. A że sam też ma dużą firmę produkcyjną to wie co i jak. To co mi opowiadał to aż wierzyć się nie chce. A jednak są tacy, którzy lubią te kolumny.

 

PISZ DALEJ TE SWOJE MĄDROŚCI WSZYSTKOWIEDZĄCEGO FILOZOFA o samochodach, kobietach i kolumnach Sonus Faber...robi się coraz ciekawiej.

 

Napisz tylko dokładnie to co opowiadał ten Twój znajomy o SF. Ze szczegółami. Łatwo pisać ogólnikami a my tu poprosimy o detale. Sprawdzę to u samego źródła bowiem tak się składa, że znam trochę Włochy, włoski i mam odrobinkę kontaktów w północnej Italii.

Jeśli opinia się potwierdzi to będzie to wtopa dla Sonus Faber, którą rozpropaguje się w świecie audiofilów.

 

Czekamy na konkrety kolego Sly a nie na pisanie ogólnikowych historyjek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miałbym mu nie wierzyć? To poważny gość i nie miał żadnego interesu w tym, żeby kłamać akurat w tej kwestii, która wyszła przy okazji zupełnie innego tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

sly, napisałeś mało popularnie, ale ... prawdziwie. Wracając do Akkusa, to nie ma on takiego "wsparcia" na forum, jak inne firmy. Nie zabiega o to, właściwie mnie to nie dziwi. Redwine 71 miały świetne oceny po wystawie, głośniki są co najmniej dobre, a wykończenie jest świetne. Co można chcieć więcej do małych i średnich pomieszczeń? Bardziej znanej metki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kable masz w systemie?

nad sieciówkami na razie się nie zastanawiałem..reszta to albedo monolith..moim zdaniem super kabelki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na konkrety kolego Sly a nie na pisanie ogólnikowych historyjek...

 

No cóż, nie mogę wypisywać tego co ktoś powiedział mi w prywatnej rozmowie. A to, że ty byś chciał to możesz sobie chcieć. Zresztą znając fatalną opinię o obecnych produktach Sonus Faber nie jest trudno uwierzyć w wątpliwej jakości proces produkcyjny jak i pozorny Know How, który jest tylko legendą, pustą legendą, bo w rzeczywiści nic takiego tam już nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly 30

Napisz o co chodzi z tą fabryką Sonus faber. Jesli nie chcesz pisać to po co w ogóle podnosisz takie kwestie. Każdy może luźno napisać ze jego znajomy X był w fabryce Y i widział jak to źle składają kolumny. Konkrety poproszę !!!

I bardzo Cię proszę - nieopowidaj banialuk o braku know how w Sonusie i tragicznej jakosci ich dzisiejszych produktów. Wydajesz się fajnym gościem ale piszac takie bery i bojki troszkę się ośmieszasz. Moze ci się Sonus nie podobac brzmieniowo i wizualnie ale obiektywnie to nadal swietne produkty i o zadnej tragedii nie może być mowy.

Polecam lekture Audio 5/2014 gdzie red. Naczelny Kisiel pisze troszke o fabryce Sonusa a i fotki mozna sobie pooglądać. Jak to jest lipa to zycze wszystkim producentom kolumn takich warunkow pracy stosowanych elementow zaplecza technicznego itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebryl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebryl, obecne produkty to kicha. I to jest nie tylko mój pogląd ale też kilku znanych mi fanów dawnego Sonusa. Co do produkcji to nie mogę opowiadać prywatnej rozmowy. Generalnie trąci to Azją, a wiele rzeczy które wydawałoby się, że świadczą o nowoczesnym podejściu daje się tylko dlatego, że jest to modne. Poza tym wiele rzeczy to tylko atrapy bo jak się okazuje nie mają oni na to technologii. Ściema i tyle. A wszystko jest postawione na ładne skrzynki, bo faktycznie wyglądają fajnie. Byłem bliski zakupu Aidy, znajomy rozważał ten niższy model, za ok 100 tys i oba były kiepskie.

 

Dosyć tego. Zgłaszam sprawę do moderacji.

 

Zgłaszaj, zgłaszaj! Prawda w oczy kole?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.