Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Leben Klub
IGNORED

Klub_Lebena


ptx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

6p14p-ew - ciut lepsze od Sovteków

 

lata świetlne za Telefunkenem, Amperexem czy Bimarem

...hm... a ja wiem swoje, bo próby czyniłem i wybrałem właśnie 6p14p-ew. Mamy inne uszy, inne głośniki, kable, ustroje akustyczne.... itp. Muszą też inaczej wpływać na barwy te same lampy w tym samym wzmacniaczu. A dlaczego konstruktor Lebena 300XS wybrał Sovteki? Mógł wybrać inne przecież...

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość intenser

(Konto usunięte)

A dlaczego konstruktor Lebena 300XS wybrał Sovteki? Mógł wybrać inne przecież...

 

bo są najtańsze.........:D

do 600-tki wkłada najtańsze 6l6-tki

do 660-tki najtańsze KT-66 Shuguanga

 

zresztą nie ma się co dziwić , tak czyni 99% producentów wzmacniaczy lampowych

 

bardzo przepraszam ale jeśli właściciel tego znamienitego wzmaka będzie podążał torem fabrycznego zestawu lamp to nawet w 50% nie wiem ile jest on wart :D

Edytowane przez intenser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwie kwadry 6p14pEw i na mnie te lampy jednak nie zrobiły wrażenia,jakieś takie suche były.Na początku wydawały mi się ciekawe ale później mi przeszło.

 

za to EL84 psvane - jak dla mnie złom : mętne, matowe o bardzo ograniczonej dynamice

 

Może miałeś niewygrzane,te lampy trzeba bardzo długo wygrzewać.Był moment że też miałem takie wrażenia ale po około 120 -stu godzinach to się radykalnie zmieniło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialne to oczywiście przesada, ale żeby powiedzieć, że ciut lepsze od Sovteków - to także przesada. W porównaniu do Sovteków zmiana jest - bez przesady - zdecydowana. Nie mają w sobie nic z suchości, wprost przeciwnie - barwa, głębia i soczystość. Są także zdecydowanie inne od EL84 Psvane, przewyższają je dynamiką, stereofonią i rozdzielczością. Kolega wpszoniak ma rację - każdy ma inny system, głośniki i... małe lampki :) Ja mam małe Psvane i innych nawet nie zamierzam sprawdzać.

Edytowane przez SzuB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie lampy o których pisałem to Raytheon Baldwin long black plates.(...) Jutro będę miał kwadrę EL 84 to napiszę jak gra cały set.

 

I jak?

A mozesz pokazac jakis przykladowy link z ebay, zeby sie upewnic ktore to lampki? Dobre EL84 zawsze warto przygarnac - ja akurat do Shindo Montille....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

bo są najtańsze.........:D

do 600-tki wkłada najtańsze 6l6-tki

do 660-tki najtańsze KT-66 Shuguanga

 

zresztą nie ma się co dziwić , tak czyni 99% producentów wzmacniaczy lampowych

 

bardzo przepraszam ale jeśli właściciel tego znamienitego wzmaka będzie podążał torem fabrycznego zestawu lamp to nawet w 50% nie wiem ile jest on wart :D

To, że najtańsze nie oznacza-najgorsze! Cena lamp wynika przede wszystkim z dostępności. Moje ulubione 6p14p-ew występowały w Układzie Warszawskim w wielkiej ilości... Ich konstrukcja, użyte materiały są wyjątkowe... Czy są lampy trwalsze od nich? Które z lamp EL-84 mają trwałość minimalną 10 000 godzin? Oczywiście trwałość i muzykalność to cechy, które nie zależą od siebie, ale jeśli (w danym systemie) się pojawiają to jeno przyklasnąć należy (ja kupiłem, zamiast klaskać, zapas kompletów na 30 lat... Mam spokój... słucham z rozkoszą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Genialne to oczywiście przesada, ale żeby powiedzieć, że ciut lepsze od Sovteków - to także przesada. W porównaniu do Sovteków zmiana jest - bez przesady - zdecydowana. Nie mają w sobie nic z suchości, wprost przeciwnie - barwa, głębia i soczystość. Są także zdecydowanie inne od EL84 Psvane, przewyższają je dynamiką, stereofonią i rozdzielczością. Kolega wpszoniak ma rację - każdy ma inny system, głośniki i... małe lampki :) Ja mam małe Psvane i innych nawet nie zamierzam sprawdzać.

Szub, wybrałeś EL84-Psvane i zamiast wciąż i ciągle szukać "lepszego" (poświęcając czas odsłuchom) słuchasz muzyczki (przypuszczam, że z wielką satysfakcją)... Wspieram takie podejście, bo kombinować, zmieniać czy poszukiwać należy przy pierwszym podejrzeniu, że złe odtworzenie płyty jest wynikiem li tylko złym doborem lamp. Ja wybrałem inny zestaw- 6p14p-ew i nie natrafiłem na nagranie, które wzbudziłoby wątpliwości... A nawet gdyby taka nieprzyjemna sytuacja by wystąpiła, to przede wszystkim szukałbym przyczyny w pomyłce przy doborze usytuowania ustroju akustycznego, "złego" prądu, wpływu szumów radiowych...

 

pisałem o sovteku , nie o militarnych rusach

 

poza tym masz rację :D

Intenser, każdy z nas ma inne doświadczenia i przez ich pryzmat próbujemy doradzać tym mniej doświadczonym.... Doskonale to rozumiem. Jednak nie należy zapominać, że wpływ na dźwięk ma tak wiele czynników, że prosta wymiana lamp nie może być jedynym remedium na niedoskonałość, choć zgadzam się, że wpływ jest znaczący ale może być pozytywny jedynie wtedy gdy się zgra z pozostałymi elementami systemu. Czy masz pewność, że w moim pokoju odsłuchowym Sovteki zagrają gorzej niż Brimare, a Telefunken lepiej niż Telam/Polam? Nie możesz, póki nie spróbujesz, a nie spróbujesz bo daleko mieszkasz....

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam, kombinuję :) znalazłem swoje 12ax7 Psvane i przy nich zostanę. Ale jak wsadziłem kwartet militarnych rosyjskich, to odłożyłem Psvane EL84 do szafy. Ten Genalex miał być ostatnią próbą, ale zastanawiam się czy warto. Więcej kombinować nie będę, choć kombinowanie z lampami jest bardzo przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Jak się mają rosyjskie militarne do Genalexa waszym zdaniem?

Szub, odpowiem, choć się przed tą odpowiedzią bardzo wzbraniałem. Genelex Gold Lion jako, że zawsze próbuję na doskonale mi znanych fortepianowych dobrych nagraniach zagrały (zaznaczam- u mnie) mniej rzetelnie- gorzej oddając harmoniczne w wyższych rejestrach.

 

A tam, kombinuję :) znalazłem swoje 12ax7 Psvane i przy nich zostanę. Ale jak wsadziłem kwartet militarnych rosyjskich, to odłożyłem Psvane EL84 do szafy. Ten Genalex miał być ostatnią próbą, ale zastanawiam się czy warto. Więcej kombinować nie będę, choć kombinowanie z lampami jest bardzo przyjemne.

a tu mogę się zgodzić.... BARDZO PRZYJEMNE, ale kosztowne (poważny minus) i zabierające cenny czas.... a przeca można za te niepotrzebnie wydane pieniądze kupić jeszcze jedną interpretację IX Symfonii Beethovena (najlepiej Furtwanglera!) a czas poświęcić na odsłuchanie tejże!!!

 

A tam, kombinuję :) znalazłem swoje 12ax7 Psvane i przy nich zostanę. Ale jak wsadziłem kwartet militarnych rosyjskich, to odłożyłem Psvane EL84 do szafy. Ten Genalex miał być ostatnią próbą, ale zastanawiam się czy warto. Więcej kombinować nie będę, choć kombinowanie z lampami jest bardzo przyjemne.

a wiesz.... u mnie (po wcześniejszej konsultacji e-mailowej z konstruktorem panem Taku) zgrały się z 5751 General Electric, zresztą i Sovteki, i Telamy zagrały również lepiej niż na sovtekowych napięciówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zatem mogę stwierdzić, że u mnie połączenie Psvane 12ax7 z 6p14p-ew wypadło najlepiej z dotychczasowych prób. Głębia i stereofonia, barwa, a także piękne wyrównanie i harmonia - tym się to zestawienie charakteryzuje na plus. Zapanowała, powiedziałbym, czystość i plany są zdecydowanie słyszane. Jest wyraźniej i czytelniej w całym paśmie. Jednak najbardziej liczy się realizacja nagrania, bo Leben, jak to Leben, nie ma litości dla złych realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

to, że ujawnia złe realizacje to prawda.... Ale który wzmacniacz nie ujawnia? Moje wcześniejsze wzmacniacze na lampach 6L6 to dopiero wybrzydzały! Niektóre tzw złe produkcje omijałem z daleka (np płyty Chase, a przy płycie "Is This Desire" P.J.Harvey odsłuchiwałem co drugi utwór), a teraz mam ten luksus, że słucham bezstresowo bo wiem, że z głośnika popłynie muzyka (lepiej czy gorzej nagrana) a nie "tnące żyletki". A więc, po takich przykrych doświadczeniach, pozwolę sobie nie zgodzić się z opinią, że Leben 300XS nie ma litości dla złych realizacji, jak napisałeś. Poprzednie wzmacniacze wymusiły na mnie wymianę większości płyt rockowych (bo z jazzem, czy klasyką, nie było aż takich problemów) na nowe japońskie remastery... Teraz to procentuje- słucham wszystkich płyt z przyjemnością, choć oczywiście słyszę dużą różnicę pomiędzy CD w masteringu K2HD, BlueSpec, HQ i pozostałymi (nie cierpię natomiast realizacji SFML, DCC.... i im podobnych) lub z łatwością rozpoznaję produkcję Rudego van Geldera... Na koniec dodam- teraz słucham bezproblemowo tę samą "Is This Desire" P.J.Harvey...

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem raczej na myśli to, że Leben jest tak dokładny, precyzyjny, że pokazuje nagrania w sposób niezakłamany. Albo: nie ujmuje złym i nie dodaje dobrym nagraniom. Mój poprzedni wzmacniacz na EL34 ujmował złym, bywały takie tytuły, o których musiałem zapomnieć. Ja rozróżniam przy Lebenie, czy słucham znakomicie zrealizowanej płyty Patrycji Barber, albo Mala Waldrona, czy jest to jednak spłaszczona prezentacja, z ograniczoną stereofonią. Tej ostatniej jednak - jak to mówią na Wolumenie - "idzie posłuchać", a "nie szło" kiedyś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja wymieniłem na SSC i..... byłem zadowolony, że w dźwięku nic się nie zepsuło.

 

To faktycznie okey, że zapłaciłeś, zmieniłeś i ...

nic się w dźwięku nie zepsuło !

 

Mnie jednak interesuje odpowiedź na pytanie czy zmiana nóżek jest w stanie wnieść do brzmienia coś pozytywnego i ew. co (lepsze ułożenie dźwięku, lepsza kontola, ...), bo w przeciwnym wypadku wolę wydać pieniądze na coś innego.

 

pozdr

donic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

To faktycznie okey, że zapłaciłeś, zmieniłeś i ...

nic się w dźwięku nie zepsuło !

 

Mnie jednak interesuje odpowiedź na pytanie czy zmiana nóżek jest w stanie wnieść do brzmienia coś pozytywnego i ew. co (lepsze ułożenie dźwięku, lepsza kontola, ...), bo w przeciwnym wypadku wolę wydać pieniądze na coś innego.

 

pozdr

donic

... jeśli chcesz żeby lepiej Lebenek wyglądał (bez ingerowania w charakter brzmienia) to zastosuj SSC, (koszt nie za duży, nowatorska konstrukcja, zastosowane świetne materiały)...Ale jeśli zechcesz zapomnieć o tym, że konstruktor Lebenka tanio się wykpił stosując lekkie plastikowe nóżki, które przekładają się i tak na wspaniały dźwięk to raczej wydaj zaoszczędzone pieniądze na IX Symfonię Beethovena w dyr. Furtwanglera.... Próbowałem podstawiać inne stopy- za każdym razem było jeno gorzej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jeśli chcesz żeby lepiej Lebenek wyglądał (bez ingerowania w charakter brzmienia) to zastosuj SSC, (koszt nie za duży, nowatorska konstrukcja, zastosowane świetne materiały)...Ale jeśli zechcesz zapomnieć o tym, że konstruktor Lebenka tanio się wykpił stosując lekkie plastikowe nóżki, które przekładają się i tak na wspaniały dźwięk to raczej wydaj zaoszczędzone pieniądze na IX Symfonię Beethovena w dyr. Furtwanglera.... Próbowałem podstawiać inne stopy- za każdym razem było jeno gorzej!

 

Dziękuję, a tak z czystej ciekawości gdzie można kupić te SSC (jakie) i jaki jest ich koszt ?

 

pozdr

donic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Dziękuję, a tak z czystej ciekawości gdzie można kupić te SSC (jakie) i jaki jest ich koszt ?

 

pozdr

donic

Tu kupiłem w kolorze złotym (bardzo solidnie i estetycznie wykonane) - http://hiend.dynamax.pl/index.php/ssc-noki/240-ssc-contact-200.html

a tak wyglądają złote- http://www.hi-stands.eu/shop/index.php?action=article&aid=1602&group_id=10000117&lang=EN

cena obecna to- 340 zł za 4 sztuki (http://hiend.dynamax.pl/images/stories/Cennik/SSC_Cennik.pdf)

Użyte materiały to kompilacja tytanu, aluminium i anodowanego mosiądzu

Strona producenta- http://www.ssc-akceptaudio.de/Contact_150_200.htm

Popatrz też- http://www.worldaudiodistribution.com/shop/goods-7390.html

 

znalazłem też na Allegro- http://allegro.pl/absorbery-pod-sprzet-ssc-netpoint-200-kpl-4szt-i2792903106.html

.... to ciekawa konstrukcja, bo w efekcie wzmacniacz wsparty jest na czymś w rodzaju membrany z siatki stalowej absorbującej drgania, do niej przyklejony jest krążek filcowy (a więc podobnie jak w oryginalnych stopach)

tu widać jak są zbudowane- http://www.hifi.com.sg/products/accessory/ssc/pucks.htm

 

przepraszam.... na Allegro są inne podkładki SSC niż te o których pisałem- SSC Contact 200

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu kupiłem w kolorze złotym (bardzo solidnie i estetycznie wykonane) - http://hiend.dynamax.pl/index.php/ssc-noki/240-ssc-contact-200.html

a tak wyglądają złote- http://www.hi-stands.eu/shop/index.php?action=article&aid=1602&group_id=10000117&lang=EN

cena obecna to- 340 zł za 4 sztuki (http://hiend.dynamax.pl/images/stories/Cennik/SSC_Cennik.pdf)

Użyte materiały to kompilacja tytanu, aluminium i anodowanego mosiądzu

Strona producenta- http://www.ssc-akceptaudio.de/Contact_150_200.htm

Popatrz też- http://www.worldaudiodistribution.com/shop/goods-7390.html

 

znalazłem też na Allegro- http://allegro.pl/absorbery-pod-sprzet-ssc-netpoint-200-kpl-4szt-i2792903106.html

.... to ciekawa konstrukcja, bo w efekcie wzmacniacz wsparty jest na czymś w rodzaju membrany z siatki stalowej absorbującej drgania, do niej przyklejony jest krążek filcowy (a więc podobnie jak w oryginalnych stopach)

tu widać jak są zbudowane- http://www.hifi.com.sg/products/accessory/ssc/pucks.htm

 

przepraszam.... na Allegro są inne podkładki SSC niż te o których pisałem- SSC Contact 200

 

Witam wszystkich,

 

forum przeglądam, ale nie pisuję od lat.

Moje trzy grosze: zastosuj Soundcare.Trzy sztuki to koszt 160 pln.

Nie znam lepszego ustrojstwa, a za tą cenę bez szans.Ja mam pod Lebenem, Harbethami i cd.

Stosunek jakości do ceny rewelacyjny.Stosuję je od wielu lat.

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Zastanawiam sie czy sprzedac moje kombo Shindo Aurieges & Montille i przesiasc sie z powrotem na Lebena 600. Do Spendorow SP100. Jak sadzicie?

... jasne- DAWAJ DO NAS!!!... dołącz do klubu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama 660ka mi nie zagra - preamp tez sprzedaje. Jak sprzedam Aurieges i Montille plus inne gratki i zakupie 600ke no to kilka tysiow w kieszeni zostanie co tez cieszy. Ale jedyne co mnie gryzie to to czy roznica dzwieku jednak nie bedzie az tak slyszalna zebym potem wkurzal sie na maxa. Pamietam, ze kiedys mialem 600te i z jakiegos powodu ja sprzedalem, no ale mialem wtedy inny gramofon, inne kolumny... Moze ze Spendorami i analogiem opartym na Ortofonie/Garrardzie wypali to ciekawie. Plus kwestia lamp oczywiscie a tu 600 jest wdziecznym partnerem do zabawy.

 

Hmmm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.