Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Leben Klub
IGNORED

Klub_Lebena


ptx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

właściwie wszystkie z obecnością Chambersa są dobre, ale z tych przez niego firmowanych polecam również (bo "Bass on top" jest top)- "Paul Chambers Quintet with Donald Byrd Cliff Jordan Tommy Flanagan i Elvin Jones"

Obie płyty "Bass on top" i "Chambers Quintet" świetnie brzmią na Lebenie 300XS (a nie tam jakimś innym)

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

O!

A wiesz, tych prezentowanych przez Ciebie klipów wysłuchuję z zestawu (podłączonego do kompa) NHT 1,5 (16. letnie) i Pioneera A5 rocznik 1982 (!). Dobry produkt! Pioneer nawet nie miał nigdy czyszczonego potencjometru a nie trzeszczy!... Uwielbiam ten sprzęt!!!!

post-37376-0-15699100-1411422112_thumb.jpg

 

Fota nie moja... Skorzystałem z obrazów Google

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale to jest wintydż prawdziwy! Założę się, że brzmi to gorzej niż Leben 300XS, ale musi mieć czar. Mam stare niemieckie radio lampowe. I wprawdzie wszystko w nim trzeszczy, to jednak jak już coś złapię (tzn. stację jakąś), to brzmieniem nie przypomina odbiorników tranzystorowych. A lamp tam jest sporo, z magicznym oczkiem włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

No, ale to jest wintydż prawdziwy! Założę się, że brzmi to gorzej niż Leben 300XS

nigdy nie porównywałem z Lebenem... Zawsze grały i grają zgodliwie obok siebie. To tak jak porównywać Lebena 300XS z Lebenem 300F.... Inne wzmacniacze... Koniec kropka! Powtórzę po sobie po raz kolejny- jeśli u mnie gra 300XS bardziej niż zadowalająco to po co mi porównania?!

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja obiecałem koledze jamówię, że odsłucham tego F, ale nie zrobiłem tego (jeszcze) i bardzo się wstydzę ;-) Zamiast tego kupiłem drogie lampy i mam radochę, że hej. Nie że drogie, ale że odkrywam znów McCoy Tynera, którego gra coraz bardziej mi odpowiada. A był czas, że trochę byłem uprzedzony. Gdyby nie Leben... może byłbym nadal i myślał, że on łomocze. A to liryk, panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość intenser

(Konto usunięte)

jak kolega usłyszał u mnie zmiany wniesione przez Reda niezwłocznie postanowił zakupić dla siebie i sprawdził co jest w jego hybrydzie

 

okazało się po sprawdzeniu fabrycznego, że to Fast ( to pierwszy znany mi wzmacniacz z tego typu bezpiecznikami), może dlatego, że hybryda; nie wiem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

jeno nie zapomnij nam przekazać jaka odpowiedź była! A jeśli zapomnisz to ja Ci przypomnę (chyba, że dozbierasz jakie punkty karne, to nie będzie kto miał nam przekazać informacji)

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powściągnąć język prawdy wobec pewnej fanatycznej grupy misjonarskiej, której przedstawiciel niedawno nas nawiedził. A wtedy żadne punkty mi nie grożą. Więcej McCoy Tynera, mniej pogaduszek z misjonarzami - oto hasło na te dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Może pójdę w kierunku tego Red, ale najpierw muszę rozwikłać zagadkę zwłoczny/szybki. Niezwłocznie muszę ją rozwikłać.

hi hi hi...a ja zwłocznego SR20 bezzwłocznie wsadziłem gdy od Intensera dostałem i zwlekałem tak długo z oddaniem, że aż się darczyńca wkurzył i bezzwłocznie zamówił drugiego (po czym sprzedał by bezzwłocznie, ale z pewną zwłoką ze strony sprzedawcy, kupić zwłocznego SR Red'a)

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jamówię

(Konto usunięte)

Panowie cudownie niech żyje Lebensraum:)))))

Klub odżył jak za starych dobrych lat.

 

No ja obiecałem koledze jamówię, że odsłucham tego F, ale nie zrobiłem tego (jeszcze) i bardzo się wstydzę ;-)

 

Absolutnie niepotrzebnie,wnosisz do tego i innych wątków wartość dodaną w postaci muzyki,ja dużo na tym korzystam. Jak kiedyś posłuchasz to pewnie opiszesz:)) ciśnienia nie ma,obie wersje są wspaniałe.

 

 

właściwie wszystkie z obecnością Chambersa są dobre, ale z tych przez niego firmowanych polecam również (bo "Bass on top" jest top)- "Paul Chambers Quintet with Donald Byrd Cliff Jordan Tommy Flanagan i Elvin Jones"

Obie płyty "Bass on top" i "Chambers Quintet" świetnie brzmią na Lebenie 300XS (a nie tam jakimś innym)

Na Lebenie 300F brzmi równie świetnie,ale Ty dobrze o tym wiesz:)) natomiast jak świetnie brzmi Maiden Voyage RVG Edition przekonuję się od wczoraj. Mam to oczywiście w postaci plików ale to lipa,kupiłem więc za 19 zł(sic!)CD i od wczoraj walczę:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Czy waszym zdaniem warto wymienić bezpiecznik SR20 na RED?

Posiadam już sr20 i zastanawiam sie co w stosunku do niego wniesie red, czy ktoś robił już takie porównanie?

Intenser zanim kupił SR Red'a używał SR20... Wcześniej (jak zauważyłem) się wypowiedział bardzo entuzjastycznie na temat Red'owego bezpiecznika... Zapewne zechce odnieść się do Twojej prośby.

 

Te słowa kieruję do miłujących muzykę fortepianową wzmacnianą Lebenem 300XS:

Jeśli jeszcze nie kupiliście trzech płyt z muzyką Alkana wydane przez Hyperion (http://www.hyperion-records.co.uk/al.asp?al=CDA67569) to namawiam Was- KUPCIE!

 

... żeby mocniej Was (użytkowników Lebena 300XS, bo jak zagra na innych nie wiem) zachęcić:

 

https://www.youtube.com/watch?v=s9RthqXGZmU

https://www.youtube.com/watch?v=l8dP0LW0Ps8

 

Na Lebenie 300F brzmi równie świetnie,ale Ty dobrze o tym wiesz:)) natomiast jak świetnie brzmi Maiden Voyage RVG Edition przekonuję się od wczoraj. Mam to oczywiście w postaci plików ale to lipa,kupiłem więc za 19 zł(sic!)CD i od wczoraj walczę:))

... skąd wiesz, że ja wiem?

19zł za CD? Ostatnio, szukając CD w pewnym sklepie natrafiłem na taki rarytas cenowy- http://www.empik.com/beethoven-violin-sonatas,p1067004734,ebooki-i-mp3-p

Ja jestem wrogiem plikowego szaleństwa od wstępu, ale to tylko kwestia czasu- plikomani otrzeźwieją!

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość intenser

(Konto usunięte)

(użytkowników Lebena 300XS, bo jak zagra na innych nie wiem)

 

po co tak to co 3 posty podkreślać ?

 

jak dobry wzmacniacz i reszta toru to dobrze zabrzmi, niezależnie czy to ARC , Leben , Air Tight i kilkanaście innych dobrych konstrukcji

 

nie popadajmy w sekciarstwo pomimo przynależności do fajnego klubu

Edytowane przez intenser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

..... ach, wiewiórki powiadasz.... No, może?

 

po co tak to co 3 posty podkreślać ?

e tam... Nie bierz se tak do serca... To jeno taki tekst, żeby czepialstwa nie było gdy z Szubem zamiast pisać o Lebenie gadamy o muzyce (jak wiesz, jest bardziej odpowiedni dział do prezentowania muzyki niż ten)

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

hi hi hi... od dziś to hymn klubowy.... (czy tak ma być?!)

Niechaj przestrogą będzie dla tych, co to nie po naszej myśli się wypowiadają. (kurcze! Nie znam niemieckiego języka... Co Laibach tu nam wyśpiewuje?)

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakoś tak:

 

"Życie

Życie oznacza życie

Życie

Życie oznacza życie

 

Życie oznacza życie

Kiedy wszyscy czujemy moc

Życie oznacza życie

Kiedy wszyscy czujemy ból"...

 

Czyli Leben to życie... Po niemiecku oczywiście!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

... to trza w tekst poprawki powprowadzać, by stał się hymnem:

"Kiedy wszyscy czujemy ból" zmienimy na "Kiedy wszyscy czujemy rozkosz"

"Kiedy wszyscy czujemy moc"....hm.... Nie! To zostawmy... (choć to tylko 15W)

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.