Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Leben Klub
IGNORED

Klub_Lebena


ptx

Rekomendowane odpowiedzi

Tak dojechał, sun gra bardziej rozdzielczo daje więcej drobnych detali, przestrzeń znacznie bardziej głęboka-dokładniejsza, przy większej rozdzielczości jest równiez bardziej gładki i aksamitny, basu zdecydowanie mniej z sun audio jest też bardziej konturowy, bardzo zwarty jak na lampę i nie tylko.

Sun audio jest przy tych wszystkich cechach nie mniej muzykalny i barwny od lebena czuć jednak mniejszą moc na średnioskutecznych kolumnach typu snell e3 - dźwięk nie jest tak duży i swobodny jak z lebena ale na klipsch lub wlm 98db moc nie jest problemem i to sun brzmi lepiej ma w punkt ustawioną barwę jest super neutralny.

Podsumowując obydwa wzmacniacze są świetne , sun ma więcej klasy ale jego moc jest ograniczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są wstępne obserwacje, głębsze przemyślenia wymagają czasu.

Do tego dochodzą zmienne w postaci lamp w obu wzmacniaczach.

Sun audio ma cały set starych RCA do tego kondensatory black gate a w lebenie Philips miniwatt 12ax7, el84 genalexa z obecnej produkcji i reszta bez modyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Korzystając z dłuższego weekendu zabrałem swojego Lebena CS600 na przejażdżkę. Chciałem się przekonać czy rynek oferuje jakieś fajne kolumny, którymi można by Lebena poczęstować.

Na pierwszy ogień poszedł Klipsch Forte III. Trzeba przyznać, ze zrobiły na mnie wrażenie. Bas zwięzły i kontrolowany - świetny i bardzo na miejscu. Średnie i góra przecudne- czyste, klarowne i pięknie brzmiące. Nie ma piszczenia, trzeszczenia, ale jest taka mocna namacalność obecności wokali. Dokładnie to samo z instrumentami perkusyjnymi. Prawie słychać jak perkusista obraca pałeczki w palcach, a wokaliści stoją przed nami. Zjawiskowy efekt. Słuchałem na rożnym repertuarze, stary rock, heavy metal, trochę jazzu i instrumentalistyki. Grało to połączone Melodiką, która dała przedstawieniu całkowitą równowagę. Jak wzięliśmy Albedo to czar prysł, dla mnie było już za ostro i dźwięcznie. Nie to, ze zmieniło się brzmienie, bo jestem raczej kablosceptykiem, ale zaczęło być mało komfortowo, żeby nie powiedzieć dyskomfortowo.

 Potem podpięliśmy na chwilkę Harbethy SHL5, po których sobie wiele obiecywałem i miałem wobec nich wielkie nadzieje. Trochę ucho zwiędło- bas się rozlazł, nie dudnił, ale jakby buczał. Było go wszędzie dużo, aż przeszkadzająco. Wokale zeszły na drugi plan, schowały się pod koc.

Na zupełny koniec tak dla ciekawości podpięlismy podstawki Opera Callas, które zagrały zadziwiająco dobrze jak na takie małe kolumny. Moje dotychczasowe doświadczenie z monitorami pokazywało, ze monitory grają chudo i sucho, a w tym wypadku było basowo i delikatnie. Śmiem twierdzić, ze grały z Lebenem i wg mojego gustu lepiej niż osławione Harbethy. „Prawie” tak dobrze jak Klipsche Forte III.

Chciałbym jeszcze spróbować z Dynaudio Contourami 20. Ciekaw jestem czy to się jakoś zgra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jaxcek napisał:

Na zupełny koniec tak dla ciekawości podpięlismy podstawki Opera Callas, które zagrały zadziwiająco dobrze jak na takie małe kolumny.

Jak na typowe monitory to one nie są takie małe jak patrze na wymiary ? Oczywiście wymiarowo do Harbethów im daleko. Jak oceniasz wykonanie tych monitorów Opery ? Na AS widziałem flagowe podłogowe z tej serii (Grand Callas) i dobrze się prezentowały. Typowy włoski design i do tego dobrze brzmiały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka prawie jak Sonus Faber. Przód pokryty jakimś skóropodobny materiałem (a może to była skóra), boczki pięknie polakierowane z fajnym fornirem, a od góry szklana ciemna pokrywa - coś a’la Focal. Prezentują się bardzo elegancko i dostojnie. Faktycznie nie są aż tak bardzo małe, być może ich forma jest optycznie zmniejszona, bo nie są prostopadłościanem tylko są wyoblone i zwężające się ku końcowi.

Jak napisałeś powyżej: włoski design.

Co do brzmienia, to jeśli bym jechał kupować Harbethy, to wróciłbym z Operami. Mniej buczenia, więcej szczegółów, przejrzystości i powietrza. Bas bardziej basowy, prawdziwy, a nie dudniący. Wokale i średnie namacalne i czyste.

Edytowane przez jaxcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jaxcek napisał:

Korzystając z dłuższego weekendu zabrałem swojego Lebena CS600 na przejażdżkę. Chciałem się przekonać czy rynek oferuje jakieś fajne kolumny, którymi można by Lebena poczęstować.

Na pierwszy ogień poszedł Klipsch Forte III. Trzeba przyznać, ze zrobiły na mnie wrażenie. Bas zwięzły i kontrolowany - świetny i bardzo na miejscu. Średnie i góra przecudne- czyste, klarowne i pięknie brzmiące. Nie ma piszczenia, trzeszczenia, ale jest taka mocna namacalność obecności wokali. Dokładnie to samo z instrumentami perkusyjnymi. Prawie słychać jak perkusista obraca pałeczki w palcach, a wokaliści stoją przed nami. Zjawiskowy efekt. Słuchałem na rożnym repertuarze, stary rock, heavy metal, trochę jazzu i instrumentalistyki. Grało to połączone Melodiką, która dała przedstawieniu całkowitą równowagę. Jak wzięliśmy Albedo to czar prysł, dla mnie było już za ostro i dźwięcznie. Nie to, ze zmieniło się brzmienie, bo jestem raczej kablosceptykiem, ale zaczęło być mało komfortowo, żeby nie powiedzieć dyskomfortowo.

 Potem podpięliśmy na chwilkę Harbethy SHL5, po których sobie wiele obiecywałem i miałem wobec nich wielkie nadzieje. Trochę ucho zwiędło- bas się rozlazł, nie dudnił, ale jakby buczał. Było go wszędzie dużo, aż przeszkadzająco. Wokale zeszły na drugi plan, schowały się pod koc.

Na zupełny koniec tak dla ciekawości podpięlismy podstawki Opera Callas, które zagrały zadziwiająco dobrze jak na takie małe kolumny. Moje dotychczasowe doświadczenie z monitorami pokazywało, ze monitory grają chudo i sucho, a w tym wypadku było basowo i delikatnie. Śmiem twierdzić, ze grały z Lebenem i wg mojego gustu lepiej niż osławione Harbethy. „Prawie” tak dobrze jak Klipsche Forte III.

Chciałbym jeszcze spróbować z Dynaudio Contourami 20. Ciekaw jestem czy to się jakoś zgra.

Czyli jak widać osławione połączenie Harbeth + Leben, nawet 600, nie do końca jest takie dobre i jednak głosy o tym, że należy im się mocny tranzystor, nie są przesadzone. Choć to w sumie dziwne. Bo jak słuchałem 30.1 + US Triode 25 to trudno było mi sobie wyobrazić wokale bardziej dźwięczne i szczegółowe. Wszelkie wybrzmienia itp. były na wysokim poziomie. Z basem też było wszystko ok. Być może Leben jest dla nich za łagodny.

Forte III to jednak inna konstrukcja niż powszechniejsze Hrezje, co ważne wyższe i nie grają z podłogi, co dla mnie było bardzo nieprzyjemne. Fajnie, że tak dobrze zagrały z 600.

 

Słuchając ostatnio Lebena ze Spendorami, rozmawiałem ze sprzedawcą o Dynkach. Do wyższych modeli niestety potrzebna jest elektrownia. Leben to zdecydowanie za mało - tak twierdził. 

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2019 o 11:28, hasos napisał:

Czyli jak widać osławione połączenie Harbeth + Leben, nawet 600, nie do końca jest takie dobre i jednak głosy o tym, że należy im się mocny tranzystor, nie są przesadzone. Choć to w sumie dziwne. Bo jak słuchałem 30.1 + US Triode 25 to trudno było mi sobie wyobrazić wokale bardziej dźwięczne i szczegółowe. Wszelkie wybrzmienia itp. były na wysokim poziomie. Z basem też było wszystko ok. Być może Leben jest dla nich za łagodny.

Forte III to jednak inna konstrukcja niż powszechniejsze Hrezje, co ważne wyższe i nie grają z podłogi, co dla mnie było bardzo nieprzyjemne. Fajnie, że tak dobrze zagrały z 600.

 

Słuchając ostatnio Lebena ze Spendorami, rozmawiałem ze sprzedawcą o Dynkach. Do wyższych modeli niestety potrzebna jest elektrownia. Leben to zdecydowanie za mało - tak twierdził. 

No chyba że Leben CS 1000 p 

ten wymiata wszystkim ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Żona tępi moje zapędy melomańskie, zmuszony więc jestem słuchać przez słuchawki, a ponieważ mam dużo lamp właściwych do Lebena 300XS, zapytuję kolegów znających ten model, czy słuchanie właśnie poprzez słuchawki będzie przyjemne?

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mgrkleszcz napisał:

Żona tępi moje zapędy melomańskie, zmuszony więc jestem słuchać przez słuchawki, a ponieważ mam dużo lamp właściwych do Lebena 300XS, zapytuję kolegów znających ten model, czy słuchanie właśnie poprzez słuchawki będzie przyjemne?

Co prawda wersja F, ale myślę, że odpowie na pytanie:

https://hifiphilosophy.com/recenzja-leben-cs-300f/?caly-artykul=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrócono uwagę na leciuteńki brum.

Ciekawe jak leciuteńki?

Raczej nie kupię go w ciemno.

Zauważyłem, że o Lebenach rozmawiają też w zakładce "Lampa".

Może dla porządku i żeby nie strzępić języka scalić by to jakoś?

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, mgrkleszcz napisał:

Zwrócono uwagę na leciuteńki brum.

Ciekawe jak leciuteńki?

Raczej nie kupię go w ciemno.

Zauważyłem, że o Lebenach rozmawiają też w zakładce "Lampa".

Może dla porządku i żeby nie strzępić języka scalić by to jakoś?

To chyba element mniej lub bardziej nieodłączny od lampy. Podobno w F ów brum jest mniejszy, tak piszą.

Sporo można się dowiedzieć tutaj: https://www.head-fi.org/threads/the-leben-cs300xs-thread.415214/

Wiadomo, najlepiej przetestować samemu. To popularny sprzęt, łatwo dostępny w salonach lub do wypożyczenia. Spokojnie można przetestować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew.

Wytropiłem dwa sklepy w Warszawie. Na pytanie : "Pan chce kupić czy tylko posłuchać?" może mi się nos wydłużyć, bo gdyby co, to jednak zadowolę się egzemplarzem z drugiej ręki.

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie ma kolumny.

Zagrać zagra, tylko troszkę specyficznie. Generalnie Leben 300 jest bardzo muzykalny, kolorowy i lampowy. Nie oczekuj konturowosci i twardości. Dyscypliny tranzystora też raczej nie.

Nie odkryję Ameryki stwierdzeniem, ze musisz posłuchać sam. Sporo sklepów ma go na stanie i nie ma problemu z pożyczaniem.
Mnie urzekł tak bardzo, że kupiłem jego starszego brata CS600, który jest jakieś 2x mocniejszy.

Jestem fanem Metallici, Paradise Lost, AC/DC, Led Zeppelin i innych rockowych kapel z minionego wieku i jestem w stanie z nim żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, SlawekN napisał:

Mam monitory Praoac Response D2. 

 

Proac miało byc, na odsłuch jestem już umówiony. Dzieki za odpowiedź. Proac podobno strojony jest pod lampę, ale ile w tym prawdy?

Po testach z Harbethami uważam, że to połączenie w takiej muzyce się zupełnie nie sprawdzi. Do takiej muzy, jeśli ma być Leben, to nadadzą się chyba tylko Klipsch Heresy lub wyżej. Szukałbym innego połączenia. Mocnej lampy albo trana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, hasos napisał:

Po testach z Harbethami uważam, że to połączenie w takiej muzyce się zupełnie nie sprawdzi. Do takiej muzy, jeśli ma być Leben, to nadadzą się chyba tylko Klipsch Heresy lub wyżej. Szukałbym innego połączenia. Mocnej lampy albo trana.

Leben to jedna z możliwości, ale chciałbym go odsłuchać. Właściwie potrzebuję w miarę uniwersalnego wzmacniacza, bo słucham różnej muzyki, od jazzu po industrial, a nie chcę bawić się w budowanie dwóch lub więcej systemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Mam do Was pytanie. Jestem posiadaczem Lebena cs 600x. Niestety nie odpowiada mi barwa dźwięku z jaką ten wzmacniacz gra. Jak dla mnie ma on zbyt potężny bas i średnie tony wraz z wysokimi są jakby wycofane. Przestrzeni praktycznie w ogóle nie ma. Używam go z lampami EL34EH Electro-Harmonix, ECC802S i 12BH7-A JJ Electronics oraz 6DN3 Sylvania (NOS). Próbowałem odsłuchu wraz z lampami 6L6WGC Sovteka oraz el34 Prima Luna. Dalej to samo. Czy moglibyście mi pomóc i powiedzieć, które lampy odpowiadają za barwę dźwięku? Chciałbym by Leben zagrał jak mój poprzedni wzmacniacz Cayin A-88T mk1 z lampami 2 x 6sn7 Sylvania (NOS) , 2 x 6sl7 Tung Sol oraz 4 x KT88 PSvane. Przestrzeń w nim była ogromna, bas natomiast w idealnej proporcji, nie brakowało go wcale, ale tez nie było go za dużo. Wysokie i średnie tony sprawiały, że szczeka mi opadała. Budował ogromną scenę, której na ten moment Leben cs 600x niestety nie ma.... Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnymi lampami nie zmieni Pan brzmienia tego Lebena na tyle, żeby przywrócić wrażenia, jakie miał Pan z Cayinem. Nie ma takiej możliwości. 
Leben po prostu nie zagra tak z Pańskimi kolumnami. Tak prawie zawsze kończy się kupowanie sprzętu w ciemno, na podstawie testów i innych opinii. Zakładam, że tak właśnie było w Pańskim przypadku, bo nie sądzę, żeby zamienił Pan świetnie brzmiący w Pańskim systemie wzmacniacz na tak fatalnie grający, choć utytułowany, gdyby Pan go usłyszał wcześniej w swojej konfiguracji. 
Zamiana lamp tylko dołoży kosztów. Taniej będzie sprzedać Lebena ze stratą, niż tracić na drogich NOS-ach lub wymianie kolumn. Żeby było jasne, ja takich błędów popełniłem mnóstwo, więc wiem, o czym piszę, a Leben CS-600x to przecież przepiękny sprzęt o doskonałej prasie i opiniach użytkowników, więc wydaje się być idealnym wyborem do zakupu w ciemno, tym bardziej, że mocą jest zbliżony do Cayina, który tak dobrze zgrał się z Pańskimi głośnikami. 
Jednakże dobre połączenie kolumn ze wzmacniaczem jest tak skomplikowaną sprawą, że tylko ucho jest ostatecznym weryfikatorem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2018 o 15:52, nautilus81 napisał:

natomiast xs z kolumnami o skuteczności mierzonej ok 94 dB słychać przydzwiek z 3 metrów od kolumny 300f w granicach 1metra wiec wersja f jest sporo cichsza. W recenzjach tego wzmacniacza podkreślają ze 300f mniej brumi od poprzedników

Wzmacniacz za tyle pieniędzy ma przydźwięk?

Mam podobną konstrukcję Fisher X-100 i w głośnikach przy przyłożeniu ucha jest lekki szum.

Chciałem go kupić, ale lekkie obawienia teraz mam.

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

…...to jest chyba jakiś rekord świata i wypada o tym wspomnieć...wczoraj rozmawiałem z kumplem na temat wzmacniaczy (wiele przerzucił lamp/tranzystorów i też tych wysokich lotów) na moje pytanie co obecnie posiada ,, końcówkę Accu i  Air Tighita,,  ,, i po raz piąty kupuję małego Lebena ,, !! ? …..to jest coś niesamowitego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Miroslav1 napisał:

…...to jest chyba jakiś rekord świata i wypada o tym wspomnieć...wczoraj rozmawiałem z kumplem na temat wzmacniaczy (wiele przerzucił lamp/tranzystorów i też tych wysokich lotów) na moje pytanie co obecnie posiada ,, końcówkę Accu i  Air Tighita,,  ,, i po raz piąty kupuję małego Lebena ,, !! ? …..to jest coś niesamowitego....

Yoa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Margol napisał:

Yoa?

...Tak, jak on zachwalał tego małego Lebena - aż miło słuchać 

8 minut temu, Andy09 napisał:

A jaki model ma zamiar kupić? 

…..nie wiem, usłyszałem tylko ,,małego Lebena,, 

...mowa o 300.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W lipcu 2018 roku zapomniałem się wypisać z klubu ?

Nic straconego, od dnia wczorajszego mogę ponownie być pełnoprawnym członkiem tego klubu z Leben 300 xs ?

Długo polowałem na zadbaną sztukę, cierpliwość opłacała się ?

Jeszcze dobre źródełko i dalsze posunięcie, kolce, fotel, adaptacja pomieszczenia, zmiana lamp.

Wczoraj miałem możliwość posłuchać Lebena z Harbeth HL5, inne granie w porównaniu do 30.1. Wybieram trzydziestki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.