Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Leben Klub
IGNORED

Klub_Lebena


ptx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele osób na nią się skarży, kawałek przyciemnianej foli powinien sprawę załatwić.  

Akurat przyszły nowe lampy sterujące do mojego Lebena i sprawdzam jak to teraz gra. Odkrywam dźwięki, których wcześniej nie było słychać. Możliwe, że również zmiana odtwarzacza swoje zrobiła.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, de_moon napisał:

panie panowie, jak sobie radzicie z niebieską diodą w 300f? na razie okulary przeciwsłoneczne oparłem, ale czy można to jakoś wyłączyć? od środka?

Dotnij jakoś żółtą samolepkę,w połączeniu z niebieskim,zrobi Ci się zielony ?

Czyli kolor,z którym parę lat mieszkałeś. W ogóle jak Ci Leben gra po Naimie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że w pre rs28cx dali normalne nierażące diody:)

W dniu 31.03.2020 o 19:54, Andy09 napisał:

Wiele osób na nią się skarży, kawałek przyciemnianej foli powinien sprawę załatwić.  

Akurat przyszły nowe lampy sterujące do mojego Lebena i sprawdzam jak to teraz gra. Odkrywam dźwięki, których wcześniej nie było słychać. Możliwe, że również zmiana odtwarzacza swoje zrobiła.  

Jakie to lampy sterujące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy klubowicze, robiąc drugie podejście do zmiany kolumn dla mojego CS600 zastanawiam się nad Dynaudio Special 25 lub Contour 20, AudioPhase Opium, Spendor SP100.

Doradzicie coś lub wskażecie jakieś inne propozycje które mogą być konkurencją dla Klipsch Forte III?

Pomieszczenie 27m2 - normalny salon dzienny. Słucham praktycznie wszystkiego.

Dzięki za podpowiedzi kandydatów do odsłuchu. Obiecuję zdać krótką relację po fakcie.

Edytowane przez jaxcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jak będzie Ci się podobało połączenie z Opium AudioPhase . Te kolumny grają  podobnie do Harbethów 40 a są łatwym obciążeniem dla wzmacniacza .Z oficjalnym przedstawicielem producenta AudioPhase  jest  Audio-On jest super kontakt .Sam producent jak i sklep wypożyczają do domu a to najlepsza metoda sprawdzenia . Sam miałem u siebie wcześniejszą konstrukcję AudioPhase Cocaine . Też świetne trójdrożne kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Margol napisał:

Z tych które wymieniłeś,tylko Spendor,osobiście dodałbym także do listy Harbetha. Grałem tak i mi się podobało. Natomiast wykluczyłbym Dynaudio,jakiekolwiek a Special25 w szczególności. 

Dzięki. Harbeth nie pojawił się w zestawieniu bo go słuchałem i mi zupełnie nie podszedł. To był SHL5+. A dlaczego nie Special 25? 

1 godzinę temu, bogus18 napisał:

Sprawdź jak będzie Ci się podobało połączenie z Opium AudioPhase . Te kolumny grają  podobnie do Harbethów 40 a są łatwym obciążeniem dla wzmacniacza .Z oficjalnym przedstawicielem producenta AudioPhase  jest  Audio-On jest super kontakt .Sam producent jak i sklep wypożyczają do domu a to najlepsza metoda sprawdzenia . Sam miałem u siebie wcześniejszą konstrukcję AudioPhase Cocaine . Też świetne trójdrożne kolumny.

Tak wiem, kiedyś byłem częstym gościem u p. Tomka. Potwierdzam, świetny kontakt i bardzo zaangażowany w audio bezpretensjonalny sprzedawca (brzmi jak oksymoron, ale to prawda). Jeśli się dogadamy, to od niego pożyczę na odsłuchy. 
 

Pamiętajcie, ze zestawienie ma być bardzo uniwersalne i nie bać się żadnego rodzaju muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, jaxcek napisał:

 

Tak wiem, kiedyś byłem częstym gościem u p. Tomka. Potwierdzam, świetny kontakt i bardzo zaangażowany w audio bezpretensjonalny sprzedawca (brzmi jak oksymoron, ale to prawda). Jeśli się dogadamy, to od niego pożyczę na odsłuchy. 
 

Pamiętajcie, ze zestawienie ma być bardzo uniwersalne i nie bać się żadnego rodzaju muzyki.

Jeśli znasz Audio On to równie super kontakt jest z AudioPhase .jak byś potrzebował mogę pomóc . Polecam obie firmy godne zaufania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio potrzebują spawarki,szczególnie Special25,Leben nie zagra z nimi nawet na 50%,no ale co już tam kto lubi. Co do shl plus,to zgoda,mi też w dłuższej perspektywie nie podeszły,w ogóle nie wiem dokąd zmierza Harbeth,ale to nie jest mój kierunek,,nie namawiam na C7,bo masz chyba za duży metraż dla nich,ale sprawdziłbym 40.2 skoro rozważasz Spendor 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"O gustach nie dyskutujemy " Jednym podoba się granie Harbethów tych lub innych modeli .Inni na odwrót nie tolerują tych lub innych Herbatników . Nie mam tych kolumn . Ale różnych połączeń słuchałem . Harbeth 5hl plus świetnie zagrały z HAIKU Audio Selne w wersji 15 Wat w klasie A.Wszyscy razem z producentem Haiku P. Wiktorem Krzakiem byli zaskoczeni jak ten set zabrzmiał i to różnym repertuarze.( A wzmacniaczy do porównania było kilka) .

Ale do rzeczy tylko sprawdzenie u nas powie czy tego szukamy.

Jeszcze raz polecam posluchac AudioPhase Opium bo to będzie strzelał w 10 tkę.

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎04‎.‎04‎.‎2020 o 14:00, adamek_68 napisał:

Znajomy ma dzielonego Lebena i Contour 20. Jest bardzo zadowolony, także rzecz gustu.

Trzeba posłuchać najlepiej u siebie.

Ja to szanuję,ale zdanie "jest bardzo zadowolony"nie ma nic wspólnego z fizyką a ta jest tu kluczowa.Z resztą moi mili,ja tu nikogo przekonywał nie będę.Miałem w życiu parę Lebenów i oprócz cudownego dźwięku znam ich ograniczenia.Nikt z tych rad korzystać przecież nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Margol napisał:

Ja to szanuję,ale zdanie "jest bardzo zadowolony"nie ma nic wspólnego z fizyką a ta jest tu kluczowa.Z resztą moi mili,ja tu nikogo przekonywał nie będę.Miałem w życiu parę Lebenów i oprócz cudownego dźwięku znam ich ograniczenia.Nikt z tych rad korzystać przecież nie musi.

Miałeś pre rs28cx i końcówkę cs1000p, że mówisz o ograniczeniach Lebena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie P660,nawet bez pre,na ulubionych lampach Petera Walkera:KT88,subiektywnie najbardziej lubiłem 300F,jest to kapitalny i bardzo dzielny maluch,ale z Dynaudio gra na 30% swoich możliwości,świetnie gra z P3 Harbetha,genialnie z Klipsch Heresy III. Rozczarował mnie natomiast CS600,ale uczciwie powiem,że tak jak w pierwszej,tak i w wersji X,słuchałem go tylko na ruskich stockowych lampach. Ten piec ma praktycznie nieograniczone możliwości żonglerki(świetnym źródłem jest strona Jeffa Day) ale i on widzę porzucił CS600 na rzecz Oto Signature,ktory faktycznie jest spooro lepszy,ale wymaga jeszcze staranniejszego doboru kolumn.

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Właśnie jestem w poszukiwaniach sprzętu i zastanawiam się nad Lebenem CS 600x. Chciałbym połączyć go z kolumnami Chario, najprawdopodobniej Delpchinusy,źródło Docet Lector . Moje pytanie,czy takie połączenie ma sens. Trochę czytam waszych wpisów w klubie na temat tego Lebena i się zniechęcam. może powinienem go odpuścić i zapolować na 300xs?

Będę wdzięczny za wszystkie głosy w tej sprawie.

Pozdrawiam. 

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, jaxcek napisał:

Dziś na portalu sprzedażowym mignął mi CS-600 za 10tyś pln. W zestawie lampy. Człowiek z Krosna twierdził ze sprawny w stanie idealnym. Jeśli tak było to ktoś trafił okazję, bo już zniknął z ogłoszeń.

owszem był ,ale to zwykły oszust ,któremu olx zamknął  konto wysyłając informację do kontaktujących się z nim mailowo.Telefon cały czas wyłączony , a gdy już miało dojść do odbioru osobistego twierdził że jednak jest ryzyko dojazdu ze względu na ograniczenia, więc zaproponował wpłatę na konto . Jak ktoś nie potrafi odebrać telefonu ,albo nawet włączyć to najlepiej nigdy nic nie kupować od takiego człowieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć

Mam pytanie do znawców tematu. Używam Lebena 600X. Ostatnio dokupiłem do niego przedwzmacniacz gramofonowy Lebena RS-30EQ i do tego gramofon Clearaudio Concept MC. Po odpaleniu gra tak cicho, że prawie nie słychać. Ten przedwzmacniacz RS-30EQ ponoć dedykowany jest zarówno do wkładek MM jak i MC, przynajmniej tak podaje producent. Czy może mi ktoś powiedzieć, dlaczego to nie gra? Czy potrzebne jest jakieś dodatkowe urządzenie? Pytam, ponieważ nikt mnie o tym nie powiadomił. Dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wkładek MC? Może mi coś umknęło ale phonopre Lebena było MM only,lub MCHO.Jeśli tak jest,to potrzebujesz Bracie step-up i wtedy zagra. Bo rozumiem,że wkładkę masz MCLO? Impedancja wejściowa to 47 Ohm. Jaką masz wkładkę?

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale w każdym sklepie, czy nawet na stronie Lebena, napisane jest, że to wzmacniacz MM/MC, więc ja nie znam się tak bardzo na tym, ale skoro producent w folderze podaje MM/MC to spodziewam się, że będzie pracował z wkładką MC. Gdyby pod tym przedwzmacniaczem czy to w sklepie czy gdzie indziej było napisane „przedwzmacniacz gramofonowy MM” to by nie było rozczarowania, że trzeba jeszcze dokupić dodatkowe urządzenie. Moim zdaniem producent tym MC wprowadza ludzi w błąd. 
 

Moja wkładka to CLEARAUDIO CONCEPT MC. Specyfikacja wkładki:
Cartridge weight: 8.0 grams
Stylus shape: Micro Line
Cantilever: Boron
Coil material: OFC - copper
Compliance: 9/9 µ/mN
Recommended tracking force: 2.0 gram (+/- 0.2 gram)
Crosstalk:> 30 dB
Channel difference: < 0.5 dB
Output voltage: 0.42mV 
Cartridge Impedance: 11 Ohms
Cartridge body: Aluminum-Magnesium alloy with ceramic surface layer

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Red_John napisał:

No ok, ale w każdym sklepie, czy nawet na stronie Lebena, napisane jest, że to wzmacniacz MM/MC, więc ja nie znam się tak bardzo na tym, ale skoro producent w folderze podaje MM/MC to spodziewam się, że będzie pracował z wkładką MC. Gdyby pod tym przedwzmacniaczem czy to w sklepie czy gdzie indziej było napisane „przedwzmacniacz gramofonowy MM” to by nie było rozczarowania, że trzeba jeszcze dokupić dodatkowe urządzenie. Moim zdaniem producent tym MC wprowadza ludzi w błąd. 
 

Moja wkładka to CLEARAUDIO CONCEPT MC. Specyfikacja wkładki:
Cartridge weight: 8.0 grams
Stylus shape: Micro Line
Cantilever: Boron
Coil material: OFC - copper
Compliance: 9/9 µ/mN
Recommended tracking force: 2.0 gram (+/- 0.2 gram)
Crosstalk:> 30 dB
Channel difference: < 0.5 dB
Output voltage: 0.42mV 
Cartridge Impedance: 11 Ohms
Cartridge body: Aluminum-Magnesium alloy with ceramic surface layer

Dzięki za odpowiedź

Nautilus tu potrzebny nie jest,chyba że Ci to wszystko ożenili,nie informując że niskopoziomowa MC a taką masz,nie zagra z tym pre. Tak jak pisałem,ten pre obsługuje wkładki MM i ewentualnie wkładki MC ale WYSOKOPOZIOMOWE,Twoja się do nich,jak już ustaliliśmy nie należy. Wyjścia masz następujące,dokupić stepup,czyli transformator dopasowujacy ,po to żeby niziutki sygnał z wkładki MC,podnieść do słyszalnego poziomu,albo kupić wkładke MM,powiesić,podpiąć i cieszyć się życiem. Można oczywiście sprzedać pre Lebena i kupić taki,który wzmacnia sygnał wkładek MC niskopoziomowych,ale to chyba najgorszy z wariantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Koledzy takie krótkie zapytanie do znawców brzmienia Lebena mianowicie czy ktoś przerabiał konfigurację z Tannoy Prestige Stirling GR. Jestem w fazie sprzedaży swojego poczciwego Fezzaudio Titania na lampach mocy KT88 i poszukuję godnego następcy. Tak na marginesie poczciwi Panowie z branży Q21 odradzili mi zakup Lebena z uwagi na jego styl grania który wg ich oceny bardziej zalatuje tranzystorem a poza tym nie uciągnie moich paczek (mowa o CS 300F). Oferowano mi włoskie wzmacniacze choć poza wyglądem nie ma w nich nic imponującego. Oczywiście nic nie kupuję w ciemno bez odsłuchu, ale może Koledzy dysponują wiedza w tym temacie. Pozdrawiam  

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.