Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Leben Klub
IGNORED

Klub_Lebena


ptx

Rekomendowane odpowiedzi

99.99 % ..... dobre ? policzone i bardzo dokładnie zebrane dane.. brawo za wspaniałą robotę. 

Kompulsywny stan swędzenia występuje u bardzo wielu audiofili, model wzmacniacza nie ma tutaj żadnego wpływu.  Sześć lat grałem na tych samych modelach lamp , mój znajomy podobnie. Zero zmian i swędzenia.  Zwyczajnie kupiłem klocki do słuchania muzyki. Sześć lat bez żadnych zmian. Można? Można!

Tylko , że ja nie zaliczam się do audiofili, raczej jestem melomanem i u mnie muzyka jest ważniejsza od tzw. " wyścigu zbrojeń ".

Przy zakupie lamp nie wystąpił u mnie zimny pot na plecach, podwyższone ciśnienie czy inne objawy. Zwyczajnie kliknąłem i kupiłem.  Następnym razem bacznie będę obserwował objawy przy zakupie.. brrr.. strach robić zakupy.. 

9 godzin temu, Bartolus napisał:

Dzięki za cenne wypowiedzi. Muszę posłuchać ? 

I bardzo dobrze.. to jedynie najlepsza droga. Moje zdanie i innych nie ma znaczenia. Tylko Twoje się liczy, przecież chcesz kupić dla siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Andy09 napisał:

Kompulsywny stan swędzenia występuje u bardzo wielu audiofili, model wzmacniacza nie ma tutaj żadnego wpływu.  Sześć lat grałem na tych samych modelach lamp , mój znajomy podobnie. Zero zmian i swędzenia.  Zwyczajnie kupiłem klocki do słuchania muzyki. Sześć lat bez żadnych zmian. Można? Można!

 

Jedyny argument jaki podałeś za XS,to szeroka paleta tanich lamp do wymiany. Także ten kolego bujać to my a nie nas. Oczywiscie 300F widziałeś tylko na obrazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Margol napisał:

Jedyny argument jaki podałeś za XS,to szeroka paleta tanich lamp do wymiany. Także ten kolego bujać to my a nie nas. Oczywiscie 300F widziałeś tylko na obrazku.

Hi hi... ?

Klasyka, tworzenie tezy i wymyślanie  argumentów do stworzonej na szybko tezy ( absurdalnej )

W kwestii obrazków i realnego odsłuchu proszę się nie wypowiadać, nie ma "kolega" zielonego pojęcia w tym temacie ( co widziałem a co słuchałem). Więc to ostatnie zdanie wybitnie świadczy o wymyślaniu i bujnej wyobraźni.  

Wymyślanie a fakty to dwa różne światy.  Wolę ten drugi. 

 

Edytowane przez Andy09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w domu:300XS,300F,P660 i S600. To co Ty chcesz ze mną o jakichś faktach rozmawiać? Miałeś i masz XS,to co tam chcesz dukać o 300F? Jesteś zwykłym gawędziarzem jakich w ineternetach jest na kopy. Baju baj panie endy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 31.05.2020 o 14:28, Margol napisał:

Ja miałem w domu:300XS,300F,P660 i S600. To co Ty chcesz ze mną o jakichś faktach rozmawiać? Miałeś i masz XS,to co tam chcesz dukać o 300F? Jesteś zwykłym gawędziarzem jakich w ineternetach jest na kopy. Baju baj panie endy.

Leben 300F gra bez charyzmy, wszystko na jedną nutę, brak subtelnego różnicowania, brak konturowego basu, analogowość jest osiągana przez zaokrąglenia. Modele 300, 300X, 300XS mogą być lepsze. Shindo Montille el84, to jest klasa godna porównania z Lebenem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam XS, ale 300F słuchałem kilka razy u siebie i on rzeczywiście ma dość podbity bas, jest zaokrąglony i ciepły, ale to wszystko zrobione jest w idealnym wyważeniu. Jeśli ktoś szuka ciepłego grania, to właśnie to granie spełni jego oczekiwania w 100%. Jak ktoś szuka grania konturowego, rozdzielczego i szczegółowego, to nie bierze Lebena 300f, tylko szuka czegoś na innych lampach albo trana. Dla mnie największym minusem 300f są zastosowane lampy - brak możliwości zakupu w normalnej dystrybucji nowych czy innych odpowiedników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, jaxcek napisał:

Na OLX pojawił się niecodzień spotykany CS660p. Cena na razie jak za nówkę.

Jak myślicie za ile warto? Nie ma go w produkcji już od kilku ładnych lat.

Przeglądnij Hifi Shark,bo w Polsce ceny często są bardzo życzeniowe,po drugie zdjęcie tego p660 z olx to jakieś jaja,mógł sam ten obszarpany karton zdjąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Margol. Przeglądałem też HiFi Shark. Widziałem że fe Francji ktoś chce sprzedać za 2500€. Coś podejrzanie mało. A nie chce mi się jechać 1200km, żeby zobaczyć że tam jest nie to co bym chciał.

Grzebalem w archiwach sklepów i z tego co widziałem to ceny nowego lata temu oscylowały pomiędzy 25900 a 29900pln.

Jak sądzisz warto zmienić 600kę na 660kę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jaxcek napisał:

Dzięki Margol. Przeglądałem też HiFi Shark. Widziałem że fe Francji ktoś chce sprzedać za 2500€. Coś podejrzanie mało. A nie chce mi się jechać 1200km, żeby zobaczyć że tam jest nie to co bym chciał.

Grzebalem w archiwach sklepów i z tego co widziałem to ceny nowego lata temu oscylowały pomiędzy 25900 a 29900pln.

Jak sądzisz warto zmienić 600kę na 660kę?

Może warto wypożyczyć 1000p na test? Będziesz miał jako takie rozeznanie.

Daj znać, jak byś sprzedawał 600 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno 1000p to już jest inne granie niż 660p. Internet donosi, że bardziej rześkie, rozdzielcze i selektywne. 
Nie wiem, nie słuchałem, ale jak by tak miało być to chyba wolę 660p, któremu podobno bliżej do ciepłego i misiowatego dźwięku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Cóż zatem począć po 600-ce?

Odpowiada mi jej granie, ale chciałbym więcej. Brakuje mi w niej trochę grania tranzystora. Dynamiki i neutralności - głównie w hard rockowych i metalowych kawałkach. W innym repertuarze całkowicie mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 13.09.2020 o 20:13, jaxcek napisał:

Dzięki za opinie. Cóż zatem począć po 600-ce?

Odpowiada mi jej granie, ale chciałbym więcej. Brakuje mi w niej trochę grania tranzystora. Dynamiki i neutralności - głównie w hard rockowych i metalowych kawałkach. W innym repertuarze całkowicie mi pasuje.

Proponuję CS 1000p☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Widzę, że klub troszkę nieaktywnych więc wrzucę pytanie na rozkręcenie. Kupiłem Lebena 300f z możliwością zwrotu w ciągu 2 tygodni. Powiem szczerze, że zrobił na mnie dobre wrażenie i rozważam czy go nie zostawić mimo, że mam już wzmacniacz dużo wyższej klasy, ale Leben ma coś w sobie powoduje, że chciałbym go mieć jako drugi. Ale potrzebowałbym do niego bardziej optymalnych głośników. On nie najlepiej kontroluje bas, przynajmniej w porównaniu do mojego tranzystorowego wzmocnienia i gra chudziej, więc pewnie powinny to być kolumny z dosyć obfitym, ale twardym basem. Kolega twierdzi, że bardzo dobrze słuchało mu się kiedyś z Mini Utopiami, ale on miał model 300xs chyba, więcej nie wiem czy z F będzie tak samo dobrze. Podpowiedzcie proszę jakie są według Was pewniaki, które najlepiej dogadują się z tym maluchem nawet nie dzieląc na kategorie cenowe. Takie magiczne połączenia. Oczywiście sprawdzone, a nie teoretyczne. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Arek80 napisał:

Widzę, że klub troszkę nieaktywnych więc wrzucę pytanie na rozkręcenie. Kupiłem Lebena 300f z możliwością zwrotu w ciągu 2 tygodni. Powiem szczerze, że zrobił na mnie dobre wrażenie i rozważam czy go nie zostawić mimo, że mam już wzmacniacz dużo wyższej klasy, ale Leben ma coś w sobie powoduje, że chciałbym go mieć jako drugi. Ale potrzebowałbym do niego bardziej optymalnych głośników. On nie najlepiej kontroluje bas, przynajmniej w porównaniu do mojego tranzystorowego wzmocnienia i gra chudziej, więc pewnie powinny to być kolumny z dosyć obfitym, ale twardym basem. Kolega twierdzi, że bardzo dobrze słuchało mu się kiedyś z Mini Utopiami, ale on miał model 300xs chyba, więcej nie wiem czy z F będzie tak samo dobrze. Podpowiedzcie proszę jakie są według Was pewniaki, które najlepiej dogadują się z tym maluchem nawet nie dzieląc na kategorie cenowe. Takie magiczne połączenia. Oczywiście sprawdzone, a nie teoretyczne. Dzięki

Kilkukrotnie słuchałem go u siebie z Harbeth 7es3. Było bardzo przyjemnie, kameralnie. 7 są ciepłe, gęściejsze niż inne Harbethy, zacząłbym od posłuchania tych kolumn. Koniecznie na drewnianych standach. Metalowe odchodzą brzmienie.

Też o nim cały czas myślę. Widziałem twój wpis na grupie fb. Będziesz go tuningował? Ja bym mu też dodał trochę ciężaru. Względem Audi jest duża różnica na minus? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, hasos napisał:

Kilkukrotnie słuchałem go u siebie z Harbeth 7es3. Było bardzo przyjemnie, kameralnie. 7 są ciepłe, gęściejsze niż inne Harbethy, zacząłbym od posłuchania tych kolumn. Koniecznie na drewnianych standach. Metalowe odchodzą brzmienie.

Też o nim cały czas myślę. Widziałem twój wpis na grupie fb. Będziesz go tuningował? Ja bym mu też dodał trochę ciężaru. Względem Audi jest duża różnica na minus? 

Dzięki za ten wpis, bo szczerze to właśnie te Harbethy mi chodzą po głowie, właśnie 7ki. Różnica vs Audia jest bardzo duża, ale ona objawia się głównie w masie i ataku. Słychać, że to jest bardziej wszechstronne i kompetentne granie, wszystko jest na miejscu i w zasadzie nie można wskazać czego brakuje. Oprócz tego, że z Lebenem bardziej podobają mi się wybrzmienia instrumentów strunowych, werbli, itp. to jest właśnie ta magiczna średnica, która jest może jakoś podkręcona przez Lebena i odchodzi od neutralności, ale mi się taka prezentacja podoba. Tylko niestety to wszystko jest przy Audi pokazane w jakby mniejszej skali. Jakbym słuchał może i bardzo ładnych dźwięków, ale jednak z małego radyjka vs normalne kolumny. I to słychać też tylko jak się porównuje 1:1, bo po chwili z Lebenem słuch się przyzwyczaja i to nie przeszkadza jakoś bardzo. Ale stąd pytanie o kolumny optymalne, bo myślę, że to może pomóc. A co do wymiany kondensatorów sprzęgających, bezpiecznika, gniazda zasilania i co tam jest do zrobienia to jeśli Leben zostanie to z całą pewnością to zrobię, bo robiłem w innym wzmacniaczu i wiem, że to jest kolosalna poprawa. Większa niż zmiana na lepsze lampy moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Arek80 napisał:

Dzięki za ten wpis, bo szczerze to właśnie te Harbethy mi chodzą po głowie, właśnie 7ki. Różnica vs Audia jest bardzo duża, ale ona objawia się głównie w masie i ataku. Słychać, że to jest bardziej wszechstronne i kompetentne granie, wszystko jest na miejscu i w zasadzie nie można wskazać czego brakuje. Oprócz tego, że z Lebenem bardziej podobają mi się wybrzmienia instrumentów strunowych, werbli, itp. to jest właśnie ta magiczna średnica, która jest może jakoś podkręcona przez Lebena i odchodzi od neutralności, ale mi się taka prezentacja podoba. Tylko niestety to wszystko jest przy Audi pokazane w jakby mniejszej skali. Jakbym słuchał może i bardzo ładnych dźwięków, ale jednak z małego radyjka vs normalne kolumny. I to słychać też tylko jak się porównuje 1:1, bo po chwili z Lebenem słuch się przyzwyczaja i to nie przeszkadza jakoś bardzo. Ale stąd pytanie o kolumny optymalne, bo myślę, że to może pomóc. A co do wymiany kondensatorów sprzęgających, bezpiecznika, gniazda zasilania i co tam jest do zrobienia to jeśli Leben zostanie to z całą pewnością to zrobię, bo robiłem w innym wzmacniaczu i wiem, że to jest kolosalna poprawa. Większa niż zmiana na lepsze lampy moim zdaniem.

Różnica w skali na pewno będzie, to jasne. Leben + Harbethy to jest granie kameralne, tak do 20 m. U mnie grają w bliskim polu z Haiku Sol 2 Sig. I przy dobrej realizacji, np. muzyki klasycznej czy jazzu, nawet jak jest słuchane bardzo cicho, to wszystko słychać. Ciszej, to jasne, ale nic nie znika. Ani bębny, ani dzwonki, jest przestrzeń i plany. To jest wybitna cecha Harbethów, a Leben to jeszcze podkręci bardziej. Więc jeśli chcesz czegoś kameralnego, próbuj 7. Obecnie 7es3 i niżej, czyli es i es2, to tylko używki. Nowe są w wersji 7 XD. Jak ci nie spasują, to sprzedaż bez problemu. Ale wypożyczyć zawsze można. Ja pożyczałem na Waliców. Bez problemu. A i później dobra cena była :) Albo Koris. Z Harbeth jest jeszcze ten plus, że one nawet dopchnięte do ściany zagrają pięknie. Nic im nie przeszkadza. Można też oczywiście inne Harbethy, 30.1 czy 5 plus, jeśli chcesz grania bardziej rześkiego, ale nadal w stylu Harbeth. 7 są po prostu najmilsze i najbardziej analogowe w dźwięku. Miałem 30.1 i mi nie podeszły. Zbyt dużo góry. 

Inne kolumny polecane do Lebena, to coś wysoko skutecznego. Np. living voice czy klipsch heresy (lub wyże)j. LV nie słuchałem, Klipsche to nie moje granie, jak ze studni. No i konstrukcje vintage o wysokiej skuteczności czy jakieś tuby. Nie ma tego wiele. Zapewne coś ciekawego znalazłbyś w Charlie Studio https://www.facebook.com/CharlieStudioAudio/ albo podpytaj na grupie Ondreja, on siedzi w vintage pod lampy. Tyle że on polecać będzie granie nie ciepłe, a na maksa żywe i koncertowe :) 

Ale jak chcesz magiczną średnicę do kameralnego grania, to zacznij od Harbeth. Jak ci nie spasuje, będziesz miał odniesienie, a jak spasuje, to zestaw trudny do pobicia w tych pieniądzach. A już z twoim zestawem gramofonowym to marzenie. Może sprzedaż resztę i zostanie tylko to :) Także uważaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, hasos napisał:

Różnica w skali na pewno będzie, to jasne. Leben + Harbethy to jest granie kameralne, tak do 20 m. U mnie grają w bliskim polu z Haiku Sol 2 Sig. I przy dobrej realizacji, np. muzyki klasycznej czy jazzu, nawet jak jest słuchane bardzo cicho, to wszystko słychać. Ciszej, to jasne, ale nic nie znika. Ani bębny, ani dzwonki, jest przestrzeń i plany. To jest wybitna cecha Harbethów, a Leben to jeszcze podkręci bardziej. Więc jeśli chcesz czegoś kameralnego, próbuj 7. Obecnie 7es3 i niżej, czyli es i es2, to tylko używki. Nowe są w wersji 7 XD. Jak ci nie spasują, to sprzedaż bez problemu. Ale wypożyczyć zawsze można. Ja pożyczałem na Waliców. Bez problemu. A i później dobra cena była 🙂 Albo Koris. Z Harbeth jest jeszcze ten plus, że one nawet dopchnięte do ściany zagrają pięknie. Nic im nie przeszkadza. Można też oczywiście inne Harbethy, 30.1 czy 5 plus, jeśli chcesz grania bardziej rześkiego, ale nadal w stylu Harbeth. 7 są po prostu najmilsze i najbardziej analogowe w dźwięku. Miałem 30.1 i mi nie podeszły. Zbyt dużo góry. 

Inne kolumny polecane do Lebena, to coś wysoko skutecznego. Np. living voice czy klipsch heresy (lub wyże)j. LV nie słuchałem, Klipsche to nie moje granie, jak ze studni. No i konstrukcje vintage o wysokiej skuteczności czy jakieś tuby. Nie ma tego wiele. Zapewne coś ciekawego znalazłbyś w Charlie Studio https://www.facebook.com/CharlieStudioAudio/ albo podpytaj na grupie Ondreja, on siedzi w vintage pod lampy. Tyle że on polecać będzie granie nie ciepłe, a na maksa żywe i koncertowe 🙂

Ale jak chcesz magiczną średnicę do kameralnego grania, to zacznij od Harbeth. Jak ci nie spasuje, będziesz miał odniesienie, a jak spasuje, to zestaw trudny do pobicia w tych pieniądzach. A już z twoim zestawem gramofonowym to marzenie. Może sprzedaż resztę i zostanie tylko to 🙂 Także uważaj. 

Harbeth ma faktycznie tę zaletę, że jest łatwy do sprzedania. Shl5+ słuchałem i mi się nie podobały. A jeśli chodzi o to, że Leben i Harbeth miałby spowodować, że Audia stanie się niepotrzebna to nie będę płakać bardzo 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Arek80 napisał:

Harbeth ma faktycznie tę zaletę, że jest łatwy do sprzedania. Shl5+ słuchałem i mi się nie podobały. A jeśli chodzi o to, że Leben i Harbeth miałby spowodować, że Audia stanie się niepotrzebna to nie będę płakać bardzo 😁

To jak ci się 5+ nie podobały, to 30.1 odpuść. Daj znać, co wyszło z poszukiwań :)

Dodam jeszcze, że polecam do tego zestawu kable duelund 12ga na głośnikowe i 16ga na rca. Magia. 

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, hasos napisał:

To jak ci się 5+ nie podobały, to 30.1 odpuść. Daj znać, co wyszło z poszukiwań 🙂

Dodam jeszcze, że polecam do tego zestawu kable duelund 12ga na głośnikowe i 16ga na rca. Magia. 

Spróbuję też jak będzie z Mezzo Utopiami, one są przyjazne lampom, super zagrały z 3,5W z Sun Audio 2a3 i chciałbym też spróbować Diapasonów. Próbował ktoś z Was zestawienia Lebena z Adamantes czy Asterem? Bardzo podoba mi się ta stylistyka i wysokotonowy w nich zastosowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

Zapraszamy wszystkich kochających dobrą muzykę i aromatyczną kawę na odsłuchy najnowszego wzmacniacza Leben CS300F do salonu Q21.

 

leben_cs300f_01.jpeg

leben_cs300f_02.jpeg

leben_cs300f_03.jpeg

leben_cs300f_04.jpeg

leben_cs300f_05.jpeg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.