Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Leben Klub
IGNORED

Klub_Lebena


ptx

Rekomendowane odpowiedzi

>>>>ptx, zastanwawiałem się nad wyminą lamp z sovteka na EL84 Gold Lion oarz ecc 83 JAN Ge, sądzisz, że ten zestaw powinien być lepszy od Sovteka ? Widziałem, że masz gold liony u siebie a JAn Ge to jedyne na razie ddostępne Nosy od ręki i z pewnego źrodła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Byłem dziś w sklepie po kabelki i grała akurat 600-ka. Pierwsze wrażenie: "co tak fajnie muli"? Aaaaaa - lampa! Leben. Wszystko jasne! :)

Żródło wielce zacne: Meridian 808.3 Signature Reference za 11 tys euro, wielki jak szafa trzydrzwiowa z lustrem. Kabelki Nordost. No to czemu muli? Kolumny! Były to jakieś System Audio. Nie znam i nie chcę znać.

Poprosiłem sprzedawcę o podłączenie moich ulubionych diamentowych Nautilusów 805. Do Meridiana powędrowało "10 New Songs" Cohena, No i zaczęła się jazda...

Przestało mulić. Taką KULTURĘ dżwięku słyszałem ostatni raz z Lavardina IT w konfiguracji z Opusem 21 na tych samych kolumnach.

Ale tutaj doszło jeszce to cudowne lampowe "dopalenie"... O w mordę! Gdybym był panienką, zaproszoną przez posiadacza Lebena na lampkę winka przy akompaniamencie Cohena, to bym wyskoczył z ciuszków w sekundę. :))) Nieprawdopodobny dżwięk!

Sprzedawca wie, że jestem fanem Lavardina i mówi: "słuchaj, zostaw tą lampę, nowy Lavardin przyjechał! Wierz mi - nie chcesz go posłuchać, bo potem albo będziesz chory, albo wyskoczysz z 9000 euro..." Okazało się, że ma IT-15: specjalna edycja z czerwonym frontem. Podobno zjada zwykłe IT na śniadanie.

Ale Lebena nie zjadł. Byłem zaskoczony, bo zwykłe IT miało dużo tej lampowej intymności, IT-15 zaś jest zimny i bezosobowy. Dżwięk wielki i autorytatywny jak z amerykańskiego pieca, ale... strasznie mechaniczny. Cohen natychmiast stracił wszelki czar.

Oczywiście na pewno nie jest tak źle i IT-15 to zacny highend, ale 2x tańszy Leben zmiażdzył go jak drogowy walec w dziedzinie "przyjemność słuchania", oczywiście ustępując Lavardinowi w szczegółowości i wolumenie dźwięku.

Jeśli ktoś szuka w muzyce pozytywnych wibracji, ciepła, miodu i aksamitu to 600-ka wręcz tym ocieka.

Czerwony Lavardin jedzie jutro do klienta, który oddaje do sklepu swoje zwykłe czarne IT. Mam je jutro zabrać do domu i posłuchać, bo to okazja - używane Lavardiny w atrakcyjnej cenie nie trafiają się często.

Ale mam obawy, że po Lebenie świat już nie będzie taki sam i wymarzony Lavardin mnie nie zachwyci, tak jak przy pierwszym spotkaniu... chyba czas na lampę... Lebena, ma się rozumieć! :)

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A u mnie preamp Lebena napedza wciaz koncowke mocy Shindo Montille (15watt) - na razie na kolumienkach Zu Audio Essence (wysokoomowe). Gdzies kiedys albo kupie koncowke Lebena (o zgrozo ile to kosztuje) albo wymienie preamp na cos Shindo aby juz zupelnie pojsc w kultowosc i brak serwisu technicznego (laugh!) albo puszcze to w cholere i przesiade sie z powrotem na 600ke albo 300ke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A w UK koncowka Lebena 660 za drobne 20tys... Kusi jak diabli bo z preampem bylby to juz chyba koniec poszukiwan pre/power... Aczkolwiek z Zu Essence przydaloby sie chyba cos "drapiezniejszego", z drugiej strony taki zestaw Lebena docelowo zaslugiwalby na lepsze kolumienki... Swoja droga - z czym sie na swiecie Lebena laczy najczesciej poza Harbethem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

czy ktos z was sluchal lebena cs-300 xs z dynaudio contour 1.4? Ja to gra, czy leben napedza dynki 1.4?

Dynaudio Contour 1.4 posiada skuteczność 85dB, w moim pokoju wielkości 14mkw Leben 300Xs (na lampach 6P14P-EW) napędza głośniki NHT o dokładnie takiej samej skuteczności bardzo swobodnie i to ze sporym zapasem. Dla przykładu-oddaje realną głośność fortepianu koncertowego ustawionego blisko słuchacza przy przekręcęniu potencjometru głośności na godz-23.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Co myślicie o głośnikowcu Acrolink 6N-S1400II i kablu sieciowym Furutech FP-314Ag do Leben 600. Może jakieś inne propozycje ?

Używam Furutech FP-314Ag do Lebena 300X i mogę z całą odpowiedzialnością napisać, że to bardzo bezpieczny zakup (przed zastosowaniem tego kabla użwałem AudioAgile i Mogami) Wszystkie kable Furutecha z odpowiednimi wtyczkami firmowymi (próby czyniłem zamieniając na Wattgate) są doskonałe a moje wrażenia odsłuchowe zgadzają się z opisami spotykanymi w sieci Internet. Z moim Lebenem daje szczegółowy, wyrównany i z odcieniem ciepła dźwięk (dla przykładu Mogami było "chłodne" z mniejszą rozdzielczością)

Przypuszczam, że z Lebenem 600 zachowa się podobnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jbl wznowiło produkcje studyjnego klasyka 4312 jest to dobra opcja dla lebena

jeżeli ktoś poszukuje kolumn do lebena to powinien rozważyć ten model.

 

Cyz słuchałeś tych nowości od JBL i możesz coś napisać o nich ? Może wiesz gdzie tych JBL w Wawie można posłuchać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość intenser

(Konto usunięte)

Jaki CD rekomendujecie do Lebena cs300 sx + Herbert HL 7 - MBL 1431, Luxmana D-05, Accuphase dp 400 Bryston bcd 01,?a może coś innego ?

 

szczerze polecam accuphase dp-75V

 

jest w tej chwili na allegro w uczciwych pieniążkach

 

miałem ten CD jakieś 2 lata temu - znakomity !!

 

przewyższający wszystkie podane przez Ciebie propozycje o przynajmniej klasę bądź dwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze polecam accuphase dp-75V

 

jest w tej chwili na allegro w uczciwych pieniążkach

 

miałem ten CD jakieś 2 lata temu - znakomity !!

 

przewyższający wszystkie podane przez Ciebie propozycje o przynajmniej klasę bądź dwie

Ja też mam możliwośc zakupy DP 75 bez V, rozwałem taką możliwość ale trochę przeraża mnie jego wiek podobnie jak DP 75 to będzie pewnie z 10 lat. To jak na tak lefiwe klocki to troche drogawoporównując do nowego dp 500 czy 400

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość intenser

(Konto usunięte)

Ja też mam możliwośc zakupy DP 75 bez V, rozwałem taką możliwość ale trochę przeraża mnie jego wiek podobnie jak DP 75 to będzie pewnie z 10 lat. To jak na tak lefiwe klocki to troche drogawoporównując do nowego dp 500 czy 400

 

miałem 3 cd accu oraz 2 wzmaki

 

wierz mi, w przypadku tej firmy wiek urządzenia jest drugo;- a nawet trzeciorzędną rzeczą

 

za 10lat będą śmigać równie doskonale jak dziś

 

bez chwili namysłu wolałbym 75V niż o np. 3 lata młodszego dp-500

 

różnica w brzmieniu jest bezdyskusyjna

 

zresztą ten 75V wygląda jak nowy i pewnikiem bezstresowo posłuży długie, długie lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem 3 cd accu oraz 2 wzmaki

 

wierz mi, w przypadku tej firmy wiek urządzenia jest drugo;- a nawet trzeciorzędną rzeczą

 

za 10lat będą śmigać równie doskonale jak dziś

 

bez chwili namysłu wolałbym 75V niż o np. 3 lata młodszego dp-500

 

różnica w brzmieniu jest bezdyskusyjna

 

zresztą ten 75V wygląda jak nowy i pewnikiem bezstresowo posłuży długie, długie lata

 

Tak tylko różnica jest trochę większa, w cenie około 10 letniego Dp 75V masz Dp 500 jeszcze na gwarancji patrz aukcja i jeszcze Ci zostanie :). Piękno doceniam ale miłośnikiem zabytków audio nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość intenser

(Konto usunięte)

Tak tylko różnica jest trochę większa, w cenie około 10 letniego Dp 75V masz Dp 500 jeszcze na gwarancji patrz aukcja i jeszcze Ci zostanie :). Piękno doceniam ale miłośnikiem zabytków audio nie jestem.

 

nie wiem ilu letni jest 75v , tak samo jak nie wiem ile lat ma dp-500

 

dla mnie nie ma to żadnego znaczenia - to nie samochód tłukący się po drogach

 

wiem jedno: dp500 to taki sobie odtwarzacz znacznie odstający od poziomu 75V , a że młodszy o dwa, trzy lata? jakie ma to znaczenie ??

 

zresztą to nie moje sprawa co tam sobie kupisz, proponuję tylko znakomity cedek w imo b.dobrej kasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia, z Lebenem CS 300 XS wielokrotnie słuchałem cedeka Luxman D-N100.

Zgrana para.

Jest jeszcze cedek Luxman D-38u, którego sam używam.

Próbowałem go z Lebenem bardzo dobrze grał. Ale w efekcie wybrałem inny wzmacniacz.

Nie spiesz się. Posłuchaj wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Piękno doceniam ale miłośnikiem zabytków audio nie jestem"

 

Renia239,

widząc po Twoim poście raczej dopiero zaczynasz zabawę w audio i wydaje Ci się, że nowsze klocki są lepsze, hehe

 

wydasz jeszcze trochę kasy, nauczysz się słuchać (to nie jest oczywiste wśród 'audiofili') i docenisz te stare cacuszka jak choćby ten "stary" Accu, które nie tylko grają, ale i mają duszę,

a wykonane są tak, że przeżyją większość nowych wynalazków,

 

ale jak koniecznie chcesz nowe to rozważ Naima cdx2, który z Lebenem gra pięknie,

 

a jak chcesz, żeby było nowe błyszczące i z bajerami i jeszcze hipernowe jak najnowszy smartfon to kup Classe cdp-102 - ekran dotykowy to bajer, które te "zabytki audio" nie miały (no, ale jak grały...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filut a Luxmana D-05 lub 06 słuchałeś z lebenem może?

D-05 nieco lepiej z detalicznośćią ale nie jest to skok o klasę brzmienia.

Za to wykonanie i funkcjonalność D-05 na wyższym poziomie.

To odtwarzacz CD i SACD oraz przetwornik D/A, do którego możesz podpiąć inne klocki.

Oraz gniazda XLR, które w komplecie z Lebenem do niczego Ci nie posłużą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witajcie drodzy,

mam pytanie. mam Docet Lector cdp7, leben sc300xs z lampami rhyton baldwin i reference 3a de capo. prosze pomozcie jakie kable glosnikowe by tu zagralay dobrze?

wielkie dzieki

 

sprostuje,

kable ktore zagraja baaardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.