Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Leben Klub
IGNORED

Klub_Lebena


ptx

Rekomendowane odpowiedzi

W Cornwalach przeraża mnie ich wielkość (i cena).

Tak przy okazji, to jeśli można chciałbym dołączyć do klubu z CS-600. W chwili obecnej dzielnie gra na Esa Neo 3se, ale mam w planach odsłuchy czegoś bardziej pasującego stąd moje zapytania.

Napewno spróbuję Harbeth SHL5+ (kiedyś na odsłuchach mnie zauroczyły w zestawieniu z innym wzmacniaczem), któregoś Spendora i może wspomniane Klipsche. Coś jeszcze powinienem koniecznie posłuchać?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Jeff zmienił linka? Od jakiegoś czasu mi nie wchodzi.

Co do lamp, to na razie rozgrzeje to co siedzi w środku, choć już mam kilka pomysłów na dalsze kombinacje.

No i rownolegle chciałbym posłuchać różnych zestawów głośnikowych, żeby zrobić z Lebena uniwersalną maszynkę do tańca i do różańca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tym postem chciałbym się przywitać na forum, ze wszystkimi sympatykami dobrej muzyki i sprzętu do jej odtwarzania.

Ostatnio zmieniłem wzmacniacz na CS300F i do tego kolumny Spondor SP 1/2.

Swojego wzmacniacza nie miałem jeszcze szansy posłuchać, gdyż czekam na kolumny.

Poczytałem trochę o bezpiecznikach, zastanawiam się nad kupnem Futurtech'a.

Czy mógłbym prosić o dokładne informacje jakie powinien posiadać parametry i jakiego rodzaju to powinien być bezpiecznik.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dasz mi chwilkę,to opiszę Ci wszystkie moje bezpiecznikowe przygody a było tego trochę Padis,Furutech,sR,SR Red  Verictum i Audio Horizon. Napisałem to chyba w komplecie,na forum prowadzonym przez nawiedzonego leminga a na tórym bywasz,ale spkojnie opisze Ci to wszystko tu. Daj mi chwilkę,bo z drogi jestem i musi pył opaść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
2 godziny temu, GB napisał:

Ostatnio zmieniłem wzmacniacz na CS300F i do tego kolumny Spondor SP 1/2

Ostatnio mogłem posłuchać takiego zestawienia. I grało to naprawdę fajnie. Jednak Leben przeszedł spore przeróbki co z znaczący sposób podniosło brzmienie (ze zmian: wymiana kondensatorów międzystopniowych na Mundorfa, zasilacza na Audio Note, wymiana części rezystorów na Shinkohy i Audio Note, zmiana punktu pracy lamp mocy, wymiana gniazda zasilającego i kilka innych drobnych zmian). 

Warto popracować nad odpowiednim okablowaniem i ten zestaw powinien nać sporo radości z odsłuchu.

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały post wystrzelił. Kosmos. Sorry ale nie mam siły. Więc po żołniersku

Padis i Furutech słabo

SR fantastyczny tweak

SRRed świetny ale zabrakło mi plastyczności SR

 Verictum doskonaly i obiektywnie lepszy od SR,ale nie ma tej plastyczności,którą ma SR i cóż poradzić

AH,szkoda czasu u mnie lipa

słuchane na:

Harbeth P3,monitor 30.1,C7,SHL5 Plus,Klipsch Heresy III

źródła Revoc b225,Naim cd5si,cd5x/Flatcap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały post wystrzelił. Kosmos. Sorry ale nie mam siły. Więc po żołniersku
Padis i Furutech słabo
SR fantastyczny tweak
SRRed świetny ale zabrakło mi plastyczności SR
 Verictum doskonaly i obiektywnie lepszy od SR,ale nie ma tej plastyczności,którą ma SR i cóż poradzić
AH,szkoda czasu u mnie lipa
słuchane na:
Harbeth P3,monitor 30.1,C7,SHL5 Plus,Klipsch Heresy III
źródła Revoc b225,Naim cd5si,cd5x/Flatcap
Czy to ten SR?

http://sklep.fusic.pl/synergistic-research-quantum-sr20-bezpiecznik-audio.html

______________
Pozdrawiam,
GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 22.02.2019 o 17:40, Seyv napisał:

Jednak Leben przeszedł spore przeróbki co z znaczący sposób podniosło brzmienie (ze zmian: wymiana kondensatorów międzystopniowych na Mundorfa, zasilacza na Audio Note, wymiana części rezystorów na Shinkohy i Audio Note, zmiana punktu pracy lamp mocy, wymiana gniazda zasilającego i kilka innych drobnych zmian).

Możesz dać namiar na dobrego i zaufanego serwisanta, który przeglądanie Lebena i doradzi co w nim podrasować, żeby grał jeszcze lepiej?

Probuję wyszukać przez wyszukiwarkę innych postów,ale po zmianie silnika forum nic mi nie znajduje. A jakoś mi się kojarzy, że gdzieś taki wątek się przewijał.

z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bogus18 napisał:

Przymierzam się do zakupu Lebena .

Czy ktoś z okolic Łodzi zechce posłuchać swojego Leben-ka?

w towarzystwie Aida Acoustics Thaisis .

 

Zapraszam na priv.

Boguś ja bym spróbował z tańszym origami. Lebena słuchałeś u mnie. Z droższych wzmacniaczy mcintosh mc275 ewentualnie vac pa100/100 ale trzeba do nich dokupić pre

Edytowane przez nautilus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Zastanawiam się ostatnio jak Leben CS-600 zachował by się w moim zestawie, tzn. z kolumnami Danish Physics Point Zero 1.

Najbardziej interesuje mnie jak by się zachował w porównaniu do mojego obecnego wzmacniacza, Accuphase E-408.  Zdaję sobie sprawę, że bez odsłuchu się nie obejdzie, ale zanim zacznę tą drogę to chciałbym zapytać tutaj.  Pewnie zapytam również w klubie Accuphase, ale jeśli ktoś miał okazję porównać podobny zestaw to byłbym wdzięczny o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Seweryn Seweryn napisał:

Witam serdecznie.

Zastanawiam się ostatnio jak Leben CS-600 zachował by się w moim zestawie, tzn. z kolumnami Danish Physics Point Zero 1.

Najbardziej interesuje mnie jak by się zachował w porównaniu do mojego obecnego wzmacniacza, Accuphase E-408.  Zdaję sobie sprawę, że bez odsłuchu się nie obejdzie, ale zanim zacznę tą drogę to chciałbym zapytać tutaj.  Pewnie zapytam również w klubie Accuphase, ale jeśli ktoś miał okazję porównać podobny zestaw to byłbym wdzięczny o opinie.

Do tych kolumn to uważam, że powinien być Leben CS 1000p. 

Nie sądzę by cs600 poprawnie wysterował te kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.