Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Leben Klub
IGNORED

Klub_Lebena


ptx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne bo o 300F akurat wszędzie piszą,że bas ma sporo większy od XS.

Nigdy nie narzekałem na bas w moim 300xs, no może poza brakiem kontroli ale było go na pewno pod dostatkiem.

Jeżeli F ma mieć więcej basu to czegoś tu nie rozumiem ... chyba, że rzeczywiście coś jest nie tak z tym egzemplarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Cześć

 

Miałem okazję testować Lebena 300F i czuję niedosyt, niestety zgadzam się z opinią autora tego bloga:

http://diytriode.blogspot.com/2016/02/an-oto-sig-vs-ai-300mk2-sig-vs-laben.html

 

Tylko gitara dobrze brzmi: "Środek pasma jest taki jak....reszta pasma. Nijaki." Chyba tak średnio udał się ten model....

 

Szukam czegoś innego, ciekawe jak się ma ten model do: Rogue Audio Sphinx? Czy może ktoś słuchał?

 

pozdrawiam

 

Pograłem ponad dwa miesiące na 300f z kilkoma parami kolumn i porównywałem go z innymi wzmacniaczami.

Na wstępie napiszę że ten wzmacniacz powinien mieć nalepkę "nie podpinać kolumn poniżej 90db efektywności"

Z niskosko skutecznymi kolumnami ten wzmacniacz gra źle . Z accutonami gra źle ze scanspeakami źle z sb satori gra źle nie wiem czemu ale mnie z harbeth 7es3 też dupy nie urwało choć granie znośne.

Po podłączeniu tub jest jazda. Wzmacniacz ma świetną barwę dla mnie lepszą niż jadis da50 czy accuphase e213 na równym poziomie jak dobre 300b czy 2a3 z sun audio. Sporo powietrza prawie jak dobre sety jedynie gm70 jest w tej kwestii jest lepsza.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem to na Tannoy, skuteczność 95dB, nie ma problemów z napędzeniem tych kolumn, chodzi a sam przekaz dźwięku, a szczególnie o charakter wokali, Leben gra ujmująco, ślicznie, pięknie wszystko super ale po 1h jest nudno. Super gitara itp. Ale wokale już nie, po prostu wszyscy wykonawcy jak by byli podobni do siebie. Wszystko jest pęknie uśrednione.

Może ktoś słuchał starego Scott 299b lub Fisher 400, Dynaco ST-70 lub nowe Lorelei, to ma swój klimat, charakter itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem lorelei już nie pamietam nr 17 albo 19 na el84 mullard i mnie barwa lebena bardziej przypada do gustu z podobnych wzmacniaczy miałem manleya stingray i barwowo tez odstawał od lebena.Selektywność mam lepsza z gm70 lokalizacje szczególnie w głąb rownież ale barwa jest bardzo mocna strona tej japonskiej wydmuszki.

 

Z tym usrednieniem masz trochę racji ale taki jest charakter grania tego wzmacniacza. Gra bardziej ofensywnie co nie każdemu może sie podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podesłac mi link gdzie kupowałeś kable chętnie wyprubuje.

Pozdrawiam

HiFiCollective

Cofnij się wstecz w wątku, znajdziesz moje usprawnienia Lebena.

A tu poczytaj o duelundach.

http://jeffsplace.me/wordpress/

Edytowane przez piotr112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kolumny w obudowach R-GRF na oryginlanych głosnikach Westmister Royal, ALNICO, oryginalne zwrotnice itp i te głosniki lubią cienkie kable, broń Boże LITZ. Wynika to z dosyć ciepłego i pogrubione charakteru tych głosników. Kompletnie nie sprawdziły się np srebne kable Audio Note. Wszystko się nadmiernie spowolniło, pogrubiło itp. Dobrze Gały kable Van den hul w tym The wind MK2 czy cienkie druty oryginalnie zamocowane chyba CS 14.

Jestem więc w stanie uwierzyć, ze cienkie kable AWG 16 o średnicy przewodnika 1.3mm grają dobrze w tym zestawieniu. Efekt homogenizacyjny wynika prawdopodobnie z pewnego ograniczenia basu i skupieniu się na środku pasma a cynowanie powoduje pewnie pewne utwardzenie i mocniejsze akcentowanie, jak to cyna ma zwyczaju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko niestety twoje dywagacje, :) nie wiem o jakim basie piszesz? Buuum bum, porządny system tak nie odtwarza basu.

Tak, wielu audiofili przesiadlo się na te druciki, pewnie brakło im na życie i musieli sprzedawać swoje drogie węże ogrodowe :)

A ten Jeff to już wogole jakiś idiota, wydaje fortunę na kondy duelunda do zwrotnic i głuchy na dodatek jest, nie ma pojęcia o dobrym graniu i jest światowym naganiaczem firmy duelund :)

Edytowane przez piotr112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały wybór, ponoć westinghouse są niezłe, jeśli chodzi o sterujące.

Zresztą te lampy są tanie ebay, także w ciemno można kupować i się bawić.

Lepszy efekt będzie jak wstawisz tantalowe shinkoch pod katody i audio note silwer no magnetic :)

Polecam, Leben szybuje na inny poziom grania.

No i te dziadowskie gniazda głośnikowe do kosza.

PS.

Nigdy nie sugeruj się poradami na forum, nikt niezna twojego systemu ani twoich preferencji!

Jak będziesz słuchał kolegów z forum, to będziesz chodził zimą w sandałach!

Także tą drogę trzeba przebyć samemu, niema drogi na skróty w tym hobby!

Edytowane przez piotr112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słucham na Westinghouse 17EW8, rzeczywiście nie najgorzej grają... wybór raczej skromny :) w XS pole manewru było większe. Co wnosi zmiana tych rezystorów? Pewnie i wymiana kondów sprzęgających mogłaby poczynić ciekawe zmiany... ?

_ . . _

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wnosi?już nie pamiętam,tak dawno to było:)

Wystarczy mi ,że nie szukam już żadnych klocków.

Sprzegow nie robiłem,te dobre są dosyć duże i ciężko je upchnąć w 300f.A tantale polecam,to nie jest drogi tweak,ale dostępność shinkoch już prawie zerowa,trzeba się spieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

OK dzięki

 

A teraz proszę o wskazanie osoby, która umie grzebać w Lebenach (najlepiej z Krakowa, ale niekoniecznie)

 

bo mój RS-100U zaczął zgrzypieć, charkać i zrobił się niegrzeczny

 

 

(informacje bardzo proszę WYŁĄCZNIE na priv)

 

BARDZO ale to BARDZO PROSZĘ o pomoc

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.