Jump to content
ptx

Klub_Lebena

Recommended Posts

mamz - ja słuchałem - nie zachwycił mnie

arek - wypożyczę tego NVA - jak się uda - bo z dojazdem do Polski to na miesiąc czasu potrzebuję

@ Adamo D

Z tego co pamietam to Ci ludzie z Nautilusa nie sluchali Lebena z Harbethami. To tyle w temacie ich rekomendacji. Zadzwon na Walicow lepiej i sie popytaj z czym sluchali Harbethow i co polecaja zeby zawezic pole szukania. 300 czy 600 proponuje dalej wypozyczyc w Nautilusie.

Leben podobno dobrze jeszcze gra z ProAc'ami.(Informacje zdaje sie uczestnikow ktoregos z audio show w Montrealu)

Jesli masz watpliwosci odezwij sie do Jeffa Daya z 6moons. On jest zagorzalym fanem Lebena ( z tego co pamietam ma 300i 600 a testowal chyba wszystkie) i Harbethów (ma 5 i 40.1). Dla mnie jest autorytetem.

http://www.6moons.com/audioreviews/leben2/system.html

G

No ja na 95% będę miał lebena w domciu

ale raczej tak w I połowie maja

wersja c300x

Leben'a nie posiadam, ale mam o nim bardzo dobre zdanie. Sluchalem CS300X i jest to bardzo udane urzadzenie, ma swietna barwe i plynnosc a do tego nie boi sie trudniejszych glosnikow i potrafi zaskoczyc dynamika i basem a to wszystko z takiego jajcarskiego, malego pudeleczka :-)

witaj enzo

dawno Ciebie nie było, fajnie że się odezwałeś!

pzdr

Hello Broy!

Masz Herbatniki? Kurcze sam bym sobie postawil w sypialni takiego Lebena z jakimis malymi Ciasteczkami, tylko kiedy tego wszystkiego sluchac? ;-)

moje nie takie małe, chyba że masz dużą sypialnię ;-)

z lebenem cs 300 proponuje posłuchać także REFERENCE 3A-

MM DA CAPO i- bardzo trafne połączenie,zalecane przez wielu użytkowników.

Ja z kolei słuchałem CS600 z Lectorem Docet 7 i moimi Cabassami. Ani wcześniej ani później nie słyszałem piękniej grającej muzyki. Zbieram kaskę :D - to dla mnie sprzęt docelowy. A CS300x grał slyszalnie gorzej. Odsłuch był w Niemczech uprzedzając pytanie.

Czy Leben produkuje też wzmacniacze słuchawkowe w oddzielnej obudowie ,nie chodzi mi o te we wzmacniaczach zintegrowanych ?

polecam do lebena cs300 lampy gold lion EL84/N709,wznowiona edycja NOS-ów,wyparły mullarda,świetnie dociążają brzmienie (bez zamulenia) przy czym sa przestrzenne i jedwabiście gładkie.

@ptx Nabyłem lampy. Mam nadzieję, że będę równie zadowolony co ty.

"Przyszedł" dzisiaj do mnie ,teraz stoi włączony i "mryga" do mnie czerwonym prostokątnym oczkiem oraz zieloną i czerwoną diodką.

I ta barokowa pozłotka i drewniane boczki....

Mam nadzieję, że to nie 600 z Piaseczna. Chciałem przymierzyć się do niego w ten wekend, a tu "zonk". Do poniedziałku na testach. Nic to, powalczymy może za tydzień.

pozdr.

Ciężko jest lekko żyć.

Nie to nie 600-setka , to przedwzmacniacz .

Będzie sterował końcówką mocy w mojej integrze Luxmana, a potem kto wie.....może CS-660P ,

chociaż ona tak brzydka .......srebrna.

Witam

Proszę podeślij link gdzie można kupić lampki, przeczesuje polskie strony ale dopiero zapowiadają

wznowienie.

Pozdrawiam

Bardzo dziękuje, zamawiam i jestem ciekaw zmian w swoim systemie.

Pozdrawiam

Doszły lampki. Majac dwie lewe rece i srubokret udalo mi sie sciagnac obudowe. Dalej boje sie majstrowac. Czy te zlote elementy w ktorych osadzone sa lampy to odkreca sie czy poprostu uzyc sily i wyciagac lampy. Pytam bo nie znam sie a nie chce czegos uszkodzic. Pomocy! ;)

Aha, pochwale sie lampkami. ;)

1.5 tyg czekania na te ebayowe prezenty.

G

post-23398-100005850 1253031120_thumb.jpg

podstawek lamp nie odkręcamy,lampy wymieniaj w białych rękawiczkach (aby nie popalcowac)-poruszaj delikatnie i pociągnij do góry to wyjdą.

napisz jak wypadają u ciebie.

Myślę że musza sie wypalac przez co najmmiej kilkanascie godzin ale odnosze wrazenie ze sa bardziej szczególowe i dynamiczniejsze, bogatsze dzwiekowo niz Sovteki.

Takie samo odczucie miałem jak wymienilem kabel glosnikowy na Audio Note Kondo. Podobne cechy uwypukliły się.

Jakie są Twoje wrażenia?

G