Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Leben Klub
IGNORED

Klub_Lebena


ptx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do właścicieli tudzież osób obeznanych z CS300 X(S) czy wzmak jest wyposażony w tzw. „soft start”? Ciekawa sprawa, bo w recenzji zamieszczonej w Audio jest napisane, że tak, natomiast w HFM że nie nad czym zresztą ubolewa autor w kontekście trwałości lamp Mullarda.

Wiem na pewno, że w CS600 napięcie na anodę jest podawane po pewnym czasie po wstępnym rozgrzaniu lampy.

Pozdrawiam użytkowników Lebenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku słuchałem Lebenów CS 300 (bez X-a) i CS 600 podpiętych do Avantgarde Nano. Z tego, co pamiętam to dźwięk CS300 był bardziej zwiewny i mam wrażenie, że również szczegółowy w stosunku do CS600.

Generalnie 600-tka grała dźwiękiem bardziej masywnym i lampowym w znaczeniu nasyconym. Prawdę mówiąc to trudny wybór aczkolwiek jestem ciekaw CS300X z innymi trafami w stosunku do wersji podstawowej – gdyby bowiem udało się połączyć wspomnianą zwiewność przekazu z lepszym wypełnieniem to wybrałbym to rozwiązanie.

 

PS. Ciekawe też jak gra 600-tka na EL34?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że Leben (szczególnie 300) jest wzmacniaczem bardzo dynamicznym, w rocku i cięższych klimatach mi się nie podobał, jak na mój gust zabrakło mu wypełnienia...a co do 600 to wybieram 300, 600 absolutnie mi się nie podobała, szczególnie jeśli chodzi o barwę, z moim odtwarzaczem po przełączeniu na wzmacniacz Accuphase wszedłem do nieba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Lebenom absolutnie nie brakuje wypełnienia. Pod względem barwy są to w ogóle urządzenia "ciężkie do zajebania" nawet przez kilkukrotnie droższe urzadzenia konkurencji. To wzmacniacze stworzone przez muzyka i chyba dzieki temu pokazują (na ile to mozliwe) naturalną barwę i rozmiary instrumentów. Inną kwestią jest własciwy dobór komponentów systemu. Z odtwarzaczem za 4 kzł. -owszem - bedzie przyjemnie, ale dajmy mu maszynę za 15-20 kzł. i już podstawowa 300-ka zaczyna grać obłędnie. Odtwarzacze za takie pieniążki nie są przy tym wzmacniaczu przesadą. Podobnie kable, również sieciowe. Leben nieco alergicznie reaguje na suche, ostre siecówki. Np. z sieciówkami Enerra dzwiek rzeczywiscie stawał się nieprzyjemnie suchy, z dobitnie eksponowaną górą pasma i ewidentnymi brakami w wypełnieniu i nasyceniu zwłaszcza srednicy. Z Furukawą, Oyaide, Acrolinkiem jesteśmy w domu. To po prostu bardzo przejrzyste urzadzenia - z Lebenem słychać każdą zmianę, jakiej dokonujemy w torze. Dobrym rozwiazaniem jest też dokupienie do Lebena Vibrapodów. Pieniadze w sumie żadne, efekt więcej niż zadowalajacy.

 

Pozdrawiam wszystkich włascicieli tych wspaniałych maszyn. Wiemy co mamy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wij, 28 Gru 2009, 12:12

 

to co piszesz to prawda,większość przejeżdża sie na lebenie podpinając do niego nieodpowiednie komponenty,jego największa zaleta jest przejrzystość a co za tym idzie może zagrać rożnie w zależności od reszty dobranego toru.

osobiście także polecam vibrapody model 3.

post-8479-100006799 1262020400_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem bo mam tego pre i też sprawdziłem go z vibrapodami ,wypadł wcale obiecująco ,miałem wypróbować jeszcze "podkładki" Symphozium ale niestety w nawale obowiązków musiałem odłożyć na póżniej.

Na płycie granitowej jak na zdjęciu/też próbowałem/ gra trochę za "ostro" teraz stoi na szafce z półką z płyty MDF czy HDF .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noworoczne życzenia dla wszystkich lebenowców i od razu małe pytanie ,szczególnie do użytkowników CS300.Miałem przez parę dni pożyczony od kolegi ten wzmacniacz ,testowałem go szczególnie pod kątem moich słuchawek AKG K701 ,wrażenia i odczucia pokrywają się z tym o czym pisali już inni ,ale ja nie o tym .Przez ostanie dwa dni ,miałem go podłączonego do moich Marcusów New i przy większym pogłośnieniu wydawało mi się ,ze następował cliping ,czy też spotkaliście się z tym zjawiskiem w przypadku tego wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam ,że "przyfulowałem" dosyć mocno ,mój Luxman jako integra a teraz jako koncówka mocy z pre Lebena nie wykazywał nigdy takich "objawów" nawet przy ostrym łojeniu.

Marcusy mają skuteczność na poziomie 92dB.

Ze słuchawkami AKG701 i Senkami HD650/kolegi/ nie mam kompresji ani przesteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.