Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Leben Klub
IGNORED

Klub_Lebena


ptx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie sluchalem ale z opisów właścicieli jest to bardzo dobre połączenie np:

 

http://www.pinkfishmedia.net/forum/archive/index.php/t-7287.html

 

"The NS-1000 would work extremely well with a Leben CS-300 or CS-300X. These are very dynamic EL-84 valve amps....one of the best integrated amps i have heard in a long time.

 

Below the Berning OTL and Shindo amps i think there are few valve amps that can touch them. They also have a nice bass boost function for low level and late night listening :)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś miał doczynienia z Lebenem 600 i testował różne lampy i mógłby ocenić walory brzmieniowe? próbowałem znaleźć podobne informacje na necie ale ciężko.. a może na bazie samej informacji o tym co można wymienić ktoś jest w stanie "z grubsza" ocenić kierunki zmiany sygnatury brzmienia? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamgdansk

 

kupując lebena cs 600 na pewno będziesz miał większe pole manewru (niż z accuphase) w przypadku kształtowania brzmienia poprzez odpowiedni dobór lamp

http://pitchperfectaudio.wordpress.com/2009/06/01/logical/

dodatkowo dostaniesz swietny wzm. sluchawkowy.na twoim miejscu kupił bym tą 600 (ale to tylko moja sugestia :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

wczoraj posłuchałem CS600 w moim zestawie, na lampach NOS EL34 Mullarda... naprawdę świetne rozciągnięcie na górze, dźwięczne sybilanty, magiczne (choć nie cały czas) wydarzenia na średnicy... za to bas trochę mnie rozczarował -w stosunku do E550 było go albo za dużo albo słaba kontrola (albo i to i to), czasem wręcz magma basu wylewała się na podłogę - muszę popracować albo nad lampami albo nad kolumnami (skrócić bass-reflex albo zatkać) albo nad kablem sieciowym (kupiłem wypasioną Tarę Labs The One i może to ona tak ładuje, sam nie wiem..)... mam jeszcze komplet KT66 Gold Lion, za kilka dni posłucham jak się wszystko ogrzeje w systemie...

 

nawet 28W w trybie EL34 nie było problemem do napędzenia dużych monitorów (88dB, 6ohm)

 

z jakimi lampami kontrola basu byłaby lepsza? 6L6? inne EL34?

 

potencjometr - trochę za duże skoki glośności

 

śliczny ten Leben, ale brak pilota choć wspiera "klimat retro" to jednak dziwi ;)

 

czy ktoś miał podobne doświadczenia z CS600?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

no cóż, lampy jednak zmieniają - przejście z NOS EL34 na nowoprodukowane KT66 Genalexa przyniosło odbasowienie dźwięku, większą transparentność i jak dla mnie, w moim zestawieniu - więcej frajdy ze słuchania, pomajstrowałem też przy tunelu bass-reflexu (skróciłem go) i teraz jest "mniam"...

 

z ciekawostek - do CS600 dołożyłem preamp Lebena, jest lepiej, ciut lepszy drive, namacalność przekazu, ale kolosalnych zmian nie ma... cóż - kiedyś napędzi pełnoprawną końcówkę mocy...

 

jeszcze raz pytanie - czy ktoś kiedyś miał/sprawdzał kable Auditorium23 - podobno dobre do Lebena, ale czy lepsze niż Harmonix?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kilku godzin pogrywa z moimi Yamahami CS 300 XS i jest baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo fajnie, przynajmniej w porównaniu z tranzyztorami z moim "o mnie"; słuchałem póki co, Roxy music i najnowszej Groove Armada; i tu i tam jest lepiej niz z tranzystora i to w każdym aspekcie; pewnie wymiana lamp jeszcze cos tam poprawi; jakie polecacie w zamian za firmowe?

ptx - dzieki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie do 300 można polecić (N709 gold lion genelex el 84), u mnie zastąpiły z powodzeniem mullardy.

 

http://sklep.lampyelektronowe.pl/index.php?117,el84-gold-lion

 

 

Jeff Day

"However, the Leben CS-300X LE aficionados need not fear, as the Leben CS-300XS integrated amplifier currently offered is identical to the Limited Edition version with the exception of Sovtek EL84 tubes being substituted for the unavailable NOS Mullard EL84 tubes. The Sovtek tubes used in the CS-300XS are where the 'S' comes from in its name. For all CS300X (or XS) owners I have a hot tip from my pal Les, who tells me that he likes the new Genalex Gold Lion N709 EL84 reissue tubes even better than his vintage Mullard EL84s, so XS owners now have a chance to be one up on their LE friends. Les has great taste in audio, so as soon as the budget allows I'll be ordering a set for myself to check them out."

 

http://www.positive-feedback.com/Issue43/leben.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słucham teraz na A23 ale głośnikowych - a robią ic?

 

wrażenia - po przepięciu w miejsce Harmonixów SLC - w pierwszej chwili jakby "zgaszenie dźwięku", ale po 2-3 dniach zaczyna być bardzo fajnie, jakby "normalniej", nie czuć żadnego niedosytu albo dyskomfortu, nawet mi się nie che podpinać z powrotem Harmonxów, ale za kilka dni sprawdzę "co traciłem" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Kolejna przymiarka. Z tysiąca i jednej.

Od dawna chodziłem jak pies koło jeża przy Lebenie. Nie ukrywam, że już wielokrotnie słuchałem go ale nie u siebie w domu i z różnymi kolumnami - PMC TB2i, RLS Callisto II, Monitor Audio Rx2, Monitor Audio Platinum 100. W każdym z tych zestawień Leben się sprawdzał bez wstydu, nawet wybornie. Aż tu nadarzyła się okazja na coś szczególnego.

 

Postanowiłem podłączyć do Lebena 300xs głośniki Tannoy DTM-8.

U mnie jest znakomicie (pokoik 10m2). Przekaz jest bardzo bezpośredni, nie brakuje dynamiki, basu, szybkości. W odniesieniu do mojego systemu ("O mnie") dźwięk jest "ukulturalniony", bardziej miękki, z pewną ogładą. Jednak moje wielkie uznanie wzbudziła precyzja i świetna definicja detali. O barwach nie ma co gadać, prezentowane są wybitnie. Użyłem interkonektu ETI 100 a kabli głośnikowych DLS SCKS 2x2. ETI, ponieważ jest bardziej gładki od srebrnych łączówek a także baaardzo detaliczny. DLS... był pod ręką a uchodzi za wrednie zrównoważony/neutralny. Mam jednak ochotę zrobić próbę z interkonektem Chord Chorus 2.

Kiedy słuchałem tego zestawienia w większym pomieszczeniu, musiałem kolumny wspomagać przełącznikiem Bass Boost w Lebenie. Ponadto scena prezentowała się jak deska.

Teraz, kiedy siedzę 2 metry od bazy scena jest spektakularna. Nie spodziewałem się tak dużej różnicy ale wiadomo - warunki akustyczne pomieszczenia itd, itp.

Zachęcam kolegów do eksperymentowania z kolumnami, potencjał jakim dysponuje "maluch" Leben jest nie do przecenienia - oczywiście w odpowiedniej skali - np. powierzchnia pokoju, efektywność kolumn. Trudno uwierzyć jak się nie posłucha samemu.

P.S. Jeszcze nie wiem, czy "będą wydatki", bo przede mną jeszcze planach przymiarka do zabytkowej 9cio watowej lampy TELEWATT.

post-17911-100001902 1275823128_thumb.jpg

post-17911-100001903 1275823128_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.