Skocz do zawartości
ptx

Klub_Lebena

Rekomendowane odpowiedzi

bardziej dociążają brzmienie jednocześnie nie powodując zamulenia,barwna i gładka średnica,większa scena i ilość szczegółów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w pre Lebena mam takie :•Lampy: 6CG6 (5881) General Electric x 2; 12AT7 General Electric x 2; 5Y3WGT x 1 ,czy trzeba coś wymieniać ? :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tadeo, 15 Wrz 2009, 19:31

>Ja w pre Lebena mam takie :•Lampy: 6CG6 (5881) General Electric x 2; 12AT7 General Electric x

>2; 5Y3WGT x 1 ,czy trzeba coś wymieniać ? :-)

jak oceniasz tego PRE? W.Pacula był nim zachwycony...no ale wiadomo :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słucham teraz muzy od rana do wieczora ,wprost oderwać się nie mogę ,o dziwo najlepiej brzmią płyty Cd z tzw. "pierwszego tłoczenia" ,nie żadne japońskie tylko pierwsze wydania z lat 80-siątych NIEREMASTEROWANE .

Urządzenie jest w tej chwili dla mnie "trochę na wyrost" i pokazało kilka rzeczy nad ,ktorymi muszę "popracować" .W pierwszej kolejności IC a potem głośnikowe.

Zachwyty Red.Pacuły w pełni uzasadnione.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałem się zapisać do klubu - być może na krótko ale zawsze - nabyłem od Wojtka Pacuły lebena cs300

wątpię aby pobił zestawienie ATC plus ATC ale zawsze chęć posłuchania tego klocka za mną chodziła - to jedno z tych nie zrealizowanych audiofilskich marzeń... Może zagra ze spendorami s8e tak że szczęka opadnie .... zobaczymy na starcie już ma ogromnego plusa - zestawienie leben + spendor s8e jest dużo dużo tańsze niż atc + atc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Adamo D...

jak wypadło to zestawienie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

... i jakie są szanse zagrania z SHL5 Twoim zdaniem.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lebena mam w domu - jest to dzieło sztuki ! pełne skończone dzieło sztuki ! on nawet w 1/10 nie wygląda tak pięknie na zdjęciach jak wygląda w rzeczywistości ... a jak gra to nie wiem - bo kurier nie dostarczył mi spendrów s8e - pewnie dojdą w poniedziałek - a pod atc to ja go podłączał nie będę ... wiadomo chyba dlaczego

Wojetk założył w miarę nowe lampy na wejściu są ecc83 NOS General Electric,mocy to to Sovteki EL84 - ale widzę że chwalicie Golden Lion - Pacuła doradzał aby zainteresować się Philipsami - na razie odpuszczam temat z lampami bo nie wiem czy u mnie zostanie - ale tak pro forma jak się tu ustawia bias? i czy się go w ogóle ustawia ? klasa A to chyba nie trzeba? - poprawcie mnie jeśli się mylę

A co do odsłuchów z Herbatnikami - to umawiam się z mamz że wpadnę do Warszawy na odsłuchy - termin - myślę że tak za dwa tygodnie w weekend (ale to nie jest w 100% pewny termin) więc może byśmy się jakoś zgadali? i zorganizowali jakieś odsłuchy? - wezmę lebena ikemiego może będę miał naima cd2x a jeżeli będę jechał sam swoim autem to może wezmę ATC-SIA2-150 (25kg pięknie grającego żelastwa)

Także można by było się umówić - piszcie jak wam pasuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dotarły spendory no i podłączyłem - leben daje sobie z nimi doskonale radę ! godz. 10-11 i jest bardzo głośno!. Leben jest bardzo przejrzysty i szybki ! może się zgrać z harbeth bez dwóch zdań

Pozytywnie zaskoczyły mnie spendory - to bardzo otwarte kolumny - inna liga niż stare 2/3 góra jest bardzo dobra.

Ale nie wiem czy zostawię sobie to zestawienie... naturalność ATC jest porażająca - brak może tak fajnego nie omalże 3-wymiarowego dźwięku jaki ma leben ze spendorami ale neutralność robi wrażenie - to dwa inne światy i muszę dość szybko zdecydować w którą stronę chcę iść - bo moje kart kredytowe 2 systemów nie wytrzymają. Na pewno lampka w systemie być musi - jeżeli z ATC to źródło z lampką - aby nie szatkowało mi tak płytoteki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

>> Leben jest bardzo przejrzysty i szybki ! może się zgrać z harbeth bez dwóch zdań

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem czy podoła mocowo - spendorom daję radę ale to 89 db i bardzo równe 8ohm (spadek do 7,7 ohm)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posłuchać warto. Ja nie słucham głośno i do tego najczęście plumkania. Przy muzyce najczęściej odpoczywam, a nie ładuję baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słuchałem do 4.00 nad ranem tego lebena. Przejrzystość robi kolosalne wrażenie - coś nie samo witego - z w sumie nie drogiego wzmacniacza aż tak wiele słychać - grał z ikemim który jakoś mega przejrzysty nie jest i było bardzo bardzo szczegółowo. Myślę (choć go nie znam) że jakiś taki ciężki i dopalony na basie ayon może być dla lebena bardzo dobrym partnerem

Kurnia aż mam ochotę go sprawdzić z Harbeth... nie mam kaski aby je zakupić (3 pary kolumn to już przesada) chyba trzeba coś sprzedać i kupić - zrobić test z herbatnikami...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podobno im bardziej przejrzyste urządzenie tym lepsze.

na lebenie można wychwycić wszelkie zmiany,począwszy od kabli kończąc na podstawkach (u mnie fajnie z nim wypadają vibrapody model 3).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na dobre kable dopiero czekam - na dniach powinny się u mnie pojawić Black Rhodium DCT Polar Samurai i Stereovox HDSL Studio - zaczynam się bać co wtedy będzie....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dobre wiadomości dla herbatników to znalazłem paru użytkowników którzy popędzają lebenem cs300 harbeth 7es2 i ponoć daje radę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Adamo D

duża poprawę uzyskasz wymieniając te kiepskie sovteki na jakieś dobre lampy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak też myślę jakbym był pewnym że leben zostaje w 100% to bym kupił golden lion, sterujące to nosy general electric - chyba dobre?

Na razie planuję jakiś odsłuch z harbeth - zgaduje się z mamz, albo ... kupię jakieś...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od jutra lebena "przechwyca" mamz -także Panowie "herbatniki" czekajcie na relację z tego połączenia !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co jak co, ale wzmacniacz słuchawkowy Lebena (300/600) robi wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Leben jest świetny... ale właśnie osiołkowi w żłoby dano - wybór między monoblokami lavradin-a a atc scm40...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

te monobloki pewnie dopiero zagrają z harbethami! podobno dobre zestawienie z shl5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie z harbeth czy ze spendoarmi będą grać super - ale z atc to nie ma szans - za słabe ... 2x35wat i teraz bądź tu mądry i wybierz coś... oba zestawienia będą wymiatać tak czy siak a kasa ta sama... nie wiem - chyba rzucę monetą czy cóś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chłopaki, zapisuję się do klubu:)

Leben Cs-300 gra już ponad godzinę z Harbeth 7-es3.

Muszę przyznać że takich wybrzmień blach to jeszcze u siebie nie miałem.

Dźwięk gładki, bez grama konturu, niby gra jak tranzystor jak to mówią ale ja słyszę jednak że żaden tranzystor tak nie zagra, przynajmniej pod względem barwy i trójwymiarowości.

Piękna góra pasma, skrzy wszystko słychać a jednocześnie zupełny brak suchości znany z większości tranzystorów.

Równowaga tonalna wydaje się neutralna.Herbatniki wysterowane, przynajmniej tak mi się wydaje, nie słucham i tak bardzo głośno bo pomieszczenie na to nie pozwala.

Jeśli miałbym porównywać do innych wzmacniaczy które miałem to Leben jest trochę Sonneteer Alabaster

tylko z lepszą górą, przejrzystością i przestrzenią.

Zakup roku!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super że poradził sobie z harbeth !

Atc scm 40 uciekły mi... także jak się uda będzie lavradin !

Jakie CD byście do niego polecili? myślałem o naim-ie cd5x lub cd2x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi