Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Leben Klub
IGNORED

Klub_Lebena


ptx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słucham teraz muzy od rana do wieczora ,wprost oderwać się nie mogę ,o dziwo najlepiej brzmią płyty Cd z tzw. "pierwszego tłoczenia" ,nie żadne japońskie tylko pierwsze wydania z lat 80-siątych NIEREMASTEROWANE .

Urządzenie jest w tej chwili dla mnie "trochę na wyrost" i pokazało kilka rzeczy nad ,ktorymi muszę "popracować" .W pierwszej kolejności IC a potem głośnikowe.

Zachwyty Red.Pacuły w pełni uzasadnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Chciałem się zapisać do klubu - być może na krótko ale zawsze - nabyłem od Wojtka Pacuły lebena cs300

wątpię aby pobił zestawienie ATC plus ATC ale zawsze chęć posłuchania tego klocka za mną chodziła - to jedno z tych nie zrealizowanych audiofilskich marzeń... Może zagra ze spendorami s8e tak że szczęka opadnie .... zobaczymy na starcie już ma ogromnego plusa - zestawienie leben + spendor s8e jest dużo dużo tańsze niż atc + atc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lebena mam w domu - jest to dzieło sztuki ! pełne skończone dzieło sztuki ! on nawet w 1/10 nie wygląda tak pięknie na zdjęciach jak wygląda w rzeczywistości ... a jak gra to nie wiem - bo kurier nie dostarczył mi spendrów s8e - pewnie dojdą w poniedziałek - a pod atc to ja go podłączał nie będę ... wiadomo chyba dlaczego

Wojetk założył w miarę nowe lampy na wejściu są ecc83 NOS General Electric,mocy to to Sovteki EL84 - ale widzę że chwalicie Golden Lion - Pacuła doradzał aby zainteresować się Philipsami - na razie odpuszczam temat z lampami bo nie wiem czy u mnie zostanie - ale tak pro forma jak się tu ustawia bias? i czy się go w ogóle ustawia ? klasa A to chyba nie trzeba? - poprawcie mnie jeśli się mylę

A co do odsłuchów z Herbatnikami - to umawiam się z mamz że wpadnę do Warszawy na odsłuchy - termin - myślę że tak za dwa tygodnie w weekend (ale to nie jest w 100% pewny termin) więc może byśmy się jakoś zgadali? i zorganizowali jakieś odsłuchy? - wezmę lebena ikemiego może będę miał naima cd2x a jeżeli będę jechał sam swoim autem to może wezmę ATC-SIA2-150 (25kg pięknie grającego żelastwa)

Także można by było się umówić - piszcie jak wam pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły spendory no i podłączyłem - leben daje sobie z nimi doskonale radę ! godz. 10-11 i jest bardzo głośno!. Leben jest bardzo przejrzysty i szybki ! może się zgrać z harbeth bez dwóch zdań

Pozytywnie zaskoczyły mnie spendory - to bardzo otwarte kolumny - inna liga niż stare 2/3 góra jest bardzo dobra.

Ale nie wiem czy zostawię sobie to zestawienie... naturalność ATC jest porażająca - brak może tak fajnego nie omalże 3-wymiarowego dźwięku jaki ma leben ze spendorami ale neutralność robi wrażenie - to dwa inne światy i muszę dość szybko zdecydować w którą stronę chcę iść - bo moje kart kredytowe 2 systemów nie wytrzymają. Na pewno lampka w systemie być musi - jeżeli z ATC to źródło z lampką - aby nie szatkowało mi tak płytoteki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem do 4.00 nad ranem tego lebena. Przejrzystość robi kolosalne wrażenie - coś nie samo witego - z w sumie nie drogiego wzmacniacza aż tak wiele słychać - grał z ikemim który jakoś mega przejrzysty nie jest i było bardzo bardzo szczegółowo. Myślę (choć go nie znam) że jakiś taki ciężki i dopalony na basie ayon może być dla lebena bardzo dobrym partnerem

Kurnia aż mam ochotę go sprawdzić z Harbeth... nie mam kaski aby je zakupić (3 pary kolumn to już przesada) chyba trzeba coś sprzedać i kupić - zrobić test z herbatnikami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, zapisuję się do klubu:)

Leben Cs-300 gra już ponad godzinę z Harbeth 7-es3.

Muszę przyznać że takich wybrzmień blach to jeszcze u siebie nie miałem.

Dźwięk gładki, bez grama konturu, niby gra jak tranzystor jak to mówią ale ja słyszę jednak że żaden tranzystor tak nie zagra, przynajmniej pod względem barwy i trójwymiarowości.

Piękna góra pasma, skrzy wszystko słychać a jednocześnie zupełny brak suchości znany z większości tranzystorów.

Równowaga tonalna wydaje się neutralna.Herbatniki wysterowane, przynajmniej tak mi się wydaje, nie słucham i tak bardzo głośno bo pomieszczenie na to nie pozwala.

Jeśli miałbym porównywać do innych wzmacniaczy które miałem to Leben jest trochę Sonneteer Alabaster

tylko z lepszą górą, przejrzystością i przestrzenią.

Zakup roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.