Jump to content
ptx

Klub_Lebena

Recommended Posts

Tak Zyzio to ten ,wzmacniacz jest naprawdę rewelacyjny i niedoceniany.

Kiedyś Pan Filip Kupla ocenił jego brzmienie jako "lampowe" ,dla mnie to wzór neutralności pomimo tego,ze na lampach a jako,że AKG potrzebują lekkiego "podgrzania" średnicy ,/barwy na średnicy/ to Pan Dubiel obiecał ,że podmieni mi lampy sterujace na General Electric 5751 /takie jak w Lebenie/ i wtedy zobaczymy.....:-)

Autor wątku może mieć pretensje ,że my nie na temat więc.......... zdjęcie "całego" mojego Lebena.

post-11343-100006411 1262443392_thumb.jpg

Czy ktoś w CS600 eksperymentował z innymi lampami niż oryginalne i z jakim skutkiem?

Azorsky, 22 Sty 2010, 08:44

>Czy ktoś w CS600 eksperymentował z innymi lampami niż oryginalne i z jakim skutkiem?

z opinii w sieci dobrze wypadają gold lion kt88,ale to zależy jakie brzmienie chcesz uzyskać.

jeżeli ktoś szuka dobrej i nie drogiej sieciowki do lebena to polecam sprawdzić ofertę audioplanu (im wyższy model tym lepiej)

post-8479-100004432 1264319537_thumb.jpg

Do 600 KT 88? Przecież tam można 6L6 lub El34 i zamienniki (6CA7 bodajże), może KT77 - jest chyba zamiennikiem EL-34

no kusi mnie co by Accu E550 na Lebena 600 wymienić, ale czy warto? czy ma to sens? kolumny - duże monitory Avcon Avalanche, jakieś 86dB ... pomieszczenie 18m2....

help

W końcu ten cały audiofilizm to i tak hobby jak każde inne - chociażby kolekcjonowanie lalek Barbi. Co kto lubi ;)

5ek nie kupię bo dopiero co kupilem mega monitory Avcon Avalanche, mam je od połowy grudnia i wciąż jestem pod wrażeniem....

W końcu ten cały audiofilizm to i tak hobby jak każde inne - chociażby kolekcjonowanie lalek Barbi. Co kto lubi ;)

Witam

Ta 300-ka jest super, podłączylem do gitary i się zdziwiłem. Producent zapomniał zamontować regulację barwy tonu i kilka filtrów :)

pozdrawiam

małe sprostowanko - monitory Avalanche z Avcony mają 88dB! sorry

czy ktoś może mi wyjaśnić uzyteczność wyjścia rce "recording" w Lebenie 300? do czego to jest i jak można to wykorzystać?

Jaros, 3 Lut 2010, 08:15

>Witam

>

>Ta 300-ka jest super, podłączylem do gitary i się zdziwiłem. Producent zapomniał zamontować

>regulację barwy tonu i kilka filtrów :)

>

>pozdrawiam

co masz na myśli podłączając go do gitary :)

witam

zglaszam swoj akces do klubu

lebenik cs 300 gra od jakiegos czasu z harbeth 7

zamiennie z naimem

lampa ma cos fajnego i tranzystor tez

trudno zawyrokowac co lepsze

zostane chyba w obydwu klubach

:)

pozdr

dalej nie wiem czy CS300 uciągnie duże monitory (88dB, Avcon Avalanche)... pewnie nie?

>> adamgdansk

Jakiś miesiąc temu próbowałem droższą 300-ką pogonić moje Harbethy 5-ki. Wszystko szło w dobrą stronę. Bas sie rozciągnął wyższa średnica pojaśniała, a i góra bardziej się zaznaczyła. Oczywiście porównywałem Lebena do posiadanego obecnie Naita 5i. Niestety za mało kontrolowany bas pogrążył naj prostszego "lejbenika". Pewnie powalczę z 600-ką bo to dwa razy więcej mocy. Dodam jednak, że piątki mają tylko 86db. Słyszałem Twoje kolumny kilka razy i myślę, że jest szansa na porządny dzwięk. Bas twoich paczek jest krótki, fajny, jednak średnicę masz mniej eksponowaną niż "herbata" i tutaj może byś problem. Trzeba pamiętać, że Leben jako lampa gra jak tanzystor. Niemniej spróbować warto.

pozdr. Jacek.

Ciężko jest lekko żyć.

rzeczywiscie cs 300 z h5 raczej nie pogra

za to cs 300 z h7 , tu jest wybornie bardzo duze spasowanie nie tylko moca ale i charakterem

dzwieku

... fajna jest ta regulacja basu w cs 300, wogle nie przypomina tradycyjnych regulacji :)

>>... fajna jest ta regulacja basu w cs 300, wogle nie przypomina tradycyjnych regulacji :)

Faktycznie to jest nawet niezła opcja. Użyłem jej kilka razy, szczególnie słuchając starych analogów z lat 70 i80-tych. Niektóre tytuły są dość mocno płasko nagrane i przydało się trochę mięsa na basie. I powiem, że wcale użycie tego pokrętła nie "bolało". A że moim głównym zródłem jest gramiak to wcale na taki dodatek nie będę narzekał i następną stajnią jaką przetestuję będzie Luxman. Oczywiście , również na pokładzie posiada podobne rozwiązania. Ach ta Japonia.

pozdr. Jacek.

Ciężko jest lekko żyć.

dzieki za uwagi.. a co do luxmana to myślisz o tym SQ-38?

Adamie - masz Acuu 550 - z calym szacunkiem dla dobrego leben-a 300 - ale to nie ta liga co accu... jak juz co to bierz 600 i jakies wypasne dobre lampy

Michal - czy ta twoja 300 - to byly moj egz. - tzn. redakcyjny od W.Paculy? - jezeli w takim tempie bedzie zmienac wlascicieli to jeszcze do redakcji wroci...

opinia jest, że 600ka jednak gorsza dźwiękowo? W. Pacuła tez mi tak zasugerował? nie miałem okazji odsłuchu Lebena - nie wiem nawet czego się spodziewać...

>> dzieki za uwagi.. a co do luxmana to myślisz o tym SQ-38?

Tak. Ale mamm jeszcze chytry plan spiąć go z topowymi "herbatami". Pożyjemy, posłuchamy, zobaczymy.

pozdr. Jacek.

Ciężko jest lekko żyć.

Sam jestem ciekawy połączenia tego Luxa z Herbatnikami.

Odnośnie porównania Lebena z E550-ką to słuchałem CS600 na AV Uno Nano i 600 Lebena była wyraźnie lepsza w każdym aspekcie. Generalnie E550 to super wzmak i myślę, że sporą rolę odegrała specyfika tub i w przypadku innych głośników mogłoby być zupełnie inaczej.

adam3city, 5 Lut 2010, 14:05

>a jeżeli Accu E550 zjada 300kę to oczywiście w ogóle moje pytanie nie ma już racji bytu ;)

accu 550 to trochę inna szkoła brzmienia bardziej gładka i uspokojona prezentacja.

leben jest dosadny i przejrzysty nie zagra w przypadkowym zestawieniu

obydwa wzm. prezentują także rożny poziom cenowy.

300 otrzymała wyróżnienie "Product of the year award 2009" według magazynu Hi Fi Plus

na twoim miejscu zainteresował bym sie ta kocówka

http://www.6moons.com/audioreviews/leben4/amplifier.html

post-8479-100003180 1265444606_thumb.jpg

post-8479-100003181 1265444606_thumb.jpg

Trzeba pamiętać, że Accu E-550 i Leben 300 czy 600 to zupełnie inne granie, różne zalety i wady, inny przedział cenowy itp, jedno jest pewne - Accu jest nieporónywalnie bardziej uniwersalnym wzmacniaczem niż obydwa Lebeny, gra znacznie "większym" dźwiękiem ale z kolei jest mniej dynamiczny od 300 i 600. Co ciekawe moim zdaniem brzmi bardziej "lampowo" od w/w Lebenów.

@mgregor: A jak Ci sie podobało zestawienie Lebena z AV Uno Nano bo moje wrazenia sa jak najlepsze i tylko dla tych kolumienek zdradze SHL5ki...