Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Leben Klub
IGNORED

Klub_Lebena


ptx

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam do was następujące pytanie o symbolike stosowanych oznaczeń w 300 Lebena aktualnie dostępnych na naszym rynku bo już widzałem x,xs.sx oraz sama 300 bez dodatkowych literek,dzisiaj własnie pożegnałem sie z 300 którą miałem możliwosć słuchać i delektować sie wspaniałym dzwiękiem,ale myślę że to rozstanie potrwa bardzo krótko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CS-300XS ulepszona wersja wzmacniacza CS-300, opartego o lampy EL-84, tym razem typu NOS renomowanej brytyjskiej marki Mullard.

http://nautilus.net.pl/?prod=612

 

2006: CS-300XS (wersja Limited Edition modelu CS-300, ale z lampami Sovtek EL84)

http://nautilus.net.pl/?stat=45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków

30-646 Kraków, ul. Malborska 24

tel./fax: 012 425 51 20 / 30

tel. kom.: 507 011 858

e-mail: [email protected]

 

Robert Szklarz

Dyrektor generalny

tel. kom.: 507 011 858

 

Proponuję zadzwonić, napisać i opi...ić, następnie zapytać jakie naprawdę tam są lampy.

Lub odwrotnie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i też uczynie i mam nadzieje na wyczerpującą odpowiedż ,a co do Lebena 300 xs który gosćił w naszej firmie najciekawiej zagrał z Audiovectorami signature s3,oraz Dynaudio x32,oczywiście kolumn było wiele które podpinałem do Lebena,no i jeszcze istotna uwaga pięknie zgrał sie z Thorensem TD240,poprostu włosy stawały na rękach z zachwytu.Pozdrawiam wszystkich Lebenowców...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bawię się lebenem cs600 - obecne lampy to golden lion kt77 - co byście polecali do lebena?

Interesują mnie takie które dają dynamikę szybkość otwartość kontrolowany bas ( wypełnienie mam od cd - lector 07 mkIII) za jakimi lampkami warto się rozejrzeć ? - tylko co bym mógł kratkę ochronną założyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej spasował sie do Lebena Stereovox Vespa ,między nim a cd 07 dc.lector i głośnikowy ultralink brzmienie naprawde wyśmienite w kazdym calu kable testowalismy bodajże z pare dobrych dzionków i zostały się własnie te. można zresztą popatrzyć jak sie bawimy w Zielonej Górze w zakładce Lubuskie odsłuchy.a ja zakochałem się pezpamiętnie w Lebenie ma to coś.... i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exce MK || oraz listwa sieciowa PS audio Quinten Pawer Center.a zasilający to Wire World a kolumn było wiele z którym pracował Leben ,pomieszczenie 25-26 metrów.Tak jak wcześniej wspomniałem miałem tę możliwosc słuchania tego wspaniałego wzmacniacza ale tylko przez 1 mięśiąć .i już tęsknię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wpisuję się do klubu jako posiadacz Leiben-a CS600. Wzmacniacz nabyłem u kolegi Adamo D. Po kilku godzinach odsłuchów stwierdziłem że na dziś najbardziej odpowiada mi dźwięk z lamp KT77 Golden Lion. Wzmacniacz współgra chwilowo z monitorami Paradigm Studio 20v4, NOS DAC By P.D. oraz transportem Shigarakiclone. Docelowo będzie grał z monitorami Sound&Line Enigma Mini których produkcja dla mnie właśnie ruszyła. Źródło to prawdopodobnie AYON CD1s, być może jakiś dzielony CEC lub tylko lepszy DAC. Może macie jakieś propozycje? Muzyka to szeroko pojęty rock/metal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam, świat lampy jest mi jeszcze obcy ale powoli dorastam do decyzji wzbogacenia swojego zestawu o wzmacniacz lampowy. Leben to wzmacniacz który mnie interesuje, chcę wybrać się na odsłuchy i proszę o sugestie z czym można go porównywać. Muzyka której słucham nie wymaga jednoznacznie lampy

( mój Luxman spisuje się bardzo poprawnie) ale znajduje się tam też muzyka organowa,symfoniczna, akordeon, rock symfoniczny, jazz itp.Teraz służy mi Luxman 550 AII grajacy z Tanoy Glenair 10. Czy porównywaliście Lebena z Luxmanem SQ 38u? a może Ayon? Boję się zapytać o konstrukcje chińskie a właściwie o to dlaczego nie brać ich pod uwagę :)) Proszę o wsparcie doświadczonych kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R123, 15 Sie 2010, 19:01

 

Aby któraś z konstrukcji lampowych wymienionych przez Ciebie marek dorównała temu Luxmanowi (550 A II), to trzeba się przymierzyć do Ayona Triton i Leben CS 660P (ale to końcówka mocy).

 

Słucham (mam taką możliwość) wszystkich tych konstrukcji, w mojej opinii nie będą w stanie godnie zastąpić Luxmana 550 A II, zwłaszcza jeśli czytam, że słuchasz symfoniki i muzyki organowej (dlatego też nie zachęcam do SQ 38u). Rozmachem i kontrolą dźwięku do Luxmana zbliżył się jedynie Ayon Triton, jednak czegoś mi w nim brakowało w stosunku do luxa. Mianowicie pełnej definicji drobniutkich detali, lux robi to lepiej.

 

Jeśli masz silne parcie na zmianę, to może zaczekaj aż pojawi się cedek Luxmana dedykowany do SQ38u. Będzie wyposażony w lampowe wyjście.

 

Zaznaczam, że dzielę się moimi subiektywnymi odczuciami z moich odsłuchów tych wzmacniaczy, kiedy porównywałem je ze sobą na kolumnach M.A. PL200, oraz PMC OB1i i Kef QX40.

 

Dlatego proszę o cierpliwość, może inni koledzy też się wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxman zostaje :), lampka ma być "na szczególne okazje" do konkretnego gatunku muzyki jeśli zabrzmi lepiej.Inną drogą jest zmiana cd na lepsze dodatkowo z wejściem jako dac, kupno Daca ze stopniem lampowym firmowego lub robionego. Aktualne propozycje cd brane pod uwagę Amr CD-777,Ayon CD-1s,Luxman D-05,Mbl 1431. Lampka ma być okazjonalna stąd nieśmiałe pytanie o chińszczyznę(cena gra rolę):) no i plany zmiany cd też potrzebują parę zł:)

Chodzi też o maksymalne wykorzystanie kolumn, czy nie lepiej zagrają z lampą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R123, 15 Sie 2010, 22:45

>Luxman zostaje :)

 

Uff, myślałem, że jakieś dziwne ciśnienie Cię dopadło.

Z wymienionych słuchałem Ayon CD1s i Luxman D05. Oba zacne.

Pomyśl, czy na dodatkową lampkę nie kupić jednej z końcówek oferowanych przez Lebena i wysterować ją z preampu w Luxmanie.

 

Z chińszczyzną ostatni kontakt miałem dwa lata temu, a że czas szybko płynie, dużo się zmienia, to nie będę się wypowiadać. To nie moje zabawki krótko mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Osobiście uważam (niezależnie od marki),iż żaden wzmacniacz push-pull zrealizowany na lampach kt od 66 do 90 poza niewątpliwą dynamiką i motoryką nigdy nie zabrzmi tak , jak wzmacniacze pracujące w klasie A z zerowym sprzężeniem zwrotnym ,najlepiej na mocnych lampach 845 ,diabełki.Z reguły mają fenomenalną ,holograficzną przestrzeń ,wgląd w najdrobniejsze szczegóły nagrania ,wspaniałą średnicę ,rozmach i cudowną muzykalność ale nie zrealizowaną w prymitywny sposób poprzez celowe ocieplenie (jak w tanich wzm.push-pull),lecz naturalność i neutralność ,wierność muzyce.

Pozostając przy i w obrębie marki Ayon proponuję wszystkim zainteresowanym porównać w/w wzmacniacze tegoż producenta zrealizowane w technice push-pull z klasą A z ZEROWYM SPRZĘŻENIEM ZWROTNYM.Wzmacniacze push-pull na lampach np.:kt 88 mają dynamikę ,motoryczny bas ,nierzadko lepszy niż wzmacniacze tranzystorowe ,dobrą średnicę i sterofonię ,różnicowanie nagrań ale nic nad to ,jest to brzmienie bardzo uproszczone i nie tak wybitne i holograficzne jak we wzmacniaczach prac.w klasie A z zerowym sprzężeniem zwrotnym.

Przynajmniej jak dla mnie ,tak po prostu słyszę-pozdrawiam serdecznie wszystkich

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 29

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.