Jump to content
IGNORED

Christina Pluhar i jej l'Arpeggiata.

wojciech iwaszczukiewicz
 Share

Recommended Posts

• 7 months later...

Jest nowa Arpeggiata ." Luigi Rossi La Lyra D'Orfeo.Arpa Davidica " Erato .To zbiór kantat XVII wiecznego kompozytora L.Rossiego .W składzie wokalistów oprócz P.Jaroussky'ego polski kontratenor Jakub Józef Orliński .To wschodząca gwiazda polskiej wokalistyki .Wydawnictwo trzypłytowe .

Na marginesie w ostatniej Polityce wywiad z Orlińskim .

Edited by wojciech iwaszczukiewicz

Nie mam jej, ale słuchałem na tidalu już w styczniu.

Płyty raczej nie kupię, nie dlatego, żeby mi się nie podobała, bynajmniej wręcz przeciwnie jest, ale Politykę owszem nabędę.

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

• 2 months later...
On 3/15/2020 at 4:37 PM, wojciech iwaszczukiewicz said:

Jest nowa Arpeggiata ." Luigi Rossi La Lyra D'Orfeo.Arpa Davidica " Erato .To zbiór kantat XVII wiecznego kompozytora L.Rossiego .W składzie wokalistów oprócz P.Jaroussky'ego polski kontratenor Jakub Józef Orliński .To wschodząca gwiazda polskiej wokalistyki .Wydawnictwo trzypłytowe .

Na marginesie w ostatniej Polityce wywiad z Orlińskim .

Wywiad polecam również, muzykę też.

A jakoś bez echa w ogóle przeszła płyta Arpeggiaty 'Haendel goes wild'. (chyba, że to była produkcja C. Pluhar samej). To płyta bardzo fajna, w klimacie 'Music for a while' z 2014 r. Może nie tak jazzowa, choć to kwestia subiektywna, ale mnie się podoba.

Powrót po dłuższej przerwie...

• 1 year later...

A u mnie już najnowsza Arpeggiata. "Alla Napoletana " Erato 2021. To pięknie wydany album zawierający dwie płyty CD. A na nich pieśni neapolitańskie, arie, tarantelle i folie . Muzyka głównie XVII wieczna. Jak zwykle zagrana brawurowo , radośnie i z przytupem. Do wydawnictwa dołączona jest piękna książeczka ze zdjęciami i omówieniami utworów. Cacuszko

• 1 month later...
  • 2 months later...
W dniu 12.08.2014 o 20:11, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

W b.r. Ch.Pluhar wydała piękną płytę poświęconą twórczości H.Purcella "Music for a while" Erato.Nowością tego nagrania jest to,że oprócz dotychczasowych współpracowników (Jaroussky) zaprosiła jazzmanów w osobach G.Trovesiego klarnet i W.Muthspiela gitary.A muzyka to improwizacje na tematy purcelowskie.Myślę,że twórczość Christiny i jej zespołu zasługuje na osobny wątek.Wiem,że dla wielu purystów muzyki dawnej l'Arpeggiata to niemalże muzyka pop czy komercja.ale ja ją lubię.I słucham z wielką przyjemnością.Bo przecież ta muzyka zwana obecnie dawną w tamtych czasach,w XVI czy XVII wieku była muzyką pop.

Cudne, piękne i dobrze brzmiące. Im więcej słucham, tym bardziej mi się podoba.