Skocz do zawartości
IGNORED

Głośniki 2.1 do muzyki rockowej


Adrian Zaremba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako, że jestem jeszcze nieobeznany w tym temacie potrzebuję porady co do kupna głośników. Zależy mi na tym żeby nadawały się głównie do muzyki rockowej, bluesowej, ogólnie do gitarowych brzmień. Głośniki muszą być w systemie 2.1 i na dzień dzisiejszy byłyby podłączone do laptopa. Cena jaką mogę dać za głośniki to do 500zł. Ważne też żeby głośniki miały przyjemny dla oka wygląd, oglądałem Geniusa 3000 i jednak ten skorpion nie przemawia do mnie, chociaż dźwięk podobno mają świetny. Bardzo proszę o wszelkie rady i opinie i z góry dziękuję za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego głośniki muszą być 2.1?

Jeśli koniecznie muszą być 2.1 to może Logitech z certyfikatem THX, np. Z623.

 

A nie lepiej normalne stereo? Podłączyłbyś do zestawu audio i korzystałbyś z kolumn stereo. Zamiast inwestować w głośniki komputerowe, mógłbyś doinwestować zestaw stereo który przecież może służyć także do słuchania innych źródeł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego głośniki muszą być 2.1?

Jeśli koniecznie muszą być 2.1 to może Logitech z certyfikatem THX, np. Z623.

 

A nie lepiej normalne stereo? Podłączyłbyś do zestawu audio i korzystałbyś z kolumn stereo. Zamiast inwestować w głośniki komputerowe, mógłbyś doinwestować zestaw stereo który przecież może służyć także do słuchania innych źródeł.

 

Bo za 500zł nic sensownego nie kupi poza głośnikami komputerowymi. Chyba, że coś starego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy szukałem swoich głośników do PC google wypluło mi takie cosik:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Więc chłopie szukaj,a jak jesteś dupa to nic nie poradze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przy komputerze Harman Kardon SoundSticks i sobie bardzo chwalę. Kupił bym ponownie bez wahania.

 

Gdy szukałem swoich głośników do PC google wypluło mi takie cosik:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Więc chłopie szukaj,a jak jesteś dupa to nic nie poradze

 

W sumie szkoda, że nie zostałeś przy samym "nic nie poradzę". Kolega się pyta na forum o jakieś podpowiedzi a Ty od razu od dup wyjeżdżasz podając link do jakiegoś amatorskiego bloga, który stylem i poziomem mi przypomina artykuły z onetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN evo 250, Arcam Alpha 7r, Samsung BD-C5900, QED Silver Anniversary-XT, Sennheiser HD 555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przy komputerze Harman Kardon SoundSticks i sobie bardzo chwalę.

Jeszcze nie słyszałem komputerowych 2.1-5.1 które grałyby naturalnie.

 

Do rocka bluesa tanie 2.1 nie jest mimo wszystko najlepsze (będzie wielki bas co prawda ... ale i tak kiepski). Jeśli odsłuch będzie z np. 2metrów w górę, to może duże, 3-drożne, choć wciąż komputeroe 2.0 ? Jakieś Microlab Solo 7 lub Edifier R2700

 

Kolega się pyta na forum o jakieś podpowiedzi a Ty od razu od dup wyjeżdżasz podając link do jakiegoś amatorskiego bloga, który stylem i poziomem mi przypomina artykuły z onetu.

Rzuciłem okiem na ten artykuł i podejście jest prawidłowe. 2.1 bas, 2.0 wierność - sama prawda. Nie mieszaj więc tego z onetem, gdzie faktycznie jest dno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie nie odpowiedziałem na zaczepkę karczka oraz na jego zestaw HK,czekając na jakiś sensowny koment,no i sie doczekałem,aczkolwiek sam autor stracił zainteresowanie lub wybrał już kolumienki dla siebie.

 

Dla mnie sam artykuł był bardzo pomocny,gdyż dowiedziałem się z niego o istnieniu aktywnych kolumn,wręcz idealnych na biurko PC ale to moje zdanie ten temat.Można wyhaczyć dobrze wykonany zestaw z pilotem nie zagracając przestrzeni zbędnym wzmakiem.Do tego jakaś sensowna dźwiękówka i można słuchać muzy.

 

pozdro

 

Edit:

co do onetu,to nie mam pojęcia jak to wygląda,z porad portalowych nie korzystam bo każdy pismak może skleić jakiś artykuł opierając się na testach gazet czy fachowych portali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem okiem na ten artykuł i podejście jest prawidłowe. 2.1 bas, 2.0 wierność - sama prawda.

 

I ja jeszcze raz rzuciłem na niego okiem, bo przecież mogłem być zmęczony, niewyspany i źle coś zinterpretować, ale niestety... W dalszym ciągu przypomina mi to "onetowy artykuł". Podejście może i prawidłowe, tylko gdzie w zestawie 2.0 do komputera, za około 500 zł wierność?

 

Jeszcze nie słyszałem komputerowych 2.1-5.1 które grałyby naturalnie.

 

Nawet nie ograniczając się do głośników komputerowych, naturalne granie za 500 zł byłoby chyba cudem.

 

Dla mnie sam artykuł był bardzo pomocny,gdyż dowiedziałem się z niego o istnieniu aktywnych kolumn,wręcz idealnych na biurko PC

 

Jeśli nie wiedziałeś o istnieniu takich kolumn to w takim razie dobrze, że trafiłeś na ten blog, poszerzyłeś swoją wiedzę. A jeśli jesteś bardziej zainteresowany tematem aktywnych kolumn, oraz ich zaletami takimi jak uniwersalność to polecam odsłuch kolumn AktiMate Maxi (ewentualnie wersja tańsza - mini).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Podsumowując, nie miałem na celu nikogo zaczepiać, a jedynie wskazać jedno z możliwych rozwiązań (harman), które ja z powodzeniem stosuję. Sam mam 2 pary kolumn, 2 pary słuchawek i wspomniane właśnie 2.1 harmana przy komputerze i wiem, że nie ma uniwersalnego sposobu słuchania muzyki. Każde kolumny, czy słuchawki, są dobre do innego gatunku muzycznego i źródła (porównanie mp3 do CD). Biorąc pod uwagę budżet 500 zł nie oczekujmy tzw. hi-endu, a jeśli ktoś nie słyszał harmanów, to też radzę ich nie skreślać. W moim pokoju (akustyka i ustawienie) grają na prawdę dobrze a i z tego wszystkiego są najbardziej uniwersalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN evo 250, Arcam Alpha 7r, Samsung BD-C5900, QED Silver Anniversary-XT, Sennheiser HD 555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście może i prawidłowe, tylko gdzie w zestawie 2.0 do komputera, za około 500 zł wierność?

 

... co za Ukrainiec ...

 

:)

 

Jeśli nie wiedziałeś o istnieniu takich kolumn to w takim razie dobrze, że trafiłeś na ten blog, poszerzyłeś swoją wiedzę. A jeśli jesteś bardziej zainteresowany tematem aktywnych kolumn, oraz ich zaletami takimi jak uniwersalność to polecam odsłuch kolumn AktiMate Maxi (ewentualnie wersja tańsza - mini).

W tych kolumnach wzmacniacze są w jednej z kolumn, więc jedna będzie grać nieco inaczej od drugiej (nie sądzę, by miały obie identyczną, wydzieloną komorę, co jednak jest możliwe). W tej cenie jednak wymagałbym już tej samej budowy obu kanałów (rozrzut brzmienia mniejszy, niż przy wynalazkach, typu jedna kolumna z elektroniką, a druga {stosunkowo} pusta)

 

... właściwie, technicznie rzecz biorąc są to kolumny pasywne (pasywny podział pasma). Tylko jakoś tak się gdzie-niegdzie przyjęło nazywać kolumnami aktywnymi, wszystkie które mają wbudowany wzmacniacz ... co w sumie jest błędem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik karczka dnia 15.08.2014 - 00:39 napisał

Ja mam przy komputerze Harman Kardon SoundSticks i sobie bardzo chwalę.

Jeszcze nie słyszałem komputerowych 2.1-5.1 które grałyby naturalnie.

 

 

W tych kolumnach wzmacniacze są w jednej z kolumn, więc jedna będzie grać nieco inaczej od drugiej (nie sądzę, by miały obie identyczną, wydzieloną komorę, co jednak jest możliwe). W tej cenie jednak wymagałbym już tej samej budowy obu kanałów (rozrzut brzmienia mniejszy, niż przy wynalazkach, typu jedna kolumna z elektroniką, a druga {stosunkowo} pusta)

 

Harmanów (zakładam) nie słyszałeś - skrytykowałeś.

AktiMate również (zakładam) nie słyszałeś i też skrytykowałeś.

 

Biorąc powyższe pod uwagę, raczej nie znajdę argumentu, który byś uznał za logiczny. Polecam sprawdzenie organoleptyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN evo 250, Arcam Alpha 7r, Samsung BD-C5900, QED Silver Anniversary-XT, Sennheiser HD 555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim raz jeszcze. Brak łączności z internetem i stąd brak zainteresowania. Generalnie powiem szczerze, że jestem zielony jako szanowany audiofil, dlatego też głośniki 2.1 wydawały mi się dobrą opcją, a i cena 500zł też była przeze mnie uznawana za dosyć dobrą jak na takie głośniki. Raczej na coś o niebo lepszego mnie zwyczaje nie stać. Co do 2.0 i 2.1 faktycznie jest tak, że dużo lepiej grają 2.0 ? Bez soobofera ? i generalnie w dalszym ciągu nie mam pojęcia na czym zawiesić oka..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 2.0 i 2.1 faktycznie jest tak, że dużo lepiej grają 2.0 ? Bez soobofera ? i generalnie w dalszym ciągu nie mam pojęcia na czym zawiesić oka..

 

Nie da się powiedzieć czy grają lepiej bo każdy ma inny gust i inne preferencje. Jeden woli jak najlepszą (ogólnie) jakość, nawet kosztem mniejszej ilości basu, drugi woli trochę gorszą jakość (chodź dalej nie złą) ale bas musi być. A ja mam kilka opcji co do słuchania i w zależności jakiej muzyki słucham, na co mam ochotę, to taką (najlepszą wówczas) drogę wybieram.

 

Nie mniej jednak harmany dają największą uniwersalność więc do komputera są w sam raz. Nie ma czegoś co by źle brzmiało. A na Xavianach (2.0) owszem ;)

 

Oczywiście fizyki nie oszukasz i szczególnie przy wyższych poziomach głośności skraje pasma są podbite, ale przy umiarkowanej głośności te głośniki na prawdę zaskakują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN evo 250, Arcam Alpha 7r, Samsung BD-C5900, QED Silver Anniversary-XT, Sennheiser HD 555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.