Jump to content
IGNORED

Kolumny do zestawu Marantz sa 7003/Marantz pm 7004


rock81

Recommended Posts

Mój zestaw to Marantz sa 7003/Marantz pm 7004/Bowers&Wilkins cm1. Słucham rocka... i muzyki klasycznej. Pokój to ok 22m2(plus/minus). Akustyka pokoju na dobrym poziomie - tak wynika z mojego słuchu przy w/w zestawie. Powiem szczerze, że jestem zadowolony z połączenia Marantza z B&W! Skąd jednak temat o kolumny do tego zestawu? Bo wiem, że może być lepiej :) Dlatego zacząłem zastanawiać się nad kolumnami podłogowymi. Wiem jedno - nie będę zmieniał elektroniki, bo po prostu nie stać mnie na wymianę wszystkiego! Poczytałem trochę na forum i większość forumowiczów radzi wymianę kolumn, które powinny wnieść najwięcej jakości. Myślałem o którymś modelu B&W, może Tannoy, tylko czy Tannoy nada się do rocka...(i muzyki klasycznej-choć tutaj z opinii w sieci domyślam się, że się nada))? Max. mam do przeznaczenia niecałe 6000zł za kolumny podłogowe, nówki. Chciałbym zrobić krok naprzód, który - na zasoby finansowe- wymusi na mnie pozostanie przy nowym wyborze na dobrych kilka lat :)

Według mnie Marantz pm 7004 z mocą 2x 70W przy obciążeniu 8 omów radzi sobie bardzo dobrze z B&W. Zanim kupiłem swój zestaw miałem okazję posłuchać kolumn B&W 683 z Marantzem i było bardzo dobrze.

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Jeśli lubisz bw to używane lub może nowe z rabatem bw cm8 . Wyglądają ładnie zwłaszcza czarny piano , polecam sam laczylem z marantzem

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

moim zdaniem bardzo dobrze powinny się sprawdzić polskie Audio Academy Hyperion IV. Warto posłuchać także kolumny Audio Physic Classic 10 oraz koniecznie Kef R500 (może trochę droższe, ale naprawdę warto). Często Marantz'a łączy się także z zestawem Dali, w Twoim przypadku wchodzą w rachubę Dali Ikon 6 MK2 oraz trochę drożej (teraz jest wyprzedaż modelu, możesz uzyskać rewelacyjna cenę) Dali Mentor 6.

Każda z powyższych kolumn prawidłowo będzie współpracowała z Twoim wzmacniaczem, zapewniając brzmienie jakie szukasz, jednak każda zaoferuje trochę inną charakterystykę, dlatego jeśli tylko masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie poświęciłem dzisiejszy dzień na odsłuchy. Słuchałem swojego Marantza z TANNOY REVOLUTION DC6 T i było dobrze :) Porównywałem z Dali Ikon 6 MK2 i również było dobrze. Problem wg mojego odczucia polega na tym, że nie ma przepaści między moimi podstawkowymi B&W cm1 a w/w kolumnami. Nie miałem odwagi słuchania mojego Marantza z dużo droższymi kolumnami, bo mam zasadę, że nie słucham/oglądam czegoś, na co i tak nie będzie mnie stać. Może nie jestem w punkcie wyjścia, ale wydatek ok 6000zł (z Tannoyami mniej) by polepszyć dźwięk, gdy jest się zadowolonym z obecnego dźwięku (zawsze może być lepiej) jest raczej nierozsądnym wyjściem :) Podjąłem jednak decyzję, że kasę przeznaczę stopniowo na zakup płyt no i na czarną godzinę.

 

Moja rada: posłuchaj, zanim kupisz, bo może być tak, że wydając sporo kasy (jak na warunki w tym "miodem i mlekiem" płynącym "padole" Made in Poland) zyskujesz, ale mając sprzęt, zyskujesz mniej, niż wydasz :)

 

P.S. Dla posiadaczy B&W CM1! Dobór podstawek, ustawienie kolumn, poprawa akustyki choćby poprzez zakup dywanu, odsunięcie kolumn od ściany... wnosi dużo :) w jakości brzmienia. Wg mnie Marantz bardzo dobrze się zgrywa z B&W! Dla tych, którzy nie wierzą, polecam posłuchać...

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Guest

(Konto usunięte)

Witam

 

Przerabiałem temat jakiś czas temu z PM KI PEARL LITE.

Odsłuchałem m.in:

Tannoya Precision 6.4: nie polecam (nie mieszczą się w Twoim budżecie, ale nie ma co żałować)

KEF R700: nie polecam (nie mieszczą się w Twoim budżecie, ale nie ma co żałować)

Cabase Majorka: znośnie (nie mieszczą się w Twoim budżecie, ale też nie ma co żałować)

Focal Chorus 836: fajny zestaw (niestety nie mieści się budżecie)

Audio Academy Hyperion IV: rewelacja i wg mnie bardzo dobre połączenie oraz cena odpowiednia

 

Na koniec poszukiwań posłuchałem KLIPSCH RF-82 II. Te stoją u mnie teraz w domu. Kupiłem je za 4300zł/parę nowe, nie wyjmowane a kartonów. Klipsche, mają powalający bas (na pewno poczujesz przepaść ) i bardzo wysoką skuteczność (98dBA, co dla Maratntz'a jest zbawienne). Uważam jednka, że warte uwagi są Audio Academy. Inne względy nie związane z dźwiękiem zadecydowały o zakupie Klipsch'y. Na pewno AA mają spokojniejszą górę, Klipsch'e jak to Klipsch'e, są nieco krzykliwe, ale łatwo sobie z tym poradzić odpowiednimi kablami głośnikowymi. Pomógł Van den Hul The Wind MkII.

 

P.S.

Podłączałem także leciwe B&W DM604S1, grało świetnie.

 

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.