Skocz do zawartości
IGNORED

Klub ludzi zadowolonych ze swojego sprzętu :)


Therion

Ile lat nie zmieniałeś swoich klocków audio?  

117 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Od ilu lat masz obecne kolumny?

  2. 2. Od ilu lat masz swój ulubiony wzmacniacz?

  3. 3. Od ilu lat masz to samo, swoje ulubione źródło?



Rekomendowane odpowiedzi

Tak po prostu. Zapraszam ludzi, którym dobrze gra i są zadowoleni. Oczywiście najbardziej wiarygodni będą ci, którzy nie wymieniali głównych podzespołów przez lata. Im dłużej tym lepiej.

 

 

 

Ja, swoje kolumny mam od (musze kiedyś dokładnie sprawdzić) ... chyba 7 lat. Wzmacniacz ok. 3 lat, ale ma styl brzmienia poprzednika (poprzednika również nadal mam). CD jest najmłodsze, chyba rok, ale zostanie w systemie na stałe.

 

Najdłużej ze wszystkiego mam kable głośnikowe i IC. Wszystkie inne z nimi przegrały, niepotrzebnie tylko wydawałem kasę.

 

Zapraszam!

Edytowane przez Therion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że na obecnym etapie zamożności dogoniłem króliczka ;-)

Mając więcej kasy można lepiej. I gdybym ją miał to bym zmienił sprzęt (na pełny zestaw MBL) a przede wszystkim zmieniłbym pokój audio ;-) na taki co ma przyjemniej 50m2.

Z tego co mam jestem cholernie zadowolony i dumny, że udało mi się skompletować taki zestaw. A nie było łatwo ...

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Ja również z czystym sumieniem zapisuję się do klubu...za "grosze" zestawiłem komplet, który gra bardzo wciągająco...wpadłem przez to w "nałóg" słuchania muzyki 24h/dobę...

Pozdrawiam serdecznie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też mam zestaw, który zakończył pewien okres poszukiwań. Najtrudniej było ze wzmacniaczem. Teraz nawet tańszy jak poprzedni ale właśnie takie brzmienie jakie chciałem. Marka taka jak i kilka innych poprzednich, inny model. Teraz skupiam się na słuchaniu muzyki i oczywiście coraz to nowych płytach i wykonawcach. Tu wybór nieograniczony. W temacie ankiety było źródło, ja mam i CD i Gramofon. Domknięciem niejako poszukiwań była ostatnio zakupiona wkładka. Teraz jest tak jak oczekiwałem. Pewnie z czasem pokuszę się o jakieś poszukiwania, ale teraz gra muzyka i tak ma być.

Miło dołączyć do Waszego grona.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 systemy (biurowego nie liczę). W jednym zmieniałem kolumny i wzmaka względnie niedawno, w drugim od ponad 8 lat gra to samo i cieszy. Czyli pewnie nie jestem wiarygodny, bo schizofrenia ;) - na szczęście nie ma możliwości dwukrotnego głosowania ;)

A co z innymi komponentami jak np. DAC - czy to podchodzi pod źródło?

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w życiu tanie sprzęty i zbierałem kasę na coś co spełni moje oczekiwania. Chorowałem strasznie na lampę.

 

Marzyłem o Maku MC-2102,ale był poza moim zasięgiem. -Dałem se z nim spokój.

 

Po kilku latach udało mi się go kupić z drugiej ręki .-Jak dla mnie to obok MC-2000 jest to najlepiej grający wzmacniacz Maka.

 

Mam już go ze 3 lata i cieszy mnie tak samo jak w pierwszym dniu kiedy go kupiłem. Dla mnie jest niesamowity. Ten klocek już doczeka emerytury u mnie. :-)

 

Kolumny Dali stare, od 2004 roku, -Grają zajebiście- jakościowo nie ustępują nowym konstrukcjom.-Zakup na lata. to kolumny ponadczasowe.

 

Preamp - C- 2200/ C-2300 - idealne uzupełnienie mojego MC-2102.- cieszy dźwiękiem i funkcjonalnością.

 

Źródło : Cary CD 303/300 -Miałem mieć tańszy zestaw Cary i kupiłem tego cedeka - gra to przyzwoicie i jest bardzo uniwersalny.(lampowo-tranzystorowy)

 

Kable - jeszcze nie mam kabli :-) gra mi to już na zwykłych tanich kablach,ale myślę nad docelowymi .

 

W porównaniu do nowych wzmacniaczy (Ayon Triton), to ten zestaw Maka nie wyniósł mnie drogo, a gra nawet bardzo dobrze.

 

Miałem już kupić tego Tritona, ale lampowy Mcintosh wziął górę i wcale tego nie żałuję.- jest to sprzęt na lata. (jeszcze nic nie zdechło)

 

Jeszcze chciałbym gramofon,może kiedyś...

 

Pozdrawiam wszystkich zadowolonych!

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Jestem zadowolony ze swojego sprzętu i mam go od lat. Głównych kolumn i wzmacniacza nie wymieniałem od ponad 5 lat. Wzmacniacz Pliniusa M8 + SB300 będzie u mnie do emerytury, a potem się zobaczy ;) Odtwarzacz CD101 prawdopodobnie tak samo. Nie znaczy to, że z czasem nie wymienię w systemie tego i owego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoją przygodę z audio zacząłem najpierw od kina domowego .

po paru latach modernizacji i kupowaniu coraz to droższych segmentów kina i stereo w jednym .

nagle nie spodziewanie pozbyłem się całego kina domowego i zdecydowałem się tylko na stereo jak dla mnie Hi-End.

posiadam stereo dopiero ok1 roku i wiem na pewno że to zostanie już na bardzo długo.

parę tygodni temu zdecydowałem o kupnie osobnego kina domowego Bose ;) a bo jesień się zbliża i jakiś filmik by się oglądneło

pozdrawiam wszystkich zadowolonych gości ze swego audio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm "przerzucam" sprzętem już ponad 25 lat dążąc do tzw.doskonałości w zależności od etapu życia i możliwości finansowych ;) na dzień dzisiejszy chyba mam to do czego dążyłem ;) ale podobno ten "świr" nigdy się nie kończy :) właściwie zostało mi "tylko" zasilanie do wymiany.obecny sprzęt to :

1.B&W PM1

2.Luxmann 507u

3.Oppo 105

4 okablowanie XLR Cardas Clear Light plus głośnikowe Cardas Clear Light

 

pozdrawiam wszystkich pozytywnych "wariatów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- STUDIO 16 HERTZ Canto Grand Premium

- NAIM CDX2

- ROTEL RHB 10 Michi (koncowka)

- ROTEL RHC 10 Michi (pre pasywne)

-THORENS TD 320

- RCM Sensor prelude (phono pre)

 

Mozna wreszcie przystopowac i muzyki słuchać ;)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa to ja też napiszę co za sprzęcior posiadam

 

- Sonus Faber Liuto

- Chord Electronics 2600

- Ayon 07s

- Xlr Chord Signature , głośnikowe Chord Signature

-zasilanie Gigawatt PF2 , przewody LC2 mk 2 i LC3 mk2

 

To mój Hi-End

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

A ja doszedłem do wniosku że po pierwsze gra dobrze a po drugie zmiany wprowadzane "na próbę" są albo na gorsze albo krokiem "w bok". Gra może trochę inaczej ale niekoniecznie lepiej.

A strasznie dużo płyt jest jeszcze do kupienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bazuje bardziej na kinie domowym ale jestem w pełni zadowolony.

Wzmacniacz Denon AVC-A1XV

Odtwarzacze Denon DVD-A1XVA i Pioneer BDP-LX91

Kolumny to zestaw Paradigm Studio V5

O pozostałem sprzęcie można poczytać w opisie "o mnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Lampy, lampy i jeszcze raz lampy.

108 triod/tetrod/pentod w moim torze*!!!

W Phono MM/CD/SACD pre-preamie (8x), szpulowcu (24x), tunerze FM (20x), preampie liniowym (9x), aktywnej zwrotnicy (16x) oraz w koncowce mocy (29x).

Wiekszosc komponentow nabylem w ciagu ostatnich 2-4 lat.

Na ta chwile mi k osiagnieciu muzycznego nieba niczego nie brakuje :)

Dla tego zmian na razie nie planuje, szczescie sobie nie psuje :)

 

* triody w podwojnych triodach liczylem kazda oddzielnie. Dla tego ogolnie lamp to jest "tylko" okolo 60szt.

Edytowane przez elektroboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze moze byc jeszcze lepiej.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie że zawsze można lepiej ale... jest taki poziom zadowolenia czy satysfakcji z osiągniętego brzmienia że nie ma potrzeby kombinować dalej.... to jest bardzo indywidualna sprawa....ja nie miałem jeszcze tak fajnego grania u siebie jak obecnie, ale powiem

szczerze.... przewiduje jeszcze pewne zmiany...więc jeszcze nie pora aby wstąpić do ,,Klubu ludzi zadowolonych ze swojego sprzętu,,

ale pozdrawiam klubowiczów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany, experymenty, proby, odsluchy w domu, u znajomych, w audiofilskich sklepach, na hifi imprezach sa absolutnie konieczne do zbierania doswiadczenia, ksztalcenia/ksztaltowania swojego ucha, mysli oraz samego systemu.

Oczywiscie ta faza trwa lata, jest bardzo ekscytujaca i chociaz sie zdarzaja niewypaly, daje naprawde duzo frajdy,

Jednak po dlugim czasie szukania zaczalem podchodzic do pozytywnych osiagniec z wielka pokora i zmian w systemie bylo coraz mniej. Nauczylem sie tego od starszych doswiadczonych audiofilow. Jest to tak troche jak z szukaniem kobiety zycia.

W pewnym momencie, najczesciej gdy sie taka znajdzie, trzeba tego docenic i sie zatrzymac. Wtedy nastepuje kolejna faza by sie nia delektowac :)

Zycze powodzenia kazdemu w szukaniu jego wlasnego idealnego audio systemu zycia :)

Edytowane przez elektroboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i moja kolej na wstąpienie do klubu ...

 

A ja jestem super zadowolony z mojego dźwięku...poza znaczkami na obudowach ;-)...przez nie jestem mało wiarygodny na forum...

Nie przejmuj się , kiedyś też błądziłem w " audiofilskich znaczkach " a jak się okazuje da się taniej , ładniej i lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam Panowie to dopiero jest staż. Kolumny ALR Nummer 4 - 22 lata stażu (grają doskonale) Odtwarzacz Pioneer PD-S701- 22 lata w grze. Doskonałe źródło. Dopiero tydzień temu zastąpiony przez Audiolaba 8200CD. Końcówka mocy Hafler 9130 - 22 lata zastąpiona dwa tygodnie temu przez lampę MinGda MC88-PL.

Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

E tam Panowie to dopiero jest staż. Kolumny ALR Nummer 4 - 22 lata stażu (grają doskonale) Odtwarzacz Pioneer PD-S701- 22 lata w grze. Doskonałe źródło. Dopiero tydzień temu zastąpiony przez Audiolaba 8200CD. Końcówka mocy Hafler 9130 - 22 lata zastąpiona dwa tygodnie temu przez lampę MinGda MC88-PL.

 

To może napisz na ile jest lepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chyba nie jestem daleko od prawdy gdy dopelnie poprzedna teze twierdzac, ze im starsze konstrukcje tym lepsze

Niestety nie , nowsze sa bardziej dopracowane i grają lepiej

bardziej starannie skonstruowane.

W większości przypadków tak ale nie zawsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 21

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.