Skocz do zawartości
IGNORED

Wejścia gramofonowe we wzmacniaczach zintegrowanych


NE5532

Rekomendowane odpowiedzi

- nie, chociaż kiedyś w dawnych przedcyfrowych czasach miałem taki wzmacniacz Unitry na licencji Brandta i na gramofonie pogrywał on bardzo dobrze, a moze nawet i lepiej...

Czy może był podobny do tego na fotce poniżej, czy jakiś inny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy może był podobny do tego na fotce poniżej, czy jakiś inny?

- tak, właśnie taki, tylko miałem czarny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo chwalę wejście phono w starym luxmanie LV -105u

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co prawda to lampowy stopień, ale chciałbym poznać waszą opinię od strony czysto teoretycznej. Czy jest on dobrze zaprojektowany? Gra dobrze z Shure V15 III, żywo i dynamicznie z lekko wypchniętym środkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to lampowy stopień, ale chciałbym poznać waszą opinię od strony czysto teoretycznej. Czy jest on dobrze zaprojektowany? Gra dobrze z Shure V15 III, żywo i dynamicznie z lekko wypchniętym środkiem.

 

Jak dla mnie duży plus ze względu na to, że nie jest to pasywka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pany, znacie może jakiej maści i wartości są moduły Phono w Rotelach. Mam na mysli: Rotel RA 1062 , Rotel RA 1072.

czy ewentualnie w przedwzmacniaczach Rotel RC -1070

 

gra to jakoś, czy raczej bez polotu ?

 

robiz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ,choć nie na przykładzie Roteli (technics sony) , wewnetrzne wzmacniacze sa zwykle zmulone zasilaniem i w większości stosowanym 4558.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ,choć nie na przykładzie Roteli (technics sony) , wewnetrzne wzmacniacze sa zwykle zmulone zasilaniem i w większości stosowanym 4558.

 

No właśnie, tez takie wieści mnie dochodzą, ale może Rotel jest wyjątkiem w tym szaleństwie .?

 

robiz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Pany, znacie może jakiej maści i wartości są moduły Phono w Rotelach. Mam na mysli: Rotel RA 1062 , Rotel RA 1072.

 

Robiz , nie odsłuchiwałem modeli Rotela które tu przytoczyłeś , ale podejrzewam że pre w nich są słabiutkie , zerknij na ich wnętrza w necie , pustkę widać.

 

Na tym foto jest starszy model Rotela RA-870 którym grałem przez kilka miesięcy , mogę napisać uczciwie że brzmieniowo to solidnie grający wzmacniacz , jak i w miarę dobre pre , zarówno do wkładek MM / MC , choć jeżeli chodzi o wejście MM , ciut lepiej grał Pionek SA-708 serii Blue Line.

W tym Rotelu jakieś pre widać :)

 

post-27371-0-46800200-1414007146_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, znacie może jakiej maści i wartości są moduły Phono w Rotelach. Mam na mysli: Rotel RA 1062 , Rotel RA 1072.

czy ewentualnie w przedwzmacniaczach Rotel RC -1070

 

gra to jakoś, czy raczej bez polotu ?

 

robiz

 

Mam w domu RC-995, w którym moduł MM/MC jest niby oparty na najlepszym phono stage Rotela wprost z serii Michi.

Jak to gra? Przy niedrogiej wkładce np. Denon DL-110 gra to bardzo sympatycznie, BARDZO muzykalnie, natomiast bez większej separacji, powietrza i innych górnolotnych określeń.

Trochę przymuł, ale mi to znakomicie pasowało. Zagrał na tym nawet w miarę fajnie Goldring Eroica LX, natomiast lepsze wkładki MC, jak np. Benz Micro Ace L to już porażka, w ogóle nie grają.

Lepszych wkładek MM nie wieszałem.

Moduł ten wolałem od Kambodży 650p. Teraz mam Nudę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiz , nie odsłuchiwałem modeli Rotela które tu przytoczyłeś , ale podejrzewam że pre w nich są słabiutkie , zerknij na ich wnętrza w necie , pustkę widać.

 

Na tym foto jest starszy model Rotela RA-870 którym grałem przez kilka miesięcy , mogę napisać uczciwie że brzmieniowo to solidnie grający wzmacniacz , jak i w miarę dobre pre , zarówno do wkładek MM / MC , choć jeżeli chodzi o wejście MM , ciut lepiej grał Pionek SA-708 serii Blue Line.

W tym Rotelu jakieś pre widać :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No to juz jakis ślad jest. Pre widać , cos tam miejsca zajmuje, to moze by iść tą drogą... ;)

 

robiz

 

Mam w domu RC-995, w którym moduł MM/MC jest niby oparty na najlepszym phono stage Rotela wprost z serii Michi.

Jak to gra? Przy niedrogiej wkładce np. Denon DL-110 gra to bardzo sympatycznie, BARDZO muzykalnie, natomiast bez większej separacji, powietrza i innych górnolotnych określeń.

Trochę przymuł, ale mi to znakomicie pasowało. Zagrał na tym nawet w miarę fajnie Goldring Eroica LX, natomiast lepsze wkładki MC, jak np. Benz Micro Ace L to już porażka, w ogóle nie grają.

Lepszych wkładek MM nie wieszałem.

Moduł ten wolałem od Kambodży 650p. Teraz mam Nudę.

 

Ja raczej w MC nie będe sie pakował. Aktualnie jadę na Ortovon VMS 20 mkII , sygnatura dźwięku mi leży, tak więc bez planowanych zmian w tym zakresie ;)

Za jakiś czas będę chciał zmienić wzmaka , i jako ze Cd z tej " stajni " to i wzmak byłby po linii.....

Wynika z tego , że jakiś czas można na tym stopniu wbudowanym jakoś pociągnąć, dopóki , nie będzie pomysłu i złotówek na zew. pre.

 

robiz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiecie co,dziwna rzecz. Ostatnio mój "stary " pho box SE ( pierwsza radiatorowa wersja ) + opcjonalny zasilacz liniowy od Tomanka poszedł do ludzi. Znudził mi sie ;)

W tej chwili wykorzystuje stopnień gramofonowy w Harmanie HK 675 i musze powiedzieć , że gra to " bardziej gładko", przyjemniej. Jest większa podstawa basowa, góra nie jest juz tak natarczywa , ale jeszcze detaliczna.

Ogólnie milej słucha sie " czarnego placka "

 

Normalnie dziwne, nie ?

 

robiz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Normalnie dziwne, nie ?

Hmmm, nie dziwi mnie to. Ten radiatorkowy preamp P-J nie gra dobrze. No, ale też nie kosztuje dużo. Polecam wypróbować LAR LPS-1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam trafił mi sie wzmacniacz vintage hitachi ha-8700 jego dzwięk że tak powiem rozmienił mnie na drobne niesamowita dynamika itd,możę miał ktoś z nim doczynienia lub posiada bo niewiem czy sekcja phono zasługuje na uwagę czy lepiej podpiąć coś osobnego?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki masz problem ? podłącz i posłuchaj. :)

 

Narazie nie mogłem bo selektor żródeł przerywa na phono lewy kanał narazie tylko z sedesa słuchałem i że tak powiem du.. urywa,takiego zejścia na basie jeszcze nie słyszałem a dużo sprzętu vintage i nie tylko wałkowałem,na schematach mało się znam więc szukam wiedzy u innych może ktoś posiada(posiadał) ten piecyk to coś podpowie bo niewiem czy warto dalej go remontować wejście aux i tuner działa bez zarzutu więc może jakiś zewnetrzny pre bym podłączył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Wątpię by ktoś posiadał ten model , ale może ?

Moim zdaniem warto usunąć usterki bo myślę że to mogą być duperelki. :) i raczej nie podskoczy mu jakiś Nad / Cambridge / Pro-Ject czy inna Rega z tych tańszych popularnych których pełno na alle .

 

Pozdrówko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

audio analogue bellini - taki mam, zupełnie nie mam porównania wiec nie wiem co to jest warte, natomiast z moim starym dualem cs606 za 150 pln gra bardzo przyjemnie. powiem szczerze, nie spodziewałem się, że tak fajnie zagra!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3238-0-13596300-1417816649_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, czy ktoś z szanownych kolegów miał do czynienia ze Roksanem Kandy K1 mkIII? Oczywiście chodzi mi o pre...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Jakiej jakości jest wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy we wzmacniaczu Arcam Alpha 6 plus, do jakiego można go porównać ?

Jakiej jakości jest wbudowany wzmacniacz słuchawkowy, czy może to ten sam co daje sygnał na kolumny ?

Zależałoby mi na porównaniu do znanych Wam przedwzmacniaczy, wzmacniaczy słuchawkowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika, że najlepiej brzmiące są wzmacniacze korekcyjne (i liniowe) wykonane przy użyciu elementów dyskretnych - ''szyte na miarę''.

Już od wielu lat wiele firm umieszcza właśnie tego typu wzmacniacze w wyrobach najwyższej klasy. Wzmacniacze zbudowane z wykorzystaniem wzmacniaczy operacyjnych (nawet wysokiej klasy) używane są we wzmacniaczach niższej klasy.

Na przestrzeni wielu lat zrobiłem kilkanaście różnych wzmacniaczy RIAA i stąd też moja ocena.

Niby pomiary wyglądają bardzo podobnie ale wrażenia odsłuchowe wykazują zaskakująco duże, wyraźne różnice na korzyść wykonanych na elementach dyskretnych (oczywiście dobrze obliczonych i wykonanych).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika, że najlepiej brzmiące są wzmacniacze korekcyjne (i liniowe) wykonane przy użyciu elementów dyskretnych - ''szyte na miarę''.

 

Mam dokładnie takie same spostrzeżenia. Też zrobiłem co najmniej kilkanaście prephono różnego rodzaju. Ostatnio siedzę nad lampowym. Tydzień temu skończyłem Simplistic NJFET wg Salasa. Fajnie gra jest coraz lepiej ale mnie dalej nosi. A wracając do tematu coś co jest uniwersalne i ma spełnić różnorodne funkcje (a takie są w większości amplitunery i wzmacniacze zintegrowane) rzadko będzie wybitne. Niektóre firmy przykładały się do tematu ale to było w latach kiedy nie było jeszcze CD audio a priorytetem był winyl. Jako przykład wymienię chociażby moją ulubioną firmę Treshold, która robiła piękne i pięknie grające przedwzmacniacze właśnie na tranzystorach. Na zdjęciu przedwzmacniacz na bipolarach SL-10. Wiem co mówię bo zrobiłem fragment tego pre dot. wkładki MM. Jak na tak prostą konstrukcję gra to wspaniale. Na ebay można czasem kupić SL-10 za ok. 600-800 $. Jeśli się pokażą to długo nie trzeba czekać bo szybko znajdują nabywców. Modele z serii FET Tresholda to już naprawdę rarytas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-31341-0-44145300-1424905417_thumb.jpg

post-31341-0-49856100-1424905425_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Jak pisalem, ze tranzystorowy Treshold gra wybitnie, to ludzie nie chcieli w to wierzyc ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie, które jest zaprezentowane w preamp;'ie SL 10 jest moim zdaniem zbyt proste – być może za sprawą księgowego, który niestety często jest zmorą chyba każdego projektanta w firmie. Jeżeli nie ma takiej przeszkody to, aż się prosi, by wstawić we wzmacniaczu różnicowym źródło stało-prądowe, co zdecydowanie zwiększa parametr CMRR, drugi stopień jest zbyt ubogi, a na wyjściu należy zastosować przeciwsobny wtórnik. Tak zrealizowany preamp ma dopiero okazję zaprezentować bogactwo brzmienia. Takie rozwiązania stosował m.in. SANSUI w swoich topowych modelach.

30 lat temu zrobiłem wg w/w założeń preamp RIAA (10 tranzystorów na kanał) i to co on ''produkował'' to była poezja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.